Prima Categoria (1919/1920)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Prima Categoria 1919/1920
1914/1915 1920/1921
Szczegóły rozgrywek
Państwo  Włochy
Termin 5 października 1919 – 20 czerwca 1920
Liczba zespołów 66 (+10 wyeliminowanych)
Liczba meczów 439+12 (preeliminacje)
Stadiony 66 (w 39 miastach)
Bramki 1615+35 (preeliminacje) (3,66 na mecz)
Mistrz Włoch Internazionale (2x)
Król strzelców ? (?)

Prima Categoria 1919/1920 (z wł. Pierwsza Kategoria) – 19. edycja najwyższej w hierarchii klasy mistrzostw Włoch w piłce nożnej, organizowanych przez FIGC, które odbyły się od 5 października 1919 do 20 czerwca 1920. Mistrzem został Internazionale, zdobywając swój drugi tytuł.

Organizacja[edytuj | edytuj kod]

Po zakończeniu I wojny światowej, 11 listopada 1918 roku, we Włoszech rozpoczęły się rozmowy nad organizacją przyszłych mistrzostw 1919/20, tak jak termin był zbyt późny, aby móc zorganizować mistrzostwa w sezonie 1918/19. Wielkie kluby mocno ożywiły swój pomysł na znaczne zmniejszenie liczby uczestników turnieju, jednak małe kluby byli zainteresowani obniżeniem kosztów transportu poprzez udział w rozgrywkach na poziomie regionalnym. Federacja wybrała wariant przedwojenny, ale ze względu na dużą ilość zgłoszonych drużyn przeprowadzono preeliminacje.

Liczba uczestników w głównym turnieju została powiększona z 36 do 48 drużyn (18 uczestników w turnieju środkowo-południowym). Kluby z Północnych Włoch podzielono na pięć grup regionalnych. Oprócz tego, grupa z Piemontu podzielona na 2 podgrupy, a Lombardii na 3 podgrupy. Dwie pierwsze drużyny z każdej grupy oraz trzy najlepsze zespoły z dwóch podgrup Piemontu awansowały do dalszych gier w półfinałach. Następnie zwycięzcy z trzech grup półfinałowych kwalifikowały się do turnieju finałowym, w którym zespół z pierwszego miejsca otrzymywał tytuł mistrza Północnych Włoch.

W równoległym turnieju środkowo-południowym najpierw zostały wyłonione dwie najlepsze drużyny z regionów Toskania, Lacjum i Kampanii, które awansowały do półfinału. Zwycięzcy dwóch grup półfinałowych potem walczyli o tytuł mistrza środkowo-południowych Włoch.

W finale narodowym (wł. Finalissima) mistrz głównego turnieju z Północy grał z mistrzem Środkowych i Południowych Włoch.

Kluby startujące w sezonie[edytuj | edytuj kod]

Północne Włochy[edytuj | edytuj kod]

Emilia Romania
Klub Miasto Stadion
Bologna Bolonia Stadio Sterlino
Bolognese Bolonia Campo della Cesoia
Carpi Carpi Campo della chiesa di San Nicolò
Mantova Mantua Campo Ippodromo Te
Modena Modena Campo di viale Fontanelli
Nazionale Emilia Bolonia Campo della Cesoia
Liguria
Klub Miasto Stadion
Andrea Doria Genua Campo sportivo della Cajenna
Genoa Genua Campo di via del Piano
Grifone Genua Campo Augusta di Teglia
Sampierdarenese Sampierdarena, Genua
Savona Savona Campo di via Frugoni
Spes Genova Genua
Lombardia
Klub Miasto Stadion
Atalanta Bergamo Campo dell’ex Ippodromo "Clementina"
Ausonia Pro Gorla Gorla Primo, Mediolan Campo Pro Gorla, viale Monza
Brescia Brescia Campo di via Cesare Lombroso
Chiasso Chiasso Campo di Mornello a Maslianico
Como Como Campo via dei Mille
Cremonese Cremona Campo di via Persico
Enotria Goliardo Mediolan Campo di via Colletta
Internazionale Mediolan Campo di via Goldoni
Juventus Italia Mediolan Campo di via Ravizza
Legnano Legnano Campo di via Lodi
Libertas Milano Mediolan Campo di via Bersaglio
Milan Mediolan Campo di Viale Lombardia
Milanese Mediolan Velodromo Sempione
Nazionale Lombardia Mediolan Campo della Baggina
Pavia Pawia Campo Velodromo
Saronno Saronno Campo di via Milano
Trevigliese Treviglio Campo C.S. Trevigliese
Varese Varese Campo delle Bettole
Piemont
Klub Miasto Stadion
Alessandria Alessandria Campo degli Orti
Alessandrina Alessandria Campo al Cristo
Amatori Torino Turyn
Biellese Biella Campo Lanzone
Casale Casale Monferrato Campo "Natale Palli"
Juventus Turyn Stadio di Corso Sebastopoli
Novara Novara Campo di via Lombroso
Pastore Turyn Campo di Pozzo Strada
Pro Vercelli Vercelli Campo di piazzale Conte di Torino
Torinese Turyn
Torino Turyn Campo Stradale Stupinigi
Valenzana Valenza
Wenecja
Klub Miasto Stadion
Padova Padwa Stadium
Petrarca Padwa Campo di piazza Vittorio Emanuele II
Udinese Udine Campo di viale Venezia
Venezia Wenecja Campo Sant'Elena
Verona Werona Stadio Marcantonio Bentegodi
Vicenza Vicenza Campo Borgo Casale

Środkowe i Południowe Włochy[edytuj | edytuj kod]

Kampania
Klub Miasto Stadion
Internazionale Napoli Neapol
Naples Neapol Campo dei Bagnoli
Pro Caserta Caserta Campo Comunale di Piazza Venezia
Pro Napoli Neapol Campo ILVA e Campo Pilastri
Puteolana Pozzuoli Campo Armstrong
Lacjum
Klub Miasto Stadion
Audace Roma Rzym
Fortitudo Rzym
Juventus Audax Rzym Campo della Farnesina
Lazio Rzym Stadio della Rondinella
Pro Roma Rzym Campo della Piramide
Roman Rzym Campo di Due Pini
Romana Rzym Campo dell'Olmo
Toskania
Klub Miasto Stadion
Firenze Florencja Prato del Quercione
Gerbi Pisa Piza
Libertas Firenze Florencja Parco delle Cascine
Livorno Livorno Campo di Villa Chayes
Pisa Piza Arena Garibaldi
Prato Prato

Preeliminacje[edytuj | edytuj kod]

Emilia Romania[edytuj | edytuj kod]

Pierwsza runda[edytuj | edytuj kod]

5 października

BologneseAudace Ferrara 1:0

Druga runda[edytuj | edytuj kod]

? października

BologneseSPAL 1:0 pd.

Liguria[edytuj | edytuj kod]

Pierwsza runda[edytuj | edytuj kod]

5 października

SampierdareneseSpes Genova 1:0

GrifoneSestrese 5:1

Druga runda[edytuj | edytuj kod]

5 października

Spes GenovaSestrese 1:0[1]

Lombardia[edytuj | edytuj kod]

5 października

Enotria GoliardoPro Patria 2:0

TreviglieseMonza 3:2

AtalantaBergamasca 2:0

Piemont[edytuj | edytuj kod]

5 października

AlessandrinaNovarese 1:0

Kampania[edytuj | edytuj kod]

Pierwsza runda[edytuj | edytuj kod]

26 października

S.C. Brasiliano – Pro Caserta 0:6

27 października

SavoiaStabia 3:2

Druga runda[edytuj | edytuj kod]

3 listopada

Pro CasertaSavoia 4:0

Północne Włochy[edytuj | edytuj kod]

Kwalifikacje[edytuj | edytuj kod]

Emilia Romania[edytuj | edytuj kod]

Tabela[edytuj | edytuj kod]
Klub LM Z R P GZ GS +/- Pkt. Uwagi
1. Bologna 10 8 2 0 39 5 +34 18 Kwalifikacja
2. Modena 10 6 3 1 30 6 +24 15
3. Mantova 10 3 4 3 11 11 0 10
4. Carpi 10 3 1 6 9 22 -13 7
5. Nazionale Emilia 10 2 2 6 7 28 -21 6
6. Bolognese 10 2 0 8 9 33 -24 4 Spadek
Wyniki[edytuj | edytuj kod]
Gospodarz \ Gość BOL CRP GSB MAN MOD NEM
Bologna 2:0 8:0 0:0 4:0 9:0
Carpi 2:6 2:1 0:0 0:3 0:1
Bolognese 2:4 0:2 3:0 1:9 2:0
Mantova 1:3 2:1 2:0 0:0 5:1
Modena 0:0 6:0 4:0 2:0 5:0
Nazionale Emilia 0:3 1:2 2:0 1:1 1:1
Aktualne na 20 czerwca 1920. Źródło: Almanacco Illustrato del Calcio - La Storia 1898-2004, Panini Edizioni, Modena, Settembre 2005 (wł.)
Kolory: zielony = zwycięstwo gospodarzy; żółty = remis; czerwony = zwycięstwo gości.

Liguria[edytuj | edytuj kod]

Tabela[edytuj | edytuj kod]
Klub LM Z R P GZ GS +/- Pkt. Uwagi
1. Genoa 10 9 1 0 49 3 +46 19 Kwalifikacja
2. Andrea Doria 10 6 3 1 29 9 +20 15
3. Grifone 10 3 2 5 11 35 -25 8
4. Sampierdarenese 10 2 3 5 12 28 -16 7
5. Savona 10 2 2 6 8 21 -13 6
6. Spes Genova 10 2 1 7 5 18 -13 5 Spadek
Wyniki[edytuj | edytuj kod]
Gospodarz \ Gość ADO GEN GRI SAM SVN SGE
Andrea Doria 1:1 6:0 4:1 3:1 4:0
Genoa 5:1 6:0 8:0 5:0 3:0
Grifone 0:7 0:8 3:1 1:1 1:0
Sampierdarenese 1:1 0:4 4:4 1:2 1:0
Savona 0:0 0:4 0:2 2:3 0:1
Spes Genova 0:2 1:5 2:0 0:0 1:2
Aktualne na 20 czerwca 1920. Źródło: Almanacco Illustrato del Calcio - La Storia 1898-2004, Panini Edizioni, Modena, Settembre 2005 (wł.)
Kolory: zielony = zwycięstwo gospodarzy; żółty = remis; czerwony = zwycięstwo gości.

Lombardia Grupa A[edytuj | edytuj kod]

Tabela[edytuj | edytuj kod]
Klub LM Z R P GZ GS +/- Pkt. Uwagi
1. Internazionale 10 8 2 0 42 12 +30 18 Kwalifikacja
2. Brescia 10 6 2 2 21 16 +5 14
3. Juventus Italia 10 4 1 5 16 15 +1 9 Baraż o utrzymanie
3. Trevigliese 10 2 5 3 21 25 -4 9
5. Libertas Milano 10 2 1 7 11 31 -20 5 Baraż o utrzymanie
5. Cremonese 10 2 1 7 14 26 -12 5
Wyniki[edytuj | edytuj kod]
Gospodarz \ Gość BRE CRE INT JIT LMI TVG
Brescia 1:0 1:1 4:0 4:0 3:3
Cremonese 2:4 0:2 0:3 5:3 3:1
Internazionale 6:0 5:2 4:2 6:0 8:2
Juventus Italia 2:0 2:0 2:4 0:1 0:1
Libertas Milano 0:1 4:1 0:3 0:4 3:3
Trevigliese 2:3 1:1 3:3 1:1 4:0
Aktualne na 20 czerwca 1920. Źródło: Almanacco Illustrato del Calcio - La Storia 1898-2004, Panini Edizioni, Modena, Settembre 2005 (wł.)
Kolory: zielony = zwycięstwo gospodarzy; żółty = remis; czerwony = zwycięstwo gości.
Eliminacje do baraży[edytuj | edytuj kod]
4 stycznia. Brescia

Juventus ItaliaTrevigliese 2:0

Baraż o utrzymanie[edytuj | edytuj kod]
15 stycznia. Brescia

Libertas MilanoCremonese 2:0

Lombardia Grupa B[edytuj | edytuj kod]

Tabela[edytuj | edytuj kod]
Klub LM Z R P GZ GS +/- Pkt. Uwagi
1. Milan 10 10 0 0 43 8 +35 20 Kwalifikacja
2. Enotria Goliardo 10 7 0 3 24 15 +9 14
3. Atalanta 10 4 1 5 11 16 -5 11
4. Chiasso 10 3 2 5 15 18 -3 8
5. Pavia 10 2 1 7 11 19 -8 5
6. Ausonia Pro Gorla 10 0 2 8 8 36 -28 2 Spadek
Wyniki[edytuj | edytuj kod]
Gospodarz \ Gość ATA AUS CHI ENO MIL PAV
Atalanta 2:0 1:0 0:2 0:4 1:0
Ausonia Pro Gorla 1:2 0:4 4:7 0:10 0:2
Chiasso 3:3 1:1 2:0 1:2 1:3
Enotria Goliardo 1:0 4:0 4:0 1:4 3:2
Milan 5:1 3:1 3:1 3:1 3:1
Pavia 0:1 1:1 1:2 0:1 1:6
Aktualne na 20 czerwca 1920. Źródło: Almanacco Illustrato del Calcio - La Storia 1898-2004, Panini Edizioni, Modena, Settembre 2005 (wł.)
Kolory: zielony = zwycięstwo gospodarzy; żółty = remis; czerwony = zwycięstwo gości.

Lombardia Grupa C[edytuj | edytuj kod]

Tabela[edytuj | edytuj kod]
Klub LM Z R P GZ GS +/- Pkt. Uwagi
1. Milanese 10 8 2 0 35 8 +27 18 Kwalifikacja
2. Legnano 10 7 1 2 26 7 +19 15
3. Saronno 10 6 0 4 25 18 +7 12
4. Nazionale Lombardia 10 3 1 6 19 33 -14 7
5. Varese 10 1 2 7 15 30 -15 4 Baraże o utrzymanie
5. Como 10 2 0 8 13 37 -24 4
Wyniki[edytuj | edytuj kod]
Gospodarz \ Gość COM LEG NLO SAR USM VAR
Como 0:4 2:1 1:4 1:8 5:3
Legnano 4:0 4:1 2:0 0:1 3:0
Nazionale Lombardia 4:2 1:4 4:2 2:6 5:4
Saronno 4:2 3:1 4:0 0:3 5:1
Milanese 3:0 1:1 4:0 3:1 2:2
Varese 2:0 0:3 1:1 1:2 1:4
Aktualne na 20 czerwca 1920. Źródło: Almanacco Illustrato del Calcio - La Storia 1898-2004, Panini Edizioni, Modena, Settembre 2005 (wł.)
Kolory: zielony = zwycięstwo gospodarzy; żółty = remis; czerwony = zwycięstwo gości.
Baraż o utrzymanie[edytuj | edytuj kod]
8 lutego. Saronno

VareseComo 2:1 pd.

Piemont Grupa A[edytuj | edytuj kod]

Tabela[edytuj | edytuj kod]
Klub LM Z R P GZ GS +/- Pkt. Uwagi
1. Pro Vercelli 10 7 2 1 29 7 +22 16 Kwalifikacja
1. Juventus 10 6 4 0 25 5 +20 16
3. Torino 10 6 3 1 27 10 +17 15
4. Biellese 10 2 1 7 12 34 -22 5
5. Amatori Torino 10 1 2 7 7 24 -17 4 Baraż o otrzymanie
5. Alessandrina 10 1 2 7 12 32 -20 4
Wyniki[edytuj | edytuj kod]
Gospodarz \ Gość AMT BIE JUV PVE TOR ALE
Amatori Torino 4:2 1:5 0:4 2:2 2:3
Biellese 1:0 0:3 1:6 2:9 4:2
Juventus 3:1 4:0 1:1 1:1 3:0
Pro Vercelli 8:1 3:0 0:0 1:0 2:0
Torino 3:0 3:2 1:1 4:0 3:1
Alessandrina 1:1 0:0 0:4 0:4 0:1
Aktualne na 20 czerwca 1920. Źródło: Almanacco Illustrato del Calcio - La Storia 1898-2004, Panini Edizioni, Modena, Settembre 2005 (wł.)
Kolory: zielony = zwycięstwo gospodarzy; żółty = remis; czerwony = zwycięstwo gości.
Baraże o utrzymanie[edytuj | edytuj kod]
2 lutego. Novara

Amatori TorinoAlessandrina 2:1

Piemont Grupa B[edytuj | edytuj kod]

Tabela[edytuj | edytuj kod]
Klub LM Z R P GZ GS +/- Pkt. Uwagi
1. Alessandria 10 9 1 0 29 7 +22 19 Kwalifikacja
2. Casale 10 5 2 3 20 13 +7 12
3. Novara 10 5 1 4 25 14 +11 11
4. Torinese 10 3 2 5 14 26 -12 8
5. Pastore 10 3 1 6 21 28 -7 7
6. Valenzana 10 0 3 7 5 26 -21 3 Spadek
Wyniki[edytuj | edytuj kod]
Gospodarz \ Gość ALE CSL NOV PAS UST VAL
Alessandria 4:2 3:0 4:1 1:0 6:0
Casale 1:1 3:0 3:2 1:1 3:1
Novara 0:1 1:0 8:1 6:1 5:1
Pastore 1:2 1:2 1:4 3:1 2:0
Torinese 2:5 2:1 2:0 3:8 2:1
Valenzana 0:2 0:4 1:1 1:1 0:0
Aktualne na 20 czerwca 1920. Źródło: Almanacco Illustrato del Calcio - La Storia 1898-2004, Panini Edizioni, Modena, Settembre 2005 (wł.)
Kolory: zielony = zwycięstwo gospodarzy; żółty = remis; czerwony = zwycięstwo gości.

Wenecja[edytuj | edytuj kod]

Tabela[edytuj | edytuj kod]
Klub LM Z R P GZ GS +/- Pkt. Uwagi
1. Padova 10 8 1 1 25 6 +19 17 Kwalifikacja
2. Venezia 10 5 3 2 13 9 +4 13
3. Petrarca 10 5 1 4 24 20 +4 11
4. Vicenza 10 3 1 6 14 19 -5 7
5. Verona 10 2 2 6 15 26 -11 6 Baraż o utrzymanie
5. Udinese 10 2 2 6 7 18 -11 6
Wyniki[edytuj | edytuj kod]
Gospodarz \ Gość HEL PAD PET UDI VEN VIC
Verona 1:2 3:3 5:0 0:0 2:1
Padova 7:0 2:0[2] 3:1 0:1 4:0
Petrarca 4:3 1:2 2:0 4:2 3:5
Udinese 3:1 1:1 1:2 0:0 0:2
Venezia 3:0 1:3 1:0 2:0 1:1
Vicenza 3:0 0:1 1:5 0:1 1:2
Aktualne na 20 czerwca 1920. Źródło: Almanacco Illustrato del Calcio - La Storia 1898-2004, Panini Edizioni, Modena, Settembre 2005 (wł.)
Kolory: zielony = zwycięstwo gospodarzy; żółty = remis; czerwony = zwycięstwo gości.
Baraż o utrzymanie[edytuj | edytuj kod]
14 marca. Wenecja.

VeronaUdinese 1:0

Półfinały[edytuj | edytuj kod]

Grupa A[edytuj | edytuj kod]

Tabela[edytuj | edytuj kod]
Klub LM Z R P GZ GS +/- Pkt. Uwagi
1. Genoa 10 9 1 0 24 6 +18 19 Kwalifikacja
2. Pro Vercelli 10 6 2 2 20 11 +9 14
3. Alessandria 10 5 1 4 13 11 +2 11
4. Milan 10 4 1 5 13 16 -3 9
5. Legnano 10 1 3 6 8 18 -10 5
6. Venezia 10 0 2 8 5 21 -16 2
Wyniki[edytuj | edytuj kod]
Gospodarz \ Gość ALE GEN LEG MIL PVE VEN
Alessandria 0:2 2:0 2:0 1:1 3:1
Genoa 2:1 5:0 2:1 2:1 5:0
Legnano 1:2 0:1 1:1 2:1 1:1
Milan 3:0 0:2 3:1 1:2 2:1
Pro Vercelli 1:0 1:1 2:1 5:1 4:1
Venezia 0:1 0:2 0:0 0:1 1:2
Aktualne na 20 czerwca 1920. Źródło: Almanacco Illustrato del Calcio - La Storia 1898-2004, Panini Edizioni, Modena, Settembre 2005 (wł.)
Kolory: zielony = zwycięstwo gospodarzy; żółty = remis; czerwony = zwycięstwo gości.

Grupa B[edytuj | edytuj kod]

Tabela[edytuj | edytuj kod]
Klub LM Z R P GZ GS +/- Pkt. Uwagi
1. Juventus 10 8 1 1 21 4 +17 17 Kwalifikacja
2. Milanese 10 7 1 2 14 10 +4 15
3. Modena 10 4 1 5 17 13 +4 9
4. Casale 10 2 4 4 7 8 -1 8
5. Brescia 10 2 2 6 4 14 -10 6
6. Padova 10 2 1 7 10 24 -14 5
Wyniki[edytuj | edytuj kod]
Gospodarz \ Gość BRE CSL JUV MOD PAD USM
Brescia 0:0 0:0 2:1 1:2 0:1
Casale 3:0 0:1 0:2[2] 1:0 1:1
Juventus 2:0[2] 1:0 3:0 6:1 3:0
Modena 4:0 1:1 0:1 4:1 0:1
Padova 1:0 0:0 1:3 2:4 1:3
Milanese 0:1 2:1 2:1 2:1 2:1
Aktualne na 20 czerwca 1920. Źródło: Almanacco Illustrato del Calcio - La Storia 1898-2004, Panini Edizioni, Modena, Settembre 2005 (wł.)
Kolory: zielony = zwycięstwo gospodarzy; żółty = remis; czerwony = zwycięstwo gości.

Grupa C[edytuj | edytuj kod]

Tabela[edytuj | edytuj kod]
Klub LM Z R P GZ GS +/- Pkt. Uwagi
1. Internazionale 10 7 2 1 37 13 +24 16 Kwalifikacja
2. Novara 10 6 1 3 22 15 +7 13
2. Bologna 10 6 1 3 20 14 +6 13
4. Torino 10 4 1 5 17 21 -4 9
5. Andrea Doria 10 2 1 7 14 21 -7 5
6. Enotria Goliardo 10 2 0 8 11 37 -24 4
Wyniki[edytuj | edytuj kod]
Gospodarz \ Gość ADO BOL ENO INT NOV TOR
Andrea Doria 1:4 3:1 3:3 1:2 0:1
Bologna 2:0 7:1 0:1 2:0 2:1
Enotria Goliardo 3:1 1:2 1:5 0:5 2:0[2]
Internazionale 1:0 5:0 7:0 5:2 4:0
Novara 3:2 1:1 5:1 1:0 2:0[2]
Torino 1:3 3:0 2:1 6:6 3:1
Aktualne na 20 czerwca 1920. Źródło: Almanacco Illustrato del Calcio - La Storia 1898-2004, Panini Edizioni, Modena, Settembre 2005 (wł.)
Kolory: zielony = zwycięstwo gospodarzy; żółty = remis; czerwony = zwycięstwo gości.

Runda finałowa[edytuj | edytuj kod]

Tabela[edytuj | edytuj kod]
Klub LM Z R P GZ GS +/- Pkt. Uwagi
1. Internazionale 2 1 1 0 2 1 +1 3 Kwalifikacja
2. Juventus 2 1 0 1 3 3 0 2
3. Genoa 2 0 1 1 3 4 -1 1
Wyniki[edytuj | edytuj kod]
16 maja. Mediolan

JuventusGenoa 3:2

23 maja. Genua

InternazionaleJuventus 1:0

6 czerwca. Modena

InternazionaleGenoa 1:1

Środkowo-Południowe Włochy[edytuj | edytuj kod]

Kwalifikacje[edytuj | edytuj kod]

Kampania[edytuj | edytuj kod]

Tabela[edytuj | edytuj kod]
Klub LM Z R P GZ GS +/- Pkt. Uwagi
1. Internazionale Napoli 8 5 2 1 31 9 +22 12 Kwalifikacja
2. Puteolana 8 4 3 1 16 10 +6 11
3. Pro Napoli 8 4 1 3 25 15 +10 9
4. Naples 8 2 2 4 17 14 +3 6
5. Pro Caserta 8 1 0 7 6 47 -41 2 Spadek
Wyniki[edytuj | edytuj kod]
Gospodarz \ Gość INA NAP PCA PNA PUT
Internazionale Napoli 2:1 8:2 1:1 3:1
Naples 1:3 7:0 2:3 1:1
Pro Caserta 1:0 1:3 0:2[2] 1:4
Pro Napoli 1:6 3:1 13:0 1:3
Puteolana 1:1 1:1 3:1 2:1
Aktualne na 20 czerwca 1920. Źródło: Almanacco Illustrato del Calcio - La Storia 1898-2004, Panini Edizioni, Modena, Settembre 2005 (wł.)
Kolory: zielony = zwycięstwo gospodarzy; żółty = remis; czerwony = zwycięstwo gości.

Lacjum[edytuj | edytuj kod]

Tabela[edytuj | edytuj kod]
Klub LM Z R P GZ GS +/- Pkt. Uwagi
1. Fortitudo 12 10 1 1 41 11 +30 21 Kwalifikacja
2. Audace Roma 12 6 4 2 19 12 +7 16
3. Lazio 12 6 2 4 22 11 +11 14
4. Juventus Audax 12 5 2 5 17 17 0 12
5. Romana 12 4 2 6 17 28 -11 10
6. Pro Roma 12 3 2 7 16 27 -11 8
7. Roman 12 1 1 10 10 36 -26 3 Spadek
Wyniki[edytuj | edytuj kod]
Gospodarz \ Gość ARO FOR JAU LAZ PRO ROM USR
Audace Roma 3:2 1:0[3] 0:0 2:0 4:1 0:0
Fortitudo 2:1 1:1 1:0 4:1 7:0 4:2
Juventus Audax 1:1 1:3 2:1 1:0 0:2[2] 2:1
Lazio 1:2 1:2 2:0 4:1 3:1 3:0
Pro Roma 1:1 0:3 1:5 2:2 3:1 4:1
Roman 0:2[2] 1:6 2:3 0:2[4] 0:2[4] 0:2[4]
Romana 4:2 0:6 2:1 0:3 3:1 2:2
Aktualne na 20 czerwca 1920. Źródło: Almanacco Illustrato del Calcio - La Storia 1898-2004, Panini Edizioni, Modena, Settembre 2005 (wł.)
Kolory: zielony = zwycięstwo gospodarzy; żółty = remis; czerwony = zwycięstwo gości.

Toskania[edytuj | edytuj kod]

Tabela[edytuj | edytuj kod]
Klub LM Z R P GZ GS +/- Pkt. Uwagi
1. Pisa 10 8 2 0 48 6 +42 18 Kwalifikacja
2. Livorno 10 7 1 2 32 10 +22 15
3. Libertas Firenze 10 3 3 4 14 16 -2 9
3. Gerbi Pisa 10 4 1 5 23 32 -9 9
5. Firenze 10 2 3 5 11 26 -15 7
6. Prato 10 1 0 9 10 48 -38 2 Spadek
Wyniki[edytuj | edytuj kod]
Gospodarz \ Gość CSF GEP LFI LIV PIS PRA
Firenze 1:1 0:0 0:2 1:1 4:0
Gerbi Pisa 7:0 2:1 1:2 1:4 6:0
Libertas Firenze 3:1 0:1 0:0 1:1 6:1
Livorno 2:0 9:1 4:1 1:2 6:0
Pisa 9:0 8:2 5:0 5:0 8:0
Prato 1:4 7:1 1:2 0:6 0:5
Aktualne na 20 czerwca 1920. Źródło: Almanacco Illustrato del Calcio - La Storia 1898-2004, Panini Edizioni, Modena, Settembre 2005 (wł.)
Kolory: zielony = zwycięstwo gospodarzy; żółty = remis; czerwony = zwycięstwo gości.

Półfinały[edytuj | edytuj kod]

Grupa A[edytuj | edytuj kod]

Tabela[edytuj | edytuj kod]
Klub LM Z R P GZ GS +/- Pkt. Uwagi
1. Fortitudo 4 4 0 0 13 2 +11 8 Kwalifikacja
2. Pisa 4 1 0 3 6 8 -2 2
2. Puteolana 4 1 0 3 3 12 -9 2
Wyniki[edytuj | edytuj kod]
Gospodarz \ Gość FOR PIS PUT
Fortitudo 2:0 5:0
Pisa 1:4 5:0
Puteolana 1:2 2:0[2]
Aktualne na 20 czerwca 1920. Źródło: Almanacco Illustrato del Calcio - La Storia 1898-2004, Panini Edizioni, Modena, Settembre 2005 (wł.)
Kolory: zielony = zwycięstwo gospodarzy; żółty = remis; czerwony = zwycięstwo gości.

Grupa B[edytuj | edytuj kod]

Tabela[edytuj | edytuj kod]
Klub LM Z R P GZ GS +/- Pkt. Uwagi
1. Livorno 4 4 0 0 12 3 +9 8 Kwalifikacja
2. Audace Roma 4 2 0 2 7 5 +2 4
3. Internazionale Napoli 4 0 0 4 0 11 -11 0
Wyniki[edytuj | edytuj kod]
Gospodarz \ Gość ARO INA LIV
Audace Roma 2:0[2] 3:4
Internazionale Napoli 0:2 0:3
Livorno 1:0 4:0
Aktualne na 20 czerwca 1920. Źródło: Almanacco Illustrato del Calcio - La Storia 1898-2004, Panini Edizioni, Modena, Settembre 2005 (wł.)
Kolory: zielony = zwycięstwo gospodarzy; żółty = remis; czerwony = zwycięstwo gości.

Runda finałowa[edytuj | edytuj kod]

13 czerwca. Bolonia

LivornoFortitudo 3:2

Finał[edytuj | edytuj kod]

20 czerwca, 16:50, Bolonia

InternazionaleLivorno 3:2

Skład mistrzów: Piero Campelli, Gustavo Francesconi, Alessandro Beltrame, Alessandro Milesi, Pino Fossati II, Paolo Scheidler, Leopoldo Conti, Ermanno Aebi, Emilio Agradi, Luigi Cevenini III, Giuseppe Asti.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Przerwany w 46 minucie i zatwierdzony wynik po wycofaniu Sestrese.
  2. a b c d e f g h i j walkower.
  3. Mecz Audace Roma-Juventus Audax został przerwany w 89. minucie. Federacja postanowiła potwierdzić wynik uzyskany w tym momencie meczu.
  4. a b c Decyzja FIGC.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]