Prime Show MMA

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
PRIME MMA SP. Z O.O., WROCŁAW
Ilustracja
Państwo

 Polska

Siedziba

Wrocław

Adres

Jerzego Bajana 24B / 3

Data założenia

27 października 2021

Forma prawna

spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Prezes

Tomasz Bezrąk

Udziałowcy

Kamil Marcin Birka (70%)
Bartosz Szuba (30%)

Nr KRS

0000929710

Dane finansowe
Kapitał zakładowy

15 000 zł

brak współrzędnych
Strona internetowa

Prime Show MMApolska federacja organizująca gale typu freak show fight, założona w 2021 roku z siedzibą we Wrocławiu[1]. Pojedynki toczone są głównie na zasadach MMA, czasami odbywają się w boksie czy kick-boxingu, podczas których walczą celebryci, youtuberzy, raperzy, influencerzy czy inne znane osoby ze świata mediów[2]. Twarzą federacji jest znany celebryta oraz amatorski pięściarz Kasjusz „Don Kasjo” Życiński[3], a właścicielami są włodarze znani także z innej federacji (Fight Exclusive Night) promującej walki profesjonalistów w MMA i K-1 m.in. Bartosz Szuba oraz Kamil Birka, zaś prezesem jest Tomasz Bezrąk[4].

Historia[edytuj | edytuj kod]

Prime 1: Zadyma

Pierwsza edycja Prime Show MMA odbyła się 19 lutego 2022 w łódzkiej Atlas Arenie. Walką wieczoru gali było starcie pomiędzy youtuberami, Łukaszem „Kamerzystą” Wawrzyniakiem a Markiem „Kruszwilem” Kruszelem. Walka zakończyła się niezwykle szybkim zwycięstwem „Kamerzysty”. Wawrzyniak potrzebował tylko 13 sekund na znokautowanie „Kruszwila”. Co-Main Eventem był pojedynek bokserski w specjalnych rękawicach meksykańskich, pomiędzy twarzą federacji – Kasjuszem „Don Kasjo” Życińskim oraz aktorem znanym m.in. z paradokumentu Lombard. Życie pod zastaw i zyskującym popularność freak fighterem – Mateuszem „Muranem” Murańskim. Pojedynek zwyciężył bardziej doświadczony „Don Kasjo”. Na gali odbyła się również pierwsza w historii freak fightów walka polityczna. W oktagonie spotkali się znany z kontrowersyjnych wypowiedzi lewicowy aktywista – Jaś Kapela oraz były dziennikarz TVP Info i przedstawiciel prawicy – Ziemowit Piast Kossakowski. Walka ta była największym zaskoczeniem gali, ponieważ skazywany na porażkę przez bukmacherów Kapela zakończył walkę w pierwszej rundzie. Nie małym skandalem było również niepojawienie się na gali Adama Soroko, który miał skrzyżować rękawice ze znanym z programu „Warsaw Shore” – Damianem „Stiflerem” Zduńczykiem. Federacja poinformowała o odwołaniu walki dopiero w momencie gdy zawodnicy mieli wchodzić do oktagonu. Po tym incydencie na federacje Prime wylała się fala krytyki[5].

Prime 2: Kosmos

Druga edycja Prime odbyła się 9 lipca 2022 w Gdynia Arenie. Walką wieczoru tego wydarzenia był pojedynek dwóch byłych zawodników KSW: popularnym w ostatnim czasie Północnym Irlandczykiem, Normanem „Storminem” Parke, który walczył w przeszłości również dla federacji UFC i Fame MMA oraz Grzegorzem „Szulim” Szulakowskim. Walkę wygrał faworyzowany przez bukmacherów „Stormin”. Co-Main Eventem drugiej gali Prime była budząca kontrowersje walka celebryty – Damiana „Stiflera” Zduńczyka z potężnym, 150-kilowym zapaśnikiem z Senegalu, Serigne „Bombardierem” Ousmane Dią. Walkę wygrał cięższy o 60 kg Senegalczyk. W walce kobiet, zmierzyły się debiutujące influencerki młodego pokolenia, tik-tokerka – Dominika Rybak pokonała youtuberkę i instagramerkę – Klaudie „Klaudusiek” Kapuśniak w kickboxingu na zasadach K-1. Na gali odbyła się również walka byłego zawodnika KSW – Marcina „Polish Zombie” Wrzoska ze słynnym ochroniarzem „Oszusta z Tindera” – Piotrem „Peterem” Kaluskim. Starcie w formule K-1 wygrał doświadczony „Polish Zombie”. Poza tym ulubieniec kibiców Michał „Bagietka” Gorzelańczyk poddał Jana „Pacia” Pateckiego, kuzyna popularnego „Pateca” z Ekipy. Wokalista disco-polo Konrad „Skolim" Skolimowski rozbił kontrowersyjnego lewicowego aktywistę – Jasia Kapelę. Drugą szanse od organizacji dostał Adam Soroko, który zmierzył się z kojarzonym z „Love Island” Pawłem „Tyborim” Tyburskim w formule K-1 w rękawicach MMA. Tym razem Soroko wyszedł do walki, jednak przegrywając już w pierwszej rundzie przez TKO[6].

Prime 3: Street Fighter

Trzecia gala Prime Show MMA odbyła się 1 października 2022 w Radomiu. W walce wieczoru rękawice skrzyżowały influencerka oraz była dziewczyna trapera Czuuxa – Martyna „Pysia” Zbirańska i członkini Natsu World oraz przyjaciółka topowej influencerki Natsu – Paulina Hornik. Walkę wygrała Hornik poprzez TKO w pierwszej rundzie. W co-main evencie w formule bokserskiej zmierzyli się youtuber prowadzący kanał Podróże Wojownika – Piotr Pająk oraz zawodnik KSWDaniel „Rutek” Rutkowski. Walkę wygrał bardziej doświadczony Rutek. Po main evencie odbył się super fight w budce telefonicznej, bez zasad i bez limitu czasowego. Do budki weszli dwaj patoinfluencerzy, Łukasz „Kamerzysta” Wawrzyniak oraz Jakub Lasik. Po 38 sekundach walka została przerwana na korzyść Wawrzyniaka. Kolejni patoyoutuberzy – Bagietka i Robalini zmierzyli się w kolejnym pojedynku bez zasad. Walkę wygrał ten pierwszy, poprzez duszenie rywala na początku pierwszej odsłony rundowej[7]. W walce kobiet zmierzyły się dwie influencerki – Dagmara Szewczyk oraz znana z poprzedniej gali Dominika Rybak. Walkę po 3 rundach zwyciężyła ta druga, dopisując tym samym drugie zwycięstwo do rekordu.

Prime 4: Królestwo

Czwarta edycja Prime miała miejsce 26 listopada 2022 w szczecińskiej Netto Arenie. W main evencie na zasadach bokserskich zmierzyli się medialny włodarz i amatorski bokser Kasjusz "Don Kasjo" Życiński oraz raper Paweł "Popek" Mikołajuw. Walkę wygrał bardziej doświadczony w tej formule Don Kasjo, przez techniczny nokaut w 2. rundzie. W trakcie gali odbyły się dwa co-main eventy. W trakcie pierwszego, w formule kick-boxerskiej na zasadach K-1 rękawice Kamila "Zusje" Smogulecka już po 64 sekundach wygrała z Moniką "Esmeraldą" Godlewską przez TKO w 1. rundzie. Za to w drugim patoyoutuber Łukasz "Kamerzysta" Wawrzyniak równie szybko rozprawił się z Michałem "Bagietą" Gorzelańczykiem w boksie w małych rękawicach. W pozostałych walkach m.in. były mistrz KSW Artur "Kornik" Sowiński pokonał syna słynnego trenera Mirosława Oknińskiego - Adama Oknińskiego jednogłośną decyzją sędziowską po pełnym dystansie walki, była mistrzyni WBC Ewa Piątkowska w swoim debiucie w formule MMA wypunktowała Annę Andrzejewską, a znany z filmów Kamerzysty i Kruszwila Tomek Olejnik dopisał pierwsze zwycięstwo do swojego rekordu pokonując streamera Patryka "Robaliniego" Śliwę. Na tej gali doszło również do zaległego pojedynku z pierwszej gali, pomiędzy Adamem Soroko a Damianem "Stiflerem" Zduńczykiem. Zwycięscą został ten pierwszy, przez TKO w 1. rundzie.

Prime 5: Don Kasjo vs. Zadora

Piąta edycja Prime odbyła się w sobotę 1 lipca 2023 roku we wrocławskiej Hali Orbita. W walce wieczoru na zasadach bokserskich w małych rękawicach zmierzyli się medialny włodarz federacji i amatorski bokser Kasjusz "Don Kasjo" Życiński oraz kick-bokser znany ze swoich występów w FEN i DSF Kickboxing ChallengeDominik Zadora. Walkę zwyciężył Zadora, który w trzeciej rundzie trzykrotnie posłał "Don Kasjo" na deski. Przy trzecim nokdaunie sędzia przerwał pojedynek.[8] W trakcie gali odbyły się dwa co-main eventy. W trakcie pierwszego, w formule boksu birmańskiego Paweł "Prezes FEN" Jóźwiak pokonał przez jednogłośną decyzję sędziów Jacka Murańskiego.[9] Za to w drugim streamer i youtuber Michał "Bagieta" Gorzelańczyk rozprawił się z lewicowym aktywistą Jasiem Kapelą, pokonując go po drugiej rundzie (Kapela odmówił wyjścia do trzeciej rundy).[10] Pomiędzy co-main eventami swój głośny internetowy konflikt mieli wyjaśnić w klatce Łukasz "Magical Jr" Malankowski oraz Adrian Cios. Na kilka minut przed walką Adrian Cios jak możemy przeczytać w oficjalnym oświadczeniu federacji, postanowił renegocjować warunki kontraktu, mimo podpisanej umowy. Cios poinformował, że nie wyjdzie do pojedynku, jeśli nie zostaną wprowadzone zmiany w umowie i tak też się stało[11]. W pozostałych pojedynkach Paweł Jóźwiak, wychodząc po raz drugi do klatki po wygranej nad Murańskim pokonał w 1. rundzie Ernesta "Reda" Ivandę, w walce kobieta vs. mężczyzna triumfowała Ewa Piątkowska, która jednogłośną decyzją pokonała na zasadach bokserskich Adriana "Puszbarbera" Salwę,[12] Patryk "Wielki Bu" Masiak pokonał Łukasza Lupę przez poddanie w rundzie drugiej, Grzegorz "Szuli" Szulakowski pokonał Pawła "Trybsona" Trybałę przez TKO (runda II),[13] a Damian "The Karpi" Kasprzak, który wziął walkę na kilka dni przed wydarzeniem pokonał uczestnika drugiego sezonu reality-show "Hotel Paradise", Łukasza Karpińskiego przez TKO (runda II). Dwie pierwsze walki z karty wstępnej zakończyły się wygraną Ronaldo "Czarnego Polaka" Mirandy z Tomaszem Olejnikiem przez TKO (I runda) oraz Kacpra "Polish Machine" Miklasza z faworyzowanym przez bukmacherów i kibiców Danielem "Hunterem" Więcławskim przez ciężki nokaut w pierwszej rundzie.[14] Na gali Prime Show MMA 5 odbyło się jeszcze starcie Sebastiana "Ztrolowanego" Nowaka z Mateuszem "Tarzanem" Leśniakiem. Z powodu nieintencjonalnych ciosów w tył głowy ze strony Leśniaka, walka zakończyła się wynikiem no contest[15].

Prime 6: Premium

Szósta gala Prime, zatytułowana Premium odbędzie się 21 października 2023 roku w Arenie Toruń.

Lista gal i rozpiska[edytuj | edytuj kod]

Nr Gala Data Miejsce Frekwencja widowni

(przybliżona)

Transmisja
1 Prime 1: Zadyma 19 lutego 2022 Łódź, Atlas Arena 4000 widzów primemma.tvPPV
2 Prime 2: Kosmos 9 lipca 2022 Gdynia, Gdynia Arena 4000 widzów primemma.tvPPV, Polsat Box PPV, Polsat Box Go PPV, WP Pilot
3 Prime 3: Street Fighter 1 października 2022 Radom, Radomskie Centrum Sportu 4000 widzów
4 Prime 4: Królestwo 26 listopada 2022 Szczecin, Netto Arena 5500 widzów
5 Prime 5: Don Kasjo vs. Zadora 1 lipca 2023 Wrocław, Hala „Orbita” 4000 widzów primemma.tvPPV
6 Prime 6: Premium 21 października 2023 Toruń, Arena Toruń

Wyniki gal Prime Show MMA[edytuj | edytuj kod]

Prime 1: Zadyma[edytuj | edytuj kod]

Zwycięstwo Kamerzysty przez KO w 1 rundzie
Zwycięstwo Don Kasjo przez jednogłośną decyzję sędziów po 4 rundach
  • Walka w kategorii półśredniej: Polska Adrian „Medusa” Salamon – Polska Dawid Narożny
Zwycięstwo Medusy przez poddanie (duszenie zza pleców) w 1 rundzie
Zwycięstwo Kapeli przez TKO w 1 rundzie
  • Walka w kategorii ciężkiej: Polska Paweł „Tybori” Tyburski – Polska Łukasz Lupa
Zwycięstwo Tyboriego przez TKO w 1 rundzie
  • Walka kobiet w kategorii muszej: Polska Julia „Queen of the Black” Pelc – Polska Aleksandra Okrzesik
Zwycięstwo Okrzesik przez poddanie (duszenie zza pleców) w 1 rundzie
Zwycięstwo Soboty przez jednogłośną decyzję sędziów po 3 rundach
  • Walka w kategorii open: (Kick-boxing/K-1, 2 vs.1) Polska Rafał Pazik Polska Jakub Lasik – Polska Alan „Alanik” Kwieciński
Zwycięstwo Alanika przez KO w 1 rundzie z Lasikiem i w 2 rundzie z Pazikiem
  • Walka w kategorii superciężkiej: Polska Sebastian „Ztrolowany” Nowak – Polska Jakub „HeCmAn” Rygiel
Zwycięstwo Ztrolowanego przez KO w 2 rundzie
  • Walka kobiet w kategorii open: Polska Wiola „Wiolka” Kotelecka – Polska Oliwia Sadkowska
Zwycięstwo Wiolki przez TKO w 1 rundzie
  • Walka w kategorii open: Polska Dawid „Ambro” Ambroziak – Polska Adrian Cios
Zwycięstwo Ambra przez poddanie (duszenie zza pleców) w 1 rundzie
  • Walka w kategorii ciężkiej: Polska Paweł Całkowski – Polska Sergiusz Zając
Zwycięstwo Zająca przez TKO w 3 rundzie

[5]:

Prime 2: Kosmos[edytuj | edytuj kod]

Zwycięstwo Stormina przez jednogłośną decyzję sędziów
Zwycięstwo Bombardiera przez TKO w 1. rundzie
  • Walka kobiet w kategorii open: (Kick-boxing/K-1 w małych rękawicach MMA) Polska Dominika Rybak – Polska Klaudia „Klaudusiek” Kapuśniak
Zwycięstwo Rybak przez TKO w 2. rundzie
Zwycięstwo Polish Zombie przez TKO w 2 rundzie
  • Walka w kategorii ciężkiej: (Kick-boxing/K-1 w małych rękawicach MMA) Polska Paweł „Tybori” Tyburski – Polska Adam Soroko
Zwycięstwo Tyboriego przez TKO w 1 rundzie
  • Walka w kategorii średniej: Polska Michał „Bagietka” Gorzelańczyk – Polska Jan „Pacio” Patecki
Zwycięstwo Bagietki przez poddanie (duszenie zza pleców) w 1 rundzie
Zwycięstwo Skolima przez TKO w 2 rundzie
  • Walka w kategorii open: (Kick-boxing/K-1 w małych rękawicach MMA) Polska Maciej Rataj – Polska Mikołaj „Vandal” Rdzanek
Zwycięstwo Rataja przez większościową decyzje sędziów
  • Walka w kategorii open: (Boks) Polska Dawid „Ambro” Ambrodziak – Polska Jakub „Hecman” Rygiel
Zwycięstwo Ambra przez TKO (przerwanie lekarskie) w 1 rundzie
Zwycięstwo Mila przez jednogłośną decyzję sędziów po 3 rundach
  • Walka w kategorii ciężkiej: Polska Sebastian „Ztrolowany” Nowak – Polska Marcin „Mielonidas” Makowski
Zwycięstwo Ztrolowanego przez KO w 3 rundzie
  • Walka w kategorii ciężkiej: (Boks w małych rękawicach MMA) Polska Szymon „Goryl” Pilanc – Polska Kacper „Kajmano” Kabara
Zwycięstwo Kajmana przez TKO w 1 rundzie

[6]:

Prime 3: Street Fighter[edytuj | edytuj kod]

Zwycięstwo Kamerzysty przez TKO (trzykrotne liczenie) po 38 sekundach w 1 rundzie
  • Walka kobiet w kategorii koguciej: (Main Event) Polska Paulina Hornik – Polska Martyna „Pysia” Zbirańska
Zwycięstwo Hornik przez TKO (ciosy pięściami w parterze) w 1 rundzie
Zwycięstwo Rutka przez jednogłośną decyzję sędziów po 4 rundach
  • Walka w kategorii open: (No Rules) Polska Patryk „Robalini” Śliwa – Polska Michał „Bagietka” Gorzelańczyk
Zwycięstwo Bagietki przez poddanie (duszenie zza pleców) w 2 rundzie
  • Walka kobiet w kategorii koguciej: Polska Dagmara Szewczyk – Polska Dominika Rybak
Zwycięstwo Rybak przez jednogłośną decyzję sędziów po 3 rundach
  • Walka w kategorii open: (Kick-boxing/K-1 w małych rękawicach MMA) Polska Iliya „McKsiąże” Dzhybladze – Polska Jakub „Kubaoxo” Armada
Zwycięstwo Kubyoxo przez TKO (ciosy pięściami) w 1 rundzie
  • Walka w umownym limicie 105 kg: Polska Sebastian „Ztrolowany” Nowak – Polska Maciej Rataj
Zwycięstwo Ztrolowanego przez jednogłośną decyzję sędziów po 3 rundach
  • Walka niskorosłych w kategorii open: Polska Maciej „Big Jack” Jarema – Polska Jan „Little Johnny” Kempisty
Zwycięstwo Big Jacka przez jednogłośną decyzję sędziów po 3 rundach
  • Walka w kategorii open: (Kick-boxing/K-1) Polska Mikołaj „Vandal” Rdzanek – Polska Tomasz Olejnik
Zwycięstwo Vandala przez TKO (trzykrotne liczenie po nokdaunach) w 1 rundzie
  • Walka kobiet w kategorii lekkiej: Polska Magdalena „Maluba” Lubacz – Polska Wiola „Wiolka” Kotelecka
Zwycięstwo Maluby przez jednogłośną decyzję sędziów po 3 rundach
  • Walka w umownym limicie 80 kg: Polska Adrian Cios – Polska Michał Cichy
Zwycięstwo Cichego przez jednogłośną decyzję sędziów po 3 rundach
  • Walka w kategorii ciężkiej: Polska Kacper „Kajmano” Kabara – Polska Mateusz „Tarzan” Leśniak
Zwycięstwo Kajmano przez TKO (niskie kopnięcia) w 3 rundzie

[7]:

Prime 4: Królestwo[edytuj | edytuj kod]

Zwycięstwo Don Kasjo przez TKO (niezdolność do kontynuowania walki po 1 nokdaunie) w 2 rundzie
  • Walka kobiet w kategorii open: (Co-Main Event, Kick-boxing/K-1 w małych rękawicach MMA)Polska Kamila „Zusje” Smogulecka – Polska Monika „Esmeralda” Godlewska
Zwycięstwo Zusje przez TKO (niezdolność do kontynuowania walki po 2 nokdaunie) w 1 rundzie
Zwycięstwo Kamerzysty przez TKO (trzykrotne liczenie po nokdaunach) w 1 rundzie
Zwycięstwo Kornika przez jednogłośną decyzję sędziów po 3 rundach
  • Walka w kategorii ciężkiej: Polska Adam Soroko – Polska Damian „Stifler” Zduńczyk
Zwycięstwo Soroko przez TKO (ciosy pięściami w parterze) w 1 rundzie
Zwycięstwo Tygrysicy przez jednogłośną decyzję sędziów po 3 rundach
  • Walka w kategorii open: (No Rules) Polska Patryk „Robalini” Śliwa – Polska Tomasz Olejnik
Zwycięstwo Olejnika przez TKO (ciosy pięściami w parterze) w 1 rundzie
Zwycięstwo Skolima przez TKO (ciosy pięściami w parterze) w 1 rundzie
  • Walka w kategorii superciężkiej: Polska Piotr „Peter” Kałuski – Polska Rafał „Sportowy Świr” Gawron
Zwycięstwo Petera przez TKO (ciosy pięściami) w 2 rundzie
  • Walka w kategorii półśredniej: Ukraina Aleksandr „Sasha” Muzheiko – Polska Adrian Cios
Zwycięstwo Sashy przez TKO (latające kolano i ciosy pięściami w parterze) w 1 rundzie

Prime 5: Don Kasjo vs. Zadora[edytuj | edytuj kod]

Zwycięstwo Japońskiego Drwala przez TKO (ciosy pięściami) w 3 rundzie
Zwycięstwo Prezesa FEN przez TKO (ciosy pięściami w parterze) w 1 rundzie
  • Walka w kategorii lekkiej: (Co-Main Event) Polska Michał „Bagietka” Gorzelańczyk – Polska Jan „Jaś” Kapela
Zwycięstwo Bagietki przez TKO (rezygnacja Kapeli z kontynowania walki) po 2 rundzie
  • Walka w kategorii ciężkiej: (Co-Main Event, Specjalne zasady: walka w parterze maksymalnie 20 sekund, nie wolno obalać wchodząc w nogi, dozwolone są łokcie oraz klincz) Polska Paweł „Prezes FEN” JóźwiakPolska Jacek „Muran” Murański
Zwycięstwo Prezesa FEN przez jednogłośną decyzję sędziów po 3 rundach
Zwycięstwo Tygrysicy przez jednogłośną decyzję sędziów po 3 rundach
  • Walka w kategorii ciężkiej: Polska Patryk „Wielki Bu” Masiak – Polska Łukasz Lupa
Zwycięstwo Wielkiego Bu przez poddanie (duszenie barkiem) w 2 rundzie
  • Walka w kategorii ciężkiej: Polska Sebastian „Ztrolowany” Nowak – Polska Mateusz „Tarzan” Leśniak
No contest (Niedozwolone ciosy Tarzana w tył głowy Ztrolowanego) w 2 rundzie
Zwycięstwo Szuliego przez TKO (ciosy w parterze z krucyfiksu) w 2 rundzie.
  • Walka w kategorii średniej: Polska Łukasz Karpiński – Polska Damian „The Karpi" Kasprzak
Zwycięstwo The Karpiego przez TKO (ciosy pięściami w parterze) w 2 rundzie.
  • Walka w kategorii ciężkiej: (Kick-boxing/K-1 w małych rękawicach MMA) Polska Kacper „Polish Machine” Miklasz – Polska Daniel „Hunter” Więcławski
Zwycięstwo Polish Machine przez KO (prawy sierpowy) w 1 rundzie.
  • Walka w kategorii średniej: Angola Ronaldo „Czarny Polak” Miranda – Polska Tomasz Olejnik
Zwycięstwo Czarnego Polaka przez TKO (ciosy pięściami w parterze) w 1 rundzie.
[16]

Prime 6: Premium[edytuj | edytuj kod]

  • Walka w kategorii/umownym limicie ?: (Main Event, Boks w małych rękawicach MMA) Polska Kasjusz „Don Kasjo” ŻycińskiPolska Paweł „Księżniczka” Tyburski
  • Walka w kategorii ciężkiej: (Co-Main Event, Kick-boxing/K-1 w małych rękawicach MMA) Polska Jacek „Muran” Murański – Polska Maciej „Stary Wiewiór” Wiewiórka
  • Walka w kategorii ciężkiej: Polska Mateusz „Tarzan” Leśniak – Polska Adam Soroko
  • Walka w kategorii ciężkiej: Polska Maciej Rataj – Polska Damian „Dzik” Graf
  • Walka w kategorii/umownym limicie ?: (Boks w małych rękawicach MMA) Polska Grzegorz „Szuli” SzulakowskiPolska Rafał „Jeb” Jackiewicz
  • Walka w kategorii/umownym limicie ?: Polska Michał „Bagietka” Gorzelańczyk – Polska Hubert „Protipper” Bąk
  • Walka kobiet w kategorii muszej: (Kick-boxing/K-1 w małych rękawiach) Polska Patrycja Izydorczyk – Polska Aleksandra „Ms. Danielka” Daniel
  • Walka w kategorii/umownym limicie ?: Polska Dominik Skowyra – Stany Zjednoczone Alexander „The Bestia” Gross
  • Walka w kategorii/umownym limicie ?: Polska Dawid „Ambro” Ambroziak – Polska Grzegorz „Hellboy" Głuszcz
  • Walka w kategorii/umownym limicie ?: Polska Damian „The Karpi" Kasprzak – Angola Ronaldo „Czarny Polak” Miranda
  • Walka w kategorii ciężkiej: (Kick-boxing/K-1 w małych rękawiach) Polska Kacper „Polish Machine” Miklasz – Polska Artur „Głuchy” Głuchowski
  • Walka w kategorii/umownym limicie ?: Polska Erwin Burzyński – Polska Mateusz „Mister Mati” Górski

Skład[edytuj | edytuj kod]

Aktualni członkowie Funkcja Dawni członkowie
Kasjusz „Don Kasjo" Życiński Twarz federacji
Tomasz Bezrąk Właściciel i Prezes
Bartosz Szuba Właściciele
Kamil Birka
Patryk Trzaska Prowadzący gale Michał „Potężny Tłumacz" Waleszczyński-Lis
Kasjusz „Don Kasjo" Życiński Prowadzący konferencje Adrian Węgierski
Wojciech „PapiTV" Scheffs
Michał Cichy Dominik Abus
Konrad Karwat
Tomasz Majewski Komentatorzy Paweł „Trybson" Trybała
Bartłomiej „Clark Kent" Gładkowicz Marcin „Polish Zombie" Wrzosek
Maciej „Irokez" Jewtuszko
Michał Cichy Prowadzący studio Filip Lewandowski
Konrad Karwat
Michał Cichy Prowadzący program Zadyma Kasjusz „Don Kasjo" Życiński
Ernest „Red" Ivanda
Konrad Karwat
Michał Cichy Prowadzący program Ring
Kasjusz „Don Kasjo" Życiński
Michał Cichy Prowadzący ważenie i media trening Michał „Potężny Tłumacz" Waleszczyński-Lis
Patryk Trzaska Kasjusz „Don Kasjo" Życiński

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Antoni Zubek, Lord Kruszwil vs Kamerzysta main eventem gali Prime MMA: Zadyma, Silesion.PL, 20 grudnia 2021 [dostęp 2022-09-10] (pol.).
  2. Wirtualna Polska Media, „Na tę walkę czekała cała Polska”. Nowa konkurencja dla Fame MMA!, sportowefakty.wp.pl, 20 grudnia 2021 [dostęp 2022-09-10] (pol.).
  3. Kasjusz Życiński szefem nowej federacji – Prime Show MMA, Przegląd Sportowy Onet [dostęp 2022-09-10] (pol.).
  4. Prime Show MMA. Oto prawdziwi właściciele federacji!, Przegląd Sportowy Onet [dostęp 2022-09-10] (pol.).
  5. a b PRIME SHOW MMA – wyniki na żywo, MMA PL, 19 lutego 2022 [dostęp 2022-09-10] (pol.).
  6. a b PRIME SHOW MMA 2: Wyniki gali! Zobacz, kto wygrał swoje pojedynki!, MMA PL, 10 lipca 2022 [dostęp 2022-09-10] (pol.).
  7. a b PRIME 3: wyniki na żywo. Sprawdź jak w klatce poradzi sobie dziennikarz MMA.PL, MMA PL, 1 października 2022 [dostęp 2022-10-01] (pol.).
  8. Szymon Zawada, Kto wygrał walkę Don Kasjo vs Jaś Kapela - Prime Show MMA 5, ZAWÓD TYPER, 1 lipca 2023 [dostęp 2023-07-02] (pol.).
  9. Szymon Zawada, Kto wygrał walkę Jóźwiak vs Murański - Prime Show MMA 5, ZAWÓD TYPER, 1 lipca 2023 [dostęp 2023-07-02] (pol.).
  10. Szymon Zawada, Kto wygrał walkę Bagietka vs Jaś Kapela - Prime Show MMA 5, ZAWÓD TYPER, 1 lipca 2023 [dostęp 2023-07-02] (pol.).
  11. Tomek Kowalczyk, Adrian Cios nie wyszedł do walki z Magicalem na Prime Show MMA 5!, ZAWÓD TYPER, 1 lipca 2023 [dostęp 2023-07-02] (pol.).
  12. Szymon Zawada, Kto wygrał walkę Ewa Piątkowska vs Puszbarber - Prime Show MMA 5, ZAWÓD TYPER, 1 lipca 2023 [dostęp 2023-07-02] (pol.).
  13. Szymon Zawada, Kto wygrał walkę Szuli vs Trybosn - Prime Show MMA 5, ZAWÓD TYPER, 1 lipca 2023 [dostęp 2023-07-02] (pol.).
  14. Szymon Zawada, Kto wygrał walkę Polish Machine vs Hunter - Prime Show MMA 5, ZAWÓD TYPER, 1 lipca 2023 [dostęp 2023-07-02] (pol.).
  15. Szymon Zawada, Prime Show MMA 5 - wyniki na żywo - skróty walk - kto wygrał, ZAWÓD TYPER, 1 lipca 2023 [dostęp 2023-07-02] (pol.).
  16. PRIME MMA 5 RELACJA NA ŻYWO: Brutalny nokaut! Służby medyczne w klatce. Potworny cios!, sport.se.pl [dostęp 2023-07-01].

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]