Przyroda Polska

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Przyroda Polska
Częstotliwość

miesięcznik

Państwo

 Polska

Wydawca

Liga Ochrony Przyrody

Tematyka

ekologia

Pierwszy numer

1957 r.

Redaktor naczelny

Ewa Kwiecień[1]

Średni nakład

10 000[1] egz.

Liczba stron

40[1]

ISSN

0552-430X

Strona internetowa

Przyroda Polskamiesięcznik wydawany przez Ligę Ochrony Przyrody[1], poruszający zagadnienia z zakresu ekologii, ochrony środowiska i ochrony przyrody. Czasopismo zalecane dla szkół przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Format zbliżony do A4. Objętość zmienna. Pierwotnie 16 stron druku czarno-białego (później z jednobarwnymi tytułami artykułów) + barwna okładka. Od połowy lat 70. XX w. 32 strony (wraz z okładką) barwne. Aktualnie (2019 r.) 40 stron (wraz z okładką) barwnych.

Aktualnie (2019 r.) stałymi dodatkami magazynu są „Biuletyn Eko-edukacyjny” (przeznaczony dla nauczycieli przedmiotów przyrodniczych jako forum wymiany doświadczeń i miejsce popularyzacji pomysłów edukacyjnych w zakresie przyrody) oraz „Natura i Zdrowie” (popularyzujący wiedzę na temat dbałości o zdrowie i urodę).

Nakład zmienny. Aktualnie (2019 r.) wynosi 8000 egz.

Od numeru 10/2017 „Przyroda Polska” jest dofinansowana ze środków Narodowego Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Przez długi czas Redakcja mieściła się w gmachu Ministerstwa Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego przy ul. Reja 3/5 w Warszawie. Aktualnie (2019 r.) Redakcja mieści się w siedzibie Zarządu Głównego Ligi Ochrony Przyrody, przy ul. Tamka 37/2 w Warszawie.

Czasopismo dostępne jest drogą prenumeraty oraz w sprzedaży publicznej.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. a b c d „Przyroda Polska”, s. 1–2, listopad 2013.