Postacie z anime Ouran High School Host Club

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

Postacie z anime Ouran High School Host Club – artykuł przedstawia sylwetki fikcyjnych bohaterów z mangi Bisco Hatori i anime Ouran High School Host Club, nakręconego na jej podstawie.

Renge Houshakuji[edytuj]

Menadżerka klubu Host. Pierwszy raz pojawiła się w 4 odcinku. Była maniaczką gier komputerowych i podkochiwała się w Kyouyi. Próbowała zmienić "role" w klubie hostów, dodając im ciemną stronę. Jest rówieśniczką Haruhi oraz braci Hitachiin. Głosu użycza jej Kozue Yoshizumi.

Haruhi Fujioka[edytuj]

Haruhi Fujioka (jap. 藤岡 ハルヒ Fujioka Haruhi?) – typ hosta: naturalny.

Haruhi Fujioka to uczennica pierwszego roku elitarnej szkoły średniej Ouran High School, a także członkini męskiego klubu szkolnych hostów, (w niektórych tłumaczeniach "Klubu żigolaków") Ouran High School Host Club. Działając w przebraniu chłopca stara się odpracować dług w wysokości 8.000.000 jenów. Haruhi pochodzi z przeciętnej japońskiej rodziny, której normalnie nie byłoby stać na uczęszczanie do Akademii Ouran, jednak szkoła raz na jakiś czas przyjmuje w swe szeregi wybitnie uzdolnionego ucznia pochodzącego z niższej klasy, (taki akt łaski ze strony obrzydliwie bogatych snobów). Matka dziewczyny zmarła dziesięć lat temu licząc od czasu przedstawionego w serii. Od tamtego momentu jej wychowaniem zajmuje się ojciec, który nauczył ją dużej samodzielności. Czego można się spodziewać, Haruhi nie należy do grupy "grzecznych panienek", których pełno w Ouran. Posiada bystry umysł, cechuje ją niezależność, opanowanie oraz lekki dystans w stosunku do otaczających ją spraw, dlatego też stanowi interesujący obiekt dla klubowych kolegów. Jest wyjątkowo ładną i miłą dziewczyną. Głosu użycza jej Maaya Sakamoto.

Tamaki Suō[edytuj]

Tamaki Suou (jap. 須王 環 Suō Tamaki?) (René Tamaki Richard de Grantaine) – typ hosta: książę.

Siedemnastoletni student drugiego roku w Ouran High School. Obrzydliwie bogaty i niezwykle przystojny blondyn o fiołkowych oczach. Prezes i czołowy host klubu żigolaków - faworyt większości uczennic Ouran.

W kontaktach z kobietami Tamaki jest typowym "Lwem Salonowym"; dżentelmenem z krwi i kości, potrafiącym oczarować dziewczynę już samym spojrzeniem z typowymi dla siebie ceremonialnie wyolbrzymionymi gestami, jednakże wśród przyjaciół wychodzi jego prawdziwa hałaśliwa natura. Owoc nieślubnego związku, w konsekwencji czego został znienawidzony przez swoją babcię. Dziecińswo spędził w Paryżu. Na skutek ogromnych długów, zaciągniętych przez firmę jego matki, rodzina zmuszona była prosić o pomoc finansową rodzicielkę jego ojca. Niecierpiąca go kobieta, postawiła im ultimatum, przez co w wieku czternastu lat, przeprowadził się do Japonii, z dala od swojej matki. Nazywany jest często – nie zawsze do końca na poważnie - "Panem" lub też "Tatą", co odnosi się do jego pozycji Króla Host Clubu oraz sprawującego pieczę nad członkami - a zwłaszcza nad swoją "córką" jak sam nazywa Haruhi - prezesa. Był zaręczony z Éclair Tonnerre (obiecała mu spotkanie z matką), ale zerwał je, aby zostać z klubem hostów. Podkochuje się w Haruhi i często miewa wizje dotyczące ich (wymyślonych) randek. Umie bardzo dobrze grać na pianinie. Głosu użycza mu Mamoru Miyano.

Kyouya Ootori[edytuj]

Kyoya Ootori (jap. 鳳 鏡夜 Ōtori Kyōya?) – typ hosta: opanowany.

Siedemnastoletni student drugiego roku w Ouran High School. Kolejny niezwykle bogaty, młody host zajmujący drugie miejsce w 'hierarchii' hostów, przez co nazywany często "Matką" lub "Mamą". Chłodny i wyrafinowany jest typem ciemnowłosego intelektualisty w okularach spoglądającego na większość rzeczy z wyczuwalną ironią.W niektórych odcinkach staje się porywczy i groźny. Inteligentny i przedsiębiorczy, odzywa się tylko wtedy, gdy ma coś mądrego lub ważnego do powiedzenia. Sprawuje rolę organizatora, sekretarza i skarbnika klubu. Z reguły nie rozstaje się ze swoim notesem, w którym skrzętnie zapisuje i gromadzi wszystkie użyteczne informacje. Jego rodzina zajmuje się biznesem oraz przedsięwzięciami związanymi z medycyną (prowadzi szpitale oraz kurorty). Głosu użycza mu Masaya Matsukaze.

Hikaru i Kaoru Hitachiin[edytuj]

Hikaru Hitachiin (jap. 常陸院 光 Hitachīn Hikaru?) oraz Kaoru Hitachiin (jap. 常陸院 馨 Hitachīn Kaoru?) – typ hosta: odrobinę diabelski.

Nierozłączni bliźniacy, rówieśnicy Haruhi, chodzący z nią także do jednej klasy. Rudowłosi prowokatorzy klubu hostów nie boją się łamać panującego tabu. Na początku serii odnosi się wrażenie, iż łączy ich coś więcej niż zwykła miłość dwóch braci (kazirodztwo).W późniejszych odcinkach okazuje się, że jest to sposób na "sprzedanie ich braterskiej miłości" i uzyskania klientek.Równie hałaśliwi co Tamaki Suou, a na dodatek nieznośni. Dla nich świat dzieli się na dwie części: "Ich świat" oraz "Świat na zewnątrz". Obydwaj podkochują się w Haruhi, jednak Kaoru uświadamia sobie, iż jego miłość do brata zdecydowanie przewyższa zauroczenie w dziewczynie. Postanawia więc wspierać Hikaru w "bojach" z Tamakim o Fujiokę. Hikaru głosu użycza Kenichi Suzumura, a Kaoru - Yoshinori Fujita.

Mitsukuni "Honey" Haninozuka[edytuj]

Mitsukuni Haninozuka (jap. 埴之塚 光邦 Haninozuka Mitsukuni?) – typ hosta: lolita boy lub też loli shot.

Mimo niepozornego wyglądu, wzrostu oraz piskliwego głosiku, Honey jest seniorem klubu hostów - osiemnastoletnim studentem trzeciego roku Ouran High School, a ponadto mistrzem Japonii w karate i judo. Jego dziecięcy urok oraz sposób bycia działa rozbrajająco na damy w Ouran, które uczyniły go rozpieszczaną maskotką klubu. Jego największą pasją są słodkie rzeczy, szczególnie ciastka, którymi zajada się nawet w nocy. Uwielbia także swojego "Usa-chan" (króliczka zrobionego przez babcię Mitsukuniego) i traktuje go jak świętość. Ma młodszego brata Yasuchikę.

Praktycznie nigdy nie rozstaje się ze swoim kuzynem - Takashim, który poza tym, że jest najlepszym przyjacielem Honey'a, to także wiernym sługą. Głosu użycza mu Ayaka Saitō.

Takashi "Mori" Morinozuka[edytuj]

Takashi Morinozuka (jap. 銛之塚 崇 Morinozuka Takashi?) – typ hosta: dziki.

Niewiele wiadomo o tej postaci. Ma osiemnaście lat i jest uczniem trzeciego roku Ouran High School, mistrzem Japonii w kendo, a także kuzynem, najlepszym przyjacielem i wiernym sługą Mitsukuniego. Swoje wypowiedzi ogranicza do koniecznego minimum. Trzyma się raczej z boku. Głosu użycza mu Daisuke Kirii.

Linki zewnętrzne[edytuj]