Prywatna Wyższa Szkoła Ochrony Środowiska w Radomiu

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Prywatna Wyższa Szkoła Ochrony Środowiska
University College of Environmental Sciences
Data założenia

14 lipca 1993

Typ

prywatna

Państwo

 Polska

Województwo

 mazowieckie

Adres

ul. Marii Fołtyn 6
26-600 Radom

Liczba pracowników
• naukowych


177

Liczba studentów

2500

Rektor

dr hab. Anatol Peretiatkowicz

Członkostwo

Magna Charta Universitatum

Położenie na mapie Radomia
Mapa konturowa Radomia, po prawej znajduje się punkt z opisem „Prywatna Wyższa Szkoła Ochrony Środowiska”
Położenie na mapie Polski
Mapa konturowa Polski, blisko centrum na prawo znajduje się punkt z opisem „Prywatna Wyższa Szkoła Ochrony Środowiska”
Położenie na mapie województwa mazowieckiego
Mapa konturowa województwa mazowieckiego, na dole znajduje się punkt z opisem „Prywatna Wyższa Szkoła Ochrony Środowiska”
Ziemia51°25′16,50″N 21°11′56,15″E/51,421250 21,198930
Strona internetowa

Prywatna Wyższa Szkoła Ochrony Środowiska – niepaństwowa szkoła wyższa w Radomiu, która została założona w 1993 roku przez Zofię Czempińską-Świtalską i Krzysztofa Ostrowskiego.

Kształcenie obejmuje zarówno pierwszy stopień (absolwenci otrzymują tytuł inżyniera lub licencjata) jak i drugi stopień nauczania (studia magisterskie). Ponadto prowadzone są studia podyplomowe. Podstawowym językiem wykładowym jest język polski, lecz niektóre wykłady odbywają się dodatkowo w języku angielskim. Uczelnia posiada trzy własne budynki na terenie Radomia, stację pomiarowo-badawczą w Gzówce, ośrodek dydaktyczno-rekreacyjny w Zakopanem oraz dom studenta w Jedlni Letnisko. Uczelnia kilkakrotnie uzyskiwała pozytywne oceny Państwowej Komisji Akredytacyjnej, posiada też certyfikat „Wiarygodna Szkoła”.

W roku akademickim 2006/2007 Prywatna Wyższa Szkoła Ochrony Środowiska kształciła około 2500 studentów. Liczba pracowników naukowo-dydaktycznych wynosiła 177, w tym kilkudziesięciu profesorów.

Wydawane jest dwujęzyczne, angielsko-polskie czasopismo Przegląd Naukowo-Dydaktyczny Prywatnej Wyższej Szkoły Ochrony Środowiska (Transactions of the University College of Environmental Sciences).

Prywatna Wyższa Szkoła Ochrony Środowiska posiada kontakty z kilkoma uczelniami za granicą, m.in. z najstarszym na świecie Uniwersytetem w Bolonii, Uniwersytetem w Innsbrucku, Państwowym Uniwersytetem w Tomsku. Posiada również porozumienie z władzami miasta Wiednia, gdzie odbywają się terenowe zajęcia szkoleniowe dla studentów na poziomie magisterskim.

Uczelnia przystąpiła do systemu uniwersytetów Magna Charta Universitatum.

Wydziały i kierunki kształcenia[edytuj | edytuj kod]

Początkowo była to uczelnia jednowydziałowa, obecnie kształci studentów na czterech kierunkach pierwszego i drugiego stopnia prowadzonych w ramach pięciu wydziałów, w tym dwóch zamiejscowych[1].

Władze uczelni[edytuj | edytuj kod]

(stan z czerwca 2007)

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Oferta edukacyjna PWSOŚ. pwsos.pl. [dostęp 2014-03-30]. [zarchiwizowane z tego adresu (2014-02-27)].

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]