Power Rangers: Zagubiona galaktyka

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Power Rangers: Zagubiona galaktyka
Power Rangers Lost Galaxy
Gatunek serialu akcji
fantasy
Kraj produkcji  Stany Zjednoczone
Liczba odcinków 45
Spis odcinków
Produkcja
Czas trwania odcinka 19 minut
Pierwsza emisja
Stacja telewizyjna Polsat
Lata emisji 1999-2000
Data premiery Ziemia 6 lutego 1999

Power Rangers: Zagubiona galaktyka (1999) – siódma seria amerykańskiego serialu o przygodach wojowników Power Rangers. Serial bazuje na japońskim pierwowzorze Seijū Sentai Gingaman.

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

Niedaleka przyszłość. Kosmiczna kolonia Terra Venture (czyt. Terra Wenczer) podróżuje po wszechświecie w poszukiwaniu nowych światów. Ludzie, którzy zostali wylosowani jedynie mogą zostać przeniesieni na wielką kolonie. Leo ukradkiem przemyka się na Terra Venture w pomieszczeniu z bagażami. Kiedy prom dolatuje na kolonie Leo przez przypadek zostaje wcielony do tamtejszej armii i poznaje dwóch żołnierzy Kaia i Kendrix. Tymczasem na planecie Mirinoi wielu śmiałków próbuje wyciągnąć Kwazerowe Miecze, jednak bez powodzenia. Nagle planetę atakuje Furio z wojownikami Żądło-skrzydłymi na rozkaz Skorpiusa, który jest nowym panem zła. Mayi udaje się uciec przed napastnikami i przechodzi przez portal. Wtedy Leo, Kendrix i Kai mają bojowe ćwiczenia na Księżycu. Przez przypadek Leo rozpoznaje jego starszy brat Mike, który jest zły na swego młodszego brata, że wdarł się na kolonie. Wtedy otwiera się portal i przechodzi przez niego Maya wraz ze Żądło Skrzydłymi, którzy ją ścigali. Mike i reszta pomagają dziewczynie uporać się z potworami, a ona opowiada co się wydarzyło na jej planecie więc Mike Leo i Kendrix ruszyli na pomoc planecie Mayi tylko Kai wrócił na heli-statek, ale dręczyły go wyrzuty sumienia. Na podłodze statku zobaczył plakat z Megastatkiem (znanym z Power Rangers In Space), więc udał się tam aby nim dogonić resztę przyjaciół. W Megastatku spotyka Damona, który jest mechanikiem i Alphe 6 (znanym z Power Rangers In Space i Power Rangers Turbo). Damon z trudem uruchamia Megastatek. Tymczasem drużyna Leo walczy z Furio, który chce zdobyć Kwazerowe Miecze. Wkrótce dołączają do nich Damon i Kai. Kiedy potwory zyskują przewagę Mike, Damon, Kai, Maya i Kendrix wyjmują miecze ze skały jednak Mike wpada w przepaść, a jego miecz przejmuje Leo. Potem z mieczów wypływa wielka siła i następuje transformacja. Kiedy Furio to zobaczył zamienił Mirinoi i jej mieszkańców w kamień. Power Rangers Zagubionej Galaktyki w ostatniej chwili uciekają na pokładzie Megastatku z Mirinoi.

Pewnego razu Maya ma dziwne przeczucie,że coś woła ją o pomoc, więc wraz z resztę Rangersów ruszają na poszukiwania tej istoty. Znajdują wielkie garaże, które pilnują Żądło-skrzydli. Kiedy garaże zostają otwarte przez Rangersów wychodzą z nich wielkie Galaktyczne Bestie. W podzięce dla wojowników stają z nimi do walki ze Skorpiusem i jego córką Trakeeną. Potem Power Rangers Zagubionej Galaktyki zdobywają trans sztylety, które mogą przekształcić się w: Wielki Szpon, Kosma Szczenki, Trans Miotacz, Podwójne Ostrze i Beta Łuk. Dzięki tym sztyletom galaktyczne bestie mogą się transformować w zordy a potem połączyć się w Galaktycznego Megazorda, który posiada potężny miecz.

Podczas wielu walk Rangersi dostają od Alphy 6: Gwiezdne Skutery, Astro Motory i Kwazerowe Wyrzutnie.

Wkrótce potwór o imieniu Mutarnrum zmienia się w brata Leo-Mike'a i mówi mu o tajemniczej skrzynce,w której są potężne Światła Oriona. Leo z potworem zmienionym w Mike'a wchodzi do tajemniczej jaskini, w której jest skrzynka z Światłami Oriona.Kiedy Leo sięgnął po skrzynkę, strzelił do niego potwór jeszcze pod postacią Mike'a. Wyrywa mu skrzynkę i zmienia się w swój naturalny kształt. Wkrótce doręcza skrzynkę Furio,lecz skrzynka jest pusta, a Rangersi niszczą potwora. Od tej pory Scorpius chce za wszelką cenę zdobyć Światła Oriona.

Podczas jednej z potyczek w jaskini Czerwonego Rangera z Furio ten drugi wybucha raniąc Leo. Na szczęście wynosi go z jaskini Magna Defender, który pojawił się znikąd. Wojownicy proponują mu współpracę, lecz on się nie zgadza. Przepełnia go złość i chęć zemsty do Skorpiusa, który ok. 3000 lat temu zabił jego syna Zikę. Chce on również zdobyć potężne Światła Oriona, które posiadają niezwykłą moc. Wkrótce na Terra Venture przybywa zord Magny Defendera Torozord, a wraz z nim odwieczny wróg Magny Defendera, Tracheron, który wepchnął Magnę Defendera 3000 lat temu w przepaść. Jednak Czerwony Ranger niszczy Tracherona po tym jak Power Rangers Zagubionej Galaktyki zdobywają Światła Oriona, które dają im jeszcze więcej mocy. Podczas, gdy kolonia jest w wielkim niebezpieczeństwie Magna Defenderowi objawia się Zika, który mówi mu, by uratował kolonie. Gdy Magna Defender ratuje Terra Venture zostaje zniszczony, a z jego wnętrza wyłania się Mike (brat Leo}, któremu duch Magny Defendera ofiaruje miecz i daje swoją moc. Od tej pory Mike jest nowym Magna Defenderem.

Potem Rangersi zdobywają potężną Galaktyczną Księgę, nad którą zaczęli później pracować naukowcy z Terra Venture.

Do Scorpiusa przybywa Deviot, który pragnie wejść do kokonu uplecionego z pajęczej sieci przez Skorpiusa.Ten kokon był upleciony dla Trakeeny, ale ona uciekła z powodu, że miała wejść do kokonu i stać się podobna do ojca. W zamian daje Skorpiusowi dwa Galaktyczne Megazordy: Centaurusa i Stratosiłę, które dawniej były Galaktycznymi Bestiami, lecz zostały zabite w walce (Stratosiła była Feniksem, a Centaurus Nosorożcem). Gdy Deviot je znalazł ożywił je jako zordy. Changarem tych dwóch zordów jest Zenith Carier Zord, który też był Galaktyczną Bestią (był Rekinem). Rangersi z trudem ujarzmiają trzy potężne Megazordy, które teraz stają po stronie dobra. Skorpius po przegranej walce i stracie złych zordów nie pozwala Deviotowi wejść do kokona.

Później Deviot okłamuje Scorpiusa,mówiąc mu, że Rangersi porwali Trakeenę, więc atakuje bohaterów przez co ginie z ręki z Leo. Trakeena, która wcześniej uciekła od ojca powraca i poprzysięgła zemstę. Córka Scorpiusa wraca z nowymi sługami: Vilamaxem i Keglerem.

Wkrótce Trakeena wynajmuje nowego potwora – Motor Mantisa, który jest najlepszym motocyklistą w galaktyce. Motor Mantis zamienia Mayę i Kendrix w puchary, a reszta Rangersów przegrywają wyścig, który potwór im zaproponował, aby mogli wygrać i odbić dziewczyny, ale Leo odkrywa wielką moc w Czerwonym Astro Motorze. Ta moc to nowy ulepszony Astro Motor – Czerwona Kapsuła, którą Leo wygrywa drugi wyścig, pokonuje stwora i uwalnia dziewczyny.

Pojawia się większe zagrożenie – Deviot znajduje specjalne dyski i uwalnia Psycho Rangersów, a Andros i jego drużyna współpracują z Power Rangersami Lost Galaxy i niszczą na dobre Psycho Rangersów. Jednak Psycho Różowa przeżywa i zdobywa potężny Miecz Sawycz, który jest silniejszy niż wszystkie Kwazerowe Miecze razem wzięte, ale Kendrix niszczy ten miecz i jednocześnie umiera. Ale na jej miejsce (w 32 odcinku serii) przybywa Karone – była Astronema.

W 35 odcinku serii Trakeena wynajmuje już 33 potwora – Magnetoxa, który posiada niezwykłą magnetyczną moc oraz zabierania innym moc. Wkrótce zabiera moc Leo, więc z Karone zmuszony jest lecieć na planetę, na której Karone kiedy była Astronemą zabiła Gwiezdnego Wojownika, który posiadał dwa potężne Zbrojo-klucze. Karone i Leo mają nadzieję, że klucze nadal tam są. Wkrótce dwójka Rangersów wchodzi do jaskini, w której Gwiezdny Wojownik został zamieniony w kamień. Jednak tam nie znajdują Zbrojo-kluczy, ale znajdują skamieniałe ciało Gwiezdnego Wojownika, do którego Karone zaczęła płakać i mówić mu: Przepraszam cię! Gdybym mogła z chęcią zamieniłabym się z tobą miejscami! Wtedy zostaje uwolniona dusza Gwiezdnego Wojownika, który w podzięce daje Leo Zbrojo-klucze. Tymczasem pozostali Rangersi utracili moc przez Magnetoxa. Kiedy mieli już zostać zniszczeni przez Magnetoxa nadchodzi Leo pod postacią Czerwonego Galaxy Rangera, ale zaraz uaktywnia Zbrojo-klucze i zmienia się w Czerwonego Pancernego Rangera, który posiada szarą zbroję na klacie piersiowej, plecach i na stopach, miotacz z klatki piersiowej i szczypce na rękach. Dzięki takiemu arsenałowi broni niszczy potwora,a moce Rangersów wracają do swoich właścicieli.

Kiedy Deviot kradnie Galaktyczną Księgę Rangersi wraz z całą kolonią przenoszę się do Zagubionej Galaktyki. Na szczęście Power Rangers Zagubionej Galaktyki odzyskali Księgę. Wkrótce Terra Venture atakuje Kapitan Mutiny, któremu pomaga Barbarax i Deviot, a potem również Hexuba. Mutiny porywa ludzi z kolonii i przenosi na podbitą planetę, by tam wydobywali dla niego klejnoty. Potem Mike ratuje ludzi z tej planety, ale podczas, gdy kolonia wraca z Zagubionej Galaktyki traci moc Magmy Defendera kiedy usiłuje podtrzymać portal, przez który przeleciała Terra Venture. Kapitan Mutiny też przeleciał swym zamkiem przez portal, ale zniszczyła go Trakeena.

Wkrótce Terra Venture odnajduje nowy świat o tych samych minerałach, grawitacji i tlenu co ziemia. Jednak Trakeena zestrzeliwuje kolonię, przez co Terra Venture rozbija się o księżyc. Wkrótce mieszkańcy Terra Venture przedostają się do nowego świata, a zaś Trakeena doszczętnie niszczy kolonię oraz mnóstwo sprzętów i megazordów Rangersów, czyli Megastatek, Czerwony i Żółty Gwiezdny Skuter, Stratosiłę i Centaurusa Megazorda, ale ona sama zaś traci swoich żołnierzy i swój statek. Zaś trochę później wchodzi do kokonu od ojca, dzięki któremu zamienia się w insekta o niezwykłej mocy, więc Rangersi nie dają rady, ale Leo używając szpon i laserów swojego bojowego pancerza, zabija Trakeenę w wybuchu, który o mało co nie zabił jego samego. Okazuje się, że nowy świat to Mirinoi, więc Rangersi wsadzają Kwazerowe Miecze do skały, z której zostały wyciągnięte, dzięki czemu Mirinoi wróciła do życia, Kendrix tak samo, ale Rangersi tracą moc.

Emisja w Polsce[edytuj | edytuj kod]

Seria była dwukrotnie emitowana na kanale Polsat w wersji z lektorem, którym był Janusz Kozioł.

Rangersi[edytuj | edytuj kod]

Imię i nazwisko aktora Imię i nazwisko Tytuł Moc Status
Danny Slavin Leo Corbett Czerwony Galaxy Ranger Ogień Przywódca
Archie Kao Kai Chen Niebieski Galaxy Ranger Woda
Reggie Rolle Damon Henderson Zielony Galaxy Ranger Powietrze
Cerina Vincent Maya z Mirinoi Żółty Galaxy Ranger Błyskawica
Valerie Vernon Kendrix Morgan Różowy Galaxy Ranger Natura
Melody Perkins Karone z KO 35
Kerrigan Mehan Magna Defender Magna Defender
Russell Lawrence Michael "Mike" Corbett

Inni bohaterowie[edytuj | edytuj kod]

 • Alpha 6 – pomagał Rangersom w walce ze siłami zła.
 • Komandor Stanton – szef wojska Terra Venture.
 • Przewodnicząca Renier – szef Terra Venture.
 • Mięśniak – pracuje w barze na Terra Venture. Przyjaciel Rangersów.
 • Prof. Phenomenus – pracuje w barze na Terra Venture. Przyjaciel Rangersów.

Wrogowie[edytuj | edytuj kod]

 • Trakeena – córka Scorpiusa. Następczyni swojego ojca. Została zniszczona przez Leo i jego Battlizer.
 • Scorpius – nowy dowódca sił zła. Umarł w odcinku 21.
 • Furio – pierwszy generał Scorpiusa. Wybuchnął próbując przy tym zgładzić Leo w 9 odcinku.
 • Tracheron – drugi generał Scorpiusa. To on wrzucił Magmę Defendera 3000 lat temu do pieczary ognia. Został zniszczony w 14 odcinku.
 • Deviot – trzeci generał Scorpiusa. To on na początku władał Zenithem Carierzordem, Stratosiłą Megazord, Centaurusem Megazord. Został zniszczony w ostatnich odcinkach.
 • Villamax – pierwszy generał Trakeeny. Został zniszczony w ostatnich odcinkach.
 • Kegler – mechanik Żądła Scorpiusa.
 • Żądło-Skrzydli – wojownicy Scorpiusa i Trakeeny. Mogą latać.
 • Żądło Skorpiona – statek Skorpiusa, a później Trakeeny. Ma potężne działo.
 • Kapitan Mutiny – zły kosmiczny pirat. Porywał ludzi z Terra Ventura na swoją planetę, aby wydobywali dla niego klejnoty. Zniszczyła go Trakeena swoim Żądłem Scorpiusa.
 • Barbarax – służy Kapitanowi Mutiny, jest jego zastępcą.
 • Hexuba – jest złą wiedźmą. Pokonali ją Power Rangers Lost Galaxy.
 • Tytanisaur – zord Mutiniego. Zniszczony dzięki wszystkim megazordom (oprócz Zenitha Carier zorda)
 • Piraci – są wojownikami Mutiniego. Posiadają szable.
 • Psycho Rangersi
 • Brunt
 • Loyax

Potwory[edytuj | edytuj kod]

 • 1. Brunt – wystąpił w „Ratowniczy Wyścig” („Race to the Rescue”)
 • 2. Radster – wystąpił w "Ratowniczy Wyścig" ("Race to the Rescue")
 • 3. Horn – wystąpił w "Rozpoczynając w czerwieni" ("Rookie in Red") i "Cmentarz Hexuby" ("Hexuba's Graveyard")
 • 4. Gasser (Trzęsacz) – wystąpił w "Dom chorób" ("Homesick") i "Cmentarz Hexuby" ("Hexuba's Graveyard")
 • 5. Mutarnrum – wystąpił w "Światła Oriona (ang. The Lights of Orion)" i "Cmentarz Hexuby ("Hexuba's Graveyard")
 • 6. Wisewizard – wystąpił w "Podwójny obowiązek" ("Double Duty")
 • 7. Quakemaker – wystąpił w "Miażdżący Niebieski" ("The Blue Crush") i "Cmentarz Hexuby" ("Hexuba's Graveyard")
 • 8. Ruptor – wystąpił w "Magna Defender" ("The Magna Defender")
 • 9. Samuron – wystąpił w "Magna Defender" ("The Magna Defender")
 • 10. Fishface (Rybogłowy) – wystąpił w "Przeszukiwania Słonecznego Kwiatu" ("The Sunflower Search") i "Cmentarz Hexuby ("Hexuba's Graveyard")
 • 11. Motor Mantis (Moto modliszka) – wystąpił w "Przeszukiwania słonecznego kwiatu" ("The sunflower search") i "Człowiek-koło-modliszka" ("Man Whells Mantis")
 • 12. Impostra – wystąpił w "Przeszukiwania Słonecznego Kwiatu" ("The Sunflower Search") i "Powrót Orionu" ("Orion Returns")
 • 13 i 14. Brothersharks (Bracia Rekiny) – wystąpił w "Atak rekina" ("Shark Brothers")
 • 15. Freaky Tiki – wystąpił w "Redemption Day" ("Dzień wybawienia") i "Hexuba Graveyard" ("Cmentarz Hexuby")
 • 16. Skeletron – wystąpił w "Destined for Gratness"("Decyzja preznaczenia")
 • 17, 18, 19 i 20. Słudzy Skeletrona – wystąpili w "Destined of Gratness" ("Dzień wybawienia")
 • 21. Crumummy – wystąpił w "Stolen beaty ("Skradziona uroda")
 • 22. Nieznany potwór – wystąpił w "Ratunkowa misja" ("Rescue mission")
 • 23. Hardchoke – wystąpił w "The Lost Galactabeasts part 2" (Zagubione Galaktyczne Bestie część 2") i "Hexuba Graveyard"("Hexuba Graveyard")
 • 24. Kubak – wystąpił w "Zła gra" ("An evil game")
 • 25. Teksa – wystąpił w "Zła gra" ("An evil game") i "Cmentarz Hexuby" ("Hexuba's graveyard")
 • 26. Rykon – wystąpił w "Pamięć o Mirinoi" ("Memories of Mirinoi")
 • 27. Cannonbrawl – wystąpił w "Zielona odwaga" ("Green courage")
 • 28. Icy Angel (Anioł lodu) – wystąpiła w "Test niebieskiego" ("Blue to the test")
 • 29. Loyax – patrz dział "Inni Rangersi".
 • 30. Moranda – wystąpiła w "Romans czerwonego" ("A red romance")
 • 31. Chamelliac – wystąpił w "Chamelliac wojownik" ("Chamelliac warrior")
 • 32. Spikaka – wystąpił w "Obrona Kwazerowego Miecza" ("Protect the Quasar Saber")
 • 33. Ironite – wystąpił w "Obrona Kwazerowego Miecza" ("Protect the Quasar Saber")
 • 34. Magnetox – wystąpił w "Twarz przeszłości" ("Facing the past")
 • 35. Decibat – wystąpił w "Ucisz głośniki" ("Turn up the volume")
 • 36. Rocketron (Rakietotron) – wystąpił w "Strzeż się Mutiniego" ("Beware the Mutini")
 • 37. Grunchor – wystąpił w "Strzeż się Mutiniego" ("Beware the Mutini") i "Przegrana Grunchora" ("Grunchor on the loose")
 • 38. Rojomon – wystąpił w "Do zachodu słońca" ("Until unset")
 • 39. Nightmare – wystąpił w "Dream battle" ("Senna bitwa")

Uzbrojenie[edytuj | edytuj kod]

 • Galaxy Morfery – kiedy 5 Rangersów powiedzą Go! Galactic! Przemieniają się w Galaxy Rangerów.
 • Kwazerowe Miecze – specjalna broń, którą się walczy oraz otrzymuje się morfery do walki ze złem.
 • Trans sztylety – specjalna broń, która zamienia Galaktyczne Bestie w zordy. Jest to też broń.
 • Światła Oriona – niezwykła moc, która ulepsza zbroje Rangerów oraz Mega Zorda.
 • Magna Morfer – kiedy Mike powie Magna Moc! Zmienia się w Magna Defendera.
 • Magna Miecz – jest to miecz, którym włada Mike(wcześniej Magna Defender).
 • Zbrojo-klucz – to Battlizer.

Światła Oriona[edytuj | edytuj kod]

To moc, która daje Rangersom niezwykłe uzbrojenie. Ulepsza ona Kwazerowe Miecze. Na pasie Rangersów pojawia się inny lepszy pas. Na jednej ręce pojawiają się niezwykłe działa. Pojawia się także specjalna obręcz, która ulepsza Megazorda

Red Armored Ranger[edytuj | edytuj kod]

Red Armored Ranger to drugi Battlizer, który jest używany przez Leo Corbett (Czerwony Galaxy Ranger). Posiada szarą zbroję na klacie piersiowej, plecach i na stopach, miotacz z klatki piersiowej i szczypce na ręcach.

Pojazdy[edytuj | edytuj kod]

 • Gwiezdne Skutery – są to statki stworzone przez Alphę 6 Mają działka. Sterują nimi: Leo, Kai, Damon, Maya, Kendrix (później Karone).
 • Astro Motory – są to motory stworzone przez Alphę 6 Mają działa. Sterują nimi: Leo, Kai i Damon.
 • Czerwona Kapsuła – jest to ulepszony Czerwony Astro Motor. Zmienia się w ognistą kulę, którą atakuje się potwora.
 • Astro Megastatek – dawniej był zordem Space Rangersów. Teraz jest statkiem Galaxy Rangersów.

Zordy[edytuj | edytuj kod]

 • Lew Galaktyczna Bestia/Zord – jest to zord Leo. Dla Megazorda jest torsem.
 • Goryl Galaktyczna Bestia/Zord – jest to zord Kaia. Dla Megazorda są nogami.
 • Kondor Galaktyczna Bestia/Zord – jest to zord Damona. Dla Megazorda jest działem i skrzydłami.
 • Wilk Galaktyczna Bestia/Zord – jest to zord Mayi. Dla Megazorda jest ręką.
 • Żbik Galaktyczna Bestia/Zord – jest to zord Kendrix oraz Karone. Dla Megazorda jest ręką.
 • Galaktyczny Megazord – Megazord składający się z 5 Galaktycznych Bestii. Ma dwa tryby pierwszy (zwyczajny) drugi (z ulepszeniem Świateł Oriona). Jego broń to działo i miecz.
 • S1 – dodatkowy zord łączy się w Stratosiłę Megazord. Dawniej był zły.
 • S2 – dodatkowy zord łączy się w Stratosiłę Megazord. Dawniej był zły.
 • S3 – dodatkowy zord łączy się w Stratosiłę Megazord. Dawniej był zły.
 • S4 – dodatkowy zord łączy się w Stratosiłę Megazord. Dawniej był zły.
 • S5 – dodatkowy zord łączy się w Stratosiłę Megazord. Dawniej był zły.
 • Stratosiła Megazord – składa się z S1, S2, S3, S4, S5. Jego broń to bumerang. Jako Galaktyczna Bestia był Feniksem. Dawniej był zły.
 • C1 – dodatkowy zord łączy się w Centaurusa Megazord. Dawniej był zły.
 • C2 – dodatkowy zord łączy się w Centaurusa Megazord. Dawniej był zły.
 • C3 – dodatkowy zord łączy się w Centaurusa Megazord. Dawniej był zły.
 • C4 – dodatkowy zord łączy się w Centaurusa Megazord. Dawniej był zły.
 • C5 – dodatkowy zord łączy się w Centaurusa Megazord. Dawniej był zły.
 • Centaurus Megazord – składa się z C1, C2, C3, C4, C5. Jego broń to działo. Jako Galaktyczna Bestia był Nosorożcem. Dawniej był zły.
 • Zenith Carier Zord – jest to dodatkowy zord. Może być robotem. Jako Galaktyczna był Rekinem.
 • Torozord – jest to zord Magny Defendera,a później Mike'a, który, gdy właściciel go wzywa powiększa właściciela do formy giganta i łączy się z nim. Został zniszczony w 42 odcinku, gdy kolonia uciekała z zagubionej galaktyki.
 • Defender Torozord – Mike powiększony i Torozord łączą się w Megazorda uzbrojonego w silną włócznię lub topór.

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

 • Power Rangers Lost Galaxy była pierwszą serią, która działa się w przyszłości.
 • Magna Defender jest pierwszym Rangerem w historii Power Rangers, który miał szatę.
 • Jest to pierwsza po dłuższym czasie seria w której pojawia się grupa z poprzedniego sezonu. (Pierwszą w ogóle była Power Rangers Zeo, gdzie na pomoc Zeo Rangersom przybyli Alien Rangersi)
 • PRLG jest pierwszą serią, w której umiera Ranger.
 • Tak naprawdę nie wiadomo jak wyglądała by Trakeena po wyjściu z kokonu, gdyż w serialu Trakeena przed wejściem do kokonu i staniu się insect'em połączyła się z Deviot'em.
 • Power Rangers Lost Galaxy była ostatnią serią wydaną w wersji z polskim lektorem.

Spis odcinków[edytuj | edytuj kod]

N/o Nr w serii Angielski tytuł
SERIA SIÓDMA
294 01 Quasar Quest
295 02
296 03 Race to the Rescue
297 04 Rookie in Red
298 05 Homesick
299 06 The Lights of Orion
300 07 Double Duty
301 08 The Blue Crush
302 09 The Magma Defender
303 10 The Sunflower Search
304 11 Silent Sleep
305 12 Orion Rising
306 13 Orion Returns
307 14 Shark Attack
308 15 Redemption Day
309 16 Destined for Greatness
310 17 Stolen Beauty
311 18 The Rescue Mission
312 19 The Lost Galactabeasts
313 20
314 21 Heir to the Throne
315 22 An Evil Game
316 23 Memories of Mirinoi
317 24 Green Courage
318 25 Blue to the Test
319 26 Man Wheels Mantis
320 27 Loyax’s Last Battle
321 28 A Red Romance
322 29 The Chameliac Warrior
323 30 To the Tenth Power
324 31 The Power of Pink
325 32 Protect the Quasar Saber
326 33 Facing the Past
327 34 Turn up the Volume
328 35 Enter the Lost Galaxy
329 36 Beware the Mutiny
330 37 Grunchor on the Loose
331 38 Until Sunset
332 39 Dream Battle
333 40 Hexuba’s Graveyard
334 41 Raise the Titanisaur
335 42 Escape the Lost Galaxy
336 43 Journey’s End
337 44
338 45

Wersja polska[edytuj | edytuj kod]

Opracowanie wersji polskiej: Marta Bem
Czytał: Janusz Kozioł

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Aktorzy[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]