Prywatne Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych w Bielsku-Białej

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Prywatne Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych
w Bielsku-Białej
Private Foreign Language Teacher Training College
Data założenia

1992

Państwo

 Polska

Adres

ul. gen. Wł. Sikorskiego 4, 43-300 Bielsko-Biała

Członkostwo

FEDE - Europejska Federacja Szkół

Położenie na mapie Bielska-Białej
Mapa konturowa Bielska-Białej, w centrum znajduje się punkt z opisem „Prywatne Nauczycielskie Kolegium Języków Obcychw Bielsku-Białej”
Położenie na mapie Polski
Mapa konturowa Polski, na dole znajduje się punkt z opisem „Prywatne Nauczycielskie Kolegium Języków Obcychw Bielsku-Białej”
Położenie na mapie województwa śląskiego
Mapa konturowa województwa śląskiego, na dole znajduje się punkt z opisem „Prywatne Nauczycielskie Kolegium Języków Obcychw Bielsku-Białej”
Ziemia49°49′09,50″N 19°02′31,00″E/49,819306 19,041944
Strona internetowa

Prywatne Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych – założone w 1992 r. kolegium nauczycielskie w Bielsku-Białej, kształcące na poziomie licencjackim. Kolegium jest szkołą niepubliczną o uprawnieniach publicznych. Patronat nad nią sprawuje Uniwersytet Śląski. Współpracuje z Wyższą Szkołą Ekonomiczno-Humanistyczną.

Działalność[edytuj | edytuj kod]

Prywatne Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych posiada dwie filie: w Krakowie i Katowicach. W ramach kolegium działa również Centrum Doskonalenia Zawodowego i Języków Obcych.

Uczelnia jest członkiem FEDE - Europejskiej Federacji Szkół, bierze udział w pracach Sosnowiec Cluster Regional Examinations Board (zajmuje się standaryzacją egzaminów z praktycznej znajomości języka angielskiego), a od lutego 2005 r. jest licencjonowanym ośrodkiem TELC (The European Language Certificates).

Kolegium organizuje również kursy językowe i szkolenia dla pracowników instytucji i przedsiębiorstw z zakresu języka biznesu.

Kierunki[edytuj | edytuj kod]

Prywatne Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych kształci na następujących specjalnościach:

Władze uczelni[edytuj | edytuj kod]

  • Organ prowadzący: Jerzy Dec
  • Dyrektor Kolegium: prof. dr hab. Zbigniew Białas
  • Kierownik Specjalności (język niemiecki): dr Olga Romik
  • Kwestor: Małgorzata Rodak
  • Kierownik CDZiJO: Michał Śleziak

Siedziba[edytuj | edytuj kod]

Prywatne Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych dysponuje dwoma nowoczesnymi budynkami (Alfa i Beta) w Bielsku-Białej przy ul. gen. Wł. Sikorskiego 4. Znajdują się w nich: aula (ok. 250 miejsc), sale wykładowe, sale ćwiczeniowe, sale seminaryjne, pracownia komputerowa, laboratorium językowe, 10 pomieszczeń administracyjnych, samorząd słuchaczy, księgarnia, klubokawiarnia oraz obiekty sportowo-rekreacyjne. Integralną częścią uczelni jest biblioteka z przyszło 12. tys. woluminów.

Krakowska filia mieściła się przy ul. Karmelickiej 3, a katowicka przy ul. Dyrekcyjnej 5.

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]