Prywatna Wyższa Szkoła Ochrony Środowiska w Radomiu

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Prywatna Wyższa Szkoła Ochrony Środowiska
University College of Environmental Sciences
Data założenia 14 lipca 1993
Typ uczelni prywatna
Państwo  Polska
Adres ul. Franciszka Zubrzyckiego 6
26-600 Radom
Liczba pracowników
• naukowych

177
Liczba studentów 2500
Rektor dr hab. Anatol Peretiatkowicz
Członkostwo Magna Charta Universitatum
Położenie na mapie Radomia
Mapa lokalizacyjna Radomia
Prywatna Wyższa Szkoła Ochrony Środowiska
Prywatna Wyższa Szkoła Ochrony Środowiska
Położenie na mapie województwa mazowieckiego
Mapa lokalizacyjna województwa mazowieckiego
Prywatna Wyższa Szkoła Ochrony Środowiska
Prywatna Wyższa Szkoła Ochrony Środowiska
Położenie na mapie Polski
Mapa lokalizacyjna Polski
Prywatna Wyższa Szkoła Ochrony Środowiska
Prywatna Wyższa Szkoła Ochrony Środowiska
Ziemia51°25′16,50″N 21°11′56,15″E/51,421250 21,198930
Strona internetowa

Prywatna Wyższa Szkoła Ochrony Środowiska – niepaństwowa szkoła wyższa w Radomiu, która została założona w 1993 roku przez Zofię Czempińską-Świtalską i Krzysztofa Ostrowskiego.

Kształcenie obejmuje zarówno pierwszy stopień (absolwenci otrzymują tytuł inżyniera lub licencjata) jak i drugi stopień nauczania (studia magisterskie). Ponadto prowadzone są studia podyplomowe. Podstawowym językiem wykładowym jest język polski, lecz niektóre wykłady odbywają się dodatkowo w języku angielskim. Uczelnia posiada trzy własne budynki na terenie Radomia, stację pomiarowo-badawczą w Gzówce, ośrodek dydaktyczno-rekreacyjny w Zakopanem oraz dom studenta w Jedlni Letnisko. Uczelnia kilkakrotnie uzyskiwała pozytywne oceny Państwowej Komisji Akredytacyjnej, posiada też certyfikat "Wiarygodna Szkoła".

W roku akademickim 2006/2007 Prywatna Wyższa Szkoła Ochrony Środowiska kształciła około 2500 studentów. Liczba pracowników naukowo-dydaktycznych wynosiła 177, w tym kilkudziesięciu profesorów.

Wydawane jest dwujęzyczne, angielsko-polskie czasopismo Przegląd Naukowo-Dydaktyczny Prywatnej Wyższej Szkoły Ochrony Środowiska (Transactions of the University College of Environmental Sciences).

Prywatna Wyższa Szkoła Ochrony Środowiska posiada kontakty z kilkoma uczelniami za granicą, m.in. z najstarszym na świecie Uniwersytetem w Bolonii, Uniwersytetem w Innsbrucku, Państwowym Uniwersytetem w Tomsku. Posiada również porozumienie z władzami miasta Wiednia, gdzie odbywają się terenowe zajęcia szkoleniowe dla studentów na poziomie magisterskim.

W ostatnim czasie Prywatna Wyższa Szkoła Ochrony Środowiska przystąpiła do elitarnego systemu uniwersytetów Magna Charta Universitatum.

Wydziały i kierunki kształcenia[edytuj | edytuj kod]

Początkowo była to uczelnia jednowydziałowa, obecnie kształci studentów na czterech kierunkach pierwszego i drugiego stopnia prowadzonych w ramach pięciu wydziałów, w tym dwóch zamiejscowych[1].

Władze uczelni[edytuj | edytuj kod]

(stan z czerwca 2007)

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Oferta edukacyjna PWSOŚ. pwsos.pl. [dostęp 2014-03-30].

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]