Przejście graniczne Bezledy–Bagrationowsk

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Przejście graniczne
Bezledy–Bagrationowsk
Miejscowości graniczne Polska Bezledy
Rosja Bagrationowsk
Rodzaj przejścia drogowe
Rodzaj ruchu osobowy, towarowy pojazdami o nacisku na oś do 8 t wykonującymi przewozy międzynarodowe, mały ruch graniczny
Położenie na mapie województwa warmińsko-mazurskiego
Mapa lokalizacyjna województwa warmińsko-mazurskiego
Bezledy
Bezledy
Położenie na mapie Polski
Mapa lokalizacyjna Polski
Bezledy
Bezledy
Ziemia 54°22′17″N 20°39′39″E/54,371389 20,660833
Przejście graniczne w 2003

Przejście graniczne Bezledy–Bagrationowsk - polsko-rosyjskie drogowe przejście graniczne położone w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie bartoszyckim, w gminie Bartoszyce, w miejscowości Bezledy.

Przejście graniczne Bezledy - Bagrationowsk powstało dzięki umowie między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Federacji Rosyjskiej[1]. Czynne jest przez całą dobę. Dopuszczony jest ruch osobowy, towarowy pojazdami o nacisku na oś do 8 ton wykonującymi przewozy międzynarodowe[2][3] oraz mały ruch graniczny[4]. Przejście graniczne obsługuje Placówka Straży Granicznej w Bezledach[5].

W okresie istnienia Związku Radzieckiego funkcjonowało w tym miejscu polsko-radzieckie drogowe przejście graniczne lokalnego znaczenia Bartoszyce (Bezledy) tylko dla wymiany delegacji społeczno - politycznych, kulturalnych, sportowych i innych z województw przygranicznych PRL i ZSRR[6]. Od 24 stycznia 1986 r.[7] zaczął funkcjonować tu Punkt Uproszczonego Przekraczania Granicy. Przekraczanie granicy odbywało się na podstawie przepustek[8]. Organy Wojsk Ochrony Pogranicza wykonywały odprawę graniczną i celną[9].

Zobacz też[edytuj]

Przypisy