Puchar Świata w short tracku

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

Puchar Świata w short tracku – cykl zawodów w short tracku rozgrywany od sezonu zimowego 1997/98 dla mężczyzn i dla kobiet. Rozgrywki organizuje Międzynarodowa Unia Łyżwiarska (ISU).

Zwycięzcy[edytuj]

Mężczyźni[edytuj]

Sezon Generalna 500 m 1000 m 1500 m Drużynowa
1997/98
1998/99 Chińska Republika Ludowa Li Jiajun Włochy Fabio Carta Korea PołudniowaKim Dong-sung Korea Południowa Kim Dong-sung  Włochy
1999/00 Korea Południowa Kim Dong-sung Chińska Republika Ludowa Li Jiajun Korea Południowa Kim Dong-sung Chińska Republika Ludowa Li Jiajun  Korea Południowa
2000/01 Stany Zjednoczone Apolo Anton Ohno Stany Zjednoczone Apolo Anton Ohno Stany Zjednoczone Apolo Anton Ohno Stany Zjednoczone Apolo Anton Ohno  Kanada
2001/02 Korea Południowa Kim Dong-sung Chińska Republika Ludowa Li Jiajun Korea Południowa Kim Dong-sung Korea Południowa Kim Dong-sung  Korea Południowa
2002/03 Stany Zjednoczone Apolo Anton Ohno Kanada Jean-François Monette Stany Zjednoczone Apolo Anton Ohno Włochy Fabio Carta  Kanada
2003/04 Korea Południowa Ahn Hyun-soo Chińska Republika Ludowa Li Jiajun Korea Południowa Ahn Hyun-soo Korea Południowa Ahn Hyun-soo  Chiny
2004/05 Stany Zjednoczone Apolo Anton Ohno Kanada Mathieu Turcotte Stany Zjednoczone Apolo Anton Ohno Stany Zjednoczone Apolo Anton Ohno  Kanada
2005/06 Korea Południowa Ahn Hyun-soo Korea Południowa Ahn Hyun-soo Korea Południowa Lee Ho-suk Korea Południowa Ahn Hyun-soo  Korea Południowa
2006/07 Korea Południowa Tyson Heung Korea Południowa Tyson Heung Korea Południowa Lee Ho-suk Korea Południowa Ahn Hyun-soo  Korea Południowa
2007/08 Korea Południowa Lee Ho-suk Korea Południowa Sung Si-bak Korea Południowa Ahn Hyun-soo Korea Południowa Lee Ho-suk  Korea Południowa
2008/09 Korea Południowa Sung Si-bak Kanada François-Louis Tremblay Korea Południowa Lee Ho-suk Korea Południowa Sung Si-bak  Korea Południowa
2009/10 Korea Południowa Lee Jung-su Kanada Charles Hamelin Korea Południowa Lee Jung-su Korea Południowa Lee Jung-su Korea Południowa Korea Południowa
2010/11 Francja Thibaut Fauconnet Stany Zjednoczone Simon Cho Francja Thibaut Fauconnet Francja Maxime Chataignier Kanada Kanada
2011/12 Korea Południowa Noh Jin-kyu Kanada Olivier Jean Korea Południowa Kwak Yoon-gy Korea Południowa Noh Jin-kyu Kanada Kanada
2012/13 Korea Południowa Noh Jin-kyu Kanada Charles Hamelin Korea Południowa Kwak Yoon-gy Korea Południowa Noh Jin-kyu Korea Południowa Korea Południowa
2013/14 Kanada Charles Hamelin Rosja Wiktor Ahn Kanada Charles Hamelin Kanada Charles Hamelin  Stany Zjednoczone
2014/15 Korea Południowa Sin Da-woon Rosja Dmitrij Migunow Rosja Siemion Jelistratow Korea Południowa Sin Da-woon  Holandia
2015/16 Kanada Charles Hamelin Rosja Dmitrij Migunow Rosja Siemion Jelistratow Korea Południowa Kwak Yoon-gy  Kanada

Kobiety[edytuj]

Sezon Generalna 500 m 1000 m 1500 m Drużynowa
1997/98
1998/99 Chińska Republika Ludowa Yang Yang (A) Chińska Republika Ludowa Wang Chunlu Chińska Republika Ludowa Yang Yang (S) Chińska Republika Ludowa Yang Yang (A)  Chiny
1999/00 Chińska Republika Ludowa Yang Yang (A) Chińska Republika Ludowa Yang Yang (S) Chińska Republika Ludowa Yang Yang (A) Chińska Republika Ludowa Yang Yang (A)  Chiny
2000/01 Chińska Republika Ludowa Yang Yang (A) Bułgaria Jewgenia Radanowa Chińska Republika Ludowa Yang Yang (A) Chińska Republika Ludowa Yang Yang (A)  Chiny
2001/02 Chińska Republika Ludowa Yang Yang (A) Chińska Republika Ludowa Yang Yang (S) Chińska Republika Ludowa Yang Yang (A) Chińska Republika Ludowa Yang Yang (A)  Chiny
2002/03 Chińska Republika Ludowa Tian Yufu Kanada Amélie Goulet-Nadon Kanada Amélie Goulet-Nadon Kanada Amélie Goulet-Nadon  Chiny
2003/04 Korea Południowa Choi Eun-kyung Chińska Republika Ludowa Tian Yufu Korea Południowa Choi Eun-kyung Korea Południowa Choi Eun-kyung  Korea Południowa
2004/05 Chińska Republika Ludowa Wang Meng Chińska Republika Ludowa Wang Meng Korea Południowa Choi Eun-kyung Korea Południowa Jin Sun-yu  Chiny
2005/06 Korea Południowa Jin Sun-yu Chińska Republika Ludowa Wang Meng Chińska Republika Ludowa Wang Meng Korea Południowa Jin Sun-yu  Korea Południowa
2006/07 Korea Południowa Jung Eun-ju Chińska Republika Ludowa Wang Meng Korea Południowa Byun Chun-sa Korea Południowa Jung Eun-ju  Chiny
2007/08 Korea Południowa Jin Sun-yu Chińska Republika Ludowa Wang Meng Korea Południowa Jin Sun-yu Korea Południowa Jin Sun-yu  Chiny
2008/09 Chińska Republika Ludowa Wang Meng Chińska Republika Ludowa Wang Meng Chińska Republika Ludowa Wang Meng Chińska Republika Ludowa Zhou Yang  Chiny
2009/10 Chińska Republika Ludowa Wang Meng Chińska Republika Ludowa Wang Meng Chińska Republika Ludowa Wang Meng Chińska Republika Ludowa Zhou Yang Chińska Republika Ludowa Chiny
2010/11 Stany Zjednoczone Katherine Reutter Kanada Marianne St-Gelais Stany Zjednoczone Katherine Reutter Stany Zjednoczone Katherine Reutter Chińska Republika Ludowa Chiny
2011/12 Włochy Arianna Fontana Włochy Arianna Fontana Japonia Yui Sakai Korea Południowa Cho Ha-ri Chińska Republika Ludowa Chiny
2012/13 Korea Południowa Shim Suk-hee Chińska Republika Ludowa Wang Meng Wielka Brytania Elise Christie Korea Południowa Shim Suk-hee Chińska Republika Ludowa Chiny
2013/14 Korea Południowa Shim Suk-hee Chińska Republika Ludowa Wang Meng Korea Południowa Shim Suk-hee Korea Południowa Shim Suk-hee  Korea Południowa
2014/15 Korea Południowa Choi Min-jeong Chińska Republika Ludowa Fan Kexin Korea Południowa Shim Suk-hee Korea Południowa Choi Min-jeong  Korea Południowa
2015/16 Korea Południowa Choi Min-jeong Kanada Marianne St-Gelais Korea Południowa Choi Min-jeong Korea Południowa Choi Min-jeong  Korea Południowa

Zobacz też[edytuj]

Linki zewnętrzne[edytuj]