Pozostałe postacie serialu Gotowe na wszystko

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Przedstawione tu postacie są fikcyjne. Występują w serialu Gotowe na wszystko. Są to znajomi lub rodzina gospodyń domowych z serialu.

Inne postacie[edytuj | edytuj kod]

 Zobacz więcej w artykule Bree Van De Kamp, w sekcji Powiązane z postacią.
 Zobacz więcej w artykule Susan Delfino, w sekcji Powiązane z postacią.
 Zobacz więcej w artykule Gabrielle Solis, w sekcji Powiązane z postacią.
 Zobacz więcej w artykule Lynette Scavo, w sekcji Powiązane z postacią.
 Zobacz więcej w artykule Katherine Mayfair, w sekcji Powiązane z postacią.
 Zobacz więcej w artykule Edie Britt, w sekcji Powiązane z postacią.
 Zobacz więcej w artykule Renee Perry, w sekcji Powiązane z postacią.
 Zobacz więcej w artykule Betty Applewhite, w sekcji Powiązane z postacią.
 Zobacz więcej w artykule Angie Bolen, w sekcji Powiązane z postacią.
 Zobacz więcej w artykule Karen McCluskey, w sekcji Powiązane z postacią.
 Zobacz więcej w artykule Tom Scavo, w sekcji Powiązane z postacią.
 Zobacz więcej w artykule Carlos Solis, w sekcji Powiązane z postacią.
 Zobacz więcej w artykule Orson Hodge, w sekcji Powiązane z postacią.
 Zobacz więcej w artykule Mike Delfino, w sekcji Powiązane z postacią.
 Zobacz więcej w artykule Andrew Van De Kamp, w sekcji Powiązane z postacią.
 Zobacz więcej w artykule Danielle Van De Kamp, w sekcji Powiązane z postacią.
 Zobacz więcej w artykule Mary Alice Young, w sekcji Powiązane z postacią.
 Zobacz więcej w artykule Paul Young (Gotowe na wszystko), w sekcji Powiązane z postacią.
 Zobacz więcej w artykule Dave Williams (Gotowe na wszystko), w sekcji Powiązane z postacią.

Alberta Fromme[edytuj | edytuj kod]

Na każdym osiedlu mieszka taka kobieta jak Alberta Fromme. Każda z nich ma kota. Kiedy pani Fromme wyjeżdżała, prosiła znajomych o opiekę nad pupilem. Tym razem musiała poprosić swoją sąsiadkę, Susan Mayer. Na Wisteria Lane wszyscy wiedzieli, że Susan prześladuje pech. (...) Machając na pożegnanie bała się, że pech będzie trwał. Kot bał się również.(...)
— Mary Alice Young (odc. 1x05)

Alberta Fromme (Betty Murphy) to sąsiadka mieszkańców okolicy.

Sezon 1

Po raz pierwszy pojawiła się, gdy oddała swojego kota pod opiekę Susan Mayer, a sama wyjechała. Tej nocy Mike Delfino włamał się do domu Alberty, po którym zorganizowano spotkanie sąsiadów w domu Scavo.

Sezon 3

Rok później była świadkiem jak Susan oskarżyła Paula Younga o zabójstwo Marthy Huber, nie mając przy tym dowodów zbrodni.

Sezon 3

Po raz ostatni pojawiła się, gdy Karen McCluskey zdjęła za nią lampki świąteczne z jej domu.

Claudia Sanchez[edytuj | edytuj kod]

Claudia Sanchez (Justina Machado) to wdowa po Alejandrze/Ramonie. Nie jest spokrewniona/spowinowacona z Carmen i Hectorem Sanchez.

Sezon 8

Cztery miesiące po zaginięciu Ramona, Susan Delfino przyjechała do nich do Oklahoma city z pragnieniem zobaczenia czy nie cierpią z powodu zaginięcia mężczyzny. Wręczyła jej czek ze swoim adresem. Claudia przyjechała do niej do Fairview i sadziła, że ma romans z Ramonem. Rozpowiedziała to też za pomocą ulotek po Wisteria Lane. Przyszła do domu Gabi w czasie remontu. Widziały czerwoną plamę krwi Alejandra. Gabi wmówiła pracownikom, że to ślady po czerwonym winie. Gdy udali się na przerwę, zaprowadziła Claudię do kuchni i przedstawiła jej całą prawdę o Ramonie, a właściwie, Alejandrze Perezie. Claudia jej nie uwierzyła i nazwała kłamczuchą dopóki Marisa przyznała się, że jej zrobił to samo.

Daphne i Jeff Bicks[edytuj | edytuj kod]

Daphne (Caroline Aaron) i Jeff Bicks (Dan Castellaneta) to nieszczęśliwe małżeństwo, pracujące we własnej firmie „Aerial Banners”, założonej z kapitału ojca Daphne.

Sezon 6

Daphne Bicks była nieszczęśliwą kobietą. Najlepiej wiedział o tym jej mąż. Dlatego zaproponował jej pracę. Myślał, że rozweseli żonę. Jeff Bicks przekonał się, że sama praca nie wystarczy, by żona przestała narzekać. Zaczynała od samego rana a kończyła wieczorem, gdy wracali z pracy. Sprawy miały się tak źle, że Jeff zaczął prosić Boga o pomoc. Na szczęście dla Jeffa, Bóg miał już plan. Zostali wynajęci przez Karla Mayera by, w awionetce, przelecieli nad Wisteria Lane z napisem „Czy wyjdziesz za mnie Bree? Kocham Cię Karl”. Gdy zaczęli lecieć, pokłócili się o skąpstwo Jeffa. Ten wspomniał, że się z nią rozwiedzie. Jeff dostał ataku serca i zmarł. Tak oto nieszczęśliwe małżeństwo Jeffa i Daphne Bicksów dobiegło końca, w spadającym samolocie, nad podmiejską uliczką... nad Wisteria Lane. Daphne przejęła stery, odcięła banner i rozbiłą maszynę na końcu uliczki. Sama zmarła na miejscu.

Detektyw Lyons[edytuj | edytuj kod]

Detektyw Lyons (Billy Mayo) to były prowadzący sprawę zaginięcia Victora Langa oraz podpalenia klubu „biały koń”, która miała miejsce sześć lat później.

Sezon 4

Gdy zaginął Victor Lang, przyjechał do Gabrielle zapytał o to czy miała romans z Carlosem. Ten wątek zgłosiła im Edie Britt, ale Gabi wszystkiemu zaprzeczyła. Victor odnalazł się i w szpitalu zaprzeczył im jakoby cokolwiek pamiętał.

Sezon 5

Sześć lat później detektywom Lyons i Collins (David M. Fabrizio) przydzielono sprawę podpalenia klubu „biały koń”. Odbytywali Dave’a Williamsa. Zdarzenie byo podpaleniem, ale nie wiedzieli kim był Samuela Hellera, którego ciało zwęgliło się na zapleczu. Później Toma i Lynette Scavo odpowiadali im w sprawie bójki ich syna z właścicielem baru i jego gróźb pod jego adresem. Dave podszedł do funkcjonariuszy i powiedział im, że Porter Scavo podpalił klub. Po śmierci jego drugiej żony, Edie spytali się czy znał doktora Hellera, ale Dave zaprzeczył. Wspomnieli, że obok miejsca zbrodni był Jackson Braddock. Malarza aresztowano na podstawie anonimowemu doniesieniu Dave’a o jego nielegalnym pobycie w kraju. Detektywi przesłuchali malarza tuż przed deportacją do Kanady. Nie rozpoznał Hellera, ale zeznał, że widział Dave’a przed miejscem zbrodni. Williamsa nie było w domu gdy udali się po niego. Nakryli za to Robertę Simonds z jej siostrą, Karen McCluskey. Na komisariacie pomogły policjantom połączyć fakt: nazwisko „Dash”, wypadek jego córki i pierwszej żony z małżeństwem Delfino oraz zamieszkanie na tej samej ulicy co sprawcy tego wypadku. Umożliwiło to rozpoczęcie pościgu za Davidem.

Dyrektor Hobson[edytuj | edytuj kod]

Dyrektor Hobson (John Rubinstein) to dyrektor szkoły Oakridge w Fairview.

Sezon 5

Hobson przyjął susan do pracy w szkole jako asystentka nauczycielki, gdy posłała tam Maynarda. Gdy do szkoły przyjęto Evana, był świadkiem kłótni między nią a Karlem Mayer.

Sezon 6

Niemal rok później dyrektor przyjął do szkoły Juanitę z powodu jej meksykańskich korzeni, co zdziwiło dziewczynkę, gdyż identyfikowała się jako biała anglosaska. Hobson musiła też upomnieć Susan i Gabrielle, po tym jak ta pierwsza dowiedziała się w której grupie zaawansowania są ich dzieci. Zatrudnił też Robin Gallagher. Do czasu gdy jeden z rodziców nie rozpoznał w niej byłej striptizerki.

Sezon 7

W trakcie Halloween Susan została wyrzucona z pracy. Dyrektor prywatnej szkoły dowiedział się od jednej z matek (Carly Thomas Smith), że żona Mike’a pracowała w serwisie „Va Va Va Broom Ladies”, gdzie sprzątała dom w samej bieliźnie. Gdy przez rok namawiała go by cofnął decyzję, skierował ją do rady rodziców.

Sezon 8

Susan w końcu się udało się to połowicznie bo została nauczycielką zastępczą. Upomniał też Gabrielle by je Juanita nie całowała chłopców na siłę, jak to zrobiła do niedawna.

Edwin Mullins[edytuj | edytuj kod]

Edwin Mullins (Cheyenne Wilbur) to były sąsiad Gabi i Susan. Ma brata, który prowadził sprawę rozwodową Susan. Edwin wypychał zwierzęta[1].

Sezon 1

Mieszkał w domu przy 4351 Wisteria Lane. Pojawił się na spotkaniu sąsiadów zorganizowanym po włamaniu do Alberty Fromme, gdzie ostrzegał ludzi, iż agencje rządowe ich podsłuchują. Mary Alice przedstawiła go jako „Bob Fisk”. Raz strzelił w powietrze ze strzelby, gdy lokalne dzieci obrzuciły jego dom papierem toaletowym. Mężczyzna posiadał też zapasowy klucz do domu Karen McCluskey o czym wspomniała Lynette. Po roku od śmierci Mary Alice państwo Mullins opuszczali Wisteria Lane. Przez ostatni rok, w ich sąsiedztwie doszło do samobójstwa Mary Alice, podpalenia domu Susan, bijatyk, szantażu i morderstwa Marthy Huber. W obawie przed zgnilizną moralną, Mullinsowie postanowili się wynieść. Najdziwniejsze, że nikt z sąsiadów tego nie zauważył. Edwin wyprowadził się z żoną (Geraldine Singer) w nieznanym kierunku.

Eli Scruggs[edytuj | edytuj kod]

Eli Scruggs (Beau Bridges) to nieżyjąca złota rączka gospodyń z Wisteria Lane. Zmarł w 2014 roku, po dwunastu latach pracy dla pań z uliczki, w dniu kiedy miał przejść na emeryturę.

Sezon 5

Eli Scruggs był najlepszym ze wszystkich majstrów. Każdy klient potwierdził, że Eli naprawiał wszystko: rozbity wazon, cieknącą rurę czy obluzowaną poręcz. Eli zawsze wykonywał robotę porządnie. Po raz ostatni wszedł na drabinę na dach domu Susan by przytwierdzić gont. Gdy tylko dokończył ostatnie zlecenie, nie robiąc zamieszania, zmarł na atak serca. Co najważniejsze, zostawił porządek. Juanita Solis znalazła go jako pierwsza. Wszystkie gospodynie wspominały jak wpłynął na ich życie:

 • Mary Alice stała się jego pierwszą klientką i to ona zapoznała go z innymi odbiorcami jego usług w 2002 roku.
 • Gabrielle, gdy wprowadziła się na ulicę, nie miała przyjaciół a on wprowadził je do towarzystwa dzisiejszych przyjaciółek w 2003 roku.
 • Susan była wściekła, gdy usłyszała od Scruggsa o innych kochankach Karla gdy się z nim rozwodziła w 2003 roku.
 • Edie z jego pomocą przetrwała spadek wiary we własną atrakcyjność po rozstaniu z Umberto Rothwellem w 2004 roku. Trafił do szpitala, gdyż tej samego dnia Susan przez przypadek podpaliła dom Edie.
 • Lynette zdecydowała, dzięki niemu, że po urodzeniu Penny zostanie z nią w domu i nie wróci do pracy w 2004 roku.
 • Mary Alice wpuściła go do domu gdy otrzymała kartkę z szantażem. Eli był jedną z ostatnich osób, które widział ją żywą. Podarowała mu wazon, który jej naprawił dwa lata wcześniej, ale nie miał odwagi jej pomóc. Gdy wynosili jej ciało z domu, obiecał, że będzie pomagać każdemu na swojej drodze w 2004 roku.
 • Bree zawdzięczała mu ocalenie pomysłu na wydanie książki kucharskiej, którą planowała wydać jeszcze za życia Rexa w 2005 roku.
 • Susan, gdy rozpadło się jej małżeństwo z Mike’iem, poczuła ulgę. Usłyszała jak podziwiał ją, że zawsze szuka miłości, mimo cierpienia jakie ją spotyka w 2012 roku.

Pogrzeb mężczyzny zgromadził całą Wisteria Lane i wielu ludzi z Fairview. Bree ugotowała dania na stypę a Gabrielle wielki wieniec róż na jego trumnę.

Jenny Hunter-McDermott[edytuj | edytuj kod]

Jenny Hunter – McDermott (Isabella Acres) to adoptowana córka Boba Huntera i Lee McDermotta, urodzona w 2006 roku. Geje, mieszkający na Wisteria Lane, wpadli na pomysł adopcji już rok wcześniej. Byli już po niepowodzeniach z tym związanych przez co ich związek się nawet rozpadł[2]. Po tym jak do siebie wrócili[3], znowu zaczęli myśleć o przygarnięciu jakiegokolwiek dziecka jako swojego. W ośrodku adopcyjnym powiedziano im, że musieli by czekać dwa lata na niemowlę. Znaleźli więc sierociniec ze starszymi dziećmi i tak wybrali 10 – letnią dziewczynkę. Na wspólnym brunchu z Solisami, Lee pokazał jej zdjęcie Carlosowi i Gabi. Miała przyjechać do nich za 30 dni. Częściowo otworzyło to Gabrielle świeżą ranę po stracie Grace[4].

Sezon 7

Renee Perry urządziła jej pokój a Bob i Lee widzieli, że kiedyś sama chciała byc matką, dlatego pozwolili by Jenny zwracała się do Renee jak do ciocia. Dziewczynka uczyła się już języka mandaryńskiego i grała na skrzypcach. Zrobiła błąd podczas szkolnego konkursu talentów, ale Bob i Lee nie mogli być z niej bardziej dumni.

Sezon 8

Dziewczynie zaczął rosnąć biust. Lee zwrócił się do Renee o pomoc w doborze stanika. Udały się na zakupy i nawiązały nic przyjaźni. Stało się to jednak problemem, gdyż coraz częściej chciała z nią przebywać. Lee się załamał ponieważ jego najgorszy koszmar wychowawczy właśnie się spełniał. Renee szybko pozbierała go w całość. Upewniła go, że razem z Bobem wykonują świetną pracę. Lee urządził Jenny co poniedziałkowe malowanie paznokci.

Marisa Sanchez[edytuj | edytuj kod]

Marisa Sanchez (Daniela Bobadilla) to pasierbica Alejandra/Ramona z jego drugiego małżeństwa, urodzona w 2002 roku. Nie jest spokrewniona/spowinowacona z Carmen i Hectorem Sanchez.

Sezon 8

Piętnaście lat później Susan wręczała czek Claudii za lego które od niej kupiła, dostrzegła za plecami kobiety smutną i nieśmiałą twarz Marisy. Susan wyszła, ale do wieczora zaczekała przed domem. Gdy nastolatka wyszła wynieść śmieci, Susan powiedziała jej, że ojczym już nigdy jej nie skrzywdzi. Marisa przyjechała do Fairview. Gdy jej matka odwiedziła Gabrielle, Susan doradziła jej, by nie skrywała tego co zrobił jej ojczym bo to ją wyniszczy. Tak zrobiła jej przyjaciółka. Marisa z płaczem wyznała matce prawdę o jej mężu.

Mitzi Kinsky[edytuj | edytuj kod]

Mitzi Kinsky (Mindy Sterling) to sąsiadka gospodyń z 4347 Wisteria Lane. Mitzi, około 50−60 lat, ma dwójkę dzieci, bezpłodnego syna i córkę–lesbijkę. Wprowadziła się na Wisteria Lane w 2015 roku[5][6].

Sezon 6

Angie Bolen nękała Mitzi by segregowała śmieci. W końcu podeszła do kobiety, która określiła sąsiadkę mianem „śmieciowej policji”. Angie nalegała by oddzielała szkło od plastiku, ale nie chciała tego robić. Gdy Delfino się wyprowadzili, Karen McCluskey zmusiła Mitzi kupiła za 300 dolarów stół z krzesłami. Sama chciała dać im mniej za komplet.

Sezon 7

Paul Young wrócił na uliczkę wykupił 50% domów na ulicy. Straciła pracę, wiec była zainteresowana tylko tym, ile może jej dać. Zaczęła się kłócić z sąsiadami. Paul nawiązał intrygę, dzięki której Mitzi wyjechała skuszona „ofertą pracy”. Paul okłamał Boba i Lee, że sprzedała mu swój dom. tak uzyskał ich nieruchomość i większość w radzie osiedla. Otworzył swój dom resocjalizacji przestępców a Mitzi w trakcie zamieszek wskazała Lee jako winowajcę. Podczas wydarzenia, Susan Delfino straciła nerkę. Mizi nie zgodziła się oddać jej swojego organu mimo akcji na jej rzecz prowadzonej przez Bree. Ostatecznie to Beth Young oddała nerkę Susan po tym jak się postrzeliła. mimo żałoby na ulicy Renee Perry przygotowywała swoje coroczne przyjęcie wiosenne, ale Kinsky odmówiła przyjścia.

Sezon 8

Została tylko wspomniana przez Carlosa, że wciąż mieszka na uliczce, a po śmierci Mike’a, podarowała Susan kosz słoików z dżemem. O tym napomknęła tylko Julie.

Pete Romslo[edytuj | edytuj kod]

Pete Romslo (Andy Umberger) to jeden z detektywów w Fairview.

Sezon 2

Po tym jak Mike i Susan przeżyli napaść Zacha Younga z bronią w ręku, Romslo usiłował przesłuchać kobietę w szpitalu. Tymczasem Mike poprosił go by nie spisywał oskarżenia, co usłyszała Julie. Funkcjonariusz kazał mu później identyfikować zwłoki chłopaka, ale nie należały do Zacha.

Sezon 4

Trzy lata później Katherine Mayfair zgłosiła mu zaginięcie jej męża, Adama. Pete i Wayne Davis byli zaprzyjaźnieni. Dlatego Romslo powiedział jej, że Wayne nikogo by nie skrzywdził. Uznał, że to zemsta za jakąś starą rodzinną kłótnię i kazał jej wypełnić formularze. Zadzwonił do Wayne z informacją, że jego była żona była u niego i jest szalona, tak jak powtarzał. Później, Pete znalazł się na Wisteria Lane, krótko po tym jak Katherine zastrzeliła Davisa. Przejrzał on zeznania sąsiadek i na ich podstawie przyznał że była to obrona konieczna.

Rose Kemper[edytuj | edytuj kod]

Rose Kemper (Gloria LeRoy) to była sąsiadka gospodyń z 4348 Wisteria Lane. Pochowała jednego męża, wychowała pięcioro dzieci. Przetrwała chorobę, biedę, a nawet utratę zębów. W rezultacie życiowych doświadczeń, nie bała się już niczego[4].

Sezon 5

Wiele lat później zamaskowany Orson Hodge padł ofiarą Rose gdy włamał się do jej domu. Uderzyła go kijem baseballowym gdy włamał się do niej. Uciekł a gdy miała zadzwonić na policję, zobaczyła jak Edie Britt uderzyła w słup samochodem. Doznała przez to małego zawału. Opowiedziała potem Katherine Mayfair, że przyszła do niej Śmierć, ale zabrała Edie. Katherine porozmawiała z opieką społeczną. Orson skłamał, że Rose ma demencję starczą. Z tego powodu została ona zabrana przez opiekę społeczną.

Ciekawostka
Jedną z jej córek mogła być Sasha Eden, ponieważ jej syn bawił się na balkonie domu Rose z Porterem i Prestonem Scavo, co zostało pokazane w serii drugiej.

Rodzeństwo Scavo[edytuj | edytuj kod]

Preston, Porter, Parker, Penny, Patrick i Paige Scavo to dzieci Lynette i Toma Scavo. Postacie te grali różni aktorzy. Od początku serialu byli to Brent Kinsman i Shane Kinsman jako bliźniacy oraz Zane Huett jako Parker. Od 2008 roku byli to Charles i Max Carver jako bliźniacy, Joshua Logan Moore jako Parker, a także Kendall Applegate jako Penny. W 2010 roku Darcy Rose Byrnes zastąpiła Applegate w roli Penny.

Przeszłość

Preston i Porter Scavo to najstarsze męskie bliźniaki Lynette i Toma. Urodziły się w 1998 roku, kiedy to ich rodzice przenieśli się do Fairview, 4355 Wisteria Lane, a Lynette była w pierwszym trymestrze ciąży[7]. Rok później urodził się Parker[8], a w 2004 roku w szpitalu Lynette urodziła zdrową dziewczynkę, której nadano imię Penny[9].

Sezon 1

Podczas stypy po Mary Alice Young, Parker, Preston i Porter wykąpali się w basenie Youngów. Lynette musiała wejść tam w swej sukni i ich wyłowić. Gdy nie mogli się uspokoić w aucie, Lynette zastosowała radę od Marthy Huber by zostawiła chłopców na poboczu i zaraz po nich wróciła. Zaopiekowała się nimi sąsiadka (Jan Hoag), którą ostatecznie chłopcy przewrócili po czym pobiegli do auta matki. Kazała też dzieciom rozrabiać, gdy Tom został z nimi w domu. Uznał, że to nic skomplikowanego. Bliźniaki zamalowały na niebiesko całą Tiffany Axelrod pod nieobecność ich wychowawczyni, Elenory Butters. Lynette próbowała ich osobiście rozdzielić do innych klas, ale plan się nie powiódł. Chciała im nawet dać tabletki na ADHD. Bree, na prośbę Lynette, zarekomendowała dzieci sąsiadki do „Barcliff Academy”. Scavo wymęczyła Prestona i Portera różnymi zdaniami jak kopanie dołu by zdały obserwację przez dyrektora (Harry S. Murphy). Znalazła też na krótki okres czasu ulgę w postaci niani, Claire. Gdy bliźniaki przykleiły gumę do głowy Parkera, Lynette musiała ściąć mu włosy. Wykorzystała to, że inne kobiety uwierzyły, że ma raka i dostała się na upragnione lekcje jogi. Dopiero potem przyznała się Parkerowi, że nie umiera tylko pozbyła się jego włosów, co usłyszały inne kursantki. Rodney Scavo przyjechał do wnuków i za pomocą seksizmu zdjął Parkera z dachu domu. Chłopcy przynieśli swej matce doniczkę z kwiatkiem skradzioną od Karen McCluskey. Ukrywały się przed matką. Mike podszedł do nich i przekonał ich do mężnego zniesienia kary bo przez resztę dnia będą mogli się bawić. Lynette nie chciał ich bić, ale pod tą groźbą zaczęli pisać list z przeprosinami do McCluskey. Karen zignorowała to a sama zaczęła szukać dziecięcego zegara od syna w ich domu. Tom odkrył, że ich synowie okradali sąsiadów i zebrali łupy w domku do zabaw. Karen przyjęła dzieci i wybaczyła im gdy oddali zegar oraz wymusiła na nich by już nie kradli. Jedną z rzeczy jakie ukradziono była bransoletka zamordowanej Marthy Huber z garażu Mike'a. W „Barcliff Academy” wybuchła epidemia wszy. Tammy Brennan (Lisa Darr) zrzuciła winę na bliźniaki i przekonała do tego Monę Clark. Lynette odkryła jednak, że to syn Tammy (Jordan Timsit) jest pacjentem zero. Bree Van De Kamp została zmuszona przez Lynette do opieki nad dziećmi. Dała klapsy Porterowi za to, że zrzucił ciastka przeznaczone dla nich, jeszcze zbyt gorące. Lynette była wściekła na Bree, ale potem straszyła dzieci „panią Van De Kamp” gdy robiły coś niedobrego, jak próba spłukania szczoteczki do zębów w toalecie. Scavo użyła dzieci by przypomnieć Tomowi i pokazać Annabel Foster jak są razem szczęśliwi. Wkrótce Tom został zwolniony i zdecydował, że żona − po sześcioletniej przerwie − zacznie zarabiać pieniądze. On zaopiekuje się dziećmi.

Sezon 2

Lynette udała się do pracy, ale problem z krzyżem Toma zmusił ja do zabrania Penny na rozmowę kwalifikacyjną do Niny Fletcher i Eda Ferrara. Podała córkę Stu, ale ten ją odstawił więc poszła po nią. Przewijając ją, przedstawiała plan na rozwój firmy i została przyjęta. Parker udał się do „Barcliff Academy” tak jak jego starsi bracia. Lynette nie mogła być z nim, dlatego wykorzystała firmowy sprzęt do wideokonferencji by zrelacjonował jej pierwszy dzień. Parker w końcu wymyślił sobie nianię, panią Mulbery z nieodłączna parasolką. To doprowadziło Lynette do zazdrości a szkołę do rozpaczy. Porwała przedmiot i wyrzuciła do kosza. Parasolka spadła ze śmieciarki i otworzyła się na środku ulicy. Parker i jego rodzice zobaczyli jak wóz przejechał po niej. Scavo potrzebowali pewnego odpoczynku od dzieci. Poznali Normę (Meagen Fay), matkę innych bliźniaków Jimmy'ego (Brecken Palmer) i P.Ja (Bridger Palmer), którzy pobili się z Presonem i Porterem. Młodzi Harperowie przynieśli seks-kasetę rodziców do domu przyjaciół. Scavo zerwali z nimi kontakty gdy dowiedzieli się, że Norma i Leonard (Larry Miller) profesjonalnie nagrywają swoje przygody miłosne i zaoferowali im przeżycie takiej przygody. Lynette zauważyła, że chłopcy bawią się do późna przed domem i bez nadzoru. Bezskutecznie przekonywała Toma, że są łatwym celem dla porywacza. Za pomocą Stu z pracy chciała mu pokazać, że ma rację. Preston i Porter wsiedli do jego auta za batoniki ale Karen McCluskey potraktowała go paralizatorem. ospę wietrzna zawitała do domu Scavo. Tom nigdy jej nie przeszedł i obawiał się, że jeśli zachoruje, stanie się bezpłodny co nie ucieszyło Lynette. Był nieszczęśliwy ponieważ siedział w domu z dziećmi i nie zarabiał na rodzinę. Toma przyjęto do Parcher & Murphy Advertising. Wybłagał od Karen by zaopiekowała się dziećmi. Ta przerzuciła ten obowiązek na Bree, wciąż będącą pod wpływem wczorajszego alkoholu. Rankiem jej syn obudził ją leżącą na trawniku przed domem po zbyt dużej dawce wina. Wypiła kolejną lampkę wina gdy Preston i Porter robili zbyt dużo hałasu aż zasnęła. Bracia zabrali siostrę i udali się na miasto gdzie Scavo znaleźli ich u fryzjera. Dzieci powiedzieli prawdę ale Bree zaprzeczyła. Lynette ukarała chłopców. Karen wyjawiła sąsiadce co widziała rankiem. Lynette jej nie uwierzyła ale na podstawie śmieci przyjaciółki, uświadomiła Bree, że ma problem z alkoholem. Solisowie wykorzystali dzieci Scavo by stworzyć prorodzinne portfolio, użyteczne do adoptowania własnego dziecka. Helen Rowland storpedowała te wysiłki. Parker przeżywał zainteresowanie tym, co znajduje się pod fartuszkiem dziewczyn. Lynette pomyślała, że nie musi zawstydzać syna. Wystarczy podsunąć mu nową obsesję − szczeniaka rasy Beagle. Choć wtedy tego nie wiedziała, miną trzy lata zanim Parker Scavo ponownie zapyta o seks. Gdy Tom zwolnił się z pracy a Lynette odkryła jego spotkania z nieznana kobietą, zabrała dzieci do lokalnego motelu. Nie chciała wrócić do Toma do czasu gdy Porter skoczył do basenu z balkonu ich pokoju, przez co złamał rękę. Dopiero wtedy Tom spotkał żonę i dzieci w szpitalu. Wyjawił jej, że ma córkę sprzed ich własnego małżeństwa a inna kobieta to tylko jej matka, Nora Huntington. Dzięki pieniądzom za zrzeczenie się alimentów, zamieszkała w mieście.

Sezon 3

Dzieci Lynette i Toma poznali już Kaylę Huntington, nieślubną córkę ojca. Lynette wyprawiła jednak urodziny Parkera w ogródku Gabrielle by nie dopuścić tam Nory. Gdy Toma znowu dopadł ból pleców, udała się po dzieci prosto ze spa. Lynette skorumpowała Nicky Abbotta (Brian Kary), rzucającego o sile nastolatka, by dał szansę Parkerowi w meczu. Potem przyszła do trenera (Greg Christopher Smith) i ten wyraził zgodę na jeszcze jeden mecz z udziałem jej syna. Ona kupiła za to nowe kaski dla drużyny. Chłopiec skręcił prawa kostkę ale świetnie uderzył piłkę baseballową. Scavo wmawiali ludziom, że to kontuzja była przyczyną odejścia syna z drużyny. Tom przygotował otwarcie pizzerii. Dzieci wypytywały się o niego Lynette a ta przekazała im, że powrót zależy od niego. Gdy się opamięta i przestanie zachowywać bezmyślnie, pokornie wróci do nich. Młodzi Scavo pozostały pod opieką Bree Hodge gdy Carolyn Bigsby zabiła Norę i chciała strzelić do Lynette, ale powstrzymał ją Arthur "Art" Shepherd. Kobieta musiała jednak ochronić Parkera i sąsiedztwo przed sąsiedztwem Arthura wraz z siostrą Rebeccą (Jennifer Dundas). Po śmierci matki, Kayla opuściła Fairview na kilka tygodni. Otrzymała prezenty od chłopców po swym powrocie. Przez jakiś czas Kayla była na prawach wyjątkowych co oburzało chłopców. Miarka się przebrała, gdy Kayla krzyczała w restauracji, gdyż Lynette się spieszyła. Preston, Porter i Parker zostali przekupieni przez matkę by wnieśli ją sami do samochodu. Natomiast Lynette otrzymała od szefa nieograniczony urlop. Pomogła małżonkowi otworzyć pizzerię, ale Kayla sprzedała jej tajemnicę Edowi. Kobieta zgodziła się na twarde warunki powrotu do firmy, ale gdy zobaczyła Parkera porzuciła pracę, by pomagać Tomowi w pracy. Krotko potem jemu wypadł dysk a Lynette i Karen nie mogły podołać opieki nad dziećmi, dlatego Lynette zatrudniła Ricka Coletti. Dzieciom zasmakowało jego nowe menu. Gdy nie dostali lodów, Parker odkrył w piwnicy domu Karen zamrożone ciało jej męża, Gilberta McCluskey. Karen wyjawiła mu prawdę ale dzięki Idzie Greenberg trafiła do aresztu. Tylko Parker broił honoru staruszki do czasu gdy sama powiedziała prawdę sąsiadkom. Scavo zatrudnili ponownie Karen jako nianię. Parker zauważył, że od czasu zwolnienia Ricka nie odzywają się do siebie. Stella Wingfield zajęła się dziećmi w trudnym dla córki okresie choroby nowotworowej.

Sezon 4

Miesiąc później Parker powiedział matce o ciężarówce do przeprowadzek Katherine Mayfair po drugiej stronie ulicy. Następnie Lynette i Stella udały się na przedstawienie „Robin Hooda” w „Barcliff Academy”, gdzie młodszy syn kobiety grał braciszka Tucka. Na przyjęciu wyprawionym przez Katherine na ślepym zaułku uliczki, Preston i Porter nałożyli sobie mięso z rusztu i zostawili widelec położony poziomo, ostrzem do przechodniów. Wbił się on w sztuczny brzuch Bree, przez co musiała udawać, że ostrze widelca składa się jak u iluzjonisty. Lynette nie mogła podnieść Penny z powodu chemioterapii. Carlos, który w tym samym czasie miał romans ze swoją byłą żoną Gabrielle Lang, wykorzystał deskorolkę Prestona i Portera by dostać się szybciej do domu zdradzanej Edie Britt. Choroba Lynette odjęła jej apetyt. Stella zorganizowała u Andrew nieco marihuany i upiekła ciasto kakaowe do którego dodała roślinę. Zakazała dzieciom jedzenia ciasta i posłużyła się za to słodką twarzą Parkera, któremu kazała dać wypiec matce z informacją, że sam je zrobił. Wrócił jej humor i apetyt. Śmiała się wraz z dziećmi z animacji „SpongeBob Kanciastoporty”. W końcu Tom powiedział jej co zrobiła jej matka. Scavo zbudowali domek na drzewie dla dzieci. Te, w tym Kayla, powiedziały jej, że tu nie mówi się o lekarzach i chorobach bo inaczej, trzeba było opuścić miejsce. Lynette wiedziała, że był to ich azyl przed informacjami o swej chorobie. Dlatego walczyła o jego utrzymanie z Katherine. Ta zgodziła się utrzymać domek jako decyzję poprzedniej administracji. Preston i Porter w trakcie kampanii zostali zmuszeni przez matkę do masowania stóp Karen McCluskey. Podczas Halloween Parker przebrał się za wujka Sama, Kayla za wróżkę chrzestną, a bliźniaki za wojowników Power Rangers bez masek. W czwórkę udali się pod dom małżeństwa Hodge, gdzie w kuchni widzieli jak Danielle Van De Kamp − z pomocą Adama Mayfair przebranego za Frankensteina − urodziła syna. Uciekli spod domu z krzykiem. Tymczasem Lynette usłyszała od swojego doktora (George Wyner), że pokonała raka. Stella przeniosła się do byłego męża Glena Wingfielda, po czym na Wisteria Lane i całe Fairview przyszło tornado. Scavo schowali się w piwnicy domu Karen wraz z Idą. Karen i Lynette w jej domu a po wszystkim zobaczyły ruiny domu sąsiadki. Ida zginęła jako bohaterka, chroniąc dzieci Lynette, przez co ta odwdzięczyła jej się. To doprowadziło do nawrócenia Lynette, przez co zmusiła męża i dzieci do udania się do zboru oraz do kościoła. Gdy do miasta wrócił Rick z nową restauracją, Kayla stała się zagrożeniem dla całości rodziny. Nakłoniła bliźniaków do podpalenia jego restauracji oraz do skoczenia z dachu, przez co Preston uszkodził sobie rękę. W końcu Lynette trafiła do celi aresztu za „znęcanie się nad Kaylą” co nie miało miejsca. Otrzymała też zakaz zbliżania się na odległość 100 metrów do dzieci. Tom przechytrzył córkę i zmusił ją do wyznania winy przysłuchującemu się przez telefon komórkowy doktorowi Dolanowi (Peter Birkenhead). Dzięki temu Lynette została oczyszczona z zarzutów. Tom umieścił Kaylę w domu rodziców zmarłej Nory.

Pięcioletni przeskok

Preston i Porter jako 15-letni młodzi recydywiści zdołali już zaznaczyć swą obecność w zakładzie poprawczym, m.in za włamanie do samochodu w centrum handlowym.

Sezon 5

Porter i Preston urządzali grę w karty za pieniądze w pizzerii ojca i naginali zasady ich licencji na alkohol co doprowadzało do wściekłości Lynette. Wymagała też od Toma by to on był od czasu do czasu „złym policjantem” w ich rodzinie. Ten zareagował dopiero wtedy gdy przekroczyli czas powrotu jego kabrioletem ze szkolnej zabawy. Scavo nadużyła zaufania Portera gdy podała się za jego rówieśniczkę na portalu przedstawionym przez Parkera. Podpisała się w ostatnim mailu per „mama” i żałowała, że stracili żywy kontakt, który kiedyś mieli. Dave Williams założył grupę muzyczną a jej dźwięki doprowadzały Lynette, żonę jednego z członków, do furii. Posłużyła się lalką Penny by nie być podejrzaną kiedy Tom przejechał swą gitarę. Był wściekły na córkę ale wkrótce Dave kupił mu nowy sprzęt. Porter uwikłał się w romans z Anne Schilling, żonę Warrena, który po jej wyjeździe zagroził mu, że może stracić życie. Bob Hunter zgodził się go bronić ale chłopak uciekł z miasta. Preston zastąpił Portera kryjącego się w domu spokojnej starości, u babci Stelli. Sprytnym manewrem wyciągnęła syna stamtąd i Lynette obiecała mu, że kocha go tak bardzo, że potrąci Warrena jeśli to będzie konieczne. Porter powstrzymał ją, a wkrótce sędzia zamknął sprawę z powodu braku dowodów. Tymczasem do restauracji zajrzał kryzys finansowy. Nie tylko ciążył nad nią zastaw, ale też obroty spadły co uniemożliwiało spłatę. Tom zwolnił personel i zatrudnił na ich miejsce własne dzieci. Gdy nakrzyczał na Portera, zrozumiał że dalsze przeciąganie tej maskarady nie ma sensu i podjął decyzję o sprzedaży lokalu. Lynette poszła do pracy w firmie Carlosa, co spowodowało, że Tom i ona nie widywali się tak często. Tom wpadł na pomysł, by przez miesiąc codziennie się kochali dla naprawienia sytuacji a Lynette się zgodziła. Preston zdecydował, że pojedzie na pół roku do Europy. Chciał też odpocząć od szkoły. Lynette poprosiła męża by pokazał synowi campus studencki i że życie tam też będzie ciekawie. Plan odniósł skutek odwrotny od zamierzonego. Tom rozpoczął studia sinologiczne. Córka Stelli zaczęła odczuwać nudności i zadzwoniła do onkologa Rushtone'a (George Wyner) ponieważ myślała, że pokonany rak powrócił. Przeszła badania i wykazały one, że jest w szóstym tygodniu ciąży, na dodatek z bliźniakami.

Sezon 6

Preston udał się do Europy a Lynette wstrzymała się z poinformowaniem dzieci o nadchodzącym rodzeństwie. Powiedziała Tomowi, że nie kocha dzieci które ma w sobie. Karen McCluskey znalazła nieprzytomną Julie Mayer obok swojego domu. Porter zastanawiał się kto mógł zaatakować najmilszą osobę na świecie. W szpitalu, Lynette powiedziała Susan, że jest w ciąży a następnie swym dzieciom. Przyjęli tonie przyjemnie: Parker sądził, że będzie najstarszą matką świata, Porter określił rodziców nieodpowiedzialnymi, bo powinni się zabezpieczyć i zniszczyli swoją przyszłość dla kilku chwil przyjemności a Penny stwierdziła, że jeśli będą to chłopcy, wyprowadzi się. Angie Bolen poprosiła Portera by zorganizował zabawę dla jej syna Danny'ego za pieniądze od niej. Podołał zadaniu i przyprowadził do ich domu dziewczyny oraz Eddiego Orlofsky. Parker Scavo ogłosił informację o śmierci Emily Portsmith. Porter odwiedził nawet miejsce zbrodni wraz z Dannym, Aną Solis i Eddim. Tymczasem Lynette została zwolniona z pracy m.in. za ukrywanie ciąży przed Carlosem. Wojna między rodzinami zakończyła się gdy Lynette ocaliła Celię Solis przed awionetką za cenę utraty jednego z dzieci. Patrick Scavo byłby dzieckiem niepełnosprawnym, ale dzięki uporowi Lynette ukończyłby jedną z najlepszych uczelni w kraju. Tom przekazał jej wiadomość o śmierci syna ale też dodał, że drugiemu dziecku nic się nie stało. Tom zgłosił się do pracy w miejsce Lynette by mogła się uporać ze stratą, ale nie dało to rezultatów. Parker zainteresował się seksualnie Robin Gallagher, lokatorką domu rodziny Delfino. Tom zdołał przekonać syna, że jeszcze nie jest gotowy na stosunek płciowy. Wkrótce Tom wymyślił imię dla dziecka, „Patricia”, ale Lynette się nie zgodziła. Chciała ją nazwać Polly, po ciotce. Tak też podpisała tort dla Penny a starsza córka uciekła z domu. Matka przyjechała do niej i usłyszała od Penny, że nienawidzi tego dziecka bo przestanie być najmłodsza w domu. Lynette przekonała ją, że wraz z „Polly” uzyskają w domu przewagę, skoro Prestona nie ma w domu, a Porter się wyprowadzi. Preston wrócił do domu z nową dziewczyną, Iriną Korsakov która okazała się zamężną oszustką. Natomiast Lynette wkrótce zainteresowała się losem Eddiego, który przez krótki czas z nimi zamieszkał. Lynette zrozumiała jednak, że to on jest „Dusicielem z Fairview”. Zanim zgodził się poddać policji, pomógł Lynette przyjąć na świat jej córkę, której głowa owinęła się wokół pępowiny.

Sezon 7

Na Wisteria Lane przyjechała Renee Perry, wieloletnia przyjaciółka Lynette z czasów studenckich. Żona Toma prezentowała jej swoją rodzinę. Natomiast Tom doznał męskiej depresji i ujawnił jakie jest ostateczne imię córki, Paige. Penny kilkukrotnie zgodziła się zaopiekować siostrzyczką, ale granica została przekroczona, gdy zabrała ja do szkoły. Tom sprowadził swą matkę, Allison Scavo jako nianię, ale musieli z niej zrezygnować, gdyż zaczęła zdradzać objawy demencji. Susan Delfino została nianią Paige i nie zgadzała się z Lynette by zasypiała płacząc. Robiła tak bo nie mogła znieść płaczu własnego syna, który tęsknił za ojcem przebywającym na Alasce. Z okazji Święta Dziękczynienia Renee zaprosiła do siebie całą rodzinę Scavo i Susan z jej synem na prośbę Lynette. Paul Young, który wprowadził się do domu małżeństwa Delfino jako najemca w tym samym czasie co przyjazd Renee, zdobył większość związku właścicieli Wisteria Lane. Otworzył on w domu, w którym mieszkał dekadę wcześniej dom dla byłych kryminalistów. Lynette, jej dzieci i mieszkańcy wzięli udział w proteście przeciwko przedsięwzięciu. Renee wyznała Lynette, że Tom przespał się z nią 20 lat wcześniej, przed ich ślubem. Żona Toma upiekła ciasto z proszkiem przeczyszczającym ale wytrąciła Penny kawałek, gdy chciał go zjeść. Sama pogodziła się z nim krótko potem. Rodzinę odwiedziła matka Lynette, Stella z wieścią, że będą mieli nowego dziadka, Franka Kaminsky. Po ślubie ze Stellą, zmarł na ich kanapie w domu a dzieci zaczęły zadawać rodzicom niezręczne pytania. Tom i Lynette zakomunikowali Prestonowi oraz Porterowi, że mają tydzień na znalezienie nowego lokum i pracy na opłacanie go. Mieli już dość sprowadzania dziewczyn i ich zachowania. Przenieśli się do domu Karen McCluskey. Ta wyrzuciła chłopaków gdy zobaczyła swój dom owinięty papierem toaletowym. Byli dorośli ale z niczym sobie nie radzili. Dlatego, iż wszystko matka robiła za nich. Lynette przyznała im racje bo chciała by jak najdłużej mieli dzieciństwo, po czym bracia spakowali się i przenieśli do innego lokum. Renee pomogła przyjaciółce spakować resztę ich rzeczy. Doszła do wniosku, że sama też chce dziecko, a Lynette podarowała jej na próbę Paige, by się nią zaopiekowała. Renee nie zdała testu na bycie opiekunką dziecka. Lynette stwierdziła, że nie nadaje się na matkę a nawet Ci co mają dzieci, nie nadają się na rodziców. Planowanie wakacji przez małżeństwo Scavo ujawniło rysę w ich małżeństwie. Zażarcie kłócili się gdzie jechać, aż Penny się popłakała bo nie chciała wybierać ani wycieczki ani tego z kim będzie mieszkała. Penny powiedziała Susan, że jej rodzice się rozstali, a sami Scavo wkrótce ogłosili separację.

Sezon 8

Tom przeniósł się na piętro zewnętrznej kuchni Bree, gdzie jeszcze rok wcześniej prowadziła katering. Udawali, że są razem, ale w końcu Tom i Lynette powiedzieli dzieciom o separacji miesiąc później. Parker Scavo wręczył synowi Susan i Mike'a część swoich starych zabawek. Tom natomiast wyprowadził się definitywnie z domu. Z Lynette zaczęli się kłócić o to jak postępować z dziećmi. Lynette zarzuciła Tomowi, że pozwolił Penny wypić za dużo cukru w napojach a Parkerowi iść na dziką imprezę. Gdy odebrali syna ubrudzonego wymiocinami, doszli do porozumienia. W Halloween Penny otrzymała kostium od twórcy kostiumów i laureata Tony Award. Uzależnionego od kokainy znajomego Renee, gdzie wyglądał on jak dla dziecięcej striptizerki. Jane Carlson − nowa dziewczyna Toma − podsunęła jej pomysł by poszukać do tego sukienki. Lynette poczuła się zagrożona, że Jane odbierze jej nie tylko męża, ale też i córkę. Zaczęła ją nastawiać przeciw nowej dziewczynie ojca, ale odbiło się to też ja jej relacjach z Tomem. W końcu zrozumiała, że nie tędy droga i przeprosiła córkę. Gdy w domu Scavo wysiadł prąd, Parker i Penny nalegali na matkę by wezwała ojca lub elektryka. Ta nie zgodziła się bo musiała sobie poradzić sama. Nie zdążyła się tego nauczyć od Toma. Podczas 13. urodzin Penny, Tom przyprowadził na nie Jane. Lynette starała się pojawić na każdym zdjęciu jakie zrobiono jej i córce. Potem dowiedziała się, że muszą zacząć być dla siebie miłe, bo Tom zaprosił Jane do wspólnego mieszkania. Porter i Preston wrócili do rodzinnego domu po tym jak eksmitowano ich z mieszkania. Usłyszeli od Susan, która mówiła do Lynette, że Julie jest w ciąży. Susan wyśledziła spotkanie córki i dowiedziała się, że Porter jest ojcem. Chciał zachować dziecko a Susan w pełni go w tym wsparła. Delfino przekazała też informacje o ojcostwie Lynette a ta chciała pokazać chłopakowi, że zrujnuje sobie życie opieką nad dzieckiem. Porter nie ugiął się i zdecydował, że chce wychować córkę. Penny zgodziła się być szpiegiem matki w związku ojca z Jane i pomagała jej go odzyskać. Jane, zamiast Lynette, poszła na koncert Taylor Swift z Penny by Lynette mogła uwieść męża przy świecach, w pogrążonym w ciemnościach domu. Jego koszula zapaliła się a prąd wrócił ale Penny dodała otuchy matce by nie poprzestawała na tym. Dziewczynka przekazała też jej, że Tom, nie podpisał dokumentów rozwodowych. Wszystkie dzieci źle zareagowały, gdy wyznał im, że przez swego szefa Grega musi jechać do Bombaju na rok. Został zwolniony z pracy, zerwał z Jane i pogodził z Lynette. Podczas wesela Renee z Benem Faulkner, Porter ściągnął rodziców do szpitala, gdyż Julie zaczęła rodzić. Pokazał im przez szybę zdrową Lynette Sophie Scavo.

Gdy Tom i Lynette wyprowadzili się do Nowego Jorku, synowa Allison objęła stanowisko prezesa w jednym z oddziałów firmy Katherine Mayfair. Razem z Tomem kupili mieszkanie z widokiem na Central Park a po latach zabierali tam szóstkę swoich wnucząt.

Ruth Ann Heisel[edytuj | edytuj kod]

Ruth Ann Heisel (Dagney Kerr) to pielęgniarka w szpitalu „Fairview Memorial”. Była nieszczęśliwa w małżeństwie i planowała odejść od męża. Pracowała na nocnej zmianie[10] . Nie zdała też egzaminu pielęgniarskiego[11].

Sezon 1

Ruth zajmowała się pacjentami w szpitalu, gdy po 5 miesiącach śpiączki obudziła się Juanita „Mama” Solis. Szukając kogokolwiek, spadła ze schodów i wylądowała obok Ruth. Ta podbiegła do niej i Juanita przekazała jej, że synowa zdradza jej męża. Ruth nic nie usłyszała, bo miała słuchawki na uszach. Później przyszła do niej Gabrielle Solis i pod okiem przełożonego przekazała jej, że Juanita zmarła we śnie. Gabi nie przyjęła rzeczy po teściowej.

Sezon 2

Pogratulowała doktorowi McCready jego pierwszej operacji wycięcia śledziony u Susan Mayer. Pomogła mu w wyborze kwiatów i kartki dla Susan, ale Karl Mayer wyjawił jej w żartach by troszczyła się o jego zonę. Sprawdziła Susan i wyszło na jaw, ze jest mężatką. Susan wybiegła za nią i wyjawiła, że jest to tylko fikcyjne małżeństwo na potrzeby oszustwa ubezpieczeniowego. Podczas samej operacji Susan wyznała, że kocha Mike'a. Była pod narkozą a Ruth wykrzyczała doktorowi Ron, że jest też mężatką.

Odcinek specjalny „Oprah Is The New Neighbour”[edytuj | edytuj kod]

Karen Stouffer[edytuj | edytuj kod]

Karen Stouffer (Oprah Winfrey) to jednodniowa sąsiadka gospodyń i małżonka Gordona. Ona i Gordon wyprowadzili się Chicago, gdyż pochowali kogoś pod jacuzzi. Udając zmęczenie nieustającym wyścigiem szczurów w wielkiej korporacji, ona i jej małżonek przenieśli się do Fairview, do domu przy 4351 Wisteria Lane. Powitały ją wszystkie gospodynie, lecz odkryła ich sekrety gdy chciała pożyczyć od nich cukier: wrzaski Lynette Scavo na swoje dzieci, pieniądze i rewolwer Mike’ Delfino, kłótnię Bree Van De Kamp z Georgem Williams, niezdarność nagiej Susan Mayer w krzakach, wyzywające mycie auta przez Edie Britt oraz pocałunek ogrodnika Johna z Gabrielle Solis. Karen była oburzona, ale Gordon kazał jej iść na spacer. W jego trakcie zobaczyła jak Paul Young zaciągnął ciało jeszcze żywej Marthy Huber do wykopanego dołu. To przelało czarę goryczy i para uciekła z uliczki. Mężczyzna zauważył kartkę na tablicy rozdzielczej:

Wiem, co zrobiłaś.

Robi mi się od tego niedobrze.

Zamierzam powiedzieć.

Karen wiedziała, że ktoś ich będzie szantażował, więc kazała jak najszybciej odjechać z miejsca.

Zwierzęta[edytuj | edytuj kod]

Bongo[edytuj | edytuj kod]

Typowy owczarek niemiecki

Bongo (Owczarek niemiecki) to pies należący do Mike’a i jego zmarłej żony[1], gdy mieszkali jeszcze w Los Angeles[12]. Obiecał jej na łożu śmierci, że zaopiekuje się nim[1].

Sezon 1

Pies został sprowadzony do domu na 4356 Wisteria Lane w Fairview. Od początku nie polubił Susan Mayer w przeciwieństwie do Edie Britt. Susan namówiła psa by ją przyjaźnie polizał po uchu za pomocą sosu do jedzenia, ale ten połknął jej kolczyk. Mike zawiózł psa do weterynarza, gdzie Bongo wydalił przedmiot. Później, gdy Susan wpadła przez podłogę łazienki Mike’a do sufitu jego kuchni pies nie udzielił pomocy Susan. Był obecny gdy do Mike’a przyjechała Kendra Yaylor. Gdy Zach Young włamał siedo domu Mike’a by go zabić, Susan przyszła do psa by go nakarmić. Wziął ją za zakładniczkę.

Sezon 2

Mike przyszedł do domu i Susan rzuciła sięna chłopaka, po czym wyrwałą mu broń. Bongo natomiast podbiegł do nogawki kobiety i zaczął ją szaprać. Broń wystrzeliła w drzewo a Zach uciekł. Kiedy syn nowej sąsiadki Betty Applewhite, upośledzony Caleb, uciekł z celi w której go trzymała, Bongo wyczuł go, gdy był przed domem Karen McCluskey. Dzięki temu Mike mógł go złapać i oddać policji.

Sezon 3

Bongo zdechł lub został komuś oddany gdy Mike był przez sześć miesięcy w śpiączce[13].

Roxy[edytuj | edytuj kod]

Typowy pies rasy Golden Retriever

Roxy (Golden Retriever) to suczka oraz pies – przewodnik Carlosa gdy ten stracił wzrok.

Sezon 4

Steve (Archie Kao), zarządca ośrodka szkoleniowego dla psów, przywiózł psa i niewidomego Carlosa do domu. Pies zaczłą rywalizować z Gsbrilel o względy Carlosa i na nią warczeć. Za każdym razem gdy chodziło czy o przekąskę, czy spanie w ich łóżku. Gabrielle Solis nie tolerowała tylko jednej rzeczy: rywalki. Niezależnie od tego czy chodziła na dwóch, czy na czterech nogach. Kiedy Gabrielle rano wślizgnęła się do sypialni, zdecydowała: suka musi odejść. Wywiozła Roxy do ośrodka, ale ta pobiegła za nią. Steve zdążył przekazać Carlosowi nowinę a Carlos wybaczył żonie

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

 1. a b c Sezon 1 odcinek 2, „Ah, But Underneath, reżyseria: Larry Shaw, scenariusz: Marc Cherry, [premiera:] 10 października 2004
 2. Sezon 6 odcinek 19, „We All Deserve to Die”, reżyseria: Larry Shaw, scenariusz: Josann McGibbon & Sara Parriott, [premiera:] 18 kwietnia 2010
 3. Sezon 7 odcinek 7, „A Humiliating Business”, reżyseria: Larry Shaw, scenariusz: Marco Pennette, [premiera:] 7 listopada 2010
 4. a b Sezon 7 odcinek 12, „Where Do I Belong?”, reżyseria: David Grossman, scenariusz: David Schladweiler, [premiera:] 9 stycznia 2011
 5. Sezon 6 odcinek 4, „The God-Why-Don't-You-Love-Me Blues”, reżyseria: David Warren, scenariusz: Alexandra Cunningham, [premiera:] 18 października 2009
 6. Pokazana inna kobieta z dwójką dzieci.
 7. Sezon 2 odcinek 23, „Remember Part I”, reżyseria: Larry Shaw, scenariusz: Marc Cherry, Jenna Bans, Alexandra Cunningham & Tom Spezialy, [premiera:] 21 maja 2006
 8. Sezon 1 odcinek 14, „Love Is In The Air”, reżyseria: Jeff Melman, scenariusz: Tom Spezialy, [premiera:] 13 lutego 2005
 9. Sezon 2 odcinek 24, „Remember Part II”, reżyseria: Larry Shaw, scenariusz: Marc Cherry, Jenna Bans, Alexandra Cunningham & Tom Spezialy, [premiera:] 21 maja 2006
 10. Sezon 1 odcinek 17, „There Won't Be Trumpets”, reżyseria: Jeff Melman, scenariusz: John Pardee & Joey Murphy, [premiera:] 3 kwietnia 2005
 11. Sezon 2 odcinek 16, „There Is No Other Way”, reżyseria: Randy Zisk, scenariusz: Bruce Zimmerman, [premiera:] 12 marca 2006
 12. Sezon 1 odcinek 1, „Pilot”, reżyseria: Charles McDougall, scenariusz: Marc Cherry, [premiera:] 3 października 2004
 13. Season Pass – Blog on Variety.com, Variety.com, 28 września 2008.