Puchar Świata w short tracku 2010/2011

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Short track speed skating pictogram.svg
Puchar Świata w short tracku
2009/2010 – 2010/2011 – 2011/2012
Zwycięzcy
Kobiety
500 m
1000 m
1500 m
3000 m Drużynowo
Mężczyźni
500 m
1000 m
1500 m
5000 m Drużynowo

Puchar Świata w short tracku 2010/2011 jest to 14. edycja zawodów w short tracku. Zawodnicy podczas tego sezonu wystąpią w sześciu zawodach tego cyklu rozgrywek. Rywalizacja rozpocznie się w Montrealu 22 października, a zakończy w Dreźnie 20 lutego 2011 roku.

Kalendarz Pucharu Świata[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Lp. Miejscowość Data Konkurencja 1 miejsce 2 miejsce 3 miejsce
1 PŚ. Kanada Montreal 22 października 2010 1500 metrów Stany Zjednoczone Jeff Simon Stany Zjednoczone Simon Cho Kanada Guillaume Bastille
22 października 2010 1000 metrów Francja Thibaut Fauconnet Kanada Michael Gilday Stany Zjednoczone Travis Jayner
23 października 2010 500 metrów Kanada Charles Hamelin Stany Zjednoczone Simon Cho Chińska Republika Ludowa Liang Wenhao
23 października 2010 1500 metrów Kanada Guillaume Bastille Stany Zjednoczone Travis Jayner Francja Maxime Chataigner
24 października 2010 5000 metrów drużynowo  Kanada
Charles Hamelin
Steve Langton
Michael Gilday
François-Louis Tremblay
François Hamelin
 Francja
Thibault Fauconnet
Maxime Chataignier
Jeremy Masson
Sebastien Lepape
 Stany Zjednoczone
Jeff Simon
Simon Cho
Travis Jayner
Kyle Carr
2 PŚ. Kanada Quebec City 29 października 2010 1500 metrów Kanada Michael Gilday Włochy Nicola Rodigari Francja Maxime Chataignier
29 października 2010 1000 metrów Francja Thibaut Fauconnet Chińska Republika Ludowa Yu Yongjun Stany Zjednoczone Anthony Lobello
30 października 2010 500 metrów Kanada François-Louis Tremblay Chińska Republika Ludowa Liang Wenhao Kanada Charles Hamelin
30 października 2010 1000 metrów Kanada Charles Hamelin Stany Zjednoczone Anthony Lobello Jr Kanada Guillaume Bastille
31 października 2010 5000 metrów drużynowo  Kanada
Charles Hamelin
Steve Langton
Michael Gilday
François-Louis Tremblay
François Hamelin
 Stany Zjednoczone
Jeff Simon
Simon Cho
Travis Jayner
Kyle Carr
 Włochy
Tommaso Dotti
Edoardo Reggiani
Nicola Rodigari
Davide Viscardi
3 PŚ. Chińska Republika Ludowa Changchun 4 grudnia 2010 500 metrów Chińska Republika Ludowa Han Jialiang Francja Thibaut Fauconnet Stany Zjednoczone Ryan Bedford
4 grudnia 2010 1500 metrów Korea Południowa Lee Ho-suk Chińska Republika Ludowa Liu Xianwei Stany Zjednoczone Jeff Simon
5 grudnia 2010 500 metrów Rosja Semen Elistratov Kanada Remi Beaulieu Japonia Ryosuke Sakazume
5 grudnia 2010 1000 metrów Korea Południowa Kim Byeong-jun Francja Thibaut Fauconnet Francja Maxime Chataigner
5 grudnia 2010 5000 metrów drużynowo  Kanada  Stany Zjednoczone  Korea Południowa
4 PŚ. Chińska Republika Ludowa Szanghaj 10 grudnia 2010 1500 metrów Korea Południowa Kim Cheol-min Chińska Republika Ludowa Song Weilong Francja Maxime Chataigner
10 grudnia 2010 1000 metrów Korea Południowa Noh Jin-kyu Holandia Sjinke Knegt Korea Południowa Lee Ho-suk
11 grudnia 2010 500 metrów Korea Południowa Sung Si-bak Francja Thibaut Fauconnet Korea Południowa Lee Ho-suk
11 grudnia 2010 1500 metrów Korea Południowa Noh Jin-kyu Japonia Yuzu Takamido Kanada Olivier Jean
12 grudnia 2010 5000 metrów drużynowo  Korea Południowa  Kanada  Holandia
15. Mistrzostwa Europy 2011Holandia Heerenveen
5 PŚ. Rosja Moskwa 11 lutego 2011 1500 metrów Korea Południowa Noh Jin-kyu Stany Zjednoczone Travis Jayner Kanada Michael Gilday
11 lutego 2011 1000 metrów Korea Południowa Kim Byeong-jun Kanada Francois Hamelin Chińska Republika Ludowa Liang Wenhao
12 lutego 2011 500 metrów Stany Zjednoczone Simon Cho Wielka Brytania Paul Stanley Holandia Freek Van Der Wart
12 lutego 2011 1000 metrów Korea Południowa Noh Jin-kyu Francja Thibaut Fauconnet Stany Zjednoczone Travis Jayner
13 lutego 2011 5000 metrów drużynowo Holandia Holandia Francja Francja Kanada Kanada
6 PŚ. Niemcy Drezno 18 lutego 2011 500 metrów Francja Thibaut Fauconnet Stany Zjednoczone Simon Cho Stany Zjednoczone Travis Jayner
18 lutego 2011 1500 metrów Chińska Republika Ludowa Liu Xianwei Korea Południowa Lee Ho-suk Kanada Michael Gilday
19 lutego 2011 500 metrów Stany Zjednoczone Simon Cho Chińska Republika Ludowa Liang Wenhao Francja Thibaut Fauconnet
19 lutego 2011 1000 metrów Chińska Republika Ludowa Song Weilong Kanada Guillaume Bastille Korea Południowa Noh Jin-kyu
20 lutego 2011 5000 metrów drużynowo Niemcy Niemcy Korea Południowa Korea Południowa Kanada Kanada
36. Mistrzostwa Świata 2011Wielka Brytania Sheffield
21. Drużynowe Mistrzostwa Świata 2011Polska Warszawa

Klasyfikacje[edytuj | edytuj kod]

500 metrów
Lp. Zawodnik Punkty
1. Kanada Charles Hamelin 1722
2. Francja Thibaut Fauconnet 1635
3. Chińska Republika Ludowa Han Jialiang 1590
4. Kanada François-Louis Tremblay 1512
5. Chińska Republika Ludowa Liang Wenhao 1475
6. Korea Południowa Sung Si-bak 1410
7. Chińska Republika Ludowa Yang Jin 1184
8. Stany Zjednoczone Simon Cho 1178
9. Rosja Semen Elistratov 1134
10. Japonia Ryosuke Sakazume 996
1000 metrów
Lp. Zawodnik Punkty
1. Francja Thibaut Fauconnet 2800
2. Stany Zjednoczone Travis Jayner 1702
3. Stany Zjednoczone Anthony Lobello 1664
4. Korea Południowa Noh Jin-kyu 1512
5. Kanada Michael Gilday 1456
6. Kanada Charles Hamelin 1000
7. Korea Południowa Kim Byeong-jun 1000
8. Chińska Republika Ludowa Yu Yongjun 930
9. Korea Południowa Sung Si-bak 922
10. Holandia Sjinkie Knegt 816
1500 metrów
Lp. Zawodnik Punkty
1. Francja Maxime Chataigner 1920
2. Stany Zjednoczone Jeff Simon 1850
3. Korea Południowa Kim Cheol-min 1774
4. Kanada Guillaume Bastille 1747
5. Chińska Republika Ludowa Song Weilong 1522
6. Chińska Republika Ludowa Liu Xianwei 1296
7. Japonia Yuzo Takamido 1230
8. Korea Południowa Noh Jin-kyu 1035
9. Kanada Michael Gilday 1026
10. Japonia Yuma Sakurai 1000
5000 metrów drużynowo
Lp. Zawodnik Punkty
1.  Kanada 3000
2.  Stany Zjednoczone 2240
3.  Korea Południowa 1640
4.  Chiny 1536
5.  Holandia 1460
6.  Włochy 1260
7.  Rosja 1250
8.  Francja 1220
9.  Niemcy 918
10.  Japonia 564

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Lp. Miejscowość Data Konkurencja 1 miejsce 2 miejsce 3 miejsce
1 PŚ. Kanada Montreal 22 października 2010 1500 metrów Stany Zjednoczone Lana Gehring Chińska Republika Ludowa Zhou Yang Kanada Valerie Maltais
22 października 2010 1000 metrów Stany Zjednoczone Katherine Reutter Kanada Marianne St-Gelais Chińska Republika Ludowa Liu Qiuhong
23 października 2010 500 metrów Kanada Marianne St-Gelais Włochy Arianna Fontana Kanada Valerie Lambert
23 października 2010 1500 metrów Stany Zjednoczone Katherine Reutter Kanada Marie-Ève Drolet Chińska Republika Ludowa Zhou Yang
24 października 2010 3000 metrów drużynowo  Chiny  Stany Zjednoczone  Japonia
2 PŚ. Kanada Quebec City 29 października 2010 1500 metrów Chińska Republika Ludowa Zhou Yang Stany Zjednoczone Katherine Reutter Japonia Biba Sakurai
29 października 2010 1000 metrów Stany Zjednoczone Lana Gehring Włochy Arianna Fontana Kanada Marianne St-Gelais
30 października 2010 500 metrów Kanada Marianne St-Gelais Włochy Arianna Fontana Chińska Republika Ludowa Fan Kexin
30 października 2010 1000 metrów Chińska Republika Ludowa Zhou Yang Stany Zjednoczone Katherine Reutter Wielka Brytania Elise Christie
31 października 2010 3000 metrów drużynowo  Chiny  Kanada  Stany Zjednoczone
3 PŚ. Chińska Republika Ludowa Changchun 4 grudnia 2010 500 metrów Chińska Republika Ludowa Zhao Nannan Chińska Republika Ludowa Liu Qiuhong Chińska Republika Ludowa Fan Kexin
4 grudnia 2010 1500 metrów Stany Zjednoczone Katherine Reutter Korea Południowa Cho Ha-ri Japonia Biba Sakurai
5 grudnia 2010 500 metrów Chińska Republika Ludowa Zhao Nannan Chińska Republika Ludowa Fan Kexin Korea Południowa Kim Dam-min
5 grudnia 2010 1000 metrów Korea Południowa Yang Shin-young Kanada Marie-Ève Drolet Chińska Republika Ludowa Zhou Yang
5 grudnia 2010 3000 metrów drużynowo  Korea Południowa  Chiny  Holandia
4 PŚ. Chińska Republika Ludowa Szanghaj 10 grudnia 2010 1500 metrów Korea Południowa Yang Shin-young Korea Południowa Hwang Hyun-sun Korea Południowa Kim Dam-min
10 grudnia 2010 1000 metrów Korea Południowa Cho Ha-ri Chińska Republika Ludowa Zhou Yang Chińska Republika Ludowa Liu Qiuhong
11 grudnia 2010 500 metrów Chińska Republika Ludowa Zhao Nannan Chińska Republika Ludowa Liu Qiuhong Kanada Jessica Gregg
11 grudnia 2010 1500 metrów Korea Południowa Cho Ha-ri Korea Południowa Park Seung-hi Chińska Republika Ludowa Zhou Yang
12 grudnia 2010 3000 metrów drużynowo  Chiny  Korea Południowa  Włochy
15. Mistrzostwa Europy 2011Holandia Heerenveen
5 PŚ. Rosja Moskwa 11 lutego 2011 1500 metrów Stany Zjednoczone Katherine Reutter Korea Południowa Cho Ha-ri Korea Południowa Kim Dam-min
11 lutego 2011 1000 metrów Korea Południowa Yang Shin-young Korea Południowa Hwang Hyun-sun Chińska Republika Ludowa Li Jiranrou
12 lutego 2011 500 metrów Kanada Marianne St-Gelais Chińska Republika Ludowa Liu Qiuhong Włochy Martina Valcepina
12 lutego 2011 1000 metrów Stany Zjednoczone Katherine Reutter Korea Południowa Hwang Hyun-sun Korea Południowa Kim Dam-min
13 lutego 2011 3000 metrów drużynowo Chińska Republika Ludowa Chiny Kanada Kanada Włochy Włochy
6 PŚ. Niemcy Drezno 18 lutego 2011 500 metrów Kanada Marianne St-Gelais Chińska Republika Ludowa Liu Qiuhong Włochy Liu Qiuhong
18 lutego 2011 1500 metrów Korea Południowa Yang Shin-young Kanada Marie-Ève Drolet Korea Południowa Hwang Hyun-sun
19 lutego 2011 500 metrów Kanada Marianne St-Gelais Włochy Martina Valcepina Chińska Republika Ludowa Liu Qiuhong
19 lutego 2011 1000 metrów Korea Południowa Yang Shin-young Japonia Yui Sakai Kanada Marie-Ève Drolet
20 lutego 2011 3000 metrów drużynowo Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone Korea Południowa Korea Południowa Kanada Kanada
36. Mistrzostwa Świata 2011Wielka Brytania Sheffield
21. Drużynowe Mistrzostwa Świata 2011Polska Warszawa

Klasyfikacje[edytuj | edytuj kod]

500 metrów
Lp. Zawodnik Punkty
1. Chińska Republika Ludowa Zhao Nannan 3000
2. Chińska Republika Ludowa Fan Kexin 2080
3. Chińska Republika Ludowa Liu Qiuhong 2010
4. Kanada Marianne St-Gelais 2000
5. Włochy Arianna Fontana 1644
6. Japonia Yui Sakai 1132
7. Kanada Valerie Lambert 968
8. Węgry Erika Huszar 787
9. Kanada Jessica Gregg 726
10. Korea Południowa Yang Shin-young 722
1000 metrów
Lp. Zawodnik Punkty
1. Chińska Republika Ludowa Zhou Yang 2440
2. Stany Zjednoczone Katherine Reutter 1968
3. Chińska Republika Ludowa Liu Qiuhong 1690
4. Stany Zjednoczone Lana Gehring 1538
5. Kanada Marie-Ève Drolet 1480
6. Kanada Marianne St-Gelais 1440
7. Chińska Republika Ludowa Zhao Nannan 1050
8. Stany Zjednoczone Alyson Dudek 1036
9. Korea Południowa Cho Ha-ri 1000
10. Korea Południowa Yang Shin-young 1000
1500 metrów
Lp. Zawodnik Punkty
1. Stany Zjednoczone Katherine Reutter 2800
2. Chińska Republika Ludowa Zhou Yang 2440
3. Korea Południowa Cho Ha-ri 1800
4. Kanada Marie-Ève Drolet 1538
5. Japonia Biba Sakurai 1490
6. Korea Południowa Kim Dam-min 1414
7. Kanada Valerie Maltais 1152
8. Węgry Bernadett Heidum 1132
9. Korea Południowa Park Seung-hi 1128
10. Holandia Jorien ter Mors 1056
3000 metrów drużynowo
Lp. Zawodnik Punkty
1.  Chiny 3000
2.  Kanada 1952
3.  Stany Zjednoczone 1850
4.  Korea Południowa 1800
5.  Japonia 1536
6.  Holandia 1378
7.  Włochy 1260
8.  Rosja 1066
9.  Niemcy 852
10.  Polska 336

Wyniki Polaków[edytuj | edytuj kod]

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Miejsce Zawodnik Kanada Kanada Chińska Republika Ludowa Chińska Republika Ludowa Rosja Niemcy Punkty
500 metrów 9. Patrycja Maliszewska 86 (12.) 69 (13.) 24 (21.) + 512 (4.) 86 (12.) 262 (7.) + 134 (10.) 1149
53. Magdalena Szwajlik 25 (20.) 21 (24.) 46
70. Agnieszka Olechnicka 20 (25.) 20
78. Anna Romanowicz 16 (29.) 16
1000 metrów 56. Paula Bzura 13 (32.) 19 (26.) 25 (20.) 17 (28.) 74
70. Magdalena Szwajlik 15 (30.) 18 (27.) 33
82. Patrycja Maliszewska 21 (24.) 21
84. Anna Romanowicz 18 (27.) 18
85. Agnieszka Olechnicka 17 (28.) 17
1500 metrów 23. Paula Bzura 107 (11.) 86 (12.) 86 (12.) 210 (8.) + 44 (15.) 22 (23.) 555
38. Patrycja Maliszewska 86 (12.) 23 (22.) 109
57. Agnieszka Olechnicka 22 (23.) 19 (26.) 41
3000 metrów drużyna 11. Polska 168 (9.) 168 (9.) 336

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Miejsce Zawodnik Kanada Kanada Chińska Republika Ludowa Chińska Republika Ludowa Rosja Niemcy Punkty
500 metrów 19 Bartosz Konopko 14 36 64
48 Dariusz Kulesza 37 8
1000 metrów 38 Jakub Jaworski 19 34 37
27 Bartosz Konopko 12 86
52 Dariusz Kulesza 22 23
1500 metrów 44 Jakub Jaworski 22 31 37
53 Bartosz Konopko 26 19
5000 metrów drużyna - Polska

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]