Power Rangers: Dino Grzmot

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
(Przekierowano z Power Rangers Dino Grzmot)
Skocz do: nawigacja, szukaj
Power Rangers: Dino Grzmot
Power Rangers Dino Thunder
Gatunek serialu akcji
fantasy
Kraj produkcji  Stany Zjednoczone
 Nowa Zelandia
Główne role James Napier
Kevin Duhaney
Emma Lahana
Jason David Frank
Jeffrey Parazzo
Latham Gaines
Miriama Smith
James Gaylyn
Ismay Johnston
Katrina Devine
Tom Hern
Liczba odcinków 38
Liczba serii 1
Spis odcinków
Produkcja
Reżyseria Koichi Sakamoto
Scenariusz Mark Hoffmeier
Steve Slavkin
Muzyka Bruce Lynch
Czas trwania odcinka 21 minut
Pierwsza emisja
Stacja telewizyjna Jetix
Polsat
Lata emisji 2004
Data premiery Ziemia 14 lutego 2004
Polska 1 października 2005

Power Rangers: Dino Grzmot (ang. Power Rangers Dino Thunder, 2004) – dwunasta seria popularnych Power Rangers. Jest to produkcja amerykańsko-nowozelandzka. Serial bazuje na japońskim Bakuryū Sentai Abaranger.

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

Akcja ma miejsce w roku 2004, gdy do Reefside przybywa były Power Ranger – dr. Tommy Oliver. W liceum Reefside przyjmuje pracę nauczyciela paleontologii. Trójka uczniów z tej szkoły: Ethan, Kira i Conner znajdują tajne pomieszczenie w piwnicach jego domu, zabierając stamtąd Klejnoty Dino (Dinotechy). Dzięki nim trzej studenci otrzymują nadludzkie zdolności. Klejnoty Dino zmieniają się w Dino Morfery. Dzięki temu Conner zamienia się w Czerwonego Dino Rangera, Ethan Niebieskiego Dino Rangera, a Kira Żółtego Dino Rangera. Gdy dinozaury: Tyranozord, Tricerazord i Pterazord atakują Reefside, trójka wojowników oswaja je dzięki Morferom, i bestie stają się ich zordami.

Gdy zły dinozauro-podobny stwór Mesogog znalazł Czarny Klejnot Dino, wtedy Dr. Oliver zabiera mu go i staje się Czarnym Dino Rangerem. Znajduje swojego zorda, Brachiozorda.

Później Rangerzy odnajdują zordy pomocnicze: Cefalazord, Dimetrozord, Stegazord, Parazaurzord i Ankylozord.

Później Trent, student uczący się w tej samej klasie co Conner, Ethan i Kira znajduje Biały Dinotech i staje się złym Białym Dino Rangerem. Znajduje własnego zorda, Dragozorda i łączy z nim Stegazorda i niszczy miasto.

Niedługo potem Biały Dino Ranger przyłącza się do reszty, ale Zeltrax, sługa Mesogoga stwarza wtedy Klona Białego Rangera.

Następnie Conner dostaje moc Triassic Rangera.

Gdy w mieście zjawia się Klon Białego Rangera, Trent zostaje wyzwany na pojedynek i pokonuje go. Trent zostaje jedynym Białym Dino Rangerem.

Pewnego dnia Otchłań Zła otworzyła się, Lothor wrócił. Shane, Tori i Dustin stają się źli bo dostali złe dyski mocy od Lothora. Tymczasem Conner, Ethan i Kira musieli ich powstrzymać, gdyż siali chaos w mieście. Blake, Hunter i Cam wchodzą do Otchłani zabierają moce Rangersów. Dają prawowite Dyski mocy Ninja Rangersom i stają się dobrzy. Wtedy też Conner, Ethan, Kira, Tommy, Trent, Shane, Tori, Dustin, Hunter, Blake i Cam łącza siły i zmieniają się w Rangerów. Pokonują wszystkich wojowników Lothora. Mesogog walczy z Lothorem i niszczy go na dobre.

Któregoś tygodnia Rangerzy odkrywają, że Anton Mercer, czyli przybrany ojciec Trenta jest Mesogogiem. Mesogog użył eliksiru aby odłączyć się od Mercera.

Ostatecznie Rangerzy walczą z Mesogogiem, który przyjął postać Mesomonstera, gdy wchłonął dużo energii z Klejnotów Dino. Rangerzy pokonują Mesogoga.

Rangerzy idą na szkolny bal ponieważ Conner, Ethan, Kira, Trent i inni uczniowie tej szkoły mają studniówkę. Wtedy Dr. Oliver zapowiada kapelę i na scenie śpiewa Kira.

Rangerzy[edytuj | edytuj kod]

Imię i nazwisko Tytuł Status Opis Broń Wyposażenie Pojazd Zord Moc
Conner McKnight Czerwony Dino Ranger Przywódca Jest gwiazdą w klubie piłkarskim Reefside. Dzięki Dino Klejnotom otrzymał moc super szybkości. Ma brata Erica McNighta, który chodzi do tajemniczej akademii Ninja (znaną z Power Rangers Ninja Storm). Miecz Thundermax, Tyranolaser, Tarcza Zwycięstwa, Thundermax Saber Dino Morfer, Raptor Raptormotor, Czerwony Dinotech Tyranozord, Triass MegaRoven, Triceramax Megazord (ten ostatni jest megazordem) Super Prędkość
Conner McKnight Triassic Ranger Przywódca Zob. wyżej Miecz Thundermax, Tyranolaser, Tarcza Zwycięstwa, Thundermax Saber Triassic Morfer Raptormotor, Czerwony Dinotech Triass MegaRoven, Cephalazord, Dimetrozord, Parasaurzord, Ankylozord, Mezodon Megazord (ten ostatni jest megazordem) Triassic
Ethan James Niebieski Dino Ranger Kocha grać na komputerze i surfować po Internecie. Razem z Connerem i Kirą znalazł Dino Klejnoty i stał się Niebieskim Dino Rangerem. Dzięki Dino Klejnotom jego ciało staje się żywą tarczą. Miecz Thundermax, Tarcza Tricera, Thundermax saber Dino Morfer, Raptor Raptormotor, Poduszkomotor, Niebieski Dinotech Tricerazord Pięści Twarde Jak Skała
Kira Ford Żółta Dino Rangerka Ma ogromny talent muzyczny. Często wraz ze swoim zespołem gra w barze u Heally Ukazała się w Power Rangers Operacja Overdrive. Kira podkochuje się w Trencie. Miecz Thundermax, Pterochwyt, Thundermax saber Dino Morfer, Raptor Raptormotor, Żółty Dinotech Pterazord Super Krzyk
Dr Thomas „Tommy” Oliver Czarny Dino Ranger Mentor i zastępca przywódcy Był Zielonym i Białym MMPR, Czerwonym Zeo Rangerem i Pierwszym Czerwonym Turbo Rangerem. Stworzył Klejnoty Dino. Znalazł w Reefside posadę nauczyciela paleontologii.Jeden z 10 Czerwonych Wojowników, którzy pokonali Mechaniczne Imperium. Miecz Brachio, Thundermax saber Brachio Morfer, Raptor Dino ATV, Czarny Dinotech Brachiozord, Cefalazord, Dimetrozord, Parasaurzord, Ankylozord, Stegozord Niewidzialność
Trent Fernandez-Mencer Biały Dino Ranger Ma niesamowity talent do rysowania, jest adoptowanym synem Antona Mercera czyli Mesogoga. Dzięki Białemu Dino Klejnotowi stał się Białym Dino Rangerem. Trent na początku zachowywał się dziwnie tzn. miał bóle głowy i zmieniał się w złego Białego Dino. Trent podkochuje się w Kirze. Sztylet smoka, Thundermax saber Drago Morfer Biały Dinotech Dragozord, Stegozord, Dragomegazord Kameleon
brak Klon Białego Dino Rangera Zastępca Elsy po odejściu Zeltraxa Sklonowany Biały Dino Ranger. brak brak brak Tupuxuara brak

Inni[edytuj | edytuj kod]

 • Hayley Ziktor – Hayley prowadzi kawiarenkę internetową. Pomaga Olivierowi w różnych sprawach związanych z Rangerami.
 • Cassidy Cornell – Razem z Devinem szukają sensacji. Nie udaje im się to aż do ostatniego odcinka, kiedy to nagrali moment, w którym Rangersi się transformowali. Jednak nie chcieli im zaszkodzić i kasety z nagraniem nie emitowali.
 • Devin Del Valle – Jest reporterem razem z Cassidy.
 • Anton Mercer – Jest przyszywanym ojcem Trenta. Razem z Tommym pracowali nad Dino Klejnotami. Później Mesogog odłączył się od niego, robiąc z niego zakładnika. Żąda od Trenta klejnotów, w przeciwnym razie jego ojciec zginie. Trent jednak przechytrzył Mesogoga, i uratował swego ojca.

Wrogowie[edytuj | edytuj kod]

Główni[edytuj | edytuj kod]

 • Mesogog – tak naprawdę nazywa się Anton Mercer. Chce przywrócić erę dinozaurów na Ziemi, aby zniszczyły świat. Potem Mesogog odłączył się od swojej „słabszej” połowy. Został zniszczony przez Rangerów w ostatnim odcinku.
 • Zeltrax – tak naprawdę nazywa się Terrence Smith. Jest cyborgiem stworzonym przez Mesogoga. Zdradził Mesogoga. Zniszczony przez Tommy'ego i Kirę.
 • Elsa – tak naprawdę nazywa się Emily Randall. Jest dyrektorką liceum w Reefside. Pomaga Mesogogowi w zniszczeniu świata. Silna, pełna temperamentu i energii kobieta. Jako mutant potrafi być okrutna i bezwzględna.W przedostanim odcinku Mesogog wyssał z niej moc i stała się zwykłym człowiekiem. Znależli ją Power Rangersi i zabrali do swojej kryjówki. Stamtąd porwał ją Zeltrax. Uratowali ją Tommy i Kira.
 • Zły Biały Ranger – jest złym klonem Trenta stworzonym przez Zeltraxa. Został zniszczony w pojedynku z prawdziwym Białym Rangerem.

Żołnierze[edytuj | edytuj kod]

 • Tyranodrony – dinomutanty, a właściwie zmieszane tyranozaury i dimetrodony.
 • Triptoidy – potwory wyciągnięte z gry komputerowej przez Zeltraxa.

Broń / Wyposażenie[edytuj | edytuj kod]

 • Dino Klejnoty: Dino Klejnoty są odłamkami meteorytu z DNA dinozaurów. Dzięki nim Dino Morfery mają super moc.
 • Dino Morfery: Gdy Rangersi mówią: „Dino Grzmot, z nami moc!”, morfery uaktywniają się i Ethan, Kira i Conner zmieniają się w superbohaterów Power Rangers.
 • Miecz Thundermax: Są standardową bronią rangerów. Zmieniają się w laser.
 • Laser Thundermax: Są zmienione z Miecza Thundermax.
 • Bronie mocy: Sztylet smoka, Tyranolaser, Tarcza Tricera, Pterochwyt i Miecz Brachio .
 • Z-Rex Laser: Złożony jest z Tyranolasera, Tarczy Tricera i Pterochwytu.
 • Brachio Morfer: To jest morfer Czarnego Rangera. Został stworzony przez Hayley i Tommy’ego.
 • Drago Morfer: Jest to morfer Białego Rangera. Gdy Trent powie „Biały Ranger, Dino Moc!”, morfer uwalnia swą moc i zamienia Trenta w Białego Dino Rangera.
 • Tarcza Zwycięstwa: Ethan i Kira przekazują trochę swojej mocy do Tarczy Zwycięstwa. Tymczasem Conner może zmienić się w Rangera Triasu. Jest ona równocześnie bronią Rangera Triasu.
 • Morfer Triasu: Morfer Triasu aktywuje tryb rangera triasu.
 • Ranger Triasu Gdy Conner aktywuje morfer triasu zmienia się w Rangera triasu ma działa ognia naramienniki jego broń to tarcze zwycięstwa.

Pojazdy[edytuj | edytuj kod]

 • Raptory: są to dinozaury, które przewożą rangerów.
 • Raptormotory: stworzone przez Hayley, dysponują dużą mocą laserów i bardzo dużą szybkością.
 • Dino ATV: Dino ATV są quadami, które przewożą Czarnego Rangera i Białego Rangera. Tak jak Raptormotory są szybkie i dysponują laserami.
 • Poduszkomotor: jest to motor zbudowany przez Hayley specjalnie dla Ethana. Może latać. Jest bardzo szybki.

Zordy[edytuj | edytuj kod]

 • Tyranozord: Tyranozord jest zordem Czerwonego Dino Rangera. Jego bronią jest Tyranowiertło. Tyranozord jest jednym z trzech zordów stworzonych przez dr. Oliviera i dr. Mercera. Tyranozord i 2 zordy zostały przetransformowane przez Mesogoga w Bio Zordy. Zostały oswojone przez Rangerów i od tej pory zostały Zordami Rangerów.
 • Tricerazord: Tricerazord jest zordem Niebieskiego Dino Rangera. Jego bronią jest Triceratarcza. Tricerazord jest jednym z trzech zordów stworzonych przez dr. Oliviera i dr. Mercera. Tricerazord i 2 zordy zostały przetransformowane przez Mesogoga w Bio Zordy. Zostały oswojone przez Rangerów i od tej pory zostały Zordami Rangerów.
 • Pterozord: Pterazord jest zordem Żółtego Dino Rangera. Jego bronią jest Pterarang. Pterazord jest jednym z trzech zordów stworzonych przez dr. Olivera i dr. Mercera. Pterazord i 2 zordy zostały przetransformowane przez Mesogoga w Bio Zordy. Zostały oswojone przez Rangerów i od tej pory zostały Zordami Rangerów.
 • Brachiozord: Brachiozord jest zordem Czarnego Dino Rangera. Jego bronią jest wielki pancerz w którym chowa trzy zordy: Tyranozorda, Tricerazorda i Pterazorda.
 • Cefalazord: Jest zordem Czarnego Dino Rangera i Rangera Triasu. Jest zordem pomocniczym Rangerów. Jego atakiem jest Uderzenie Mocy Cefala.
 • Dimetrozord: Tak jak Cefalazord i wszystkie inne zordy pomocnicze Rangerów jest zordem Czarnego Dino Rangera i Rangera Triasu. Jego atakiem jest Piła Łańcuchowa Dimetro.
 • Parasaurzord: Jest zordem Czarnego Dino Rangera i Rangera Triasu. Parasaurzord jest zordem pomocniczym Rangerów. Jego atakiem jest Ostateczne Cięcie Parasaur.
 • Ankylozord: Jest zordem Czarnego Dino Rangera i Rangera Triasu. Jego uzbrojeniem jest tarcza grzbietowa, a jego atakiem jest Ankylo Wiertło. Jest zordem pomocniczym Rangerów.
 • Stegozord: Jest zordem Czarnego Dino Rangera i Białego Dino Rangera. Jest deską surfingową dla Megazorda. Jest zordem pomocniczym Rangerów.
 • Dragozord: Jest zordem Białego Dino Rangera. Jego atakiem są Drago Lasery i Drago Wyrzutnia.
 • Triass MegaRoven: Jest zordem tylko i wyłącznie Rangera Triasu. Jego atakiem jest atak rogami. Został stworzony przez Hayley.

Megazordy[edytuj | edytuj kod]

 • Grzmotozaurus Megazord: Złożony jest z Tyranozorda, Pterazorda i Tricerazorda. Jego bronie to: Tyranowiertło, Triceratarcza i Pterobumerang.
 • Dragomegazord: Złożony jest z Dragozorda i Stegozorda. Jego bronie to: uderzenie ogonem, Drago Laser i Drago Wyrzutnia.
 • Mezodon Megazord: Triass MegaRoven transformuje się w Mezodon Megazorda. Jego broń to Topory.
 • Triceramax Megazord: Cefalazord, Dimetrozord, Parasaurzord, Ankylozord, i Mezodon Megazord łączą się w jedno i stają się jednym, potężnym Triceramax Megazordem. Jest on, w pewnym sensie, Megazordem pomocniczym Dino Rangerów.
 • Valkasaurus Megazord: Dragomegazord i Grzmotozaurus Megazord łączą się w jedno i stają się nie mniej potężnym Megazordem od Triceramax Megazorda.

Odcinki[edytuj | edytuj kod]

Premiera serialu w Polsce[edytuj | edytuj kod]

Spis odcinków[edytuj | edytuj kod]

N/o Nr w serii Polski tytuł Angielski tytuł
SERIA DWUNASTA
497 01 Dzień Dino Day of the Dino
498 02
499 03 (Fala pożegnania) Wave Goodbye
500 04 Historia Tommy’ego Legacy of Power
501 05 Powrót w Czerni Back in Black
502 06 Diva w opałach Diva in Distress
503 07 Gramy Game On
504 08 Złoty Chłopiec Golden Boy
505 09 Pod powierzchnią Benath The Sufrace
506 10 Ocean wzywa Ocean Alert
507 11 Biały Grom White Thunder
508 12
509 13
510 14 Prawda i Konsekwencje Truth And Consequences
511 15 Drugie Ja Leader of the Whack
512 16 Dzielenie skóry na niedźwiedziu Burning At Both Ends
513 17 Zaginiona Kość The Missing Bone
514 18 Mięśniak kontra Ethan Bully For Ethan
515 19 Kulturowe różnice Lost and Found in Translation
516 20 Szalona Mackrela It’s A Mad Mad Mackerel
517 21 Skopiuj to Copy That
518 22 Triumf Triasu Triassic Triumph
519 23 Rozdarta Gwiazda A Star Is Torn
520 24 Wielki debiut A Ranger Exclusive
521 25 Klątwa Tutenhawkena Tutenhawken’s Curse
522 26 Niewidzialny Disappearing Act
523 27 Duch Walki Fighting Spirit
524 28 Pasja Connera The Passion Of Conner
525 29 Tańczymy Lava-da Isn’t It Lava-ly
526 30 Dziwne relacje Strange Relations
527 31 Thunder Storm Thunder Storm
528 32
529 33 W Twoich snach In Your Dreams
530 34 Niebezpieczne rysunki Drawn Into Danger
531 35 Domek z kart House Of Cards
532 36 Sprawdzian zaufania A Test Of Trust
533 37 Rażeni Gromem Thunder Struck
534 38

Wersja polska[edytuj | edytuj kod]

Opracowanie i udźwiękowienie wersji polskiej: na zlecenie Jetix – Studio Eurocom
Reżyseria:

Dialogi:

Dźwięk i montaż:

Kierownictwo produkcji: Marzena Wiśniewska
Udział wzięli:

i inni

Tekst piosenki: Andrzej Gmitrzuk
Śpiewali: Magdalena Krylik, Krzysztof Pietrzak i Adam Krylik

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]