Pozostałe postacie serialu „Gotowe na wszystko”

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

Przedstawione tu postacie są fikcyjne. Występują w serialu Gotowe na wszystko. Są to znajomi lub rodzina gospodyń domowych z serialu.

Znajomi Bree Van De Kamp[edytuj]

 Osobny artykuł: Znajomi Bree Van De Kamp.

Znajomi Edie Britt[edytuj]

 Osobny artykuł: Znajomi Edie Britt.

Znajomi Gabrielle Solis[edytuj]

 Osobny artykuł: Znajomi Gabrielle Solis.

Znajomi Katherine Mayfair[edytuj]

 Osobny artykuł: Znajomi Katherine Mayfair.

Znajomi Lynette Scavo[edytuj]

 Osobny artykuł: Znajomi Lynette Scavo.

Znajomi rodziny Young[edytuj]

 Osobny artykuł: Znajomi rodziny Young.

Znajomi Susan Mayer[edytuj]

 Osobny artykuł: Znajomi Susan Mayer.

Znajomi Angie Bolen[edytuj]

Przedstawione tu postacie są fikcyjne. Występują w serialu Gotowe na wszystko. Są to członkowie rodziny i znajomi Angie Bolen, jednej z głównych bohaterek.

Danny Bolen[edytuj]

Danny Bolen, wcześniej Tyler Bolen[1] (Beau Mirchoff) to syn Angie i Patricka Logana. Tyler został urodzony w 1996 roku. Był owocem krótkiego związku Angeli De Luca z młodym przywódcą ekoterrorystów, Patrickiem Loganem. Wskutek śmierci niewinnego mężczyzny po przeprowadzeniu jednej z akcji, chłopiec nie poznał swego biologicznego ojca. Jego matka, będąc jeszcze w ciąży, uciekła od Patricka z policjantem. To on, który wcześniej miał za zadanie przeciwdziałać organizacji, został jego ojczymem. Tak przez kolejne lata cała trójka została zmuszona do ciągłej ucieczki przed żądnym zemsty ojcem chłopaka[2].

Sezon 6

Dziewiętnaście lat później Bolenowie, bo takie przybrali nazwisko, osiedlili się w domu na 4352 Wisteria Lane. Danny od razu zainteresował się starszą od siebie dziewczyną z naprzeciwka, Julie Mayer. Przyjechała ona do matki która za dwa miesiące miała brać drugi ślub ze swym drugim byłym mężem, Mikiem Delfino. Trzy tygodnie później Danny zaczął college. Siedem dni wcześniej zdążył poprosić Julie. Susan usłyszała o tym dopiero od Angie. Podczas samych korepetycji chłopak zaproponował jej kino jako przyjaciółce a ona na to przystała. Krótko potem młodzi strasznie się pokłócili na temat tego co Julie mu wyznała[3].
Mianowicie, że spotykała się z innym mężczyzną. Zarzucił jej kłamstwo bo sam sądził, że jest to tylko głupi pretekst na pozbycie się go. Jednakże, dzięki temu, że ich wyszpiegował, odkrył, że mówiła prawdę. Co gorsza, jej chłopakiem był Nick Bolen[4].
W dniu wesela Susan Mayer z Mikiem, Danny był obecny na uroczystości i weselu. Nie wrócił na noc i Nick poszedł go poszukać. Julie natomiast została niemal uduszona obok swojego domu[3] przez Eddiego Orlofsky[5].
Nazajutrz do Danny'ego zadzwoniła Ana Solis. Chciała go wyciągnąć z domu do centrum handlowego ale nie był zainteresowany. Ojcu nie powiedział gdzie był za to matce wyznał, że poszedł się napić alkoholu bo uważał, ze nie ma tutaj niczego do do zrobienia. Rozmowę przerwał krzyk Karen McCluskey która zobaczyła wraz ze swym chłopakiem Royem Benderem leżącą Julie. Carlos Solis i Karen zaczęli podejrzewać nowych sąsiadów. Danny nie pamiętał gdzie wypił alkohol bo było go sporo. Ana zgodziła się chronić chłopaka za namową jego matki, ale jej wersja okazała się nieprawdą. Dlatego Nick razem z żoną kazali synowi milczeć dopóki nie znajdą mu adwokata[6].
Bob Hunter przyjechał z nimi jako jego adwokat. W domu chciał się spytać co policja ewentualnie na nich znajdzie. Nick i Angie unikali tematu jak ognia więc Danny głośno powiedział, że ta rodzina ma tajemnice o których się nie mówi. Nick z wrzaskiem uciszył syna przy Hunterze. Wieczorem Danny wyszedł z domu i pojechał gdzieś samochodem. Susan udała się za nim z aparatem w ręku by udowodnić czy napada na dziewczyny, czy nie. Nazajutrz do Danny'ego przyszedł Eddie by naprawił jego auto. Gdy Danny był pod podwoziem, Susan przyszła do niego. Nie chciał jej powiedzieć, dlaczego pokłócił się z Julie. Nie wiedział natomiast, iż Julie sądziła, że była w ciąży. Gdy nie chciał się przyznać do ataku, Susan zaczęła na niego opuszczać auto lewarkiem. Dążyła do wymuszenia przyznania się, ale Angie odstraszyła ją kijem baseballowym i wyciągnęła przerażonego chłopaka spod auta. Wieczorem Angie odebrała telefon z pogróżkami przy Dannym. Po odłożeniu słuchawki, powiedziała mu gdzie leży ich rewolwer. On tylko się uśmiechnął bo nie była to zwyczajna rozmowa rodzicielska. Nie miał też za złe, że nie przeżył normalnego dzieciństwa. Wieczorem Mike powiedział Susan, że kamera na sklepie monopolowym nagrała Danny'ego jak pije piwo w parku przez godzinę. Uznali, że to nie on próbował dusić Julie. Susan postanowiła naprawić to co sama rozpowiedziała[7].
Danny oświadczył, że prawdopodobnie zrezygnuje ze szkoły ze względu na traktowanie jego jako napastnika. Angie przekonała go by do niej poszedł a z Nickiem ustaliła, że muszą jakoś uszczęśliwić nastolatka bo smutny Danny będzie mówił o rzeczach, które nie powinien rozgłaszać. Dzięki Angie, Porter Scavo zorganizował przyjaciół, przyjaciółki i piwo na imprezę u Danny'ego. Sama Angie kupiła mu też koszulę. Założyła przy okazji swoją bluzkę a Danny zapytał się czy zrobi coś z blizną. Angie powiedziała mu, że muszą uważać na wydatki by nikt ich nie wykrył. Danny zauważył, że ojciec jakoś nie był ostrożny skoro kupił nowe kije do golfa. Angie zapewniła go jednak, że opiekował się nią po wybuchu i jest dobrym człowiekiem. Danny odpowiedział, że zarobi kiedyś tyle pieniędzy, że stać go będzie na usunięcie tej blizny i, że zawsze będzie przy matce. Wieczorem chłopak powiedział też Nickowi, że wie o jego sekrecie po czym matka zabrała mężczyznę poza dom[8].
Po powrocie Julie do domu, Nick przez chwilę rozmawiał z dziewczyną co zauważył Danny. Wyszedł na zewnątrz a ojciec podążył za nim. Nick przeprosił syna i zapewnił go, że między nim a Julie wszystko jest skończone. Danny natomiast ostrzegł go, że jeśli jeszcze raz zobaczy ich razem, powie o wszystkim matce. Nick się nie przejął bo wiedział, że Angie nie była wzorową żoną. Dodał, że gdyby dowiedziała się, że jej własny syn znał prawdę to to by ją uderzyło do żywego. Rozmowę przerwało pojawienie się Angie. Danny podszedł następnie do Julie po przyjęciu. Dziewczyna patrzyła na miejsce gdzie niemal straciła życie. Julie zapewniła go, że wierzy w jego niewinność ale też nie sądzi by jej były chłopak, mógłby na nią napaść. Gdy sam usłyszał, że dziewczyna nie może spać bo wciąż boi się powrotu napastnika, pożyczył jej rewolwer matki. Wkrótce został on jednak użyty przez Susan przeciw Katherine Mayfair a poszkodowana chciała zadzwonić na policję. Angie uspokoiła sytuację a Nick odzyskał broń[9].
Dzień po ataku na Emily Porsmith, Danny był przed kawiarnią gdzie pracowała i zmarła, razem z Porterem, Eddiem i Aną. Julie podeszła pod budynek i Danny delikatnie pozbył się Any by mógł porozmawiać z Julie. Zaproponował jej lunch i wspólne wyjście na pogrzeb Emily. Ona odrzuciła obie oferty i zaznaczyła, że nie mogą się spotykać. Powiedział jej, że wie o jej romansie z jego ojcem i to, że bardzo ją lubi i chce z nią być. Córka Susan ponownie nie dała mu żadnej nadziei. Chłopak był zarazem tak zły i smutny, że połknął za dużo tabletek i zasnął lub zemdlał na łóżku. Na szczęście przeżył ponieważ Angie go znalazła a w szpitalu go odratowano. W sprawy Bolenów została wmieszana Mona Clark ale ich sytuacja ustabilizowała się po jej nieoczekiwanej śmierci[10].
Eddie zaprosił swoich znajomych do kabaretu na stojaka, gdzie sam miał wystąpić. Danny wybłagał do Julie by się zgodziła ale zaprzeczył by swoje przedawkowanie leków było spowodowane tylko przez nią. Ana Solis i Julie ustaliły, że Danny może zostać chłopakiem pierwszej z dziewczyn. Po występie Eddiego, Ana i młody Bolen zostali sami. On chciał iść do łazienki a Ana spytała się dlaczego ucieka i czy się mu nie podoba. Rzuciła mu w twarz, że nie potrzebuje zainteresowania tak jak on skoro przeżył wygłup z lekami. Chłopaka nieco to zabolało ale po chwili przyznał jej rację. Zdradził, że lubi bardziej wybuchową niż słodką Anę. Julie natomiast wyjechała do kuzynostwa, na wschód kraju[11].
Bliski związek z Aną uległ wkrótce osłabieniu po tym jak dziewczyna wyleciała do Nowego Jorku robić karierę ułatwioną przez Gabrielle Solis. Danny udał się za nią gdy Robin Gallagher wyjaśniła mu, że była to intryga mająca na celu rozdzielenie ich[12].
Angie dowiedziała się o tym od Eddiego, który miał niby przebywać z przyjacielem na kempingu[13].
Danny zatrzymał się u swej babci od strony matki, Rose De Luca. Kobieta nie chciała go oddać córce bo nie widziała go od jego narodzin. Gdy dowiedziała się kim jest jego biologiczny ojciec, w imię bezpieczeństwa, kazała wnukowi wrócić do matki. Pojawienie się Danny'ego i samej Angie w mieście doprowadziło do tego, że sąsiadka Rose, Iris Beckley (Ellen Crawford) skontaktowała się telefonicznie z Patrickiem[14].
Dzięki temu były kochanek Angie znalazł się na Wisteria Lane. Zdołał też mocno utrudnić życie całej trójce Bolenów. Potrącił Nicka i zaszantażował Angie. W tym samym czasie Danny otrzymał pracę w kawiarni, w miejsce zamordowanej Emily[15].
Angie przechytrzyła swego prześladowcę, doprowadzając do tego, że zabił się w samochodzie Bolenów. Mając jednego wroga mniej, za pomocą Gabrielle, Angie i Nick udali się do Atlanty. Danny otrzymał bilet do Nowego Jorku by mógł być z Aną i babcią. Rodzice podarowali mu wolność[16].

Eddie Orlofsky[edytuj]

 Zobacz więcej w artykule Znajomi Lynette Scavo, w sekcji Eddie Orlofsky.

Emily Portsmith[edytuj]

Emily Portsmith (Julie McNiven) to rudowłosa kelnerka w lokalnej kawiarni w Fairview. Pracowała razem z Eddiem Orlofsky. Obsługiwała Angie Bolen, gdy dyskretnie wytłumaczyła Julie Mayer, że nie chce jej widzieć. Wieczorem, gdy Angie przyszła ponownie, widziała jak Emily strzepywała okruszki z jej męża, Nicka. Angie miała pretensje do niego o to. Nieco później, kolejnego wieczoru, do Emily zadzwonił[17] Eddie[5] z propozycją randki, ale ona odmówiła. Wyszła na zaplecze i w tym czasie Nick zadzwonił w sprawie związanej z przeszłością Bolenów. Gdy skończył, odwrócił się i zobaczył Emily. Ta powiedziała, że nie podsłuchiwała ale, że chce iść do domu. Nick wyszedł. Po kilku minutach znajomy jej mężczyzna − "Dusiciel z Fairview" − wrócił do kawiarni i udusił Emily[17].

Nazywała się Emily Portsmith a wieść o jej śmierci rozeszła się błyskawicznie. Wszyscy w miasteczku znali Emily. Pochodziła ze znanej, dobrej rodziny. Była lubiana w szkole a klienci kafejki, w której pracowała, ją uwielbiali. Na wieść o morderstwie wszyscy doznali wstrząsu. Głównie dlatego, że nie była pierwszą ofiarą.(...)

— Mary Alice Young

Pogrzeb Emily zgromadził następnie wielu ludzi z Fairview[1].

Mona Clark[edytuj]

Mona Clark (Maria Cominis) to jedna z sąsiadek gospodyń, z pochodzenia Włoszka[1].
Mieszkała pod numerem 4360 Wisteria Lane[18].

Sezon 1

Była obecna na urodzinach Tophera Brennana i wraz z Tammy Brennan (Lisa Darr), podejrzewała, że bliźniaki Lynette, są nosicielami wszy[19].

Sezon 2

Przyjaźniła się z Tish Atherton, ponieważ obie zostawiały w swoich domach własne dzieci. Podczas gdy jedna matka opiekowała się dziećmi swoimi oraz przyjaciółki, druga miała trochę czasu dla siebie i na odwrót[18].

Sezon 3

Po roku uczestniczyła w proteście przeciw Arthurowi Shepherdowi[20].

Sezon 5

Siedem lat później zapisała się na wojskowy kurs odchudzający gdzie ćwiczyła m.in. wraz z Edie Britt i Gabrielle Solis[21].

Sezon 6

Rok później podczas zebrania patrolu sąsiedzkiego w domu Scavo, zapisała się na obchód osiedla. Podczas kłótni Susan Delfino z Katherine Mayfair, Mona wytknęła Susan, że nie została zaproszona na jej drugi ślub z Mikiem[9].
Pracowała w szpitalu, gdy, przywieziono do niego Danny'ego Bolena, po tym jak się zatruł lekami. Był on otumaniony, gdy powiedział Monie, że ma na imię "Tyler"[1].
Nazajutrz zaprzeczył temu. Mona zaczęła podejrzewać Angie i Nicka Bolenów o bycie członkami programu ochrony świadków. Żartobliwie dodali, że zostanie zabita jeśli przekaże to dalej. Po skończonej pracy, Mona odwiozła Danny'ego do domu, który i tak został zwolniony ze szpitala. Pielęgniarka powiedziała mu, że wie o ich tajemnicy. Miała na myśli ochronę świadków, ale tego już nie dopowiedziała. Natomiast Danny sądził, że Mona zna ich prawdziwą historię. Dlatego przez przez przypadek dowiedziała się od niego, że Angie jest terrorystką. Danny przyznał się rodzicom co zrobił i Bolen próbowała wmówić Monie, że jest to bajka wymyślona przez syna, który chciał się odegrać na matce i ojcu. Mona nie dała się nabrać i zażądała od Angie 67 000 dolarów za milczenie. Takie były roczne opłaty Mony za wszystkie rachunki. Nick nie chciał dać takiej kwoty, ale jego żona wiedziała, że trzeba odsunąć zagrożenie. Mieli odłożone 10 000 a Angie dorzuciła do tego swój pierścionek z diamentem. Wręczyła Monie kopertę, która to wydawała się jej zbyt mała. Już rzuciła pracę i nie chciała wracać do szpitala. Angie obiecała, że gdy zarobi pieniądze u Bree, odda jej resztę, ale Mona domyśliła się, że będzie mogła wtedy uciec. Była pielęgniarka wiedziała tylko, że dawna terrorystka zabiła człowieka bez poniesienia konsekwencji. Dlatego też żona Nicka pokazała jej bliznę na lewej części pleców i dopowiedziała całą prawdę. Pomimo to sąsiadka była nieugięta i kazała jej zorganizować resztę kwoty nazajutrz albo zadzwoni na policję. Wtedy Angie zauważyła awionetkę lądująca na Wisteria Lane. Zdążyła uciec ale Mona została porwana z miejsca bo zahaczyła się o prawe skrzydło maszyny[22].
Kobietę przewieziono do szpitala. Podczas gdy ją operowano, Angie i Nick czekali na wieści z sali. Pielęgniarka (Dale Waddington) wyszła i powiedziała im, że Mona walczy jak lwica o życie. Nick pojechał do domu spakować ich rzeczy. Angie wyobraziła sobie jak straszliwe konsekwencje niosło by za sobą nie samo przeżycie Mony Clark, lecz zgłoszenie przez nią Bolenów na policję. Ta sama pielęgniarka powiedziała jej chwilę potem, że Mona zmarła[10].

Sezon 8

Postać pojawiła się milcząco jeszcze raz na Wisteria Lane, ubrana w biel. Była jednym z duchów obserwujących Susan Delfino, gdy opuszczała Wisteria Lane wraz z dziećmi i wnuczką, by rozpocząć nowy rozdział w życiu poza uliczką[23].

Nick Bolen[edytuj]

Dominick "Nick" Bolen (Jeffrey Nordling) to mąż Angie. Ma polskie nazwisko i prawdopodobnie polskie korzenie[24].
Nick Bolen był w roku 1996 policjantem o imieniu Dominick. Miał za zadanie powstrzymać eko − terrorystów zgromadzonych wokół charyzmatycznego przywódcy Patricka Logana. Po tym jak po jednej z ich akcji ktoś zginął, ciężarna dziewczyna Patricka, Angela De Luca, chciała się zgłosić na policję. Dominick przekonał ją by razem z nim uciekła przed grupą i policją. Od tego czasu pod różnymi pseudonimami zaczęli się ukrywać przed wymiarem sprawiedliwości[2].

Sezon 6

Dziewiętnaście lat później Nick Bolen z pasierbem i żoną Angie Bolen, bo takie przybrali nazwisko, przyjechali do Fairview. Zamierzali kupić dom przy 4352 Wisteria Lane. Oferta była stosunkowo niedroga i na pytanie Angie dlaczego jest tak tanio, Lee McDermott opowiedział im, że wcześniej zabiła się tu kobieta z problemami psychicznymi. Pomimo to Nick zdecydował się kupić dom. Pogratulował też zdawkowo mężczyźnie, że został agentem nieruchomości w miejsce porażonej prądem poprzedniczki[3].
Nick poznał Julie dwa tygodnie po wprowadzeniu się gdy przyszła ona udzielić korepetycji Danny'emu[25].
Po zakończeniu jednej z lekcji usłyszała od Nicka, że Danny "nie jest z jej ligi"[3].
Następnie spotkali się przez przypadek na mieście co skończyło się długą rozmową. Po kilku spotkaniach, podczas których zaczęli chodzić za rękę, Julie zorientowała się, że ma romans z żonatym mężczyzną. Poszła z nim do łózka i zrobiła sobie test ciążowy, który wyszedł negatywnie. Napisała natomiast list do Nicka w którym zakończyła związek[25].
W dniu wesela Susan Mayer z Mikiem, Nick był obecny na ich ślubie i weselu. Danny nie wrócił do domu po zabawie, więc Angie wysłała Nicka by go poszukał. Julie natomiast została niemal uduszona obok swojego domu[3].
Zrobił to Eddiego Orlofsky[5].
Nazajutrz Nick chciał się dowiedzieć gdzie był Danny, ale nie usłyszał odpowiedzi bo Angie kazała mu iść pod prysznic. Sama dostrzegła, że starzy sąsiedzi zaczynają podejrzewać ich o udział w ataku na Julie. Nick był wściekły i uzmysławiał Danny'emu powagę sytuacji. Chciał mu zapewnić alibi, że niby został w domu ale Angie wiedziała, że jeśli ktoś go widział na zewnątrz, będą mieli kłopoty. Razem z mężem wyszli na zewnątrz z potrawą dla Susan i Mike'a z okazji dramatu jaki przeżywali. Carlos, Tom Scavo i Orson Hodge zaczepili go a Angie odeszła zanieść danie. Nick zgodził się na udział w straży sąsiedzkiej i podkreślił, że jego syn z Julie się tylko przyjaźnili. Domyślił się też, że sąsiedzi najchętniej pilnowali by Danny'ego. Angie odciągnęła męża zmyślonym telefonem od jego matki i oboje zdecydowali się zapewnić solidne alibi synowi. Po konfrontacji Any i Gabrielle, stało się jasne, że alibi fałszywe. Gdy Angie usłyszała, że Ana rozmawia z policją, kazała mu milczeć. Po młodzieńca przyjechali funkcjonariusze i zabrali go z domu[6].
Bob Hunter przyjechał z młodzieńcem, jako jego adwokat. W domu chciał się spytać co policja ewentualnie na nich znajdzie. Nick i Angie unikali tematu jak ognia więc Danny głośno powiedział, że ta rodzina ma tajemnice o których się nie mówi. Nick z wrzaskiem uciszył syna przy Hunterze. Nazajutrz stary Bolen zasugerował Angie by znowu uciekli, ale ona decydowanym tonem odmówiła gotowa na kontynuowanie maskarady[7].
Nick nie był zadowolony gdy usłyszał, że syn chce rzucić szkołę. Przystał na plan Angie by jakoś wyciągnąć go z depresji ponieważ mogłoby to sprowadzić na nich kłopoty, gdyby nadal był w tym nastroju. Na zabawie w domu Bolenów zorganizowanej dla Danny'ego przez Angie, chłopak zauważył jak ojciec rozmawia z dwiema młodymi dziewczynami. Podszedł do niego i nie chciał by witał jego gości. Danny powiedział mu, że wie o jego sekrecie a twarz Nicka spoważniała. Chwilę później został zabrany przez Angie poza dom. Nick odwiedził śpiącą Julie, która zdążyła wyjść ze śpiączki po ataku. Powiedział do niej tylko, że tęskni za nią[8].
Julie wróciła na Wisteria Lane, jako gość przyjęcia zorganizowanego w jej rodzinnym domu. Nick podszedł do niej i wyznał, że się o nią martwił. Chciał porozmawiać na osobności ale Julie powiedziała mu, że między nimi nic już nie ma. Rozmowę widział Danny po czym wyszedł na zewnątrz a ojciec podążył za nim. Nick przeprosił syna i zapewnił go, że między nim a Julie wszystko jest skończone. Danny natomiast ostrzegł go, że jeśli jeszcze raz zobaczy ich razem, powie o wszystkim matce. Nick się nie przejął bo wiedział, że Angie nie była wzorową żoną. Dodał, że gdyby dowiedziała się, że jej własny syn znał prawdę to to by ją uderzyło do żywego. Rozmowę przerwało pojawienie się Angie. Wkrótce potem Nick był obecny z małżonką na zebraniu patrolu sąsiedzkiego. Natomiast Danny pożyczył Julie rewolwer rodziny. Nick zdołał go odzyskać po tym jak pojawiło się niebezpieczeństwo, że poszkodowana Katherine Mayfair zadzwoni na policję. Była ona bowiem zarejestrowana na ich prawdziwe nazwisko[9].
Mimo wcześniejszych zapewnień co do związku z Julie, Nick przyszedł do niej i chciał ją odzyskać. Ponownie powiedziała mu "nie" po czym wyznała Lynette Scavo, która chciała odwiedzić Susan, kim był dla niej Nick. Angie i Nick zaprosili do siebie Orsona i Bree Hodge. Nick polecił Bree swoją partnerkę jako doskonałą kucharkę w miejsce pustego etatu po zwolnieniu Katherine. Bree nie szukała pracowników, ale Nick nadal naciskał. Oboje pokłócili się tak, że Angie wyszła do kuchni a Nick po wino. Powiedział też Bree, że będą jeszcze trzy dania, po czterech już zjedzonych. Nazajutrz Lynette podeszła do Nicka i dała do zrozumienia, że wie o nim i Julie. Nie chciał by się wtrącała ale ona zażądała by dał spokój Julie. Nick próbował wyjaśnić, że to córka Susan go podrywała ale Lynette nie chciała słyszeć wyjaśnień. Zgodził się na jej propozycję, ale ostrzegł kobietę, że sama pożałuje jeśli komukolwiek powie o tym. Po wejściu do własnego domu, Lynette podzieliła się z Tomem myślą, iż to Nick może być niedoszłym dusicielem córki sąsiadki. Scavo uprzedzili Julie, że powiadomią policję nawet bez jej zgody. Dziewczyna nie protestowała, ale nie wierzyła by to mógłby być on. Wieczorem Angie powiedziała mężowi, że policja dzwoniła w sprawie jego pobytu podczas napadu na Julie oraz, że wie od tygodni o jego romansie z nią. Mężczyzna przeprosił ją a ona złamała mu noc bo oboje wiedzieli, że są na siebie skazani. Policjantom powiedziała natomiast, że tamtego wieczoru byli razem[25].
Nick zaprzyjaźnił się z uprzejmą i lubianą kelnerką Emily Porsmith. W noc kiedy została zamordowana, zadzwonił z telefonu komórkowego jednorazowego użytku w bardzo poufnej sprawie do agenta Chrisa Padilli (Miguel Perez). "Czarna sowa" bo takie miał kiedyś policyjny nick, złożył mu propozycję. Rozważał powrót bez względu na konsekwencje dla siebie ale żądał przy tym by z kartoteki Angie wymazano wszystkie przestępstwa. Miał zadzwonić po gotową odpowiedź i rozdzielił baterię od aparatu. Gdy się odwrócił, zobaczył Emily. Po tym jak powiedziała, że nie podsłuchiwała, Nick wyszedł z kawiarni w której pracowała[17].
Nazajutrz, mężczyzna powiedział swojej żonie, że może być zamieszany w morderstwo dziewczyny ponieważ wychodził stamtąd jako ostatni klient. Oboje wiedzieli, że jeśli policja sprawdzi jego odciski palców, będą mieli poważne kłopoty. Zaproponował by znowu się przeprowadzili ale Angie kategorycznie i ponownie odmówiła. Nick wyraził głośno nadzieję, że może policja do nich nie przyjdzie ale sam nie wiedział czy będą mieli tyle szczęścia. Później, Nick podszedł do Angie, która patrzyła przez okno i zaproponował by wyszli z ukrycia. Wyjawił jej, że użył wszelkich środków ostrożności ale Angie skrzyczała go bo wiedziała, że dostanie karę śmierci za zabicie człowieka. Zakazała mu tez dzwonić ponownie. Tymczasem Danny przesadził z zażywaniem tabletek po tym jak Julie odrzuciła jego flirt i ofertę chodzenia z nim. Rodzice zawieźli go do szpitala. Nad łóżkiem syna Angie wspomniała jak to zniknęli a Nick przeprosił za telefon który nawiązał ale przysiągł, że gdyby znowu mieli uciekać, zrobił by to ponownie. W sprawy Bolenów została wmieszana Mona Clark ale ich sytuacja ustabilizowała się po jej nieoczekiwanej śmierci[10].
Angie wdała się w kłótnię z Mitzi Kinsky na temat tego, że nie segreguje śmieci. Skoro nadal zależało jej na ekologii, Nick prosił ją tylko by nie reagowała na to czy sąsiadka segreguje śmieci czy nie. Angie zacytowała słowa Patricka: "czasem trzeba przykuć się do drzewa a czasem biec za gościem z piłą łańcuchową". Dla męża kobiety, temat Logana jest zamknięty. Po tym jak Angie zagroziła Carlosowi śmiercią jeśli jeszcze raz będzie szarpał Danny'ego i przewróciła z zawziętym wyrazem twarzy na oczach Mitzy jej kubły na śmieci, Nick wściekł się na żonę. Carlos i Gabrielle w tym czasie udali się pod ich drzwi z przeprosinami za złe potraktowanie Danny'ego. Tak podsłuchali jak Nick powiedział jej, że ich kryjówka nie jest wieczna oraz jak ktoś zacznie ich sprawdzać, będą skończeni[12].
Danny zostawił rodzicom kartkę, że wyjechał na kemping z Eddiem. Nick się ucieszył i uspokoił zonę, że na pewno sobie poradzi bo jest już dużym chłopakiem. Sytuacja zmieniła się, gdy oboje spotkali Eddiego w supermarkecie. Usłyszeli, że ich syn wybrał się do Nowego Jorku. Angie spakowała swoje walizki[13].
Zdecydowała, że poleci do metropolii odszukać syna, który to zatrzymał się u teściowej Nicka. Udało jej się zabrać go z powrotem do Fairview[14].
Patrick zdołał ich wytropić, dzięki sąsiadce matki Angie. Wkrótce sam przybył na Wisteria Lane. Tymczasem Nick był wściekły na Angie za to, że powiedziała swej matce o tym, że Patrick jest ojcem Danny'ego. Nie odzywał się do niej od kilku dni. Kobieta rzuciła mu nienaładowany rewolwer i kazała się zabić jeśli potrwają dłużej. Chciał powiedzieć mu prawdę zanim ktokolwiek inny by to zrobił ale Angie zabroniła tego. Według niej Nick był jednym ojcem jakiego jej syn potrzebuje. Wieczorem Danny naprawiał swój rower, gdy Nick przyjechał do domu z zakupionym piwem. Chłopak musiał się czymś przemieszać do pracy w kawiarni. Nick mu pogratulował i westchnął na temat jak to szybko jego syn podrósł. Danny zauważył charakterystyczny wyraz twarzy u ojca, zwiastujący, że za chwilę powie coś ważnego. Nick zaśmiał się bo najwyraźniej syn go dobrze znał a Danny dodał głośno, że jest jego ojcem. Mąż Angie zrezygnował z zamiaru podzielenia się prawdą i pogratulował mu tylko ponownie nowej pracy[26].
Pojawienie się Patricka spowodowało wiele problemów w życiu Bolenów. Nick został m.in. przez niego poturbowany samochodem, gdy biegał wzdłuż Wisteria Lane[15] Angie zdołała się go jednak ostatecznie pozbyć i razem z mężem wyjechali do Atlanty. Danny'emu wręczyli bilet do Nowego Jorku by był wolny i mógł być z Aną oraz babcią[16].

Patrick Logan[edytuj]

Patrick Logan

Patrick Logan (John Barrowman) to były kochanek Angie i biologiczny ojciec Danny'ego Bolena. W 1996 roku Patrick Logan był energicznym przywódcą grupy walczącej o ekologię metodami ekstremistów. Jedną z jego członkiń była młoda Angela De Luca. Terrorysta Patrick zakochał się w kobiecie. Ona natomiast wierzyła w terrorystę i jego przekonania. Dopóki nie pojawił się policjant Dominick pod przykrywką, zdeterminowany by ich powstrzymać. Terrorysta chciał zaatakować tych, których uważał, że niszczą planetę. Przekonał więc kobietę, by pomogła mu zbudować bombę. Coś poszło nie tak i ktoś został nieoczekiwanie zabity. Terrorysta się tym nie przejął. Powiedział, że było to nieuniknione. Kobieta chciała się zgłosić na policję, ale była w ciąży z Patrickiem. Agent przekonał ją, by z nim uciekła i po narodzinach chłopczyka, zaadoptował niemolwe[2].

Sezon 6

Dwadzieścia lat później Angie poleciała z Gabrielle do Nowego Jorku, ponieważ podejrzewała, że jej syn podążył właśnie za Aną. Tam usłyszała od samej Heidi Klum i Pauliny Porzikovej, że Gabi była największą jędzą w świecie modelek. Była to też główna przyczyna upadku jej kariery w tym biznesie. Angie odwiedziła swą matkę, bo słusznie podejrzewała, że będzie tam jej syn. Rose de Luca, początkowo nie zgodziła się na oddanie wnuka pod skrzydła Angie. Gdy padł argument Patricka, który zrobi mu krzywdę, Rose odpowiedziała, że on, jeśli już kogoś skrzywdzi, to ją. Zdesperowana Angie wyjawiła swój sekret matce, ten który przechowywała przez tyle lat. To nie Nick Bolen a Patrick był biologicznym ojcem Danny'ego. Rose zdecydowała by Danny wrócił na Wisteria Lane. Angie podzieliła się też tym sekretem z Gabi, bez użycia imienia Patricka. Tymczasem sąsiadka Rose, Iris Beckley (Ellen Crawford) rozpoznała córkę sąsiadki. Dowiedziała się od nieświadomej zagrożenia Gabi, gdzie mieszka i zadzwoniła do Patricka Logana. Umówiła się z nim na wizytę[14].
W domu Nick i Angie ustalili, że nie powiedzą Danny'emu o tym kto jest jego ojcem. Wieczorem, Nickiem targały wątpliwości, czy jednak to zrobić czy nie, ale zdecydował zachować to do siebie. W Nowym Jorku, Iris przyjęła Patricka do siebie. Powiedziała mu wszystko co wiedziała, w zamian za obiecane pieniądze, które jej wręczył. Patrick upewnił Iris, że nic nie zrobi córce jej sąsiadki, którą sama lubiła. Po chwili wybił szybę w jej domu i improwizując włamanie do niej, udusił za pomocą szala. Dzięki tym informacjom, Patrick wkrótce przyjechał na Wisteria Lane[26].
Mężczyzna nawiązał kontakt z Dannym, nie ujawniając się przy tym kim jest dla niego. Przyszedł do kawiarni, tej samej gdzie kiedyś pracowała Emily. Zaprezentował chłopakowi główne wątki historii jaka połączyła jego matkę, Nicka i Logana, ale nie podał nazwisk głównych postaci. Udał, że pisze książkę i spytał się jak dokończyć dzieło. Danny zaproponował by zabił bohaterkę. Patrick podążył tym tropem i zastał Angie samą w ciemnym domu. Czaił się tylko za oknem. Nazajutrz Logan wrócił do kawiarni. Zdradził bezwiednemu Danny'emu, że zabicie kobiety było by zbyt łatwe. Odegra się na niej, zabierając jej syna[27].
Patrick znowu odwiedził Danny'ego w kawiarni. Nie wiedział jak zakończyć swą metaforyczną powieść. Wszedł Nick i powiedział do Danny'ego, że będzie biegać po uliczce. Danny odmówił uczestnictwa w treningu a Patrick wpadł w panikę, ponieważ wiedział, że Nick go rozpozna. Ten wyszedł, nie wiedząc o tym, że ich wróg już ich znalazł. Patrick przyjechał swoim samochodem na Wisteria Lane, upewnił się, że Nick biega i go poturbował. Mąż Angie przeżył ale był w szpitalu z kołnierzem na szyi i zabandażowaną głową. Domyślił się kto to mu zrobił. Zasugerował żonie by ona i Danny pojechali do miejsca niedaleko Carbondale. Angie zdecydowała się zostać z Nickiem, wysłać w to miejsce syna i stanąć twarzą w twarz z Patrickiem. Dała synowi 300 dolarów i żądała by nie wychodził z pokoju jak najdłużej się da, na co on się zgodził. Lekarze Nicka przekonali go by wprowadzić go w śpiączkę. Zmniejszyło by to opuchliznę na mózgu, jaka powstała po wypadku. Nick powiedział o tym Angie a ta zastanawiała się czy nie sprowadzić syna, bo w toku trzech dni, które minęły, nic się nie wydarzyło. Nick przekonał żonę, żeby też się ukryła. Angie zastała jednak palące się świeczki w ciemnym domu i Patricka w jadalni z jej bronią w dłoni. Bolen dowiedziała się co zrobił Nickowi. Odrzekła, że ukryła syna ale sam zdecydował, że ona będzie żyć. Potrzebował jej do wyświadczenia jeszcze jednej przysługi, która mieli omówić rano. Logan miał ze sobą swoje rzeczy i poszedł do pokoju gościnnego, wiedząc, że Angie go nie zabije a nawet jeśli ucieknie, to uśmierci Nicka[2].
Patrick przykuł kajdankami prawą rękę Angie do łóżka. Gdy się obudziła, był przy niej i podziwiał jej bliznę na plecach. Zażądał od Angie zbudowania drugiej bomby. Nie zgodziła się, ale on przyrzekł jej, że znajdzie sposób by ją do tego zmusić. W kuchni, Patrick rozstawił jej cały sprzęt, ale nie zażądał rozpoczęcia pracy, bo czekał na jeszcze jeden element. Angie nadal mówiła, że tego nie zrobi a Patrick powiedział jej, że w Oregonie wytną 4000 akrów starego lasu na nowe osiedla. Nadal mówiła "nie" i gdy oboje mieli się pokłócić, Gabrielle Solis zapukała do drzwi. Nie zmierzała odejść bo widziała jej auto na podjeździe. Patrick zgodził się by weszła ale na minutę, bo inaczej ją zabiję. Solis przyszła po przepis na "super lasagne". Patrick przedstawił się jako Anthony, brat Angie i skłamał, że sprzęt służy do naprawienia pilota. Angie dała jej przepis i wypchnęła z kuchni. W nocy Angie się przebudziła ze snu. Myślała, że to Patrick wejdzie znowu do pokoju, z niewiadomymi jej intencjami. Kopnęła mężczyznę nogą w klatkę piersiową. Był to Danny, który został oszukany przez Patricka. Napisał on do niego w imieniu matki, że ma wrócić do domu. Patrick wszedł do pokoju i powiedział, celując do Danny'ego, że brakujący element właśnie przyjechał. Danny został przywiązany do krzesła i Patrick wyznał mu prawdę, że jest jego ojcem. Tymczasem w kuchni, Angie, przykuta lewą ręką do krzesła, składała bombę. Patrick ją odkuł co przyspieszyło prace. W tym momencie weszła Gabi z gotową lasagne według przepisu użyczonego przez sąsiadkę. Patrick zgodził się by Angie jej spróbowała, więc Bolen poszła do kuchni. Gdy Patrick oglądał zdjęcia z przeszłości Gabi na jej telefonie komórkowym, Angie odkroiła kawałek i w potrawę włożyła karteczkę z napisem: "DANNY I JA JESTEŚMY ZAKŁADNIKAMI. BEZ POLICJI. SPROWADŹ NICKA". Patrick przyszedł do kuchni i błagał Angie by wyrzuciła latynoską i gadatliwą sąsiadkę. Nie zauważył włożenia kartki, dlatego Angie odniosła resztę do Gabi i prosiła o zabranie potrawy do domu, co sąsiadka zrozumiała opacznie. Gdy Gabi przyszła do siebie, wyrzuciła, przy Juanicie, potrawę do kosza. Wieczorem córki wyjęły ją stamtąd, bo były głodne i przy matce, Celia wypluła karteczkę z ust. Gabi ją przeczytała z niedowierzaniem[28].
Żonie Carlosa sprytnie udało się obejść wartę pielęgniarek i porozmawiała z nikiem w szpitalu. Właśnie obudził się ze śpiączki i Gabi zdradziła mu, że wie o wszystkim i o Patricku. Także to, że jego żona i Danny są zakładnikami Logana. Nick, mimo że czuł się osłabiony, poprosił Gabi by zawiozła go na Wisteria Lane. Tymczasem Angie ukończyła bombę. Miała ona zadziałać w 30 sekund po tym jak włączy się detonator. Patrick był zadowolony i orzekł Angie, że ona pojedzie z nim do Oregonu. Danny miał pozostać związany, bo gdyby bomba nie zadziałała, zabił by Angie i własnego syna. Angie zdecydowała się sprawdzić i ewentualnie poprawić urządzenie. Gdy już to zrobiła, Patrick zaprowadził Angie do pokoju Danny'ego. Bolen miała pożegnać syna a Patrick, urządzenie zbudowane przez byłą kochankę umieścił w torbie, którą miał zanieść do bagażnika samochodu. Chwilę po tym jak Angie weszła do pokoju, Patrick schował jednak torbę do szafy naprzeciwko tego pokoju. Tymczasem Danny, cały we łzach, próbował przekonać matkę by z nim nie jechała. Angie zdążyła tylko powiedzieć, że nie miała wyboru. Patrick zawołał ją i oboje wyszli. Gabi zdążyła przywieść Nicka pod dom. Miał się on wdrapać do pokoju a Gabi zająć czymś Logana. Nickowi zakręciło się w głowie i po chwili podziękował za wszystko Gabi. Gdy Solis zaczęła mówić, że gdy obie były w samolocie, zobowiązała się pomóc sąsiadce, dostrzegła po chwili, że Nick zasnął. Zaczęła go szarpać, tak, że zsunął jej się na ramiona. Gabi pobiegła do domu, zostawiając Bolena w samochodzie i zadzwoniła do szpitala w Fairview. Chciała wybudzić Nicka gdy do jej domu weszła Susan. Wyprowadzała się i chciała się pożegnać. Gabi szybko ją odprawiła i zamknęła drzwi. Połączenie w telefonie ze szpitalem się zakończyło. Po chwili Gabi zdążyła złapać Susan i razem poszły do domu Angie, mimo braku przekonania Susan. Gabi zaprowadziła przyjaciółkę do drzwi głównych a sama pobiegła pod okno Danny'ego. Zaczęła się wspinać w szpilkach po drewnianej ramie żywopłotu gdy Patrick zdążył zejść z Angie na parter jej domu. Rozkuł ją z kajdanek gdy do drzwi zadzwoniła Susan. Patrick wycelował w wejściowe drzwi pistolet i kazał Angie pozbyć się sąsiadki. Obie zdążyły powiedzieć sobie "do widzenia" i Patrick zaprowadził Angie do samochodu w garażu. Gabi zdążyła się wdrapać do pokoju Danny'ego i zaczęła mu rozwiązywać ręce. Patrick i Angie wyjechali, ale zatrzymał on samochód przed ogródkiem domu Lynette, mając widok na dom Bolenów. Logan przemówił do Angie, że tego dnia gdy opuściła go 20 lat wcześniej był zdruzgotany i nie mógł jej wybaczyć. Był przekonany, że zdradziła nie tylko jego ale i wszystko w co wierzyli. Postanowił ją odnaleźć i ukarać. Nie wprost, ale dodał, że ma 30 sekund na uratowanie Danny'ego, po czym włączył pilot detonatora. Angie wybiegła z samochodu i po chwili, gdy była przy płocie przed domem, odwróciła się. Machając mu dłonią, wyjawiła, że umieściła bombę w detonatorze, który trzymał Patrick. Ten zdążył tylko przekląć Angie po czym on sam i jego samochód eksplodował[16].

Rose de Luca[edytuj]

Rose de Luca (Suzanne Costallos) to matka Angeli/Angie Bolen. Rose urodziła swą jedyną córkę w 1978 roku[29].
Osiemnaście lat później, w 1996 roku Angela uciekła od niej ponieważ[14] zabiła człowieka o imieniu Sean, męża i ojca dwójki dzieci[10].
Była pierwszym trymestrze ciąży z Patrickiem Loganem, swoim byłym kochankiem, przed którym musiała się ukrywać. Nie powiedziała przy tym matce kto jest biologicznym ojcem jej wnuka[14].

Sezon 6

Panie pomimo to utrzymywały kontakt przez lata, ponieważ Angie rozmawiała z nią przez telefon na kartę. Wyznała jej, bez mówienia lokalizacji, że są bezpieczni[4].
Tyler[1] skończył 19 lat co było dla nich obu trudne do uwierzenia. Angie przyznała, że chciała by się spotkać, ale jest to ryzykowne, po czym musiała skończyć rozmowę, bo zauważyła w lustrze Katherine Mayfair. Angie powiedziała sąsiadce, że rozmawiała z teściową[4].
Kilka miesięcy później Danny Bolen zapukał do drzwi Rose i pełna szczęścia, rozpoznała w nim Tylera. Danny uciekł z Wisteria Lane by być ze swą dziewczyną, Aną Solis, ale nie miał gdzie się zatrzymać, dlatego udał się do babci. Za nim podążyła Angie a Rose po otwarciu jej drzwi, przytuliła ją i po chwili spoliczkowała. Angie bez słowa weszła do domu i zamknęła drzwi. Po chwili zażądała od matki, która dopiero co poznała chłopaka, powrotu Danny'ego do domu. Rose odparła, że nie poszukują do ani FBI ani Patrick, po czym otworzyła córce drzwi a ta pokornie wyszła. Dopiero za drugą wizytą osiągnęła to co chciała. Musiałą przy tym wyjawić matce, że to Patrick jest ojcem jej wnuka a nie Nick. Zapłakana Rose kazała Danny'emu spakować się i wrócić z matką do Fairview. Negatywną konsekwencją tej wizyty okazała się sąsiadka Rose, Iris Beckley (Ellen Crawford), która po rozmowie z Gabrielle Solis, skontaktowała się z Patrickiem[14].

Znajomi Karen McCluskey[edytuj]

Przedstawione tu postacie są fikcyjne. Występują w serialu Gotowe na wszystko. Są to członkowie rodziny i znajomi Karen McCluskey, jednej z głównych bohaterek.

Ed Ferrara[edytuj]

 Zobacz więcej w artykule Znajomi Lynette Scavo, w sekcji Ed Ferrara.

Felicia Tilman[edytuj]

 Zobacz więcej w artykule Znajomi rodziny Young, w sekcji Felicia Tilman.

Gilbert McCluskey[edytuj]

Gilbert McCluskey (John Harnagel) to zmarły mąż Karen.

Nikt nie rozumiał co ja w tobie widziałam. Nawet moja siostra Gayle. Mówiłam jej, że mimo awantur i rzucania talerzami, naprawdę się kochaliśmy.

— Karen do zwłok Gilberta (odc. 3x18)

Gilbert i Karen pobrali się gdy jego wybranka miała miała 20 lat, w 1963 roku. Byli razem przez 34 lata[30].
Gilbert przez 36 lat sprzedawał ubezpieczenia. Po latach spędzonych w ubezpieczalni obudził się pewnego dnia z myślą wyjazdu do Paryża, gdzie chciał malować akty. Karen wypomniała mu, że ledwie zdołał wymalować garaż i nie zna się na sztuce. Od tamtego czasu zaczął ją gardzić. Miał też brata i podejrzewał żonę, że ma lub miała z nim romans[31].
Obdarowywał on Karen sprzętem AGD w każdą rocznicę ślubu. Na ostatnią kupił odkurzacz. Dwa tygodnie później zmarł a Karen nie płakała[32].
Z żoną sprowadzili się do 4358 Wisteria Lane w roku 1982[33].
Piętnaście lat później, w 1997 roku, gdy Karen przyszła do domu, zastała go martwego przed telewizorem, z pilotem w dłoni. Była noc i gdy sprawdziła dokumenty, wiedziała już, że spadkobierczynią budynku była jego pierwsza żona, z którą był tylko dwa lata. Karen włożyła ciało męża do zamrażarki i tak przechowywała go przez dziesięć lat[30].
Dopiero odkrycie rozkładających się zwłok przez Idę Greenberg, doprowadziło do ujawnienia prawdy[34].

Ida Greenberg[edytuj]

Ida Greenberg zd. Craig (Pat Crawford Brown) to nieżyjąca przyjaciółka Karen i jej sąsiadka spod 4347 Wisteria Lane. Jedna z najstarszych sąsiadek na ulicy, licząca sobie około 60 – 70 lat. Nie jest to postać, która ma określoną historię, lecz jest raczej tłem, przechodniem na tle innych wątków różnych bohaterów.

Sezon 1

Na spotkaniu sąsiadów, po tym jak ktoś włamał się do Alberty Fromme twierdziła, że ją samą ktoś podglądał, gdy brała prysznic[35].
Susan Mayer wręcz wymusiła na Idzie wypożyczenie starego samochodu, by śledzić Paula Younga[36].
Staruszka uczestniczyła w poszukiwaniu ciała Marthy Huber[37].
Ida była też jedną z wielu osób, które przekazały dalej informacje o tym, że Maisy Gibbons się prostytuowała[19].

Sezon 2

Mieszkańcy Wisteria Lane wiedzieli, że Ida Greenberg lubi napoje wyskokowe. Widziano jak popija na spotkaniach, w wydziale komunikacji i w kościele metodystów. Ida wielokrotnie próbowała przestać, ale nie mogła. Pewnej nocy, zdesperowana, wezwała Boga by stłumił jej wieczne pragnienie. Na szczęście dla Idy, Bóg akurat słuchał. W tej właśnie chwili Ida pomyślała, że Bóg działa w niezbadany sposób, ale nie jest szczególnie subtelny.

— Mary Alice Young

W rok po śmierci Mary Alice Young, Ida miała problem z piciem alkoholu. Gdy błagała Boga o jego rozwiązanie, strzał który padł z domu Mike'a Delfino, roztrzaskał butelkę ginu, który trzymała[38].
Ida nienawidziła gazeciarza, chłopca Danny'ego Farrela (Ridge Canipe). Pokazała Susan kciuk do góry tuż po tym jak Mayer rzuciła gazeciarzowi gazetę między szprychy przez co się przewrócił[39].
Tuż po tym jak Paul Young wrócił ze swojego "wygnania" z uliczki, spowodowanym przez Mike'a, powstało małe zamieszanie. Bree i Gabrielle wezwały policję, ponieważ wiedziały, że Paul zabił Marthę. Edie Britt tłumaczyła Idzie co się stało a staruszka się przeraziła, bo mieszkała obok mężczyzny. Policjanci i połowa ulicy wraz z Idą zawitali następnie pod dom Mike'a, ale hydraulik nie potwierdził zeznań Susan[40].
Po włamaniu do domu Solis, przez które Gabrielle straciła swe nienarodzone dziecko, Ida była obecna na zebraniu mieszkańców uliczki w domu Betty Applewhite[41].
Kobieta pokazała też pewien rodzaj zdecydowania gdy samochody Lynette i Bree zablokowały ulicę w obydwu kierunkach. Ida przejechała samochodem po chodniku, mijając pojazdy młodszych sąsiadek przy towarzyszącej jej zawziętej minie. Krótko potem, Gabrielle w rozmowie z mężem na temat swej niezbyt czystej przeszłości, określiła ona Idę jako plotkarę, ponieważ stwierdziła, że jeśli Ida zna jakąś plotkę, pozna ją całe miasto[42].

Sezon 3

Ida Greenberg, ciocia Lee Craiga, powiadomiła Lynette Scavo o tym, że Mike Delfino obudził się z półrocznej śpiączki[43].
Kobieta była świadkiem relacji telewizyjnej sprzed supermarketu, gdy Carolyn Bigsby wzięła za zakładników kilkoro mieszkańców Wisteria Lane[44].
Kilka tygodni później usłyszała od Karen McCluskey, że Arthur Shepherd jest pedofilem[20].
Zawiadomiła policję o tym, że bezwładne ciała Almy i Glorii Hodge leżały pod domem przy 4351 Wisteria Lane[45].
Pomimo tego, że sama odkryła sekret Karen dotyczący jej zmarłego męża Gilberta przechowywanego od 10 lat w lodówce, obie pozostały przyjaciółkami[30].
Ida była też jednym z gości Gabrielle Marquez na jej ślubie z Victorem Langiem[46].

Sezon 4

Na barbecue wyprawionym przez Katherine Mayfair na ślepym zaułku uliczki była wstrząśnięta widelcem do mięsa wbitym w, o czym nie wiedziała, sztuczny brzuch ciążowy Bree Hodge. Sądziła, że spływający sos to krew i zawołała męża Katherine, Adama. Orson Hodge i jego żona zdołali ich przekonać, że ostrze widelca wkłada się do środka i pobiegli nastraszyć Karen[47].
Katherine zorganizowała głosowania na dotychczas puste miejsce prezesa związku właścicieli Wisteria Lane. Przedłożyła swoją kandydaturę ale Lynette zgłosiła się jako jej kontrkandydatka. Ida uczestniczyła w samym głosowaniu kandydatek ale na nim została upomniana przez Susan, że nie głosują przeciw gejom. Na głównym głosowaniu Lee McDermott zaznaczył, że poparcie Katherine oznacza poparcie faszyzmu. Ida spytała się o co chodzi gejom w sprawie ubrań ale Lynette powtórzyła, że chodzi o faszyzm a nie fason. Staruszka oddała głos za Lynette ale wygrała Katherine dzięki głosowi Susan[48].
Na Wisteria Lane nadciągnęło tornado. Karen zgodziła się by Ida wraz z kotem przyszła do niej. Wkrótce dołączyło do nich siedmioro członków rodziny Scavo. Tom był uczulony na koty i dlatego Lynette wyniosła zwierzę na piętro. Karen poszła za nią i zaczęły się kłócić gdy wicher otworzył drzwi i kot wybiegł na zewnątrz. Karen pospieszyła za nim by go odnaleźć. Za nią podążyła Lynette. Lej trąby był już widoczny za domem Gabrielle i obie pobiegły do domu Scavo. Po przejściu niebezpiecznego zjawiska atmosferycznego, Lynette wyszła z łazienki na ulicę, gdzie odkryła zburzony dom Karen co ją przeraziło tak, że zaczęła wrzeszczeć[49].
Wszyscy oprócz Idy przeżyli katastrofę. Parker wyznał matce, że staruszka, której ciało skremowano, uratowała im życie bo kazała się wszystkim schować pod schodami gdy dom zaczął się chwiać. Lynette słyszała chwilę wcześniej od Karen, że dni swej największej chwały przeżywała na stadionie baseballowym. Erice (Meredith Scott Lynn) i Carterowi (Adam Kulbersh), kuzynom sąsiadki, wręczyła kurz z odkurzacza w porcelanowej urnie jako Idę. Sądząc, że to ich ciocia, złożyli je w rodzinnym grobie w Omaha. Lynette i McCluskey pojechały z prawdziwymi prochami na lokalny stadion baseballa. Na nim Karen pożegnała przyjaciółkę wierszem anonimowego autora, prawdopodobnie Indianina amerykańskiego, dobrze znanego w krajach anglojęzycznych.

Nie stój nad mym grobem, nie szlochaj nad nim,
Bo mnie tutaj nie ma, tu w dole na dnie.
Jestem tysiącem wiatrów wiejących,
Jestem stosem diamentów błyszczących,
Jestem słońcem na skoszonym ziarnku,
Łagodnym deszczem jesiennego poranku.
Nie stój nad grobem, nie płacz tak marnie,
Bo mnie tam nie ma, Ja nie umarłam.

Lynette rozsypała prochy na boisku za co zostały na krótko aresztowane[50].

Roberta Simonds[edytuj]

Roberta Simonds

Roberta Simonds (Lily Tomlin) to siostra Karen McCluskey.

Sezon 5

Karen trafiła do szpitala po swoich 70. urodzinach i rzuceniu się na Dave'a Williamsa. Wmówiła Edie, że jest chwilowo niezrównoważona psychicznie, po czym sprowadziła telefonicznie swą siostrę do placówki medycznej. Roberta obudziła siostrę dymem tytoniowym i popijała kawę z burbonem. Karen poprosiła ją o pozwolenie na zatrzymanie się u niej i kazała wyciągnąć rachunki Dave'a. Sama przejrzała jego pocztę i wiedziała, że ma telefon komórkowy w sieci "Teleshore", w tej gdzie pracowała Roberta. Karen poprosiła też o zimne piwo a po chwili Roberta wyjęła je z torby i wręczyła jej. Następnego wieczora, siostry przyjechały do domu Roberty a gospodyni, na podstawie zdobytych dokumentów, stwierdziła, że Dave skrywa małą tajemnicę[51].
Razem odkryły, że Dave dzwonił co miesiąc do doktora Samuela Hellera, psychiatry i specjalisty od leczenia kryminalnych przestępców. Zadzwoniły do niego, podając się za pracownice ubezpieczalni. Przez przypadek wymsknęło też im się, że Dave ponownie zamieszkał w Fairview. Bardzo zainteresowało to lekarza. Krótko potem razem z siostrą pojechały do Bostonu, by wyciągnąć więcej informacji od lekarza[52].
Na miejscu, jego sekretarka Claire Cormier (Erin O'Shaughnessy) nie mogła im nic powiedzieć. Po kilku godzinach orzekła, że Heller nie wrócił jeszcze z podróży. Zniecierpliwiona Roberta oznajmiła siostrze, że rezygnuje i wyszła z biura. Karen udała się za nią[53].
Karen wróciła do swojego domu[54].
Pół roku później, do Roberty zadzwoniła recepcjonistka Hellera z wiadomością, że doktor nie żyje. Roberta złożyła wizytę siostrze na Wisteria Lane i opowiedziała jej to co sama usłyszała. Doktor nie zginął w płomieniach, bo w płucach nie znaleziono dymu. Uznały, że zabił go Dave. Karen, w przeciwieństwie do Roberty, nie myślała o udaniu się na policję, bo nie miała dowodów. Roberta uznała, że czas odpłacić się włamaniem do niego za dawne włamanie jego do jej domu[55].
Razem weszły do domu ś.p. Edie, dzięki kluczom, które wcześniej zmarła agentka nieruchomości wręczyła Karen. Miały szukać dowodów ale złapała je policja. Na komisariacie Roberta pomogła połączyć fakty policjantom, Lyonsowi i Collinsowi (David M. Fabrizio), którzy prowadzili sprawę podpalenia klubu "biały koń"[56].

Roy Bender[edytuj]

Roy Bender
Bohater serialu "Gotowe na wszystko"
Imię i nazwisko Roy Bender
Płeć Mężczyzna
Wiek 69 – 70 (sezon 1)[57]
70 – 71 (sezon 2)[57]
72 (sezon 3)[57]
72 – 73 (sezon 4)[57]
78 – 79 (sezon 5)[57]
79 – 80 (sezon 6)
80 – 81 (sezon 7)
81 – 82 (sezon 8)
Rodzina Scotty (wnuk)[58]
Dzieci Pan McCluskey (były pasierb – nie żyje)
Minimum syn lub córka
Spowinowaceni Gayle Simonds (była szwagierka)[20]
Roberta Simonds (była szwagierka)
Małżeństwa Miriam Bender (żona – nie żyje)[59]
Karen McCluskey (żona – nie żyje)
Zawód Emerytowany sprzedawca mięsa
Złota rączka
Adres
Pierwszy odcinek 6.02 "Being Alive"
Ostatni odcinek 8.23 "Finishing the Hat"
Liczba odcinków 23
Powód Zakończenie serialu
Aktor(ka) Orson Bean

Kiedy Karen McCluskey zobaczyła Roya Bendera, po raz pierwszy, zrobiła coś nieoczekiwanego, uśmiechnęła się. Gdy spotkali się kolejny raz, Roy również zaskoczył sam siebie, odwzajemnił uśmiech. Po tygodniu delikatnych umizgów, oboje posunęli się do czegoś, czego nikt się nie spodziewał. Zrobili to dwa razy. Z każdym kolejnym dniem, Karen zaczynała czuć coś, czego nie doświadczyła od lat.

— Mary Alice Young (odc. 6x02)

Roy Bender (Orson Bean) to pierwszy ukochany Karen od czasu śmierci jej męża w 1997 roku[30], urodzony w 1935 roku[13][60].
Zanim poznał Karen, służył w Korei, gdzie jego przyjaciel Joe Dunsack został zastrzelony kulą, która była przeznaczona najwidoczniej dla Roya bo poczuł tylko jak coś świsnęło mu koło ucha. Roy zwrócił się później do sierżanta z pytaniem dlaczego zginął Joe a nie on. Ten odpowiedział tylko "po co pytać?"[61].
Mężczyzna po odbytej służbie ożenił się z kobietą o imieniu Miriam która, na dwa tygodnie przed ich czterdziestą rocznicą ślubu, zmarła na raka mózgu[59].
Mężczyzna przeszedł zabieg wazektomi, prawdopodobnie w trakcie pierwszego małżeństwa[3].

Sezon 6

Karen i Roy zaczęli się spotykać. Po wielu spotkania, włączyli seks do swych relacji. Podczas wspólnego spaceru, Karen wyznała, że go kocha. Jego wyznanie zostało nieco opóźnione przez znalezienie nieprzytomnej Julie Mayer[6].
Lynette, na prośbę Karen, zatrudniła Roya, jako nową "złotą rączkę". Scavo zwolniła go, gdy zaczął się pytać jej męża Toma o zdanie. On wyjaśnił mu potem, że pozwala na to by Lynette rządziła, bo tylko tak mogła się czuć bezpiecznie[9].
Później, gdy awionetka spadła na Wisteria Lane, zdążył uciec z przyjęcia odbywającego się na ślepym zaułku wraz z Karen przed maszyną[22].
W wyniku katastrofy awionetki, Orson Hodge został sparaliżowany od pasa w dół. Roy zbudował mu podjazd na wózek inwalidzki do domu Karen. Ta liczyła na czek z pieniędzy Orsona jakie dostanie po rozwodzie. Bree oświadczyła jej, że rozwodu nie będzie i zabrała go do siebie. Karen zostawiła podjazd. Stwierdziła, że Royowi się przyda za jakiś czas[11].
Roy przyszedł na wyprzedaż rzeczy Orsona zorganizowaną przez niego. Orson chciał popełnić samobójstwo. Bree dowiedziała się o tym i poprosiła Roya by obserwował Orsona. Przysnął on w kuchni, ale zablokował miotłą koła od wózka inwalidzkiego męża Bree[12].
Staruszek, za namową Susan, oświadczył się przy Mike'u i jego żonie, swojej dziewczynie, Karen McCluskey. Susan przyszła następnie do nich z magazynem prezentującym bukiety ślubne. Wykorzystując to, że Karen była na piętrze w łazience, wyraził swe oburzenie na Susan, że wmieszała się w ich dotychczas idealne życie. Na ganku powiedział jej, że musi pocałować inną kobietę zanim umrze, po czym chwycił Susan i zrealizował swoje słowa. Susan chciała ostrzec Karen przez zamierzeniami Roya ale Mike jej zabronił. Nazajutrz Susan przyszła do zapłakanej Karen, która przekazała jej nowinę, że ma plamę na płucu z podejrzeniem raka. Gdy Susan wyszła, spotkała Roya, który dobitnie jej oznajmił, że pobiorą się jak najszybciej się da a rak wybrał nieodpowiednią osobę na przeciwnika[13].
Karen przeszła operację i pozbyła się raka. Dlatego Roy urządził wieczorem przyjęcie w domu narzeczonej[26].
Jakiś czas później kłopoty finansowe rodziny Delfino zmusiły ich do wynajęcia swojego domu na Wisteria Lane. Zorganizowali wyprzedaż swego dobytku na poczet długu jaki Mike się dorobił. W zamieszaniu spowodowanym wyprowadzaniem się, Mike i Susan sprzedali dinozaura Royowi, który to należał do M.J − a. Roy podarował go swojemu wnukowi, Scotty'iemu (Daniel Soudakoff), który był głuchoniemy. Roy próbował wyrwać zabawkę z ręki dziecka, ale nie zdołali go odzyskać. Nowym lokatorem na 4353 Wisteria Lane stał się stary znajomy większości sąsiadów, Paul Young[16].

Sezon 7

Kilka miesięcy później Roy i Karen zostali małżeństwem[62].
W Dzień Dziękczynienia Bree zapomniała o swoim zaproszeniu złożonym rok wcześniej państwu Bender by przyszli do niej do domu na świąteczny posiłek. Zaprosiła ich nie chcąc złamać danego słowa. Wśród gości był też jej ówczesny chłopak Keith Watson oraz jego rodzice, Richard Watson z żoną Mary Wagner (Nancy Travis). Obiad zakończył się dosyć nieprzyjemnie, ponieważ Mary zażądała publicznie rozwodu od Richarda[63].
Paul kupił swój stary dom przy 4352 Wisteria Lane i zorganizował tam dom dla resocjalizacji byłych kryminalistów. Roy i Karen zauważyli tablicę przed tym domem mówiącą o tym i poparli innych mieszkańców w inicjatywie powstrzymania tego przedsięwzięcia. Było to dosyć trudne ponieważ Paul wykupił prawie połowę domów na uliczce. Z tej pozycji stawał się też automatycznie dysponentem niemal połowy głosów w związku właścicieli Wisteria Lane. Teraz tylko czekał kto z reszty mieszkańców się wyłamie by mógł mieć większość[64].
Paul podstępem kupił dom Boba i Lee. Roy i Karen zaangażowali się w akcję protestacyjną zorganizowaną przez Lynette, podczas otwarcia domu przez burmistrza Fairview, Franklina (Tom McGowan). Pokojowa demonstracja przerodziła się wkrótce w zamieszki z powodu wystrzału z broni oddanego przez Bree[65].
Dom resocjalizacji nie został otwarty ponieważ Paula zajęły inne sprawy. Z domu Lynette wyprowadzili się Preston i Porter. Przenieśli się do domu Karen i Roya, wraz ze swoimi ówczesnymi dziewczynami Tiffany (Jacquie Holland) i Kimberly (Brie Mattson). Lynette nie spodobało się to ponieważ jej dzieci miały się usamodzielnić. Podsunęła im pomysł zaproszenia znajomych na imprezę. Sama kupiła im beczkę piwa. Karen była wściekła gdy zobaczyła swój dom owinięty papierem toaletowym i wyrzuciła chłopaków z domu[66].
Zamieszki jakie miały miejsce na Wisteria Lane odbiły się na zdrowiu Susan ponieważ jej w pełni wydajna nerka została zmiażdżona. Sytuacja stała się na tyle poważna, że Susan nie zostało dużo życia gdyby nie otrzymała nerki. Pośród mieszkańców Wisteria Lane m.in. Roy został przymuszony do zbadania siebie. Wyniki zdrowotne były negatywne, przez co Roy nie mógł zostać dawcą[67].
Susan otrzymała nerkę od Beth Young[68].
Poczuła, że zaczęła mieć szczęście. Za namową zmarłego przyjaciela z transfuzji krwi, Dicka Barrowsa (Gregory Itzin), poszła do kasyna gdzie mieli udać się razem. Tam spotkała Roya i poszła pograć w pokera. Wygrała w rozgrywce i Roy do niej podszedł. Susan rozpaczała i zastanawiała się dlaczego ona ma dobrą passę, podczas gdy inni przegrali. Bender pocieszył ją opowieścią z wojska, że nie warto tracić czasu na takie dyskusje, tylko trzeba cieszyć się życiem[61].
W ciągu roku od wyprowadzenia się rodziny Delfino z Wisteria Lane, zdążyli oni spłacić swój kredyt. Paul przyznał się do morderstwa na Marthy Huber co umożliwiło im powrót do domu. Z tej okazji Renee, Lynette, Bree i Gabrielle urządziły przyjęcie w swoich domach na tą cześć i zaprosili na nie mieszkańców uliczki, w tym Roya i Karen[69].

Sezon 8

Pół roku później Roy został wyrzucony z domu przez Karen. Wprosił się do domu Gabrielle po rozmowie z nią, gdy Carlos był jeszcze na odwyku alkoholowym. Nazajutrz ona chciała się go pozbyć z domu ponieważ hałasował w nocy i 5 razy korzystał z łazienki co ją budziło. Gdy groźbą i krzykami wymusił posłuszeństwo na Celii i Juanicie, całkowicie zmieniła zdanie. Karen przyniosła do Roya placek nazajutrz po tym jak zmusiła go do odejścia. Gabi, która nie interesowała się tym co rozdzieliło małżeństwo staruszków, wmówiła Karen, że Roy jest nadal wściekły. Ciasto natomiast dała córkom do zjedzenia. Mężczyzna nadal chciał wrócić do żony, ale w końcu wyznał Gabi, że pomylił się co do Karen, którą uważał dotychczas jako swoją miłość. Bender nie wiedział, że Karen ma nawrót raka z przerzutami do mózgu co potwierdził jej lekarz, doktor Delson (Robert Pine). McCluskey nie chciała by mąż patrzył jak ona, jego druga żona, powoli gaśnie[70].
Carlos miał wrócić w czwartek do domu i Gabrielle postanowiła pozbyć się Roya przez pogodzenie go z Karen. Ukradła kilka róż z krzaków przed domem Bree i usiłowała wmówić staruszce, że są od męża. Karen ją jednak przejrzała i w trakcie wrzeszczenia na Gabi, zasłabła. Latynoska zabrała ją do szpitala, gdzie, po tym jak podała się za jej córkę, usłyszała o zdiagnozowanym raku. Karen kazała jej obiecać, że nic nie powie Royowi bo chciała mu zaoszczędzić powtórzenia bólu jaki przeżył ze zmarłą żoną Miriam. Gabi zgodziła się ale po tym jak słuchała Bendera i jego pełnych miłości słów na temat pierwszej małżonki, złamała obietnicę. Roy przyszedł do Karen i wiedział, że ona się boi. Swoją postawą udowodnił jej, że może na niego liczyć[59].
Roy i Karen wrócili zbadań kontrolnych. Rak robił szybkie postępy i Roy, gdy wrócili do domu, był tak wściekły, że kopał metalowe pojemniki na śmieci. Był też zły na lekarza, że nie był uprzejmy ale kazał poukładać Karen swoje sprawy. Wkrótce Karen wpadła na pomysł by Bree pomogła jej się zabić. Rozmawiała także z mężem o tym, ale ten odmówił tak samo jak później Bree. Rudowłosa sąsiadka w końcu wyperswadowała jej tą myśl, używając argumentu, że wszyscy z uliczki pamiętali by tylko jak się zabiła a nie jaką była osobą[71].
Onkolog Karen zalecił jej by udała się do hospicjum i tam dożyła swoich ostatnich dni pod opieką pielęgniarzy. Bree, Susan, Lynette i Gabi nie pozwoliły na to. Zdecydowały, że głównie one zaopiekują się jego żoną w och domu, ponieważ Roy miał nadciśnienie i niekiedy duszności. Wieczorem, po tym jak Karen skłamała m.in. przed Royem, obecnym na sali rozpraw, że zabiła ojczyma Gabi, Tom Scavo przyszedł do jej męża, który siedział na ganku. Wypełnił dokumenty rozwodowe i nie chciał się spotkać z Lynette na przyjęciu a przyszedł bo chciał wiedzieć jak czuła się Karen. Bardzo pochwalił jej wyczyn, ale kosztował ją dużo wysiłku, bo Roy przywiózł ją do domu po czym od razu zasnęła w łóżku. Roy trzymał w ręku kartkę i wyjaśnił zaciekawionemu Tomowi, że to przepis na pieczeń, którego Karen nie zamierzała nigdy wyjawiać mężowi. Przekonał ją do zdradzenia sposobu przyrządzania, stwierdzając, że oboje otrzymali dar. wiedzieli, że to ich ostatnie dni gdy są razem i wyznali sobie tajemnice i nie zostały niedomówienia. Wstał i podszedł do poręczy ganku. Karen powiedziała mu, że to ona zgubiła paszporty w ich drodze do meksyku i podziękowała mu, że zawsze potrafił ją rozśmieszyć. On przedstawił jej swoją historię z wojska, gdzie nie był jednym z tych twardych, lecz trzęsących się ze strachu oraz, że była miłością jego życia. Tom położył swoją dłoń na jego ramieniu a staruszek odwrócił się do niego i uświadomił mu, że ważne jest by mówić takie rzeczy póki jest okazja a zanim jest za późno. Tom zrozumiał to, ale Roy, nawiązując do stanu małżeństwa Scavo, powątpiewał w to. Nie mniej Tom wyciągnął z tego lekcje i pogodził się tej samej nocy z Lynette[33].
Bree miała odszukać piosenkę Johnny'ego Mathisa "Wonderful! Wonderful!" którą Karen chciała by odtworzono na jej pogrzebie. Staruszka zażądała by była na płycie winylowej i gramofonu na którym można ją było odtworzyć. Bree stała na ganku Karen i Roya, gdy Trip zadzwonił do niej. Oboje usłyszeli, że Bree nie jest zainteresowana i by nie dzwonił do niej. Gdy się rozłączyła, wyjaśniła im, że lubiła go jak nikogo od dawna, tyle, że okazał się dla niej człowiekiem manipulującym ludźmi a taki mnie może zaufać. Uznała, że zajrzy do nich później a Karen powiedziała Royowi by znalazł jego numer telefonu bo chce namieszać w życiu innych osób, zanim umrze. W dzień ślubu Renee i Bena, Bree przyszła do Roya. Zauważyła, że znalazł gramofon i płytę, ale staruszek powiedział, że to wszystko dzięki adwokatowi Westonowi. Odwiedził z 20 sklepów muzycznych oraz zdradził Bree, że bardzo ucieszyło to jego żonę a Trip jest dobrym człowiekiem. Roy został z Karen ponieważ oboje z żoną wiedzieli, że są to ostatnie godziny jej życia. Karen zmarła leżąc w swoim łóżku i słuchając piosenki Mathisa pt. "Wonderful! Wodnderful!". Roy zadzwonił jeszcze do Bree by się pożegnała z jego żoną, ale gdy kobieta przyjechała z Tripem, było już za późno[23].

Travers McLain[edytuj]

 Zobacz więcej w artykule Znajomi Edie Britt, w sekcji Travers McLain.

Znajomi Betty Applewhite[edytuj]

Przedstawione tu postacie są fikcyjne. Występują w serialu Gotowe na wszystko. Są to członkowie rodziny i znajomi Betty Applewhite, jednej z głównych bohaterek.

Caleb Applewhite[edytuj]

Pierwszy Caleb (odc. 2x01 – 2x07)
Drugi Caleb (odc. 2x08 – 2x24)

Mój brat nie jest agresywny,. Nie chciał Cię skrzywdzić.

— Matthew Applewhite do Melanie (odc. 2x23)

Caleb Applewhite (Page Kennedy, potem NaShawn Kearse) to młodszy i upośledzony syn Betty. Spotkanie Caleba z dziewczyną Matthew, Melanie[72], spowodowało, że Betty zamknęła go w kajdany i zabrała ze sobą na 4351 Wisteria Lane w przepięknym Fairview. Tam miał pokutować za "swoje" winy w specjalnej celi z pancernymi drzwiami na zasuwy[38].

Sezon 2

Wkrótce zaczął trzeszczeć łańcuchami ciągnąc je ze ściany i obijając o metalowe łózko co wywoływało hałas. Matka dosypała mu do następnego obiadu jaki otrzymał środki nasenne przepisywane na receptę[39]. Caleb pewnego razu wydostał się z celi. Krótko potem został ogłuszony przez matkę i ponownie zamknięty. Dla bezpieczeństwa, Matthew zamontował dodatkową zasuwę na drzwiach[73].
W Chicago złapano niewinnego mężczyznę uważanego za sprawcę morderstwa Melanie. Betty zeszła z tacą jedzenia do Caleba do jego celi i chciała z nim porozmawiać. Pragnęłą by poczuł się odpowiedzialny za to co zrobił. Dopiero mógłby zostać wypuszczony. Matthew znalazł list jaki Betty napisała do policji w Chicago, że znaleźli nie tego człowieka. Zanim udała się na górę niedokładnie zamknęła zasuwę. Drzwi otworzyły się i Caleb wszedł kilka stopni na górę. Zdołał usłyszeć rozmowę matki z bratem o tym, że jeśli ich znajdą to nie będą uwzględniali jego niedorozwoju. I tak otrzyma krzesło elektryczne. Po tych słowach zszedł na dół i zamknął za sobą drzwi. Natomiast policja w Chicago otrzymała przesyłkę wysłaną anonimowo przez panią Applewhite[74].
Betty i Matthew zeszli znowu do niego z lodami waniliowymi, które kobieta odłożyła na bok. Chciała z nim bowiem porozmawiać na temat Melanie. On nie podjął tematu, ale Betty, zanim go wypuści, chciała wiedzieć czy dotarł do niego fakt, że to co zrobił było złe. Caleb stwierdził, że Melanie była złym człowiekiem i dlatego zasłużyła na taką śmierć. Betty mu zaprzeczyła bo nikt nie zasługiwał na taką śmierć po czym wyszła z lodami i zamknęła drzwi. Caleb rzucił się w ich kierunku i po chwili szarpania swoich łańcuchów zauważył, że śruby na których były przymocowane zaczęły odchodzić od ściany. Krótko potem uciekł ze swego więzienia. Włamał się do domu Solisów, w którym mieszkała Gabrielle będąca w trzecim miesiącu ciąży. Obszedł mieszkanie i zjadł jej lody. Latynoska zauważyła go w swojej garderobie i dlatego, że była ubrana w obcisłą sukienkę, upadła gdy starała się zbiec po schodach. Caleb popatrzył na nią i wyszedł z domu[18].
Gabrielle straciła dziecko. Natomiast dzięki czujności Bonga, psa Mike'a Delfino, Caleb został złapany. Po tym jak poszkodowana przez niego sąsiadka potwierdziła to, że to on na nią napadł, mężczyzna został zabrany przez policję. Betty dyskretnie pokazała mu zrozumiały dla niego znak, że ma milczeć[41]. Po niespodziewanej wizycie Curtisa Monroe, Caleb został umieszczony przez brata w domu, w pokoju na piętrze, gdzie okna zakleił gazetami. Gdy jadł śniadanie, zauważył, że brat jest zły bo został uderzony. Współczuł mu, że nie może się spotykać z tamtą dziewczyną, bo jest ładna. Betty zwróciła mu uwagę, by nie myślał o takich sprawach. Kazała mu iść do swojego pokoju, ale ostrzegła, że jeśli zobaczy, iż podgląda Danielle, uderzy go dwa razy mocniej niż Matthew. Caleb zerwał gazety z okien i wtedy dostrzegła go Bree[75].
Gdy Matthew i Betty wyjechali, Bree weszła do ich domu za pomocą starych kluczy podarowanych jej przez Mullinsów, poprzednich mieszkańców domu. Podarowała Calebowi własnoręcznie zrobione danie a on pokazał jej album rodzinny. Bree dowiedziała się, że oprócz matki i brata, nikt inny nie wiedział o jego pobycie tutaj. Po tym jak pochwalił jej urodę, pokazał jej także celę w piwnicy i kajdany. Przyznał się, że był tak traktowany bo skrzywdził dziewczynę, Melanie, która też była ładna ale umarła[76].
Wieczorem Danielle przyjechała do swego pustego domu. W swoim pokoju zobaczyła Caleba. Chciał on jej dać na urodziny broszkę koloru cyjanowego. Dziewczyna powiedziała, że musi on wracać do domu. Nie chciała także jej włożyć. Gdy chciał jej pomóc, wytrąciła mu z ręki broszkę i krzyknęła by wyszedł, nazywając go "czubkiem". Caleb zrobił nienawistną minę i wyszedł, patrząc na nią przez chwilę[77].
Betty sfinalizowała umowę sprzedaży domu i wraz z Matthew mieli się wyprowadzić. Chłopak nakłonił Caleba by spotkał się z Danielle, ponieważ go lubi i było by jej smutno bez pożegnania. Chciał by on ją pocałował i nie będzie się gniewać jak ją odwiedzi. Jej obrona przed pocałunkiem będzie fałszywa. Caleb pobiegł do Danielle. Zaczęła wrzeszczeć, tak że Bree wpadła do pokoju córki z bronią w ręku. Strzeliła w sufit i Caleb odsunął się na jej żądanie. Gdy Danielle miała zadzwonić na policję, powiedziała, że Matthew, którego kocha, też będzie miał kłopoty. Brat odprowadził Caleba do celi w piwnicy i poszedł do Danielle. Ich spisek się udał a Bree zażądała od Betty, w jej domu, fachowej opieki nad Calebem. Zagroziła skontaktowaniem się z policją jeśli by tego nie zrobiła do jutra. Betty, ze spokojną twarzą, zobowiązała się, że coś wymyśli. Zdecydowała się "uśpić go" za pomocą luminalu niż "oddać go na poniewierkę u obcych"[78].
Matka zabrała swego niedorozwiniętego syna na piknik i dała mu lody zmieszane z luminalem. Caleb spytał się o brata ale to miał być ich dzień, dlatego nie przyjechał. Dociekał czy jest na niego zły z powodu Danielle, ale Betty zaprzeczyła. Gdy wyjawił, że to jego brat namówił go na udanie się wtedy do młodej Van De Kamp i podarowanie jej wielkiego pocałunku, złapała go za rękę i kazała mówić dalej. Betty przyjechała do domu i podstęem zamknęła Matthew w dawnej celi Caleba, podczas gdy on sam siedział w samochodzie przed domem[79].
Minął rok odkąd Applewhite'owie opuścili Chicago. Betty liczyła, że i tym razem uda się wymknąć w środku nocy. Zdążyła spakować wszystkie rzeczy i gdy wyszła z domu, powiedziała Calebowi, że teraz będą tylko we dwoje. Zanim skończyła, policja podjechała pod dom i ich aresztowała. Na komisariacie, Caleb przyznał się do zabójstwa ale wkrótce został oczyszczony z zarzutów przez matkę. Na zdjęciu martwej Melanie z miejsca zbrodni w tartaku, rozpoznała ona kurtę Matthew[72].
Po śmierci swego starszego syna, Betty i Caleb wyprowadzili się i pojechali w nieznanym kierunku[80].

Curtis Monroe[edytuj]

Curtis Monroe

Curtis Monroe (Michael Ironside) to były i nieżyjący prywatny detektyw wynajęty przez rodziców zmarłej Melanie Foster.

Sezon 2

Przyjechał do Fairview po Caleba[81] którego zdjęcie, po aresztowaniu na Wisteria Lane[41], pojawiło się w krajowej prasie z prośbą o zidentyfikowanie mężczyzny. Miał on za zadanie wywieźć go do Chicago. Tymczasem w Fairview, Edie Britt powiedziała Applewhite'om, pokazując gazetę, że złapany mężczyzna jeszcze nic nie powiedział. Mike natomiast rzekł, że będą trzymać tego człowieka, na oddziale psychiatrycznym. Gdy odeszli, Betty zdecydowała, że razem z Matthew go uwolnią. Curtis przybył do szpitala, gdzie był trzymany Caleb Caleb. Przebrany za pielęgniarza, chciał mu wstrzyknąć prawdopodobnie środek uspokajający lub usypiający. Nie zdążył wykonać zadania, ponieważ był świadkiem jak Matthew, brat Caleba, wyprowadził go w swojej czapce i kurtce z placówki. Betty grała natomiast na pianinie by odciągnąć uwagę wszystkich[81].
Caleb został znowu zamknięty w celi. Powiedział bratu, że nie chce tu być, ale Matthew zanim zamknął drzwi, rzekł mu, że wie o tym i jest mu przykro. Zwrócił się do matki, która schodziła schodami skrzypiącymi od korników. Była według niego okrutna skoro nadal trzymała go w piwnicy a on chciał być z nimi. Wrzasnęła na niego, że ma mniej przebywać przy komputerze a więcej z nim. Zabierze go na górę, gdy będzie bezpiecznie. Tymczasem Monroe przyjechał pod dom Applewhite'ów. Zauważyła go Edie i skłamał jej, że jest agentem nieruchomości, co ją zirytowała bo wkroczył na jej teren. Gdy Betty z Matthew wyszli, Curtis włamał się do ich domu, skuł Caleba i rozejrzał się przez okno czy nikt nie obserwuje budynku. Gdy miał o niego zejść, wpadł w stopień schodów do piwnicy. Zaczął krwawić a po chwili zmarł. Gdy Betty z Matthew przyszli do domu, Caleb jadł lody w ich kuchni i weszli do piwnicy. Po umieszczeniu Caleba w celi, oboje zastanawiali co zrobią z ciałem. Po chwili na na telefon komórkowy Curtisa zadzwoniła matka lub ojciec Melanie Foster. Wieczorem razem Betty i Matthew umieścili zwłoki mężczyzny w bagażniku jego samochodu. Matthew upuścił kluczyki które Betty zatrzasnęła wraz ze zwłokami. Kobieta tylko się roześmiała bo wiedziała, że czasami to tylko jedyna rzecz jaka pozostaje człowiekowi. Mieszkańcy dowiedzieli się o zbrodni dopiero nazajutrz, kiedy Susan uderzyła swoim autem w samochód, co otworzyło bagażnik. Wieczorem, policja przesłuchała Susan. Gdy podeszła do reszty gospodyń, Edie rzuciła podejrzenie na Applewhite'ów i ich dziwne zachowania. W tym samym czasie Betty stała z synem na swym ganku przypatrując się sytuacji. Powiedziała mu, że się nie boi, ale gdy sąsiadki popatrzyły na nią i jej pomachały, zmieniła zdanie. Samochód został natomiast zabrany przez policję[42].
Bree była podejrzliwa, więc umówiła się na lunch z detektywem Bartonem. Została źle potraktowana, dlatego oddzwonił do jej domu na pocztę głosową. W ramach przeprosin, powiedział jej imię i nazwisko nieboszczyka oraz, że był prywatnym detektywem z Chicago. Kilka lat wcześniej stracił licencję[82].

Matthew Applewhite[edytuj]

Matthew Applewhite

Matthew Applewhite (Mehcad Brooks) to starszy syn Betty Applewhite. Matthew mieszkał w Chicago do czasu gdy zerwał z Melanie Foster, którą sam przez przypadek zabił. Okoliczności wskazywały jego brata na mordercę i dlatego Betty podjęła decyzję o przeprowadzeniu się do innego miasta[72].

Sezon 1

Matthew wraz z matką znaleźli lokum przez telefon na 4351 Wisteria Lane w Fairview. Tam też pojechali ciężarówką do przeprowadzek ze swymi rzeczami[83].
W tym samym czasie Matthew z matką poznali Edie Britt, zmarł Rex Van De Kamp[84].

Sezon 2

Wdowa po nim, Bree Van De Kamp udała się do Betty wraz ze swa córką Danielle gdy Matthew i jego matka byli na ganku swego domu. Bree poprosiła kobietę by zagrała na pogrzebie męża. Matthew powiedział, że też stracił ojca, przez co wiedział co czuła. Po tym jak odeszły, Betty zwróciła się do syna. Chciała wiedzieć dlaczego skłamał, że ojciec nie żyje. Myślał, że to ich poruszy ale Betty kazała mu zostawić strategię postępowania w swoim ręku. Po niecodziennej uroczystości pogrzebowej, Betty zagrała melodię na swoim fortepianie. Był to ulubiony hymn jej matki. Matthew przyniósł srebrną tacę z różą oraz potrawę z makaronem. Betty pochwaliła go, że pamiętał o kwiatku. Po chwili wręczyła mu rewolwer a sama wzięła tacę. Udali się razem do piwnicy i tam kobieta wręczyła danie więźniowi przetrzymywanemu w specjalnej celi z pancernymi drzwiami na zasuwy[38].
Matthew denerwowały hałasy tworzone przez brata w piwnicy i nie mógł tego wytrzymać. Wrzasnął w kierunku celi by przestał ale Betty go upomniała, by tego nie robił. Nie odzywanie się do niego miało być jego karą a słuchanie hałasu, jej formą karą. Wkrótce sama Susan spytała się co robią w domu skoro ona także słyszy trzeszczenie i walenie. Betty skłamała, że to Matthew zawsze przy czymś majsterkuje, podczas gdy chłopak przeszedł za plecami matki[39].
Kobieta podczas przygotowywania śniadania dla więźnia, zakazała Matthew grania w kosza bo wiedziała, że jej syn jest świetnym sportowcem a to przyciągnie kolegów, który będą chcieli go odwiedzać i dzwonić. Bardzo im zależało na dyskrecji. Rozmowę przerwało głośne i pełne szkód wyrwanie się Caleba z celi w piwnicy. W trakcie szamotaniny, Matthew unieruchomił go a Betty ogłuszyła rękojeścią rewolweru. W tym czasie jak Betty odmówiła Susan Mayer udzielenia lekcji gry na fortepianie, Matthew wciągnął brata z powrotem do celi. Zauważył, że jeśli matka będzie nieuprzejma wobec ludzi, szybko zaczną coś podejrzewać. Betty przyznała mu rację i, podczas gdy udzielała lekcji sąsiadce, Matthew włączył hip − hop w radiu by ukryć, że montuje dodatkową zasuwę na drzwiach celi[73].
Matthew widział w wiadomościach informację, że złapano niewinnego mężczyznę uważanego za sprawcę morderstwa Melanie. Uznał, że są bezpieczni. Pomimo to, Betty napisała list drukowanymi literami i w rękawiczkach by nie zostawić odcisków palców. Gdy poszła do Caleba, Matthew znalazł list. Pokłócił się z matką o to, że niszczy ich szansę na spokój. Betty nie mogła dopuścić do tego by skazano niewinnego człowieka a Matthew, skoro tak chciała zrobić, kazał jej wydać "mordercę". Pomimo to matka chłopców zdecydowała się wysłać list a syn uświadomił jej, że gdy znajdą Caleba to bez względu na jego niedorozwój, otrzyma krzesło elektryczne[74].
Matthew był przy tym jak matka przesłuchiwała brata w sprawie Melanie. Gdy zszedł do piwnicy drugi raz, Betty zażądała by naprawił schody a sam zauważył, że cela jest otwarta z porzuconymi kajdanami. Razem z matką wyszli na ulicę rozejrzeć się czy go nie ma. Prawdziwe poszukiwania zaczęli jednak nazajutrz rano. Matthew przeszukał wszystkie ogródki oprócz tego należącego do Bree. Betty odwróciła jej uwagę i chłopak wszedł na tyły domu. Danielle, ubrana w bikini i zakryta prześwitującym szlafrokiem, paliła papierosa. Po tym jak się odezwała, Matthew skłamał, że myślał o niej bo jest fajna. Spytała się czy chciał zaproponować randkę po czym schyliła się nad leżakiem, uwidaczniając niebieskie majtki kąpielowe na pupie. Odpowiedziała, że wyraziła by zgodę. Matthew wrócił do matki ale nie zgodził się, że była to strata czasu[18].
W związku z włamaniem do Gabrielle, Matthew i Betty zorganizowali u siebie zebranie mieszkańców Wisteria Lane by mieć rękę na pulsie. W trakcie dyskusji nad tym jak przywrócić bezpieczeństwo w okolicy, Matthew powiedział matce, że muszą to przerwać. Gdy Karen McCluskey chciała by reszta głosowała za profesjonalną ochroną uliczki, Betty skupiła na sobie uwagę gdy zaczęła grać na fortepianie co bardzo zaskoczyło i ucieszyło jej syna. Późnym wieczorem Matthew wyszedł spotkać się z Danielle w parku pod pozorem rozejrzenia się po okolicy za bratem[41].
Po niespodziewanej wizycie Curtisa Monroe, na Wisteria Lane nastał dzień corocznego oddawania krwi w którym Matthew brał udział. Usłyszał on od matki, że właśnie teraz muszą być mili dla wszystkich. Poza tym gdyby Foster wiedział gdzie przebywają, już dawno by tu był. Sam sądził, że głupio postąpili zostając tu po znalezieniu ciała Curtisa. Zaproponował sprzedaż domu a Betty zgodziła się wymyślić do tego jakąś kłamliwą ale wiarygodną historię by sąsiedzi nie nabrali podejrzeń[82].
Matthew zakleił gazetami okna pokoju na piętrze. Następnie umieścił tam brata. Pokłócił się o to z matką, ale kobieta uległa jego argumentacji. Jak sam podkreślił, także on ponosił ryzyko całej sytuacji. Matthew wyszedł z domu a wkrótce został znaleziony przez Bree, gdy ukrywał się pod łóżkiem Danielle w jej pokoju. Rudowłosa sąsiadka przyprowadziła go do Betty, która spoliczkowała go. Powiedziała Bree i jej córce, że się wyprowadzą a dom wystawiła już na sprzedaż. Matthew przez kilka dni był wściekły a wkrótce Danielle wezwała go do parku. Spytała się czy kogoś ukrywają bo jej matka widziała mężczyznę w oknie. Dziewczyna pokazała chłopakowi jego zdjęcie a wtedy Matthew powiedział imię swego brata. Gdy usłyszał, że wieczorem Bree powie wszystkie szczegóły swym sąsiadkom, stwierdził, że muszą uciekać. Nie mógł powiedzieć dziewczynie o co chodzi, ale Danielle poprosiła by jej zaufał. Matthew wyjawił Danielle swoją wersję rodzinnej tajemnicy w zamian za historię jak to jej brat potrącił matkę sąsiada, Carlosa Solis[75].
Matthew przyszedł do matki, która grała na fortepianie i spytał się, czy może pożyczyć 50 dolarów. Miały one być na urodziny Danielle. Betty odmówiła, proponując napisanie wiersza. Zaczął narzekać na to, że nie może pracować ale nie chciał też poświęcać całego swego życia na opiekę nad bratem. Zasugerował, żeby go gdzieś oddała. Gdy Caleb zszedł na dół, Betty uspokoiła go i wręczyła Matthew 20 dolarów[77].
Starszy syn otrzymał od matki wiadomość, że sprzedała dom i ma się spakować. Danielle była oburzona i wyznała, że zrobi wszystko by go zatrzymać. Kazała mu coś wymyślić, bo inaczej sama pójdzie na policję. Wieczorem Matthew namówił brata by odwiedził Danielle i starał się ją pocałować bez względu na jej fałszywy opór. Plan. perfekcyjnie wyreżyserowany przez chłopaka i córkę Bree, się udał. Nazajutrz Matthew sprawdził szpitale psychiatryczne, ale był przerażony decyzją matki o zabiciu brata poprzez luminal[78].
Betty powiedziała Matthew, że zabierze młodszego syna na piknik z jego przysmakami. Po tym jak zaśnie na wieki zadzwoni anonimowo pod 911 i dopilnuje by zabrali jego ciało. Nie chciała by skrzywdził kolejną dziewczynę ale też by był zdany na łaskę obcych ludzi. Dlatego uważała to za słuszne. Wieczorem przyjechała do domu, do Matthew. Rzekła, że zrobiła to co zamierzała. Zaprowadziła starszego syna do piwnicy by pozbierał rzeczy po bracie, po czym zamknęła za nim potężne drzwi. Pomimo jego wrzasków, udała się na górę[79].
Nazajutrz rano Matthew uderzał dłonią o drzwi i chciał porozmawiać z matką, która siedziała milcząco na krześle z łomem w ręku. Przyznał się, że wmanewrował brata w takie problemy bo było mu żal straconych lat poświęconych na opiekę nad nim. Gdyby odszedł, wiedli by normalne życie. Przeprosił, ale Betty wstała i uderzyła łomem o drzwi. Uważała, że za taką zdradę to lepiej dla niego by został w piwnicy. W innym przypadku mogłaby mu zrobić krzywdę. Tymczasem Danielle uciekła ze swojego katastrofalnego przyjęcia urodzinowego. Znalazła swojego chłopaka zamkniętego w piwnicy a on powiedział jej, że jego matka się o wszystkim dowiedziała. Zobowiązała się go uwolnić. Schowała się i gdy Betty otworzyła zamki bo chciała podać kolację synowi, została ogłuszona przez córkę Bree metalowym prętem. Młodzi uciekli razem uciekli z Wisteria Lane a Matt zabrał rewolwer który Betty przyniosła z tacą[85].
Minął rok odkąd Applewhite'owie opuścili Chicago. Betty i Caleba aresztowała policja. Pomimo tego, że upośledzony syn kobiety przyznał się do winy, funkcjonariusze pokazali jej list który sama wysłała wiele miesięcy wcześniej. Ona nie przyznała się do autorstwa, ale na zdjęciu martwej Melanie z miejsca zbrodni w tartaku, rozpoznała kurtę Matthew. Po zeznaniach złożonych detektywom, Betty zadzwoniła także do Bree. Od czasu ucieczki Danielle przebywała ona w szpitalu psychiatrycznym z własnej woli. Pomimo usłyszanej rewelacji, nie wypuszczono jej z placówki[72].
Matthew i Danielle, dopadł głód i brak gotówki. Dziewczyna namówiła chłopaka do udania się do jej domu po pieniądze matki, ponieważ znała kombinację sejfu. Po przybyciu na miejsce weszli do sypialni, ale Bree zdążyła zmienić szyfr. Matthew poszedł do swojego domu po młot ale spotkał tam matkę. Przyznał się jej do wszystkiego i wyjaśnił, że zrzucił całą winę na brata, ponieważ Betty kocha go bardziej. Dodał, że może kiedyś jej wybaczy i wyszedł. Gdy zatrzasnęły się drzwi, Betty zadzwoniła na policję. Matthew otworzył młotem sejf. Tego samego dnia, Bree rzuciła piaskiem w oczy swojego terapeuty (William Atherton) i tak, przez wszczęty alarm, wydostała się ze szpitala. Zdążyła dobiec do domu, gdy jej córka i Matthew byli w środku. Weszła i Matthew wyrwał telefon ze ściany kuchni, uniemożliwiając Bree wezwanie policji. Matka Danielle powiedziała do córki, że to Matthew zabił Melanie, ale ta jej nie uwierzyła. Gdy mieli wyjść, Bree stanęła im na drodze. Matthew wyjął rewolwer, o którym Danielle nie wiedziała. Powiedział, by się odsunęła. Bree kazała córce wyjść z domu, Danielle wrzeszczała by nie celował do jej mamy. Sama zaczęła powoli podchodzić do Matthew i wyszeptała, że jeśli Danielle przez to zobaczy kim on jest to niech to zrobi. W momencie, gdy jej czoło było w odległości 10 centymetrów od lufy a Matthew miał pociągnąć za spust, wszyscy usłyszeli tylko głuchy brzęk szkła. Danielle chwilę milczała roztrzęsiona i Bree odciągnęła ją na bok. Policyjny snajper widoczny przez okno z laserowym celownikiem oddał strzał bo Matthew padł martwy z krwią cieknącą z prawej piersi. Ciszę przerwał przerażający wrzask Danielle, a matka przytuliła ją do siebie. Po krótkiej chwili drzwi otworzyły się z hukiem i policja weszła do domu Bree. Jeden z policjantów odrzucił nogą rewolwer od Matthew. Bree z córką, Betty z młodszym synem, Gabrielle z Xiao Mei oraz Tom i Lynette Scavo byli obecni w ciemną noc pod domem przy 4354 Wisteria Lane gdy wywieziono stamtąd zwłoki Matthew. Betty miała łzy w oczach, ale też odetchnęła z ulgą[80].

Melanie Foster[edytuj]

(...) Melanie była dziewczyną Matthew. Ich związek był bardzo burzliwy. Zrywali ze sobą i godzili się. Pewnej nocy, po kolejnej kłótni, Caleb przekonał Melanie by spotkała się z nim w składzie drewna. Pewnie myślała, że przynosi przeprosiny od Matthew. Nie było tak. Caleb wyznał jej, że ją kocha i, gdyby był jej chłopcem, nigdy by z nią nie zerwał. Roześmiała mu się w twarz. Próbował ją pocałować. Uderzyła go. Niewiele pamięta z tego co było potem. Wie, że był bardzo rozgniewany. Na ziemi leżała siekiera. Caleb zabił Melanie. (...)

— Betty Applewhite do Bree (odc. 2x14)

Melanie Foster (Joy Bisco) to była i nieżyjąca dziewczyna Matthew, urodzona około 1988 roku[74].
Był rok 2005 kiedy Matthew chciał z nią ostatecznie zerwać. Poprosiła go o spotkanie o 21:00 w tartaku. Caleb siedział obok na fotelu i dlatego wszystko usłyszał. Przyszedł wcześniej od brata z bukietem róż, skrótem który tylko on znał. Zaproponował jej chodzenie i wyznał, że ją kocha. Próbował ją pocałować, ale Melanie się tak silnie broniła, że uderzyła go kijem. Caleb złapał go i uderzył nim tak mocno Melanie, że straciła przytomność i zaczęła krwawić. Mężczyzna próbował ją ocucić, ale pobrudził dłonie krwią i wytarł je w koszulę. Następnie pobiegł do domu. Betty zauważyła ślady krwi na białej koszuli i się przeraziła. Krótko potem sam Matthew przyszedł do tartaku i podszedł do Melanie, która się ocknęła. Dziewczyna zrelacjonowała mu co się stało. Próbowała jednak przekuć to zdarzenie w powód by zostali razem. Matthew pomimo zdarzenia, nadal stał przy swojej decyzji. Dlatego Melanie zagroziła, że zgłosi Caleba na policję. oboje zaczęli się kłócić i Foster spoliczkowała Matthew. Ten wziął kij od siekiery i zakatował Melanie. Tym razem padła martwa. Położył na jej ciele swą kurtkę po czym uciekł[72].

Znajomi Renee Perry[edytuj]

Przedstawione tu postacie są fikcyjne. Występują w serialu Gotowe na wszystko. Są to członkowie rodziny i znajomi Renee Perry, jednej z głównych bohaterek.

Ben Faulkner[edytuj]

Ben Faulkner
Bohater serialu "Gotowe na wszystko"
Imię i nazwisko Ben Faulkner
Grafika Charles Mesure by Gage Skidmore.jpg
Opis grafiki Charles Mesure
Płeć Mężczyzna
Wiek ok. 45 – 50 (sezon 8)
Spowinowaceni Teściowa (nie żyje)[68]
Szwagierka[86]
Małżeństwa Renee Faulkner (żona)
Zawód Były rugbysta[87]
Deweloper budowlany
Adres
Pierwszy odcinek 8.01 "Secrets That I Never Want to Know"
Ostatni odcinek 8.23 "Finishing the Hat"
Liczba odcinków 15
Powód Zakończenie serialu
Aktor(ka) Charles Mesure

Ben Faulkner (Charles Mesure) to drugi mąż Renee.

Sezon 8

Miesiąc po powrocie rodziny Delfino na uliczkę, do domu przy 4356 Wisteria Lane wprowadził się Ben Faulkner. Od razu wpadł on w oko rozwiedzionej Renee Perry. Przyszła do niego z wydekoltowanym biustem i, nie owijając w bawełnę, "zaproponowała mu kawę". Ben odmówił i chciał zamknąć drzwi. Renee jednak nie odpuściła i szybko mu wyjaśniła, że mówiąc "zaprosisz mnie na kawę", chciała się z nim przespać. Ben doskonale wiedział o co chodziło kobiecie i znowu zamknął przed nią drzwi[87].
Krótko potem Ben poprosił Mike'a Delfino by sprawdził rury w jego domu. Hydraulik wyświadczył mu przysługę ponieważ Ben uniknął wydania 10 000 dolarów na proponowaną wymianę całej hydrauliki. Gdy Mike miał wyjść, Ben, jako deweloper budowlany, zaproponował mu udział w swoim projekcie. Mike miał być kimś komu może zaufać, pomimo świadomości, że odsiadywał kiedyś wyrok za zabicie gwałciciela jego dziewczyny. Mąż Susan się zgodził po czym spotkał Renee przed domem Bena. Wyjawił jej, że nowy lokator otrzymał kiedyś medal od burmistrza za pomoc starszym ludziom. Renee wykorzystała tą informację i przekonała pieniędzmi Karen McCluskey by szepnęła Benowi dobre słowo o niej. Ben rzeczywiście rozmawiał z Karen i zaprosił Renee na kolację. Właściwie udali się oni do centrum seniora, gdzie Renee pod wpływem Bena, zgodziła się wraz z nim serwować jedzenie staruszkom. Wkrótce jedna z pań (Annie O'Donnell) uświadomiła Renee, że ten musi mieć teraz z niej niezły ubaw skoro ją tui przyprowadził. Renee wyszła oburzona z centrum ale Ben pobiegł za nią. Na dworze, Perry wyjawiła mu, że nienawidzi organizacji charytatywnych ponieważ kiedyś sama z nich korzystała po śmierci swojej matki, gdy tułała się od jednych biednych krewnych, do drugich. Ben podzielił jej opinię. Otóż sam nie znosił wolontariatu. Wtedy wreszcie dostrzegli coś wspólnego. Resztę wieczoru spędzili w kuchni domu Renee, zajadając fast food[89].
Bree Van De Kamp od 5 tygodni nie uczęszczała do zboru. Pastor Sykes przyszedł do niej i zaproponował, dla odnowienia więzi z Bogiem, pomoc w jadłodajni dla ubogich, przy Benie Faulknerze. Bree zaczęła tam gotować swoje dania przez co stołówka zamieniła się w miejsce towarzyskich spotkań studentów. Sykes upomniał Bree i kobieta, na oczach Bena, wyprosiła wszystkich. Ben poprosił sąsiadkę by pomogła mu przekonać radę miejską na wydanie pozwolenia w sprawie jego budowy ośrodka dla ubogich. Zabieg się udał, lecz wkrótce przeraził Bree. Budynek miał stanąć nad grobem Alejandra[90].
Ben przyszedł do Renee i wybłagał u niej na kolanach randkę w dniu Halloween, po 14 − dniowej przerwie w ich spotkaniach. Renee kupiła w chińskiej dzielnicy Fairview damski afrodyzjak. Niestety wzięła go za dużo i w dzień ich randki oraz przewidywanego pierwszego stosunku seksualnego dostała uczulenia. W szpitalu wyznała, że zrobiła to, ponieważ ten dzień miał być dla niej wyjątkowy bo nikt inny, od czasu jej rozwodu, nie był tak bliski jej sercu[91].
Bree przyjechała z koszem jedzenia do Bena aby uczcić pierwszy dzień tworzenia konstrukcji. Mężczyzna był zmartwiony ponieważ jego pracownicy, na podstawie próbki gleby, odszukali ciało na terenie budowy. Nie zgłosił jeszcze tego policji bo wiedział, że zamkną miejsce znalezienia zwłok oraz straci dużo czasu i pieniędzy. Bree podsuwała mu pomysły jak pozbyć się ciała ale Ben poszedł powiadomić służby. Bree pobiegła na miejsce dołu. Tam przyznała się Benowi, że człowiek ten był okropny, skrzywdził kogoś jej bliskiego i pomogła ukryć ciało przyjacielowi, który zabił denata. Teraz poprosiła sąsiada by nie zgłaszał tego faktu na policję, ale odmówił. Dopiero po wizycie Chucka Vance'a, który przypomniał sobie, że podczas ruchomego przyjęcia 2 miesiące wcześniej Alejandro ich mijał, Ben zmienił zdanie. Widział, że Chuck wręcz zamierza nękać Bree dlatego postanowił poprosić Mike’a, który chciał wiedzieć jak najmniej, by pozbył się ciała. Delfino, wykopał dół pod jednym ze skrzydeł budowli Bena gdzie umieścił ciało. Wygładził ziemie nad nowym grobem zmarłego i miejsce to, w ramach budowy osiedla, zalano betonem[92].
Ben przyszedł do Bree nazajutrz po tym jak kompletnie zalana przyszła do niego po pieniądze na taksówkę, bo kierowca nie chciał przyjąć smażonej cukinii, którą miała w torebce. Powiedział je o tym i Bree przyznała, że ma "tymczasowy" problem z nawrotem alkoholizmu. Ben doradził jej, że skoro jej przyjaciółki ją nienawidzą, niech zacznie od tej, która jest najmniej na nią wściekła. Wyszedł przed dom i ją przytulił zanim odszedł co ze swojego auta zobaczyła Renee. Kobieta przyszła do Bena, ale ten sprostował sytuację, że Bree musiała mu się tylko wypłakać na ramię. Oboje się przytulili, ale wtedy nadjechał Chuck i chciał zadać kilka pytać jego dziewczynie. Dodał, że chodziło mu o Bree, na co rozczarowana Renee odeszła. Chuck wciąż szukał zaginionego mężczyzny, Alejandra, znanego mu pod imieniem Ramon Sanchez. Ostatni sygnał z telefonu komórkowego zaginionego Ramona dobiegł gdzieś z okolic budowy Bena. Zagroził mu, że zamknie go w areszcie na 2 tygodnie lub miesiąc oraz ze spokojem zorganizuje nakaz sądowy do poniedziałku. Wieczorem, Renee po dobrej radzie od Karen przyszła pod dom Bena ubrana w skórę z winem w ręku. Nie zastała go w domu, za to dostrzegła Bree, która to wyjechała spod swojego domu do motelu. Tej samej nocy Chuck został potrącony przez auto, podobne do samochodu Bree[93].
Ben zaczął mieć problemy finansowe na swojej budowie. Zignorował nawet przez to Renee, która wbrew swemu zachowaniu, zatęskniła za nim. Mike zgłosił się do niego z wiadomością, że jego ostatnią wypłatę anulowano z powodu braku środków. Ben wręczył mu plik banknotów w gotowce i przeprosił, że to prawdopodobnie wina banku który zmienił Faulkner. Wkrótce z placu budowy zabrano wynajętą, lecz nie opłacaną koparkę. Jeden z pracowników (Jeff L. Williams) powiedział mężowi Susan, że poczeka 30 minut bo Ben ma spotkanie z ludźmi z banku. Mike przeszkodził Benowi w ubiciu interesu z lichwiarzem Donniem prostą argumentacją. Był zainteresowany sprawą bo kiedy Ben nie będzie mógł spłacić pożyczki, sam straci pracę. Koparka odjechała i oboje otworzyli piwo. Ben wyznał, że całe życie pieniądze stały mu ością w gardle. Mike napomknął, że Renee też na nie narzeka, pomimo swego bogactwa. Zdradził mu, że rozwiodła się ze znanym sportowcem i zainkasowała 12 000 000 dolarów. Ben przyszedł wieczorem do swej dziewczyny z winem. Kobieta, po upewnieniu się, że trunek jest drogi i wyznaniu, że zaczęła się obawiać iż nie stanowi już jego obiektu zainteresowań, wybaczyła mu[94].
Ben specjalnie dla Renee wyrzucił swą rybę marlina błękitnego, której ona nienawidziła. Przygotował też ją na wielki wieczór. Renee we fryzurze Afro, przykrytą fryzurę chustą, udała się do Bena. Ten się jej oświadczył i kobieta zgodziła się ale gdy wyznała, że mu zaufała i czuje się przy nim bezpiecznie oraz, że jest to dobre posunięcie, opamiętał się. Wycofał się z oświadczyn i wyznał, że chciał się ożenić dla jej pieniędzy. Renee wyszła, pomimo jego zapewnień, że wciąż ją kocha. Wieczorem Donnie, którego pieniężną ofertę Mike wcześniej odrzucił, przyjechał pod dom Bena i wręczył mu walizkę pełną pieniędzy. Ostrzegł go jednak, że jeśli ominie tygodniową ratę, będzie go to kosztować tyle, że lepiej by nie wiedział jeśli co go czeka gdy nie zapłaci dwóch rat. Dodał też, że jeśli nie zrozumiał, zwrócą się do jego uroczej dziewczyny. Ben zaznaczył, że Renee nie jest w to zamieszana[95].
Mike był świadkiem jak Ben podpalił plac budowy. Chciał przez to spłacić lichwiarza z pieniędzy wypłaconych przez ubezpieczyciela. Delfino był wzburzony i w trakcie ostrego upominania swojego szefa, Ben zasłabł z powodu silnego stresu w pracy. Mąż Susan udał się do Renee, której to powiedział o bardzo poważnych kłopotach Faulknera z finansami i zdrowiem. Perry udała się do byłego narzeczonego, ale on nie chciał od niej pieniędzy tylko powrotu do związku w jakim byli szczęśliwi. Kobieta się zgodziła a wieczorem, w tajemnicy przed Benem, zapłaciła Donniemu zaległości Australijczyka. Lichwiarz wspomniał, że była żoną jankesa i za zdradę oraz rozwód musiała od niego otrzymać dużą sumę pieniędzy. Zwykle tez nie brał czeków, ale Renee w jego oczach wyglądała na damę z klasą i wiedział przecież gdzie mieszka[70].
W tym czasie Ben wrócił do pełni sił podczas hospitalizacji. Renee wyjawiła mu, że spłaciła jego wierzyciela a on obiecał jej, że odda każdego dolara. Kobieta przystała na to i ponownie zostali parą[59].
Mike został postrzelony przez lichwiarza ze skutkiem śmiertelnym. Renee Perry udała się wraz z chłopakiem na pogrzeb Mike'a a pod koniec uroczystości, pożegnała go hymnem "Amazing Grace", który to sama zaśpiewała. Ben był natomiast jednym z mężczyzn, który wyniósł trumnę z kościoła[96].

Renee Perry od wielu miesięcy czekała na oświadczyny. I od wielu miesięcy przeżywała rozczarowanie. Zdarzył się poufały wieczór przy kominku, który nie spełnił jej oczekiwań. Romantyczna chwila w parku nie była taka romantyczna, wbrew pozorom. A cudowny piknik nad jeziorem okazał się niczym więcej niż piknikiem. Więc gdy rozczarowanie spotkało ją ponownie, Renee postanowiła zabrać głos.

— Mary Alice Young

Ben zaprosił Renee do swojego domu na posiłek z sześciu dań. Przyniósł zakrytą tacę i gdy ją odsłonił a w środku były tylko muffinki, Renee wyraziła głośne zażenowanie z powodu takiego zachowania. Wysyłał jej wszystkie możliwe sygnały, że chce się oświadczyć a w zamian otrzymywała babeczkę czekoladową. Ben przyznał, że chciał się oświadczyć ale za pierwszym mu nie wyszło i pragnął to zrobić jak należy. Wyciągnął kartkę z przemową i chciał wypowiedzieć przemowę spisaną na kartkach. Renee wymusiła by przeczytał ostatnią linijkę a gdy pukanie do drzwi mu przerwało, zignorowali to. Policja była nieugięta i ben otworzył drzwi detektywowi Heredii (Jose Zuniga) z towarzyszącym mu policjantem. Funkcjonariusz upewnił się, że to on prowadził budowę w lesie Chapmana, przejętą przez bank i zabrał go na komisariat ze względu na znalezione tam zwłoki. Renee podbiegła i Heredia oznajmił, że zadadzą jej chłopakowi kilka pytań. Kobieta kazała im poczekać, obmacała Bena aż znalazła pierścionek, który jej zamierzał wręczyć. Kamień przypadł jej do gustu bo stwierdziła, że mogą już zabrać jej narzeczonego.

Tak, Renee Perry czekała długo na oświadczyny i nie miała zamiaru pozwolić, by znowu przeszły jej koło nosa.

— Mary Alice Young

Nazajutrz narzeczeni przyszli z wieścią o nowym etapie w ich związku do Bree. Renee poruszyła tez temat zwłok, ale Ben szybko uspokoił rudowłosą sąsiadkę, że uwierzyli w jego niewiedzę na ten temat. Z nią też ustaliła jaki tort weselny ma zrobić i przekazała jej, że Ben jest niewinny bo człowiek zmarł przed rozpoczęciem budowy. Bree zadzwoniła do Bena z podziękowaniem, że honorowo dochował jej tajemnicy. Koniec końców to nie on zakopał ciało w ziemi. Policjanci, m.in. Detektyw Murphy posłuchali rozmowę obojga z ciężarówki stojącej na uliczce[86].
Ben i Renee planowali szczegóły ślubu, gdy Perry zauważyła wezwanie na przesłuchanie w sprawie procesu Bree. Chciała wiedzieć co go łączy ze sprawą ale on nie mógł tego zrobić. Wyszła z domu bo nie chciała przezywać ponownie faktu, że mąż ma przed nią tajemnice. Ben przyszedł później do Renee. Nie chciał jej wyjawiać wszystkiego, bo naraził by ją w niebezpieczeństwo. Doug Perry miał sekrety, które ją krzywdziły ale on by ją chroniły. Renee zgodziła się bo sama przypomniała sobie podczas jego nieobecności o przywileju małżeńskim. Było to tutejsze prawo, dzięki któremu małżonek nie musiał zeznawać przeciwko małżonkowi. Dlatego zażądała, że jak tylko przysięgną sobie małżeństwo i wyjdą ze świątyni, on jej wszystko wyjawi. W innym razie Ben nie zobaczy soczystych sztuczek, które Renee przygotowała na noc poślubną[97].
Ben stawił się do sądu na przesłuchanie. Na sali sądowej milczał pomimo nakazu sędziny Conti (Alyson Reed) na dwukrotnie zadane pytanie przez prokurator Stone (Christina Chang) o jaki rodzaj ochrony chodziło Bree w ich rozmowie telefonicznej i przypomnienia mu, poprzez nagranie ich rozmowy odtworzone w sali. Sędzina posłała go do aresztu na 24 godziny, ale pozwoliła na wykonanie jednego telefonu. Mężczyzna powiadomił Renee, która przyszła wieczorem do Bree a gdy nie otrzymała od niej odpowiedzi, udała się nazajutrz do aresztu, do narzeczonego. Ben zażartował, że mogła mu przynieść placek z degustacji ciast z pilnikiem do krat. Był pewny tego, że nie znaleźli motywu ani broni a Bree miała solidne alibi bo była ze wszystkimi na mobilnym przyjęciu. Renee dopiero wtedy dowiedziała się, że denat zmarł w tamtą noc. Powiedziała mu, że wyjrzała przez okno, gdy była noc i widziała Bree wysiadającą z auta. Renee wyszła z sali widzeń a tam spotkała panią prokurator, która podsłuchała ich rozmowę i zagroziła Renee, że przyczyni się do odesłania jej narzeczonego do Sydney, gdyby wciąż odmawiała zeznań. Nazajutrz Ben wciąż nie chciał odpowiedzieć na pytania oskarżycielki. Wręcz zażądał powrotu do aresztu a wtedy pani prokurator Stone wezwała Renee na świadka. Perry zeznała, że o trzeciej nad ranem obudził ją hałas. Wyjrzała przez okno, gdzie zobaczyła Bree wchodzącą na podjazd. Miała nieco ubłocone ubranie, liście we włosach i w ręku niosła łopatę. Na korytarzu Renee wyznała Lynette, Susan i Gabi, że Benowi groziła deportacja i miały przed nią tajemnice. Kolejnego ranka fałszywe przyznanie się do zamordowania Alejandro cierpiącej na zaawansowane stadium raka Karen McCluskey, uwolniło Renee od niezręcznej sytuacji wobec przyjaciółki Bree. Przyszła ona z Benem do domu Bree, która świętowała oczyszczenie z zarzutów. Bree wybaczyła jej i uznała Bena za swego bohatera po czym oboje zaprosiła do środka[33].
Ben przyszedł do Renee w trakcie przymierzania przez nią sukni ślubnej i dopasowywania ją przez krawcową Jean (Patrika Darbo). Była opryskliwa dla niego, ponieważ przyniósł jej zaproszenia koloru kremowego a nie beżowego i harowała na jego najszczęśliwszy dzień w życiu. Po tym jak wyszedł, Renee kazała Jean zrobić sukienkę ciaśniejszą, nawet kosztem oddychania. Gabrielle, Susan i ciężarna Julie pomogły jej wyjść do auta ale w trakcie podróży wody płodowe Julie odeszły. Poplamiło to sukienkę i buty przyszłej panny młodej. Gabi zaproponowała by udały się do ekskluzywnego sklepu Cumberlys, miejsca pracy Gabrielle. Podczas ich nieobecności Susan ukradła limuzynę i zajechała ją do szpitala. One natomiast "wypożyczyły" sukienkę, pomimo kontroli ze strony świeżo zatrudnionego asystenta (Todd Weeks). Bez auta i przemęczone, pojawiły się przed budynkiem gdzie miał odbyć się ich ślub. Renee chciała wyładować swą furię na parkingowym (Marc Fajardo), ale po słowach Bena o tym, że nie ma piękniejszej kobiety od niej, puściła wszystko w niepamięć. Para wzięła ślub i zatańczyła swój finalny taniec przed wszystkimi gośćmi a mowę weselną, mówiącą o tym, że ich życie wypełnia miłośći by o tym nie zapomnieli, wygłosiła im Lynette Scavo[23].

Beth Young[edytuj]

 Zobacz więcej w artykule Znajomi rodziny Young, w sekcji Beth Young.

Donnie[edytuj]

Donnie (Sal Landi) to były lichwiarz Bena.

Sezon 8

Ben planował zbudowanie osiedla mieszkalnego. Spowodowało to kłopoty finansowe. Ben zamierzał wziąć pożyczkę od lichwiarza o było nielegalne. Dlatego Mike przeszkodził Benowi w przypieczętowaniu interesu z lichwiarzem prostą argumentacją. Był zainteresowany sprawą bo kiedy Ben nie będzie mógł spłacić pożyczki, sam straci pracę[94].
Po rozstaniu Bena z Renee Perry, sprawy uległy zmianie. Donnie przyjechał pod dom Australijczyka i wręczył deweloperowi walizkę pełną pieniędzy. Ostrzegł go przy tym, że jeśli ominie tygodniową ratę, będzie go to kosztować tyle, że lepiej by nie wiedział co się stanie gdy nie zapłaci dwóch rat. Dodał też, że jeśli tego nie zrozumiał, zwrócą się do jego uroczej dziewczyny. Ben zaznaczył, że Renee nie jest w to zamieszana[95].
Wkrótce Renee dowiedziała się o tym od Mike'a. Ben był w szpitalu dokąd zaprowadził go stres związany z pracą. Renee, by go ocalić, zapłaciła Donniemu zaległości mężczyzny a ten wspomniał, że była żoną jankesa za jego zdradę oraz rozwód musiała otrzymać od niego dużą sumę pieniędzy. Zwykle tez nie brał czeków, ale Renee w jego oczach wyglądała na damę z klasą. Wiedział też gdzie mieszka[70].
Mężczyzna ponownie przyjechał do Renee. Podał niewłaściwą cenę na czeku którym spłaciła Bena, ale nie oddał jej różnicy. Zainteresował się jej domem i spytał otwarcie ile kosztuje ubezpieczenie go przed pożarem. Domyśliła się, że chce ją zastraszyć, dlatego powiedziała mu stanowcze "nie". Otrzymał co miał dostać i przez zamknięcie drzwi chciała zakończyć rozmowę. On przyblokował je butem i zanim odszedł, stwierdził, że sam decyduje kiedy będą kwita, Mogła się też spodziewać go w okolicy. Wieczorem Renee udała się do szpitala gdzie leżał Ben. Telefonicznie przekazała Mike'owi, który przyjechał pod swój dom, że jego szef wraca do zdrowia. Sama zawdzięczała mężowi Susan, iż znowu są razem. Mike zauważył zapalone światło w domu Renee. Zakończył połączenie i udał się pod budynek by sprawdzić co to było. W środku zastał lichwiarza, który tłukł delikatne, porcelanowe i szklane ozdoby z wnętrza domu. Przy okazji też poprzewracał wszystkie przedmioty w salonie. Donnie kazał się wycofać hydraulikowi póki nie jest zaangażowany w sprawę. Mike odmówił po czym lichwiarz go zaatakował. Mike wygrał bójkę i dosłownie wytargał mężczyznę z domu. Donnie wycedził w kierunku Mike'a, zanim odszedł, że lepiej by postąpił, gdyby go zabił[59].
Pomimo, że Delfinowie zostali zapewnieni przez detektywa Harrisona, że okolica będzie patrolowana, mężczyzna zemścił się na hydrauliku w bardzo okrutny sposób. Podjechał pod jego dom, gdy Mike stał z małżonką w progu drzwi i zastrzelił go, po czym odjechał. Trafił go prosto w środek klatki piersiowej, gdzie znajduje się serce[71].
Donnie zniknął, ale prawdopodobnie dlatego, że został aresztowany. Gdy Bree została zabrana na komisariat przez funkcjonariusza Heredia (Jose Zuniga) w sprawie innego przestępstwa, powiedział jej, że już aresztowali podejrzanego o morderstwo[96].

Doug Perry[edytuj]

Doug potrafi namieszać, ale jego przeprosiny to jak Czwarty Lipca.

— Renee Perry do Bree, Lynette i Gabi (odc. 7x05)

To facet na którego lecą laski w każdym mieście. Spędziliśmy razem 10 lat. Kochał mnie i dbał o mnie. Powinnam dać mu szansę. Czy zwariowałam?

— Renee Perry do Bree, Lynette i Gabi (odc. 7x05)

Były mąż też był porządny. Zapytaj striptizerki z Nowego Jorku.

— Renee Perry do Karen (odc. 8x09)

Doug Perry (Reggie Austin) to pierwszy i były mąż Renee, którą pojął za żonę w 2005 roku[98]. Mężczyzna jest jednym z ważniejszych graczy zespołu New York Yankees i razem z żoną mieszkał w Nowym Jorku.

Sezon 7

Po dziesięciu latach małżeństwa Doug zdradził Renee z Tiną. Była to asystentka jego menadżera i gdy żona kazała mu wybierać, uznał, że kochanka jest dla niego ważniejsza. Z tego powodu Renee opuściła Nowy Jork. Zatrzymała się u Lynette i Toma Scavo w Fairview[99].
Wkrótce zamieszkała w wynajętym domu pod numerem 4362 Wisteria Lane[100].
Około osiem tygodni później[101] małżeństwo Renee i Douga wygasło. Zdrada jednego z małżonków unieważniała intercyzę, którą kiedyś podpisali. Dlatego też Renee uzyskała osiem milionów dolarów od męża. Niebagatelną rolę odegrało też to, że przespała się z adwokatem rozwodowym Douga. Nazajutrz zaprosiła dziewczyny na uczczenie tego wydarzenia w jej domu, ale przyszła tylko Gabi, która jako jedyna miała wolny czas. Wkrótce też obie odkryły swoje sekrety. Gabi przyznała się do operacji nosa o czym wiedział tylko jej mąż a Renee do tego co zrobiła by wywalczyć wymarzoną kwotę. Po wyjściu Gabrielle, lub następnej nocy, Doug przyjechał z Nowego Jorku do Renee by ją odzyskać. Przywiózł kwiaty i wielki błękitny pierścionek, otoczony srebrnymi ozdobami. Przysiągł, że zakończył romans z Tina i prosiłby wróciła na Manhattan, do którego jest stworzona. Nazajutrz Renee przyszła do Bree, gdzie był także Lynette z Gabi i ogłosiła, że przemyśli jeszcze swój rozwód. Pochwaliła się też pierścionkiem. Gabi namawiała ją do odprawienia męża z kwitkiem a Renee wypaplała Bree i Lynette sekret nosa byłej modelki. W klubie nocnym, gdzie wszyscy zgromadzili się na recital Emmy Graham (Dana Glover), wściekła i do tego pijana Solis, przyniosła szampan państwu Perry. Przekazała też sekret Renee samemu Dougowi, który był zły na byłą żonę ale chciał jej wybaczyć. Renee i Gabi pobiły się w barze, ale nazajutrz wybaczyły sobie. Renee nie wróciła do męża ale zatrzymała diament, który od niego otrzymała[98].
Kilka miesięcy później Bob Hunter i Lee McDermott powiedzieli Renee, że jej były mąż zaręczył się z Tiną[69].

Frank[edytuj]

 Zobacz więcej w artykule Znajomi Lynette Scavo, w sekcji Frank.

Keith Watson[edytuj]

 Zobacz więcej w artykule Znajomi Bree Van De Kamp, w sekcji Keith Watson.

Trip Weston[edytuj]

 Zobacz więcej w artykule Znajomi Bree Van De Kamp, w sekcji Trip Weston.

Inne postacie[edytuj]

Alberta Fromme[edytuj]

Na każdym osiedlu mieszka taka kobieta jak Alberta Fromme. Każda z nich ma kota. Kiedy pani Fromme wyjeżdżała, prosiła znajomych o opiekę nad pupilem. Tym razem musiała poprosić swoją sąsiadkę, Susan Mayer. Na Wisteria Lane wszyscy wiedzieli, że Susan prześladuje pech. (...) Machając na pożegnanie bała się, że pech będzie trwał. Kot bał się również.(...)

— Mary Alice Young (odc. 1x05)

Alberta Fromme (Betty Murphy) to sąsiadka mieszkańców okolicy.

Sezon 1

Po raz pierwszy pojawiła się, gdy oddała swojego kota pod opiekę Susan Mayer, a sama wyjechała. Tej nocy Mike Delfino włamał się do domu Alberty, po którym zorganizowano spotkanie sąsiadów w domu Scavo[35].

Sezon 3

Rok później była świadkiem jak Susan oskarżyła Paula Younga o zabójstwo Marthy Huber, nie mając przy tym dowodów zbrodni[40].

Sezon 3

Po raz ostatni pojawiła się, gdy Karen McCluskey zdjęła za nią lampki świąteczne z jej domu[102].

Claudia Sanchez[edytuj]

Claudia Sanchez (Justina Machado) to wdowa po Alejandrze/Ramonie.

Sezon 8

Cztery miesiące po zaginięciu Ramona, Susan Delfino przyjechała do nich do Oklahoma city z pragnieniem zobaczenia czy nie cierpią z powodu zaginięcia mężczyzny. Na miejscu nie wiedziała jak wejść do środka. Na jej szczęście agentka nieruchomości, Connie Thomas (Edie McClurg), wprowadziła ją bo rodzina Alejandro chciała sprzedać dom. Susan usłyszała od agentki, że kobieta, pomimo drugiej pracy, nie mogła związać końca z końcem. Claudia przyszła do domu i była zła na Connie, że rozpowszechnia takie informacje. Gdy kobieta wyszła, Susan powiedziała Claudii, że szuka czegoś większego po czym kupiła kilka klocków lego od niej. Wmowiła jej przy tym, że pochodzą one z pierwszej fazy produkcji i bardzo jej na tym zależy. Susan wręczyła czek na 1000 dolarów i prosiła kobietę by go przyjęła w razie gdyby mąż nie przyjechał. Córka Claudii, Marisa powiedziała wkrótce matce, że kobieta która ich odwiedziła była pewna iż ojczym nie wróci. Matka spojrzała na czek z napisem „4353 Wisteria Lane, Fairview, Eagle State”[94].
Claudia przyjechała z córką do domu Susan i posądziła ją, że ma romans z Ramonem. Nazajutrz rozwiesiła po całej uliczce plakaty ze swoim numerem telefonu i napisem "widziałeś tego mężczyznę bo ta dziwka Susan tak". Żona Mike'a zaczęła je zbierać a wkrótce przyłączyła się do niej Gabrielle, która usłyszała całą historię. Kazała zadzwonić do Claudii, która przyszła do domu Gabi w czasie remontu. Widziały czerwoną plamę krwi Alejandra. Gabi wmówiła pracownikom, że to ślady po czerwonym winie. Gdy udali się na przerwę, zaprowadziła Claudię do kuchni i przedstawiła jej całą prawdę o Ramonie a właściwie, Alejandrze Perezie. Claudia jej nie uwierzyła i nazwała kłamczuchą dopóki Marisa przyznała się, że jej zrobił to samo. Obie zapłakane wpadły sobie w ramiona a wieczorem Claudia pożegnała się z Gabrielle. Podziękowała jej za wszystko i skierowała swój wzrok na zwiniętą wykładzinę z plamą krwi z salonu, Zrozumiała, że to nie było wino i kazała żonie Carlosa się tego pozbyć[95].

Daphne i Jeff Bicks[edytuj]

Jeff Bicks

Daphne Bicks była nieszczęśliwą kobietą. Najlepiej wiedział o tym jej mąż. Dlatego zaproponował jej pracę. Myślał, że rozweseli żonę. Jeff Bicks przekonał się, że sama praca nie wystarczy, by żona przestała narzekać. Zaczynała od samego rana a kończyła wieczorem, gdy wracali z pracy. Sprawy miały się tak źle, że Jeff zaczął prosić Boga o pomoc. Na szczęście dla Jeffa, Bóg miał już plan.(...)

— Mary Alice Young

Daphne (Caroline Aaron) i Jeff Bicks (Dan Castellaneta) to nieszczęśliwe małżeństwo, pracujące we własnej firmie "Aerial Banners", założonej z kapitału ojca Daphne.

Sezon 6

Zostali wynajęci przez Karla Mayera by, w awionetce, przelecieli nad Wisteria Lane z napisem "Czy wyjdziesz za mnie Bree? Kocham Cię Karl". Mayer zapłacił 600 dolarów i przy okazji, jako że sam był specjalistą od rozwodów, dał mu swoją wizytówkę. Gdy zaczęli lecieć, pokłócili się o skąpstwo Jeffa. Ten wspomniał, że się z nią rozwiedzie. Gdy Daphne wrzeszczała o sprzedaży połowy firmy, którą otrzyma przy rozwodzie, Jeff dostał ataku serca i zmarł.

(...) Tak oto nieszczęśliwe małżeństwo Jeffa i Daphne Bicksów dobiegło końca, w spadającym samolocie, nad podmiejską uliczką... nad Wisteria Lane.

— Mary Alice Young

Daphne przejęła stery, odcięła banner z napisem i wylądowała samolotem na Wisteria Lane, rozbijając maszynę na końcu uliczki. Uderzenie było tak silne, że sama zmarła na miejscu[22].

Detektyw Lyons[edytuj]

Detektyw Lyons (Billy Mayo) to były prowadzący sprawę zaginięcia Victora Langa oraz podpalenia klubu "biały koń", która miała miejsce sześć lat później.

Sezon 4

Przyjechał do w domu Victora i przesłuchał Gabrielle. Łódź, którą płynął, wyczyszczono ze wszystkich odcisków palców a nad sprawą pracują najlepsi policjanci. Ponownie zawitali do niej, na Wisteria Lane, z pytaniem czy romansowała z Carlosem. Ten wątek zgłosiła im Edie Britt ale Gabi wszystkiemu zaprzeczyła. Chwilę później otrzymał wiadomość, że znaleziono jej męża. Pojechała z nimi do szpitala. Victor wybudził się w tym czasie, ale skłamał, że nic nie pamięta, gdy policjanci pytali się o okoliczności wypadku[103].

Sezon 5

Sześć lat później detektywom Lyons i Collins (David M. Fabrizio) przydzielono sprawę podpalenia klubu "biały koń". Razem podeszli w szpitalu do Dave'a Williamsa by zadać mu kilka pytań. Wiedziano już, że to było podpalenie, ale nie zidentyfikowano ciała Samuela Hellera, które zwęgliło się na zapleczu. Policjanci udali się także do małżeństwa Toma i Lynette Scavo w sprawie bójki ich syna z właścicielem baru. Zadawali pytania na temat ewentualnych gróźb młodzieńca pod adresem Schillinga. Lynette skłamała, że jej syn nic takiego nie mówił i po chwili odeszli. W domu rodzice chłopaka ustalili, że bez względu na koszty będą go chronić, pomimo, że sami mieli podejrzenia w stosunku do syna. Porter przysiągł matce, ze nie podpalił klubu a Lynette mu uwierzyła. W szpitalu Dave podszedł do funkcjonariuszy i powiedział im, że Porter Scavo podpalił klub[104].
Policjanci ponownie złożyli wizytę w domu Dave'a, już po śmierci jego drugiej żony, Edie. Spytali się czy znał doktora Hellera, ale Dave zaprzeczył. Wspomnieli, że obok miejsca zbrodni był Jackson Braddock, ale wyjechał po pożarze[105].
Jacksona przymknięto, dzięki anonimowemu doniesieniu Dave'a o jego nielegalnym pobycie w kraju. Detektywi przesłuchali malarza tuż przed deportacją do Kanady. Nie rozpoznał Hellera, ale zeznał, że widział Dave'a przed miejscem zbrodni, przez co policjanci nabrali podejrzeń[55].
Poszli do jego domu, ale Williamsa tam nie było. Nakryli za to Robertę Simonds z jej siostrą, Karen McCluskey. Na komisariacie pomogły policjantom połączyć fakty, czyli nazwisko "Dash", wypadek jego córki i pierwszej żony z małżeństwem Delfino oraz zamieszkanie na tej samej ulicy co sprawcy tego wypadku. Umożliwiło to rozpoczęcie pościgu za Davidem[56].

Dyrektor Hobson[edytuj]

Dyrektor Hobson (John Rubinstein) to dyrektor szkoły Oakridge w Fairview.

Sezon 5

W placówce edukacyjnej jaką prowadził zwolniło się miejsce ponieważ młodszy syn rodziny Hendersonów został wydalony ze szkoły. Z tego powodu od 5 miesięcy Susan Mayer wydzwaniała do szkoły by przyjęli do niej jej syna, Maynarda. W końcu gdy przyszła do dyrektora, zgodził się bo i tak chłopiec był pierwszy na liście oczekujących. Dyrektor wręczył jej broszurę i listę opłat. Czesne było dla Susan zbyt wysokie. Sprowokowało to konflikt o perły między nią a byłym mężem i samą właścicielką pereł, Katherine. Mike wyjawił, że naszyjnik był sztuczny oraz zapewnił Susan, ze robi co może, by zapewnić synowi dostęp do edukacji. Uznał, że to nie jego wina, że nie stac ich na czesne. Susan stanęła jeszcze raz przed obliczem dyrektora i wybłagała u niego by zatrudnił ją jako asystentkę nauczycielki plastyki. Obniżyło to kwotę czesnego o połowę[106].
Wkrótce do szkoły przyjęto Evana, syna pierwszego byłego męża Susan, Karla Mayera. Chłopiec na zajęciach z plastyki rysował na kartce kobietę w trakcie mordu. Miało to być przedstawienie tego co go uszczęśliwia. Susan zaprosiła na spotkanie dyrektora Hobsona i Karla. Nieporozumienie szybko przerodziło się w zażartą kłótnię, gdy dyrektor na chwilę wyszedł. Karl powiedział za dużo gorzkich słów a Susan oblała jego twarz czerwoną farbą. Powiedziała przełożonemu prawdę o ich dawnej relacji. Karl natomiast przyznał się Susan w jej domu, skąd wzięły się te rysunki[107].

Sezon 6

Niemal rok później, Gabrielle i Carlos chcieli by ich córka Juanita została przyjęta do Oakridge. Pomimo, że na liście oczekujących było kilka rodzin przed nimi, to poręczenie od Susan i meksykańskie pochodzenie dziewczynki przeważyły opinię na jej korzyść. Chwilę potem sytuacja stała się niezręczna ponieważ Juanita nie wiedziała, że pochodzi z Meksyku. Spowodowane było to tym, ze Solisowie byli jedynymi Latynosami pośród anglosaskich, białych sąsiadów. Pomimo to Oakrige przyjęło Juanitę[11].
Susan i Gabrielle wkrótce pokłóciły się o to w jakiej grupie zaawansowania są ich dzieci. Miały one swoje nazwy jak "lamparty", "pręgowce" lub "żyrafy". MJ był w tej ostatniej a Juanita w pierwszej z wymienionych. Nie wiedziały która z nich oficjalnie świadczy o poziomie wiedzy. Dlatego początkowo myślały, że "lamparty" to ci słabsi uczniowie a "żyrafy" to ich przeciwieństwo. Gabrielle poszła nawet do dyrektora Hobsona z tym pytaniem. On nie chciał jej nic powiedzieć bo dążył do uniknięcia irracjonalnych zachować. Żona Carlosa zaczęła czytać jego notatki do góry nogami, ale dostrzegła tylko, że ma kolonoskopię. W końcu dzięki zdjęciu skomplikowanego zadania w zeszycie Juanity i zachowaniu M.J − a obie doszły do wniosku, że się pomyliły, ku uciesze Gabrielle. Susan w rozmowie z koleżanką z pracy (Wendy Benson-Landes), powiedziała jednej z matek (Candace Brown) jaki jest kod co poskutkowało tym, że zarówno Delfino i Solis musiały stanąć przed obliczem dyrektora[108].
Po dziewięciu latach pracy Robin Gallagher, za namową Susan, rzuciła pracę w klubie ze striptizem. W zamian Susan złożyła jej ofertę pracy asystentki w szkole Oakridge. Robin została rozpoznana przez jednego z rodziców, pana Linwood (Kahlil Joseph). Zadzwonił on do dyrektora Robin została zwolniona a sam udzielił reprymendę Susan[12].

Sezon 7

Kilka miesięcy później, w trakcie Halloween, Susan sama została wyrzucona z pracy. Dyrektor prywatnej szkoły dowiedział się od jednej z matek (Carly Thomas Smith), że żona Mike'a pracowała w serwisie "Va Va Va Broom Ladies", gdzie sprzątała dom w samej bieliźnie[109].
Pomimo to, Susan się nie poddała i wysłała dziesięć wiadomości mailowych do dyrektora by ją przyjął. Nie odpowiadał jej, dlatego spotkała się z nim osobiście w szkole. Hobson wyraził chęć jej ponownego zatrudnienia. Nie mógł sam tego zrobić bo w prywatnej szkole rządzi zawsze rada rodziców. Gdyby Susan ich przekonała, istniała by szansa na ponowne zatrudnienie. Dyrektor zdradził też, że obejrzał jej występy w internecie[110].

Sezon 8

Susan w końcu się udało się to połowicznie bo została nauczycielką zastępczą[87].
Kilka miesięcy później, po tym jak Juanita powaliła na ziemię i pocałowała Ryana (Grant Venable), chłopaka w którym się zauroczyła, dyrektor kazał przyjść Gabrielle do szkoły. Zażądał od pani Solis by porozmawiała z córką. Zaznaczył, że jeśli sytuacja się powtórzy, będzie musiał wyrzucić Juanitę ze szkoły[111].

Edwin Mullins[edytuj]

Edwin Mullins (Cheyenne Wilbur) to były sąsiad Gabi i Susan.

Sezon 1

Mieszkał w domu przy 4351 Wisteria Lane. Pojawił się na spotkaniu sąsiadów zorganizowanym po włamaniu do Alberty Fromme, gdzie ostrzegał ludzi, iż agencje rządowe ich podsłuchują. Mary Alice przedstawiła go jako "Bob Fisk"[35].
Raz strzelił w powietrze ze strzelby, gdy lokalne dzieci obrzuciły jego dom papierem toaletowym, po czym kazał im się wynosić[19].
Mężczyzna posiadał też zapasowy klucz do domu Karen McCluskey o czym wspomniała Lynette, gdy ją odwiedziła[112].

Państwo Mullins opuszczali Wisteria Lane. Przez ostatni rok, w ich sąsiedztwie doszło do podpalenia, bijatyk, szantażu i morderstwa. W obawie przed zgnilizną moralną, Mullinsowie postanowili się wynieść. Najdziwniejsze, że nikt z sąsiadów tego nie zauważył.

— Mary Alice Young

Kilka miesięcy później Edwin Mullins wyprowadził się z żoną (Geraldine Singer) i wyjechali w nieznanym kierunku[83].
Pan Mullins ma brata, który prowadził sprawę rozwodową Susan a sam wypychał zwierzęta[113].

Eli Scruggs[edytuj]

Eli Scruggs (Beau Bridges) to nieżyjąca złota rączka gospodyń z Wisteria Lane. Zmarł w 2014 roku, po dwunastu latach pracy dla pań z uliczki, w dniu kiedy miał przejść na emeryturę.

Eli Scruggs


Eli Scruggs, najlepszy ze wszystkich majstrów. Każdy klient potwierdzi, że Eli naprawi wszystko: rozbity wazon, cieknącą rurę czy obluzowaną poręcz. Eli zawsze wykonywał robotę porządnie. Lecz dziś, człowiek, który wielokrotnie pomógł mieszkańcom Wisteria Lane miał złamać im serce.(...) Eli Scruggs po raz ostatni wszedł na drabinę. Gdy tylko dokończył ostatnie zlecenie, nie robiąc zamieszania, zmarł na atak serca. Co najważniejsze, zostawił porządek. Minęła godzina zanim ktoś zauważył ciało leżące na dachu Susan Mayer.

— Mary Alice Young

Gabrielle Solis, gdy wprowadziła się na ulicę, nie miała przyjaciół a jej męża nigdy nie było w domu. Eli poprosił by inne gospodynie przyszły do Gabi. Ta zrobiła na nich okropne wrażenie. Podczas swojej drugiej wizyty, Scruggs surowo napomniał Gabi, przez co ta nabrała pokory. Na następnym spotkaniu pań przy pokerze w domu Scavo, przyznała się im jak bardzo jest nieszczęśliwa. To spowodowało, że została przyjęta przez nie do ich grona. Gabi kupiła wieniec na pogrzeb swojego majstra[114].
Bree Van De Kamp już dziesięć lat wcześniej wpadła na pomysł spisania książki kucharskiej. Zyskami ze sprzedaży dołożyła by się do wspólnego budżetu. Rex zaproponował jej wcześniej by poszła do pracy, ale gdy usłyszał o pomyśle, wyśmiał go. Bree wrzuciła wszystkie przepisy do kosza na śmieci. Eli widział to bo akurat naprawiał rury pod zlewem w ich kuchni. Po pogrzebie Rexa, przyszedł do niej i zwrócił jej wszystkie przepisy przewiązane wstążką. Zrobił klopsiki i przyznał, że były niesamowicie dobre. Na stypę po majstrze, Bree zrobiła jego ulubione danie[114].
Lynette Scavo dekadę wcześniej zaszła w trzecią ciążę. Po urodzeniu Penny, planowała powrócić do pracy. Pewnego dnia była tak zabiegana, że zapomniała wziąć z rozgrzanego samochodu córeczkę, co zauważył Eli. Przyniósł ją do domu Scavo, co ją zasmuciło. Uświadomiła sobie, że stawiała wyżej karierę niż wychowanie córki. Dlatego też została w domu z dziećmi[114].
Edie Britt dowiedziała się o śmierci ulubionego technika od trzeciego męża. Przypomniała sobie jak sama, także 10 lat wcześniej, miała problemy małżeńskie ze swym drugim byłym mężem, Umberto Rothwellem. Po dwóch latach małżeństwa rozwiódł się z nią bo sądził, że przez jej niepohamowany popęd seksualny, stał się gejem. Eli pocieszył Edie, najpierw chwaląc jej ciało a po rozwodzie, godząc się na seks[114].
Co ciekawe, Eli był prawdopodobnie tym mężczyzną, który był z Edie, w wieczór kiedy Susan przypadkowo podpaliła dom sąsiadki[115].
Agentka nieruchomości przyszła na pogrzeb w seksownej sukience, bo wiedziała, że Eli nie miałby nic przeciwko temu[114].
Susan Mayer była jedną z ostatnich osób jakie widziała fachowca przed śmiercią. Miał on definitywnie przejść na emeryturę po tym jak naprawi dach nad jej jadalnią obok kuchni. Pojechała tylko po wino by uczcić ten moment. Pod jej nieobecność, mężczyzna dostał zawału i zmarł. Była żona Mike'a musiała sama poczęstować się zakupionym trunkiem. Wróciła pamięcią do momentu jak rozwodziła się z Karlem i, dziewięć lat później, gdy była w separacji z Mikiem. Eli pocieszył Susan przy drugim rozstaniu. Podziwiał ją, bo zawsze szukała miłości, mimo że tyle razy ją zraniono, a której on nigdy nie zaznał[114].
Mary Alice Young była ostatnią osobą, jaka wspominała Eliego. Przybył do niej w 2002 roku. Nie chciała go przyjąć ale gdy zobaczyła jego dziury w butach, po tym jak wizytówki spadły mu na ziemię, uznała, że musi mu pomóc. Zaprosiła go do domu by naprawił jej wazon, który stłukła. Dwa lata później, w dzień jej samobójstwa, ponownie zawitał do niej. Gospodyni wręczyła mu ten sam wazon, w podzięce za wszystko co zrobił dla niej. Eli widział, że coś jest nie tak z panią Young, ale poproszony o wyjście, zrobił to. Po samobójstwie gospodyni, modlił się do Boga i zdecydował, że będzie pomagać każdemu na swojej drodze. Rzeczywiście, robił to do końca swego życia[114].

Jenny Hunter-McDermott[edytuj]

Jenny Hunter − McDermott (Isabella Acres) to adoptowana córka Boba Huntera i Lee McDermotta, urodzona w 2006 roku. Geje, mieszkający na Wisteria Lane, wpadli na pomysł adopcji już rok wcześniej. Byli już po niepowodzeniach z tym związanych przez co ich związek się nawet rozpadł[27].
Po tym jak do siebie wrócili[62], znowu zaczęli myśleć o przygarnięciu jakiegokolwiek dziecka jako swojego. W ośrodku adopcyjnym powiedziano im, że musieli by czekać dwa lata na niemowlę. Znaleźli więc sierociniec ze starszymi dziećmi i tak wybrali 10 − letnią dziewczynkę. Na wspólnym brunchu z Solisami, Lee pokazał jej zdjęcie Carlosowi i Gabi. Miała przyjechać do nich za 30 dni. Częściowo otworzyło to Gabrielle świeżą ranę po stracie Grace[116].

Sezon 7

Wkrótce Renee Perry, mieszkająca od półroku na uliczce, zgłosiła się do Boba i Lee z pomysłem na urządzenie pokoju dziewczynce. Kobieta zrobiła to głównie dlatego by wyprzedzić konkurencję w osobie Barbary Fairchild. Lee nie był przekonany do samego pomysłu, ale Renee uatrakcyjniła soją ofertę i tak została przyjęta. Wbrew obawom Lee, że pomieszczenie będzie przepełnione "szkłem, metalem i zębami", Renee stworzyła dzieło sztuki w pokoju na piętrze. Źródłem tego sukcesu było ukryte marzenie Renee, że kiedyś sama zostanie matką. Stąd miała już w głowie plan pokoju dla własnej córki, która to nigdy się nie pojawiła. Bob i Lee przyszli wraz z dziewczynką do domu Renee i przedstawili ją gospodyni. Po tym jak Bob i ich córka odeszli, Lee poprosił Renee by była dla dziewczynki "ciocią", do której może przyjść porozmawiać. Kobieta się zgodziła[117].
Dwa i pół tygodnia później Jenny uczyła się już języka mandaryńskiego i grała na skrzypcach. Gabrielle zauważyła to i doradzała Lee by nie przesadzał z przymuszaniem dziecka do czegokolwiek bo skończy się to na nerwach i trzaskaniu drzwiami. Lee wyzwał Gabrielle na konkurs talentów ich dzieci. Był ciekawy jaki wynik osiągnie Juanita, wychowywana przez Gabi. Żona Carlosa zgodziła się. Wpadła w panikę gdy zobaczyła jaki talent zaprezentuje Juanita. Miały to być dźwięki wypuszczania gazów trawiennych przez odbyt, wydobywanych spod pachy. Zażądała by Juanita nauczyła się ponowie stepować. Gabi nie obserwowała lekcji, dlatego była w szoku, gdy zobaczyła efekt końcowy "perfekcyjnego" układu stepowego córki. Schowała jej buty, co uniemożliwiło Juanicie występ na pokazie. Jenny zagrała na scenie, ale podczas grania na skrzypcach źle pociągnęła dwie nuty. Wyraźnie ucieszyło to znudzoną dotychczasowymi występami Gabrielle. Kobiecie wydawało się, że "zatriumfowała" nad stylem rodzicielskim gejów, lecz Bob wyjawił jej, że pomimo błędu Jenny, nie mogą być z niej bardziej dumni. Gabrielle zatrzymała innych rodziców na sali i oddała Juanicie jej buty, Bardzo się ucieszyła, gdy mała Solisówna zatańczyła przed wszystkimi[67].

Sezon 8

Kilka miesięcy później, Lee przybiegł do Renee z bardzo poważnym problemem. Przerażały go staniki a Jenny właśnie zaczął rosnąć biust. Dlatego też poprosił sąsiadkę, właściwie to wybłagał od niej by poszła z Jenny na zakupy. Renee łaskawie się zgodziła, ale wkrótce wyszło na jaw, że wystarczyło jej kilka godzin by nawiązała z nią przyjazną relację. Kobieta kupiła jej umówiony biustonosz, truskawkowy błyszczyk oraz doradziła dziewczynce w sprawie Jacksona, obiektu zainteresowań. Ostatni wątek usłyszał Lee i chciał się wszystkiego dowiedzieć. Renee nic mu nie powiedziała. Dodatkowo był na nią on obrażony za zakup błyszczyka. Nieco później Jenny znowu spędzała czas z Renee w jej sypialni i uczyła się ułamków. Miała wrócić do domu przed 17:00. ale o tym zapomniała i Lee przyszedł po nią. Oboje pokłócili się i Lee nałożył na córkę tygodniowy areszt domowy. Renee próbowała go pohamować, ale nakazał jej by się nie wtrącała. Wkrótce Jenny uciekła z ze swojego domu i włamała się do tego wynajmowanego przez Renee. Przeprosiła ojca i powiedziała mu i Renee stojącej obok, która właśnie weszła do domu, że dobrze było by mieć czasem matkę. Jenny na prośbę Renee poszła do kuchni. Lee się załamał ponieważ jego najgorszy koszmar wychowawczy właśnie się spełniał. Renee szybko pozbierała go w całość. Upewniła go, że razem z Bobem wykonują świetną pracę. Lee urządził Jenny co poniedziałkowe malowanie paznokci[118].

Marisa Sanchez[edytuj]

Marisa Sanchez (Daniela Bobadilla) to pasierbica Alejandra/Ramona z jego drugiego małżeństwa, urodzona w 2002 roku.

Sezon 8

Piętnaście lat później Susan wręczała czek Claudii za lego które od niej kupiła, dostrzegła za plecami kobiety smutną i nieśmiałą twarz Marisy. Susan wyszła, ale do wieczora zaczekała przed domem. Gdy nastolatka wyszła wynieść śmieci, Susan powiedziała jej, że ojczym już nigdy jej nie skrzywdzi po czym sama wróciła do rodzinnego miasta[94].
Marisa przyjechała do Fairview. Gdy jej matka odwiedziła Gabrielle, Susan doradziła jej, by nie skrywała tego co zrobił jej ojczym bo to ją wyniszczy. Tak zrobiła jej przyjaciółka. Marisa posłuchała kobiety i z płaczem wyznała matce prawdę o jej mężu. Wieczorem odjechały z Wisteria Lane[95].

Mitzi Kinsky[edytuj]

Mitzi Kinsky (po prawej)

Mitzi Kinsky (Mindy Sterling) to sąsiadka gospodyń z 4347 Wisteria Lane. Mitzi, około 50−60 lat, ma dwójkę dzieci, bezpłodnego syna i córkę–lesbijkę[12]. Wprowadziła się na Wisteria Lane w 2015 roku[119].

Sezon 6

Angie Bolen nękała Mitzi by segregowała śmieci. W końcu podeszła do kobiety, która określiła sąsiadkę mianem "śmieciowej policji". Angie nalegała by oddzielała szkło od plastiku, ale nie chciała tego robić. Nie obchodziło tez ją to co stanie się za kilkanaście lat, jeśli każdy będzie tak robił. Nazajutrz rano Mitzi przyszła do Nicka Bolena i zagroziła mu pozwem sądowym. Wieczorem Angie zauważyła kartony w pojemnikach na śmieci Mitzi i poszła je posegregować. W oknie dostrzegła jak CArlos Solis szarpie jej syna Danny'ego. Po jej interwencji, wyszła z synem a Mitzi zwróciła jej uwagę na siebie. Wysypała wszystkie śmieci do jednego kubła. Angie podeszła do dwóch kubłów kobiety i przewróciła je. Dopiero Danny odciągnął matkę od wystraszonej sąsiadki[12].
Kilka miesięcy później, rodzina Delfino musiała się wyprowadzić z domu przy 4353 Wisteria Lane ze względu na swoje problemy finansowe. Susan zorganizowała garażową wyprzedaż i Mitzi przyszła kupić stół i krzesła. Susan dała za nie 1200 dolarów a sama chciała 300 od sąsiadki. Mitzi zaoferowała 50 dolarów ale Susan nie chciała oddać towaru za darmo. Karen McCluskey zwróciła jej uwagę, że Susan potrzebuje pieniędzy. Kinsky odparła atak argumentacją, że w życiu trzeba się targować. Susan kazała opuścić Kinsky teren swojej posesji. Kobieta odeszła, ale zatrzymała się na styku chodnika i ulicy oraz spytała się jej co jej teraz zrobi. Susan podeszła do niej i kazała zejść jej ze swoich oczu bo inaczej zaciśnie na jej gardle przyrząd do ćwiczeń który trzymała w ręku. Mitzi wręczyła Susan 300 dolarów i tak kupiła stół z krzesłami. Krótko potem, do domu rodziny Delfino wprowadził się jako ich najemca Paul Young[16].

Sezon 7

W ciągu swojego kilkomiesięcznego pobytu wykupił on siedem, na czternaście stojących domów na uliczce. Aby mieć większość w związku właścicieli Wisteria Lane, potrzebował jeszcze jednego domu. Na zebraniu mieszkańców ogłosił to i zwrócił się do Mitzi. Wiedział, że straciła pracę i publicznie przyrzekł, że zapłaci za jej dom o wiele więcej niż jest wart. Po chwili kobieta spytała się ile konkretnie bo tylko to chciała wiedzieć. Nie dążyła do sprzedaży domu, ale jeśli ktoś by to zrobił, była by skończona. Tom zaczął się z nią kłócić[64].

Na Wisteria Lane zbliżał się świt, gdy nadjechała taksówka. Odjechała nią kobieta. Opuściła ulicę w tajemnicy, lecz wiadomość o jej wyjeździe wkrótce się rozniesie z ogłuszającą siłą.

— Mary Alice Young

Mitzi wyjechała spod swojego domu taksówką. Tymczasem Lynette chciała zorganizować kolejne zebranie. Dzwoniła do sąsiadki bo chciała wiedzieć czy stoją po tej samej stronie barykady. Natomiast Paul skłamał Lee McDermottowi, że Mitzi sprzedała mu swój dom. Takim sposobem sam zyskał nieruchomość sąsiadów. Wieczorem Mitzi wróciła na Wisteria Lane. Bobowi Hunterowi i Lee, którzy podeszli do niej, powiedziała, że ktoś zadzwonił z ofertą pracy w centrum. Opłacono jej pokój ale mężczyzna się z nie zjawił. Dodała też, że nie sprzedała domu Paulowi bo nie chciała zawieść sąsiadów. Paul mógł otworzyć swój dom dla byłych kryminalistów co wywołało protest mieszkańców. Ów zorganizowany sprzeciw przerodził się w zamieszki w których swój udział miała Mitzi. Gdy Bob i Lee chcieli wyjechać z uliczki, wykrzyczała, że to oni sprzedali dom Paulowi co wywołało atak na parę sąsiadów[65].
Susan straciła nerkę przez zamieszki. Bree starała się wybadać czy jeden z sąsiadów nie chciał by oddać narządu. Odwiedziła też Mitzi, która to podczas jej wizyty powiedziała 5 razy "nie" propozycji sąsiadki i nie chciała jej nawet wysłuchać. Bree zebrała mieszkańców w swoim domu i doktor Lynwood przekonał ich, że nie ma ograniczenia wiekowego a blizn nie będzie widać. Mitzi zgodziła się pójść do szpitala w przyszłym tygodniu ale Bree przygotowała się na to. Siostra ze szpitala przyjechała z wózkiem do badań. Wynik był negatywny, nie mogła być dawcą. Problem Susan rozwiązała natomiast Beth Young[67].
Renee Perry zorganizowała coroczne wiosenne przyjęcie. Mitzi otrzymała zaproszenie, ale odmówiła bo Betty Young zastrzeliła się. Gabi, której to mówiła, poprawiła ją bo chodziło o Beth Young a kobieta ironicznie poprosiła by nie wspominali o tym na przyjęciu[68].

Sezon 8

Mitzi już się nie pojawiła, ale gdy Gabrielle i Celia grabiły liście sprzed domu, żona Carlosa wspomniała, że sąsiadka jeszcze tam mieszka[94].
Po pogrzebie Mike'a, na którym Mitzi z niewiadomych powodów nie uczestniczyła, Julie przyniosła od niej kosz pełen słoików z dżemem jako forma wsparcia dla wdowy, Susan[86].

Pete Romslo[edytuj]

Pete Romslo (Andy Umberger) to jeden z detektywów w Fairview.

Sezon 2

Po tym jak Mike i Susan przeżyli napaść Zacha Younga z bronią w ręku, Romslo przybył do nich, do szpitala. Susan była przesłuchiwana przez niego. Przekazała mu swoją wersję wydarzeń, dopóki Julie nie powiedziała funkcjonariuszowi, że jej matka musi się pozbierać i porozmawia z nim później. Dziewczyna i Hydraulik wyszli na korytarz i córka Susan słyszała, jak Mike powiedział policjantowi, żeby nie wnoszono oskarżenia przeciwko chłopcu.
Mężczyzna zadzwonił później do Mike'a w celu zidentyfikowania ciała pewnego nastolatka, czy jest to Zach. Mike zobaczył zwłoki i odetchnął z ulgą, po czym odszedł na bok. Obok niego była Susan, która werbalnie zaprzeczyła, że to Zach i podeszła do swego chłopaka. Po jego reakcji, domyśliła się, że Zach jest jego biologicznym synem, co Mike potwierdził[38].

Sezon 4

Trzy lata później Katherine Mayfair zgłosiła mu zaginięcie jej męża, Adama. Pete i Wayne Davis, były mąż Katherine, byli zaprzyjaźnieni. Dlatego Romslo powiedział jej, że Wayne nikogo by nie skrzywdził. Uznał, że to zemsta za jakąś starą rodzinną kłótnię i kazał jej wypełnić formularze. Po wyjściu kobiety, zadzwonił do Wayne z informacją, że jego była żona była u niego i jest szalona, tak jak powtarzał. Później, Pete znalazł się na Wisteria Lane, krótko po tym jak Katherine zastrzeliła Davisa. Przejrzał on zeznania sąsiadek i na ich podstawie powiedział kobiecie, że była to obrona konieczna oraz by natychmiast udała się do szpitala[120].

Rose Kemper[edytuj]

Rose Kemper, kobieta z przeszłością, co było widać w jej oczach, pochowała jednego męża, wychowała pięcioro dzieci. Przetrwała chorobę, biedę, a nawet utratę zębów. W rezultacie życiowych doświadczeń, nie bała się już niczego.(...)

— Mary Alice Young

Rose Kemper (Gloria LeRoy) to była sąsiadka gospodyń z 4348 Wisteria Lane.

Sezon 5

Była to około 80 − letnia staruszka i wdowa z pięciorgiem dorosłych dzieci, które już z nią nie mieszkały. Wiele lat później zamaskowany Orson Hodge padł ofiarą Rose gdy włamał się do jej domu. W odpowiedzi uderzyła go kijem baseballowym. Gdy miała zadzwonić na policję, zobaczyła jak Edie Britt uderzyła w słup samochodem. Doznała przez to małego zawału. Opowiedziała potem Katherine Mayfair, że przyszła do niej Śmierć, ale zabrała Edie. Katherine porozmawiała z opieką społeczną. Orson skłamał, że Rose ma demencję starczą. Z tego powodu została ona zabrana przez opiekę społeczną[121].

Ciekawostka
Jedną z jej córek mogła być Sasha Eden, ponieważ jej syn bawił się na balkonie domu z Porterem i Prestonem Scavo. Tym w którym, jak się później okazało, mieszkała Rose[18].

Odcinek specjalny "Oprah Is The New Neighbour"[edytuj]

Karen Stouffer[edytuj]

Karen Stouffer

Karen Stouffer (Oprah Winfrey) to jednodniowa sąsiadka gospodyń.

Jest wiele powodów, dla których ludzie przeprowadzają się na przedmieścia. Jedni pragną świeżego powietrza. Inni chcą lepszych szkół. Są też tacy, którzy desperacko potrzebują... zmiany otoczenia. Karen Stouffer, była zmęczona pracą, która wymagała biegania w korporacji wartej wiele milionów dolarów. Dlatego też ona i jej mąż decydowali się oddać to wszystko na rzecz prostego życia w przedmieściach. Na nieszczęście dla Karen miała ona wkrótce odkryć, że życie na Wisteria Lane wcale nie jest proste.

— Mary Alice Young

Karen pracowała w firmie wymagającej szybkiego tempa co owocowało niepotrzebnym stresem. Porzuciła to i przeniosła się z mężem Gordonem (aktor nieznany) z Chicago na przedmieścia Fairview, do domu przy 4351 Wisteria Lane. Tuż po przyjeździe poznała Susan Mayer, która przyniosła jej kwiatka, Lynette Scavo, Bree Van De Kamp z koszem wypełnionym wypiekami oraz Edie Britt i Gabrielle Solis. Przyznała sąsiadkom, że życie w tak wielkim mieście jak Chicago przestało być dla niej ekscytujące i gdy zobaczyli tą uliczkę, uznali, że będzie ona dla nich idealna. Sądzili, że jest cicha i nic się na niej praktycznie nie dzieje. Miał to być jej pierwszy raz na przedmieściach, ale zaznaczyła, że nie będzie pielęgnować dużego ogrodu za domem. Spytała się kobietom, czy mogą jej polecić dobrego ogrodnika. Gabrielle się zgłosiła i po tym jak dowiedziała się, że Gordon będzie pracować poza domem, upewniła ją, że go pokocha. Karen spytała się też im co robią tutaj dla rozrywki. Bree odrzekła, że mają klub książki i gdy zaczęła jej objaśniać jak działa, Karen przerwała jej, bo stwierdziła, że wie jak funkcjonują. Dodała, że musi pomóc mężowi w rozpakowywaniu rzeczy, ale było jej miło je poznać. Kobiety pożegnały się a Bree wręczyła jej koszyk z zawartością. Zaznaczył też, że sam koszyk będzie jej potem potrzebny i odeszła. Krótko potem Karen siedziała na ganku przed domem a Gordon podszedł do niej z sokiem. Żona uznała, że upiecze swój placek zwany "brązowy placek zatokowy", z którego była znana. Gordon się ucieszył i poprosiła go o kluczyki od auta bo pojedzie do sklepu i kupi cukier. Mąż powiedział jej, że nie musi tego robić. Niech pożyczy od sąsiadów, bo ludzie z przedmieść żyją dla takich akcentów i będzie to dla niej lepszy sposób na poznanie sąsiadek. Karen opierała się, bo uważała, że są trochę nachalne, ale po chwili dała się przekonać i poszła po miarkę.

Po chwili szła ulicą z kubkiem, ale mnie dostała produktu od Lynette, bo uznała ją za osobę kłopotliwą skoro tak wrzeszczy na swe dzieci[122].
Skierowała się do domu Mike'a Delfino, który brał prysznic i pomylił Karen z Susan. Stouffer na tym skorzystała i weszła do jego domu. Szukając towaru, znalazła mnóstwo gotówki i rewolwer w jego szafce. Wyszła z domu, gdy krzyknął, że za chwilę zejdzie na dół[123].
Karen idąc do domu Susan, widziała kłótnię Bree z George'em, farmaceutą. Kobieta biegła za nim z prośbą by się zatrzymał i pytaniem czy nie mogli by czegoś omówić. Potknął się i po tym jak na nią nawrzeszczał, że nie potrzebuje nikogo[124].
Wstrząśnięta Karen zapukała do drzwi Susan. Po chwili usłyszała jej krzyk. Gdy podeszła pod bok domu, widziała ją leżącą nagą w krzakach. Susan z kłopotliwym uśmiechem na ustach, powiedziała jej, że zamknęła się od zewnątrz zupełnie naga. Karen chciała tylko pożyczyć cukier, ale teraz stwierdziła, że zdobędzie go od kogoś innego. Zaproponowała Susan kawę w nieokreślonej przyszłości, ale odeszła milcząco, gdy usłyszała pytanie czy to randka[125].
Stouffer odbiegła od domu Susan i spotkała Edie. Krzyknęła do niej, czy nie pożyczyła by jej cukru, ale ostatni wyraz urwała w połowie, gdy Edie wycisnęła gąbkę z wodą na swe piersi i wytarła czoło[126].
Z ostatnią sąsiadką nawet nie zamieniła słowa bo widziała tylko jak Gabrielle całuje się z młodym Johnem Rowlandem, po czym uciekła do domu[127].
Objaśniła Gordonowi co widziała. Uznała, że z tymi ludźmi jest coś niedobrego i że czuć od nich desperację. Zapytała mu się jak na jednej ulicy może mieszkać tyle szczupłych i olśniewających kur domowych. Żaden z sąsiadów nie miał pupy!

Gordon próbował uspokoić małżonkę i zaproponował jej długi spacer. Karen przystała na to i udała się do parku, ale przerwała swój aktywny wypoczynek, gdy zobaczyła przez krzaki jak Paul Young zaciągnął ciało jeszcze żywej Marthy Huber do wykopanego dołu[128].

W tym momencie Karen zrozumiała, że oficjalnie zmęczyło ją "proste życie".

— Mary Alice Young

Po zachodzie słońca, Karen wybiegła z domu z dwiema walizkami w ręku. Gordon krzyczał za nią by się zatrzymała i to przedyskutowali, ale ona była nie ugięta. Kazała mu się pospieszyć a gdy spytał się co z ich odzieżą, odrzekła, że kupią nową. Wrzucili rzeczy do ciężarówki którą przyjechali i wsiedli do niej. Mężczyzna zauważył kartkę na tablicy rozdzielczej.


List brzmiał:
Wiem, co zrobiłaś
Robi mi się od tego niedobrze
Zamierzam powiedzieć


Gordon zapytał się żonie "myślisz, że...?" ale Karen dokończyła, że ktoś wie co pochowali pod jacuzzi. Po chwili krzyknęła "gazu" i para odjechała.

Zwierzęta[edytuj]

Bongo[edytuj]

Typowy owczarek niemiecki

Bongo (Owczarek niemiecki) to pies należący do Mike'a i jego zmarłej żony[113], gdy mieszkali jeszcze w Los Angeles[115]. Obiecał jej na łożu śmierci, że zaopiekuje się zwierzakiem[113].

Sezon 1

Pies został sprowadzony do domu na 4356 Wisteria Lane w Fairview[115].
Susan Mayer wyszła wcześnie rano na dwór wynieść śmieci. Była ubrana w szlafrok, pozbawiona makijażu i bez uczesanych włosów. Mike przywitał się z nią a gdy odwróciła się do niego, pies zaszczekał na nią. Susan nie wiedziała co zrobić a Mike go uspokoił i usprawiedliwił tym, że wszystkiego się boi. Umówili się na kolację w jego domu a gdy chciała przymilić się do psa, znowu na nią naszczekał. Wkrótce na kolację wprosiła się Edie Britt. Agentka nieruchomości przyszła wcześniej od Susan by pomóc Mike'owi w kuchni i gdy Susan przybyła pod drzwi hydraulika, pies zaczął na nią warczeć i szczekać. Nie przestawał nawet gdy Mike i Edie przywitali ją. Edie podeszła do psa i zaczęła go głaskać co przywołało na twarzy Mike'a uśmiech. Susan zaczynała przegrywać rywalizację o Mike'a nawet pomimo pomocy Julie. Mike'a rozbawiło to jak Edie przekonała zwierzę kawałkiem mięsa z jego ulubionym sosem do sięgnięcia po niego, stojąc na tylnych łapach. Po chwili zaczął ją lizać po twarzy co ucieszyło właściciela.

Susan była wściekła na Edie, że wykorzystuje psa, żeby się przymilić właścicielowi i na Mike'a, że nie widzi tego manewru. Najbardziej była wściekła na siebie, że o tym nie pomyślała.

— Mary Alice Young

Susan zaniosła talerze do kuchni i położyła je do zlewu. Obok stała sosjerka i wysmarowała sobie płynem dłonie oraz uszy na których były kolczyki. Zaniosła ciasto i zbliżyła się do psa, który zaczął ją lizać. Susan przykucnęła i gdy pies doszedł do uszu, zaczął się krztusić i wymiotować. Julie i Mike zauważyli, że połknął prawy kolczyk. Delfino wziął pupila w ramiona do auta i zawiózł do weterynarza. Na miejscu, Mike powiedział Susan, że może być operowany a Susan przyniosła kość dla psa. Weterynarz (Adam Lieberman) stwierdził, że operacja nie będzie konieczna bo podał mu środek dzięki któremu koczyk zostanie wydalony. Mike odetchnął z ulgą i wyznał Susan, że martwił się ze względu na słowo jakie obiecał dotrzymać zmarłej żonie[113].
Dwa miesiące później Susan przyszła do Mike'a i umówili się na randkę związaną z degustacją win. Gdy Mike poszedł a Susan chciała nakarmić Bonga, odkryła jego rewolwer i kilka tysięcy dolarów w gotówce. Zgodziła się wpuścić Phila (Tony Winters, glazurnika Mike'a do jego domu. Podpisała dokumenty i zaczęła liczyć pieniądze, ale gdy Phil wrócił by wręczyć pokwitowanie, zebrała gotówkę i wraz z bronią wrzuciła ją do zlewu na piętrze. Weszła na skrzynię i sprawdziła czy odjechał. Po tym jak ruszył ciężarówką, skoczyła na podłogę i przebiła ją. Zawisła między podłogą łazienki na piętrze a sufitem kuchni na parterze domu Mike'a. Zaczęła krzyczeć i Bongo przyczłapał do niej. Wzięła ręcznik do ręki i chciała by piec go pociągnął a przez ją uwolnił ją ale on zaczął pić wodę z toalety. Po chwili pojawił się ponownie i Susan spytała się co jest z nim nie tak. Lassie już dawno sprowadziła by pomoc po czym nazwała go głupim psem. Pies wybiegł z łazienki i po chwili przyniósł w pysku martwego kruka, którego rzucił przed jej twarz. Dopiero Mike ją uratował z opresji[129].
Rok po śmierci Mary Alice, Mike odkrył kto zabił jego dziewczynę, Deirdre. Gdy sam zajął się Paulem Young, młody Zach włamał się do domu Mike'a. Chciał zastrzelić sąsiada z rewolweru ale przez przypadek wziął jako zakładniczkę Susan Mayer. Przyszła nakarmić Bonga, który szczekał i warczał na nią, ale bał się Zacha. Wieczorem Mike przyjechał do domu[84].

Sezon 2

Po przekroczeniu progu zobaczył Susan i Zacha który miał do niego strzelić. Pies wstał i zaczął skomleć oraz warczeć. Głośno szczekał, gdy Susan rzuciła się na chłopaka i wytrąciła mu broń. Mike po szamotaninie, przyparł chłopaka do schodów a Susan celowała do chłopca. Bongo cały czas szczekał i prawdopodobnie sądząc, że Susan strzeli do pleców jego pana, podbiegł do dziewczyny Mike'a. Ugryzł ją w nogawkę spodni a kobieta zaczęła się szarpać. Upadła na fotel i wystrzeliła z rewolweru nie uszkadzając nikogo oprócz butelki alkoholu Idy Greenberg. Zach natomiast uciekł z jego domu[38].
Syn nowej sąsiadki Betty Applewhite, upośledzony Caleb, uciekł z celi w której go trzymała[18], Bongo wyczuł go, gdy był przed domem Karen McCluskey. Dzięki temu Mike mógł go złapać i oddać policji[41].

Sezon 3

Bongo zdechł lub został komuś oddany gdy Mike był przez sześć miesięcy w śpiączce[130].

Roxy[edytuj]

Typowy pies rasy Golden Retriever

Roxy (Golden Retriever) to suczka oraz pies − przewodnik Carlosa gdy ten stracił wzrok.

Sezon 4

Steve (Archie Kao), zarządca ośrodka szkoleniowego dla psów, przywiózł psa i niewidomego Carlosa do domu. Mąż Gabi ostrzegał go przed żoną i miał przy tym rację. Carlos chciał dać suczce przekąskę z jedzenia dla psów, ale Gabi zaprotestowała. Roxy warczała na kobietę, przez co musiała ustąpić. Małżonkowie pokłócili się o wydatki domowe. Gabi podniosła głos, więc Roxy znów zaczęła warczeć. Gdy uderzyła męża ręcznikiem w pierś i chciała rzucić gąbką w Roxy, sytuacja się powtórzyła. Wieczorem Roxy leżała w łóżku a Gabi nie chciała się zgodzić na taki układ. Krzycząc na męża, Roxy warczała na Gabi. Ta, spokojnym i poważnym głosem, powiedziała, że musi wybrać między nią a psem. Carlos zdecydował, przykrywając Roxy kocem a Gabi wyszła.

Gabrielle Solis nie tolerowała tylko jednej rzeczy: rywalki. Niezależnie od tego czy chodziła na dwóch, czy na czterech nogach. Kiedy Gabrielle rano wślizgnęła się do sypialni, zdecydowała: suka musi odejść.

— Mary Alice Young

Nazajutrz Gabi, mając w dłoni smakołyk psa, wyciągnęła Roxy z sypialni od męża do samochodu. Odwiozła Roxy do Steve'a, kłamiąc, że nie polubili się z Carlosem. Odradziła też mu zadzwonienie do małżonka i dodała, niezbyt przekonująco, że mają małpę przewodnika. Chwilę potem jak odjechała, Roxy zerwała się ze smyczy i pobiegła za nią. Gdy Gabi przyjechała do domu, powiedziała ukochanemu, że pies uciekł. Gdy Roxy zaczęła uderzać łapą w szybę okna na ganku domu, przekonała go, że był to pies dzieci Scavo. Gabi wybiegła z domu i próbowała ruszyć Roxy z miejsca by się jej pozbyć. Steve zdążył przekazać Carlosowi nowinę. Carlos wybaczył żonie a ona pogodziła się z tym, że Roxy będzie z nimi spać[131].
Pies pojawiał się także później[132] a gdy Ellie Lonard, lokatorka Solisów, próbowała im odebrać pieniądze zarobione na handlu narkotykami, pies rzucił się na nią i ugryzł ją w przedramię po czym kobieta uciekła z ich domu[120].

Sezon 5

Pięć lat później psa nie było widać przy swym właścicielu. Możliwe, że została oddana do ośrodka gdy w ich małżeństwie pojawiła się ich pierwsza córka[133] lub po tym jak Carlos odzyskał wzrok[134].

Przypisy

 1. a b c d e Sezon 6 odcinek 9
 2. a b c d Sezon 6 odcinek 21
 3. a b c d e f Sezon 6 odcinek 1
 4. a b c Sezon 6 odcinek 6
 5. a b c Sezon 6 odcinek 20
 6. a b c Sezon 6 odcinek 2
 7. a b Sezon 6 odcinek 3
 8. a b Sezon 6 odcinek 4
 9. a b c d Sezon 6 odcinek 5
 10. a b c d Sezon 6 odcinek 11
 11. a b c Sezon 6 odcinek 12
 12. a b c d e f Sezon 6 odcinek 14
 13. a b c d Sezon 6 odcinek 16
 14. a b c d e f Sezon 6 odcinek 17
 15. a b Sezon 6 odcinki 19 – 23
 16. a b c d e Sezon 6 odcinek 23
 17. a b c Sezon 6 odcinek 8
 18. a b c d e f Sezon 2 odcinek 7
 19. a b c Sezon 1 odcinek 16
 20. a b c Sezon 3 odcinek 10
 21. Sezon 5 odcinek 15
 22. a b c Sezon 6 odcinek 10
 23. a b c Sezon 8 odcinek 23
 24. ASK DESPERATE HOUSEWIVES SEASON 6 PART 1, YouTube, 2 października 2009
 25. a b c Sezon 6 odcinek 7
 26. a b c Sezon 6 odcinek 18
 27. a b Sezon 6 odcinek 19
 28. Sezon 6 odcinek 22
 29. Angie powiedziała, że gdy miała 18 lat to walczyła o ekologię. Uciekła jednak 19 lat od tego momentu z powodu eko-terrorysty Patricka Logana: 18 lat + 19 lat = 37 lat. 2015 - 37 = 1978.
 30. a b c d Sezon 3 odcinek 20
 31. Sezon 3 odcinek 5
 32. Sezon 3 odcinek 16
 33. a b c Sezon 8 odcinek 22: Karen powiedziała Tripowi, adwokatowi Bree, że mieszka na ulicy od 35 lat, czyli 2017 − 35 = 1982.
 34. Sezon 3 odcinek 19
 35. a b c Sezon 1 odcinek 5
 36. sezon 1 odcinek 6
 37. sezon 1 odcinek 11
 38. a b c d e Sezon 2 odcinek 1
 39. a b c Sezon 2 odcinek 2
 40. a b Sezon 2 odcinek 6
 41. a b c d e Sezon 2 odcinek 8
 42. a b Sezon 2 odcinek 11
 43. Sezon 3 odcinek 4
 44. Sezon 3 odcinek 7
 45. Sezon 3 odcinek 15
 46. Sezon 3 odcinek 23
 47. Sezon 4 odcinek 1
 48. Sezon 4 odcinek 5
 49. Sezon 4 odcinek 9
 50. Sezon 4 odcinek 10
 51. Sezon 5 odcinek 6
 52. Sezon 5 odcinek 8
 53. Sezon 5 odcinek 11
 54. Sezon 5 odcinek 12
 55. a b Sezon 5 odcinek 23
 56. a b Sezon 5 odcinek 24
 57. a b c d e UWAGA: W tym sezonie ta postać nie wystąpiła!
 58. Imię nie padło w serialu. Wzięte zostało z serwisu filmowego www.imdb.com.
 59. a b c d e Sezon 8 odcinek 15
 60. Susan powiedziała, że ma 80 lat. Druga połowa szóstego sezonu to rok 2015 – 80 lat = 1935 rok
 61. a b Sezon 7 odcinek 17
 62. a b Sezon 7 odcinek 7
 63. Sezon 7 odcinek 8
 64. a b Sezon 7 odcinek 9
 65. a b Sezon 7 odcinek 10
 66. Sezon 7 odcinek 15
 67. a b c Sezon 7 odcinek 16
 68. a b c Sezon 7 odcinek 17
 69. a b Sezon 7 odcinek 23
 70. a b c Sezon 8 odcinek 14
 71. a b Sezon 8 odcinek 16
 72. a b c d e Sezon 2 odcinek 23
 73. a b Sezon 2 odcinek 3
 74. a b c Sezon 2 odcinek 5
 75. a b Sezon 2 odcinek 13
 76. Sezon 2 odcinek 14
 77. a b Sezon 2 odcinek 17
 78. a b Sezon 2 odcinek 20
 79. a b Sezon 2 odcinek 21
 80. a b Sezon 2 odcinek 24
 81. a b Sezon 2 odcinek 10
 82. a b Sezon 2 odcinek 12
 83. a b Sezon 1 odcinek 22
 84. a b Sezon 1 odcinek 23
 85. Sezon 2 odcinek 22
 86. a b c Sezon 8 odcinek 18: siostra Renee wspomniana przy Bree.
 87. a b c Sezon 8 odcinek 1
 88. W finale ósmego sezonu nie zostało wspomniane kto do kogo się przeprowadził po ślubie Bena z Renee.
 89. Sezon 8 odcinek 2
 90. Sezon 8 odcinek 5
 91. Sezon 8 odcinek 6
 92. Sezon 8 odcinek 7
 93. Sezon 8 odcinek 9
 94. a b c d e Sezon 8 odcinek 11
 95. a b c d Sezon 8 odcinek 12
 96. a b Sezon 8 odcinek 17
 97. Sezon 8 odcinek 20
 98. a b Sezon 7 odcinek 5: rok 2015 odjąć 10 lat małżeństwa.
 99. Sezon 7 odcinek 1
 100. Sezon 7 odcinek 2
 101. 23 odcinki podzielić pzez 12 miesięcy, daje pół miesiąca lub 14 dni czasu fabuły między epizodami. Idąc tym tokiem myślenia, między odcinkiem pierwszym a piątym minęło dwa i pół miesiąca, czyli 8 tygodni.
 102. Sezon 3 odcinek 8
 103. Sezon 4 odcinek 8
 104. Sezon 5 odcinek 9
 105. Sezon 5 odcinek 21
 106. Sezon 5 odcinek 14
 107. Sezon 5 odcinek 18
 108. Sezon 6 odcinek 13
 109. Sezon 7 odcinek 6
 110. Sezon 7 odcinek 21
 111. Sezon 8 odcinek 13
 112. Sezon 1 odcinek 19
 113. a b c d Sezon 1 odcinek 2
 114. a b c d e f g Sezon 5 odcinek 13
 115. a b c Sezon 1 odcinek 1
 116. Sezon 7 odcinek 12
 117. Sezon 7 odcinek 13
 118. Sezon 8 odcinek 3
 119. W czwartym odcinku serii szóstej byłą pokazana inna kobieta z dwoma dziećmi poniżej 10. roku życia.
 120. a b Sezon 4 odcinek 17
 121. Sezon 5 odcinek 20
 122. Scena zmontowana z odcinka trzynastego sezonu pierwszego.
 123. Scena zmontowana z odcinka ósmego sezonu pierwszego. Pierwotnie to Susan odkryła pieniądze i rewolwer w szafie, ale została na tym przyłapana.
 124. Scena zmontowana z odcinka dwunastego sezonu pierwszego.
 125. Scena zmontowana z odcinka drugiego sezonu pierwszego.
 126. Scena zmontowana z odcinka czwartego sezonu pierwszego.
 127. Scena zmontowana z odcinka trzeciego sezonu pierwszego. Oryginalnie, w tej scenie, wystąpiła postać Ashley Bukowski.
 128. Scena zmontowana z odcinka dziewiątego sezonu pierwszego.
 129. Sezon 1 odcinek 8
 130. Season Pass – Blog on Variety.com, Variety.com, 28 września 2008
 131. Sezon 4 odcinek 13
 132. Sezon 4 odcinek 14
 133. Sezon 5 odcinek 5
 134. Sezon 5 odcinek 10