Projekt Egoistka

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Projekt Egoistka – inicjatywa dla kobiet, która nie jest ruchem feministycznym i nie nakłania do buntu, lecz edukuje w zakresie Pozytywnego Egoizmu (pozytywny z łac. ugruntowany; egoizm = znawstwo swojego ego). Założona w 2010 roku[potrzebny przypis] przez Dagmarę i Tomasza Skalskich[1][a].

Do sierpnia 2013 kampania Pozytywny Egoizm objęła swoim zasięgiem przeszło 300 000 osób[2]; a w ramach 14 konferencji non-profit) zorganizowanych w największych miastach pięciu województw (Warszawa, Wrocław, Poznań, Kraków, Katowice, Gdynia) twórcy projektu bezpośrednio spotkali się z kilkoma tysiącami kobiet[potrzebny przypis]. Działania społeczne Projektu Egoistka na rzecz kobiet doceniła m.in. Jolanta Kwaśniewska (z ramienia Fundacji Porozumienie Bez Barier) i Fundacja Centrum Praw Kobiet przyznając Tomaszowi Skalskiemu odznaczenie „białej wstążki”, a także Międzynarodowe Forum Kobiet („Nagroda Dużej Buźki 2012”) i Fundacja Wokulski („Wyróżnienie Pozytywisty Roku 2012”).

Corocznie w ramach uroczystej Gali Projekt Egoistka nagradza i honoruje tytułem Pozytywnej Egoistki Roku znane kobiety za inspirowanie innych do pozytywnych zmian i odważnego poznawania siebie. W roku 2012 tytuł Pozytywnej Egoistki został przyznany Agacie Młynarskiej; w roku 2013: Grażynie Dobroń – dziennikarce Polskiego Radia Programu Trzeciego i autorce książki „Instrukcja (Samo)Obsługi Człowieka” za budzenie świadomości w słuchaczach i inspirowanie innych do stawiania się lepszymi ludźmi[1].

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Tomasz Skalski – socjolog, filozof, coach; wykładowca Uniwersytetu Śląskiego. Ekspert od rozwoju świadomości; osoba publiczna: wypowiada się w mediach: Polskie Radio Program Trzeci, Radio Pin, Radio Tok.fm; Dziennik Gazeta Prawna, Magazyn Nowoczesne Zarządzanie; Magazyn Sens Magazyn Coaching

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. a b Gala Pozytywnej Egoistki 2013. Projekt Egoistka, 2013-12-23. [dostęp 2014-01-21].
  2. Bądź z nami 14 września w Katowicach- Pozytywny Egoizm w Rialcie. Projekt Egoistka, 2013-08-08. [dostęp 2014-01-21].

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]