Przegląd Lokalny Famka

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Przegląd Lokalny Famka
Częstotliwość tygodnik
Państwo  Polska
Adres Kielce
Kozia 2, Piotrków Trybunalski
Plac Kościuszki 6, lok. 2
Tomaszów Mazowiecki
ul. Smugowa 1/11 lok. 1
Wydawca Centralna Agencja Reklamowa
Rodzaj czasopisma ogólnospołeczna, regionalna, miejska
Pierwsze wydanie 29 października 2009
Ostatnie wydanie 20 grudnia 2012
Redaktor naczelny Barbara Chlewicka (Kielce), Anita Wojtala (Piotrków Trybunalski, Tomaszów Mazowiecki, Bełchatów, Opoczno)
Stali współpracownicy Mariusz Wis, Danuta Piątek, Monika Bugała i Krzysztof Rudzki
Średni nakład 20.000 (Piotrków Trybunalski, Tomaszów Mazowiecki), 25.000 (Kielce) egz.
Format A3
Liczba stron 16
Strona internetowa

Przegląd Lokalny Famka - tygodnik lokalny ukazujący się od 29 października 2009 roku w Tomaszowie Mazowieckim i Piotrkowie Trybunalskim, a od 16 września 2010 roku także w Kielcach. Od września 2011 r. Famka ukazywała się również w Opocznie i Bełchatowie. Wydawcą tygodnika jest Centralna Agencja Reklamowa. "FAMKA" ukazywała się co czwartek o łącznym nakładzie 45.000 egzemplarzy (10.000 w Tomaszowie Mazowieckim, 10.000 w Piotrkowie Trybunalskim, 25.000 w Kielcach). W grudniu 2012 r. tygodnik przestał ukazywać się w Piotrkowie Trybunalskim i Tomaszowie Mazowieckim.

W tygodniku dominuje tematyka ogólnospołeczna - miejska i regionalna. Znajdują się w nim: aktualności, publicystyka, sport, kultura, rozrywka, kącik poradnikowy, a także program telewizyjny.

Koniec działalności gazety w Piotrkowie[edytuj | edytuj kod]

Z powodu zmiany charakteru tygodnika (z miejskiego na mikroregionalny) oraz zapowiedzi szarady w zespole i nadejścia nowej szefowej pisma, wraz z końcem jesieni swoją działalność zakończyła redakcja terenowa w Piotrkowie Trybunalskim, tym samym przenosząc się do głównej siedziby w Tomaszowie. Dotychczasowa redaktor naczelna podziękowała wiernym czytelnikom za sympatię i zainteresowanie, poinformowała także o powyższych zmianach oraz swoich planach osobistych.

Następca o tej samej tematyce, pod nową nazwą "Fakty Piotrkowskie", ukazał się 7 lutego 2013. Redaktor naczelną została Danuta Piątek, zaś działem sportowym ponownie zajmuje się Krzysztof Rudzki (oboje znani z pracy w poprzedniku). Gazeta od tej pory ma nie tylko nowy tytuł, ale też adres redakcji, Słowackiego 20.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]