Puchar Świata w kolarstwie torowym 1999

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Puchar Świata w kolarstwie torowym
199819992000
Zwycięzca
 Francja

Puchar Świata w kolarstwie torowym w sezonie 1999 to 7. edycja tej imprezy. Organizowany przez UCI, obejmował pięć rund: w stolicy Meksyku w dniach 21-23 maja 1999 roku, w amerykańskim Frisco w dniach 28-30 maja 1999 roku, w hiszpańskiej Walencji w dniach 18-20 czerwca 1999 roku, we włoskiej miejscowości Fiorenzuola d'Arda w dniach 27-29 sierpnia 1999 roku oraz w kolumbijskim Cali w dniach 4-6 września 1999 roku. Był to pierwszy sezon, w którym prowadzono klasyfikacje indywidualne w poszczególnych konkurencjach.

Trofeum sprzed roku broniła reprezentacja Niemiec. W tym sezonie najlepsza okazała się reprezentacja Francji.

Klasyfikacja narodów[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Państwo Punkty
1.  Francja 384
2.  Niemcy 293
3.  Stany Zjednoczone 270
4.  Australia 206
5.  Włochy 201
6.  Hiszpania 172
7.  Wielka Brytania 171
8.  Rosja 163
9.  Nowa Zelandia 130
10.  Kanada 123

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Keirin[edytuj | edytuj kod]

Lp Miasto 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. Meksyk Meksyk Włochy Roberto Chiappa Stany Zjednoczone Marty Nothstein Niemcy Jan van Eijden
2. Stany Zjednoczone Frisco Francja Laurent Gané Włochy Roberto Chiappa Niemcy Jan van Eijden
3. Hiszpania Walencja Francja Frédéric Magné Niemcy Jens Fiedler Hiszpania David Cabrero
4. Włochy Fiorenzuola d'Arda Zawody odwołane
5. Kolumbia Cali Japonia Shinichi Ota Hiszpania José Antonio Escuredo Stany Zjednoczone Christian Arrue
Klasyfikacja końcowa Włochy Roberto Chiappa Stany Zjednoczone Marty Nothstein Niemcy Jan van Eijden

1000 m[edytuj | edytuj kod]

Lp Miasto 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. Meksyk Meksyk Francja Hervé Thuet Wielka Brytania Jason Queally Nowa Zelandia Matthew Sinton
2. Stany Zjednoczone Frisco Niemcy Sören Lausberg Australia Shane Kelly Polska Grzegorz Krejner
3. Hiszpania Walencja Wielka Brytania Jason Queally Niemcy Stefan Nimke Francja Damien Gerard
4. Włochy Fiorenzuola d'Arda Niemcy Sören Lausberg Grecja Dimitris Georgalis Ukraina Ihor Trojanowski
5. Kolumbia Cali Francja Arnaud Tournant Południowa Afryka Garen Bloch Wielka Brytania Neil Campbell
Klasyfikacja końcowa Niemcy Sören Lausberg Polska Grzegorz Krejner
Wielka Brytania Jason Queally

Sprint indywidualny[edytuj | edytuj kod]

Lp Miasto 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. Meksyk Meksyk Niemcy Jan van Eijden Australia Darryn Hill Stany Zjednoczone Marty Nothstein
2. Stany Zjednoczone Frisco Francja Laurent Gané Stany Zjednoczone Marty Nothstein Niemcy Jan van Eijden
3. Hiszpania Walencja Francja Florian Rousseau Niemcy Jens Fiedler Włochy Roberto Chiappa
4. Włochy Fiorenzuola d'Arda Włochy Roberto Chiappa Francja Laurent Gané Łotwa Ainārs Ķiksis
5. Kolumbia Cali Francja Mickaël Bourgain Francja Vincent Le Quellec Stany Zjednoczone Christian Arrue
Klasyfikacja końcowa Niemcy Jan van Eijden Włochy Roberto Chiappa Francja Laurent Gané

Sprint drużynowy[edytuj | edytuj kod]

Lp Miasto 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. Meksyk Meksyk  Wielka Brytania
Chris Hoy
Craig MacLean
Jason Queally
 Polska
Grzegorz Krejner
Konrad Czajkowski
Marcin Mientki
 Hiszpania
Salvador Melia
José Antonio Villanueva
José Antonio Escuredo
2. Stany Zjednoczone Frisco  Polska
Grzegorz Krejner
Konrad Czajkowski
Marcin Mientki
 Australia
Danny Day
Gary Neiwand
Shane Kelly
 Niemcy
Jan Van Eijden
René Wolff
Sören Lausberg
3. Hiszpania Walencja  Niemcy
Jens Fiedler
Eyk Pokorny
Stefan Nimke
 Francja
Florian Rousseau
Frédéric Magné
Damien Gérard
 Polska
Bartłomiej Saczuk
Grzegorz Krejner
Marcin Mientki
4. Włochy Fiorenzuola d'Arda  Wielka Brytania
Chris Hoy
Craig MacLean
Jason Queally
 Hiszpania
José Antonio Escuredo
Diego Ortega
José Maria Moreno
 Grecja
George Chimonetos
Dimitris Georgalis
Labros Wassilopoulos
5. Kolumbia Cali  Francja
Arnaud Tournant
Mickaël Bourgain
Mickaël Bourgain
 Słowacja
Jaroslav Jeřábek
Peter Bazálik
Ján Lepka
 brak
Wielka Brytania Craig MacLean
Nowa Zelandia Neil Campbell
Wielka Brytania Craig Percival
Klasyfikacja końcowa  Wielka Brytania  Hiszpania
 Polska

Wyścig indywidualny na dochodzenie[edytuj | edytuj kod]

Lp Miasto 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. Meksyk Meksyk Francja Francis Moreau Polska Robert Karśnicki Szwajcaria Franco Marvulli
2. Stany Zjednoczone Frisco Stany Zjednoczone Christian Vande Velde Włochy Mauro Trentini Australia Luke Roberts
3. Hiszpania Walencja Niemcy Robert Bartko Ukraina Serhij Matwiejew Włochy Mauro Trentini
4. Włochy Fiorenzuola d'Arda Niemcy Jens Lehmann Rosja Aleksiej Markow Włochy Andrea Collinelli
5. Kolumbia Cali Niemcy Stefan Steinweg Australia Luke Roberts Stany Zjednoczone Mariano Friedick
Klasyfikacja końcowa Australia Luke Roberts
Włochy Mauro Trentini
Szwajcaria Franco Marvulli

Wyścig drużynowy na dochodzenie[edytuj | edytuj kod]

Lp Miasto 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. Meksyk Meksyk  Francja
Cyril Bos
Philippe Ermenault
Damien Pommereau
Francis Moreau
 Nowa Zelandia
Lee Vertongen
Gregory Henderson
Timothy Carswell
Brendon Cameron
 Kolumbia
Luis Felipe Laverde
Jhon García
Victor Herrera
Juan Alzate
2. Stany Zjednoczone Frisco  Australia
Graeme Brown
Nigel Grigg
Brett Lancaster
Luke Roberts
 Francja
Cyril Bos
Philippe Ermenault
Damien Pommereau
Francis Moreau
 Stany Zjednoczone
Adam Laurent
Thomas Mulkey
Michael Tillman
Christian Vande Velde
3. Hiszpania Walencja  Niemcy
Thorsten Rund
Christian Lademann
Daniel Becke
Guido Fulst
 Ukraina
Ołeksandr Symonenko
Rusłan Pidhorny
Serhij Czerniawski
Ołeksandr Fedenko
 Włochy
Mario Benetton
Cristian Bianchini
Mauro Trentini
Cristiano Citton
4. Włochy Fiorenzuola d'Arda  Ukraina
Ołeksandr Symonenko
Serhij Matwiejew
Serhij Czerniawski
Ołeksandr Fedenko
 Włochy
Andrea Colinelli
Mirko Crepaldi
Marco Villa
Cristiano Citton
 Rosja
Władisław Borisow
Aleksiej Markow
Władimir Karpiec
Dienis Smysłow
5. Kolumbia Cali  Australia
Luke Roberts
Brett Lancaster
Graeme Brown
Nigel Grigg
 brak
Szwecja Barbro Sandström
Dania Jimmi Madsen
Dania Jacob Nielsen
Dania Jakob Piil
 Hiszpania
Carlos Torrent
Joan Llaneras
Nuria Florencio
Santos González
Klasyfikacja końcowa  Francja  Hiszpania  Australia

Madison[edytuj | edytuj kod]

Lp Miasto 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. Meksyk Meksyk  Hiszpania
Joan Llaneras
Miguel Alzamora
 Rosja
Oleg Griszkin
Andriej Minachin
 Nowa Zelandia
Timothy Carswell
Gregory Henderson
2. Stany Zjednoczone Frisco  Argentyna
Gabriel Curuchet
Juan Curuchet
 Hiszpania
Miquel Alzamora
Isaac Gálvez
 Austria
Roland Garber
Franz Stocher
3. Hiszpania Walencja  Argentyna
Gabriel Curuchet
Juan Curuchet
 Niemcy
Guido Fulst
Thorsten Rund
 Dania
Jimmi Madsen
Anders Kristensen
4. Włochy Fiorenzuola d'Arda  Australia
Brett Aitken
Scott McGrory
 Włochy
Silvio Martinello
Marco Villa
 Belgia
Matthew Gilmore
Etienne De Wilde
5. Kolumbia Cali  Hiszpania
Joan Llaneras
Miguel Alzamora
 Argentyna
Gabriel Curuchet
Juan Curuchet
 Niemcy
Stefan Steinweg
Mario Vonhof
Klasyfikacja końcowa  Argentyna
 Hiszpania
 Australia

Wyścig punktowy[edytuj | edytuj kod]

Lp Miasto 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. Meksyk Meksyk Szwajcaria Franco Marvulli Stany Zjednoczone James Carney Rosja Aleksiej Garanin
2. Stany Zjednoczone Frisco Kanada Brian Walton Chile Luis Fernando Sepúlveda Austria Franz Stocher
3. Hiszpania Walencja Ukraina Wasyl Jakowlew Japonia Kouji Yoshii Belgia Matthew Gilmore
4. Włochy Fiorenzuola d'Arda Włochy Silvio Martinello Korea Południowa Cho Ho-sung Dania Jakob Piil
5. Kolumbia Cali Argentyna Juan Curuchet Polska Zbigniew Wyrzykowski Australia Nigel Grigg
Klasyfikacja końcowa Korea Południowa Cho Ho-sung
Polska Zbigniew Wyrzykowski
Stany Zjednoczone James Carney
Argentyna Juan Curuchet
Chile Luis Fernando Sepúlveda

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

500 m[edytuj | edytuj kod]

Lp Miasto 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. Meksyk Meksyk Kanada Tanya Dubnicoff Meksyk Nancy Contreras Rosja Oksana Griszyna
2. Stany Zjednoczone Frisco Francja Félicia Ballanger Kanada Tanya Dubnicoff Chińska Republika Ludowa Jiang Cuihua
3. Hiszpania Walencja Francja Félicia Ballanger Chińska Republika Ludowa Jiang Cuihua Meksyk Nancy Contreras
4. Włochy Fiorenzuola d'Arda Zawody odwołane
5. Kolumbia Cali Kanada Tanya Dubnicoff Niemcy Kathrin Freitag Chińska Republika Ludowa Jiang Cuihua
Klasyfikacja końcowa Kanada Tanya Dubnicoff Chińska Republika Ludowa Jiang Cuihua Francja Félicia Ballanger
Meksyk Nancy Contreras

Sprint indywidualny[edytuj | edytuj kod]

Lp Miasto 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. Meksyk Meksyk Kanada Tanya Dubnicoff Stany Zjednoczone Jennie Reed Rosja Oksana Griszyna
2. Stany Zjednoczone Frisco Francja Félicia Ballanger Kanada Tanya Dubnicoff Chińska Republika Ludowa Wang Yan
3. Hiszpania Walencja Francja Félicia Ballanger Stany Zjednoczone Jennie Reed Francja Magali Faure
4. Włochy Fiorenzuola d'Arda Francja Félicia Ballanger Chińska Republika Ludowa Wang Yan Chińska Republika Ludowa Jiang Cuihua
5. Kolumbia Cali Kanada Tanya Dubnicoff Australia Michelle Ferris Stany Zjednoczone Tanya Lindenmuth
Klasyfikacja końcowa Francja Félicia Ballanger Kanada Tanya Dubnicoff Chińska Republika Ludowa Wang Yan

Wyścig indywidualny na dochodzenie[edytuj | edytuj kod]

Lp Miasto 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. Meksyk Meksyk Litwa Rasa Mažeikytė Wielka Brytania Yvonne McGregor Holandia Leontien van Moorsel
2. Stany Zjednoczone Frisco Stany Zjednoczone Erin Veenstra Nowa Zelandia Sarah Ulmer Rosja Natalja Karimowa
3. Hiszpania Walencja Litwa Rasa Mažeikytė Niemcy Judith Arndt Australia Lucy Tyler Sharman
4. Włochy Fiorenzuola d'Arda Holandia Leontien van Moorsel Francja Marion Clignet Rosja Jelena Czałych
5. Kolumbia Cali Francja Marion Clignet Nowa Zelandia Sarah Ulmer Rosja Natalja Karimowa
Klasyfikacja końcowa Litwa Rasa Mažeikytė Francja Marion Clignet Nowa Zelandia Sarah Ulmer
Holandia Leontien van Moorsel

Wyścig punktowy[edytuj | edytuj kod]

Lp Miasto 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. Meksyk Meksyk Kanada Mandy Poitras Włochy Antonella Bellutti Rosja Olga Slusariewa
2. Stany Zjednoczone Frisco Rosja Olga Slusariewa Australia Alayna Burns Niemcy Anke Wichmann
3. Hiszpania Walencja Meksyk Belem Guerrero Niemcy Judith Arndt Włochy Antonella Bellutti
4. Włochy Fiorenzuola d'Arda Rosja Jelena Czałych Włochy Antonella Bellutti Francja Magali Faure
5. Kolumbia Cali Francja Marion Clignet Meksyk Belem Guerrero Litwa Edita Kubelskienė
Klasyfikacja końcowa Włochy Antonella Bellutti Meksyk Belem Guerrero Rosja Olga Slusariewa

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]