Pro Wrestling Guerrilla

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

Pro Wrestling Guerrilla – amerykańska federacja wrestlingu, stworzona przez wrestlerów z Southern California - Disco Machine, Excalibur, Joey Ryana, Scotta Losta, Super Dragona i Top Gun Talwara. Od tego czasu PWG opuścili Disco i Talwar.

Początki federacji[edytuj]

Federacja zadebiutowała 26 lipca 2003 roku i jest znana z mieszanki humoru i zapasów zawodowych. Pierwszym pojedynkiem miał być pojedynek A.J. Styles vs. Samoa Joe, jednak Joe doznał kontuzji w starciu z Londonem na gali ROH i zastąpił go Frankie Kazarian. W pierwszym roku istnienia federacji PWG zatrudniło takich zawodników jak: Christopher Daniels, A.J. Styles, Samoa Joe, CM Punk, Homicide, Chris Hero, Brian Kendrick, Colt Cabana i wielu innych.

2004-2006[edytuj]

W lipcu 2004 PWG przeniosło się do Hollywood, do Los Feliz Jewish Community Center w Los Angeles. Pierwsza gala zawierała takie walki jak m.in. A.J. Styles vs. Rocky Romero, CM Punk vs. Super Dragon, Samoa Joe & Ricky Reyes vs. Bryan Danielson & Christopher Daniels. W kwietniu 2005, kiedy odbywała się WrestleMania 21, PWG uzyskiwało największe tłumy na widowni. Zarezerwowało takie nazwiska jak m.in. AJ Stlyes czy CM Punk, i wiele innych gwiazd TNA i ROH do udziału w weekendowej imprezie. W lutym 2006 roku PWG miało dwie gale w Europie, w Essen i Kent. Zatrudniła wtedy wielu zawodników europejskich.

2007-obecnie[edytuj]

3 maja 2007 roku PWG wydało oświadczenie, że będzie współpracować z TNA. Wówczas wiele gwiazd TNA walczących w PWG musiało zaprzestać pojedynków w PWG, co spowodowało utratę przez PWG takich gwiazd jak Frankie Kazarian, Samoa Joe, A.J. Styles czy pierwszych mistrzów PWG World Tag Team Championship, Motor City Machine Guns. PWG świętowało swoje czwarte urodziny 29 lipca 2007 roku w Burbank Armory w Burbank. Na gali mieli pojawić się Briscoe Brothers, jednak nie stawili się na gali, co spowodowało zmianę karty. Na gali Bryan Danielson wygrał z Necro Butcherem w street fight matchu, Kevin Steel i El Generico pokonali Rodericka Strong i PACA w walce o PWG World Tag Team Championship. Oprócz tego, Bryan Danielson i El Generico stoczyli jeszcze jedną walkę o pas PWG World Championship. Walka ta zakończyła show. W lutym 2009 roku PWG zatrudniła Colta Cabanę, który został zwolnionny z WWE i walczył o tytuł mistrza świata PWG tylko 24 godziny po zwolnieniu. 30 stycznia 2010 roku na gali PWG pojawił się m.in. Rob Van Dam. Dodatkowo w tag teamie wystąpili Brian Kendrick i Paul London.

Mistrzowie PWG
Pas Posiadacz Poprzedni posiadacz Data zdobycia Miejsce zdobycia
PWG World Championship Roderick Strong Kyle O'Reilly 12 grudnia 2014 Reseda, Kalifornia
PWG World Tag Team Championship World's Cutest Tag Team (Joey Ryan & Candice LaRae) The Young Bucks (Matt & Nick Jackson) 27 lipca 2014 Reseda, Kalifornia

Linki zewnętrzne[edytuj]

Oficjalna strona federacji PWG