Puchar Świata w short tracku 2018/2019

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Świata w short tracku
2018/2019
2017/2018 2019/2020
Data 02.11 – 10.02.2018
Miejsce rozpoczęcia Kanada Calgary
Miejsce zakończenia Włochy Turyn
Organizator ISU
Liczba konkurencji 4 (5)

Puchar Świata w short tracku 2018/2019 – to 22. edycja zawodów w tej dyscyplinie. Zawodnicy podczas tego sezonu wystąpili w pięciu zawodach tego cyklu rozgrywek. Rywalizacja rozpoczęła się w Calgary 2 listopada 2018 roku, a zakończyła się w Turynie 10 lutego 2019 roku.

Kalendarz Pucharu Świata[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Lp. Miejscowość Data Konkurencja 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. PŚ Kanada Calgary 3.11.2018 500 m (1) Chińska Republika Ludowa Wu Dajing Węgry Liu Shaoang Korea Południowa Kim Gun-woo
3.11.2018 1500 m Japonia Kazuki Yoshinaga Korea Południowa Lee June-seo Izrael Władysław Bykanow
4.11.2018 500 m (2) Chińska Republika Ludowa Wu Dajing Kazachstan Abzal Ażgalijew Węgry Shaolin Sándor Liu
4.11.2018 1000 m Węgry Liu Shaoang Korea Południowa Park Ji-won Chińska Republika Ludowa Ren Ziwei
4.11.2018 5000 m drużynowo  Węgry
Csaba Burján
Cole William Isaac Krueger
Liu Shaoang
Shaolin Sándor Liu
(Alex Varnyú)
WR
 Korea Południowa
Hong Kyung-hwan
Lee June-seo
Lim Hyo-jun
Park Ji-won
(Hwang Dae-heon)
(Kim Gun-woo)
 Holandia
Daan Breeuwsma
Dennis Visser
Itzhak de Laat
Sjinkie Knegt
2. PŚ Stany Zjednoczone Salt Lake City 10.11.2018 1000 m (1) Węgry Shaolin Sándor Liu Chińska Republika Ludowa Ren Ziwei Korea Południowa Park Ji-won
10.11.2018 1500 m Holandia Sjinkie Knegt Korea Południowa Lee June-seo Kanada Steven Dubois
11.11.2018 500 m Chińska Republika Ludowa Wu Dajing WR Korea Południowa Lim Hyo-jun Węgry Liu Shaoang
11.11.2018 1000 m (2) Korea Południowa Hong Kyung-hwan Francja Thibaut Fauconnet Rosja Denis Ajrapetian
11.11.2018 5000 m drużynowo  Węgry
Csaba Burján
Liu Shaoang
Shaolin Sándor Liu
Alex Varnyú
(Cole William Isaac Krueger)
 Chiny
Jia Haidong
Ren Ziwei
Wu Dajing
Yu Songnan
(Li Wenlong)
(Wang Pengyu)
 Rosja
Denis Ajrapetian
Konstantin Iwliew
Aleksander Szułginow
Pawieł Sitnikow
3. PŚ Kazachstan Ałmaty 8.12.2018 1000 m Węgry Liu Shaoang Holandia Sjinkie Knegt Korea Południowa Lee June-seo
8.12.2018 1500 m (1) Korea Południowa Lim Hyo-jun Korea Południowa Kim Gun-woo Korea Południowa Hwang Dae-heon
9.12.2018 500 m Kanada Samuel Girard Węgry Liu Shaoang Kazachstan Abzal Ażgalijew
9.12.2018 1500 m (2) Korea Południowa Kim Gun-woo Korea Południowa Hong Kyung-hwan Korea Południowa Lee June-seo
9.12.2018 5000 m drużynowo  Holandia
Daan Breeuwsma
Itzhak de Laat
Sjinkie Knegt
Dennis Visser
 Kanada
Pascal Dion
Steven Dubois
Samuel Girard
Charles Hamelin
(Charle Cournoyer)
 Chiny
An Kai
Sun Long
Xu Hongzhi
Yu Songnan
(Zhang Weizhi)
23. Mistrzostwa Europy 2019Holandia Dordrecht
4. PŚ Niemcy Drezno 2.02.2019 1000 m (1) Korea Południowa Hwang Dae-heon Kanada Charle Cournoyer Korea Południowa Hong Kyung-hwan
2.02.2019 1500 m Korea Południowa Kim Gun-woo Kanada Charles Hamelin Korea Południowa Lim Hyo-jun
3.02.2019 500 m Korea Południowa Lim Hyo-jun Korea Południowa Hwang Dae-heon Kanada Cedrik Blais
3.02.2019 1000 m (2) Korea Południowa Park Ji-won Izrael Władysław Bykanow Francja Sebastien Lepape
3.02.2019 5000 m drużynowo  Kanada
Charle Cournoyer
Pascal Dion
Samuel Girard
Charles Hamelin
 Japonia
(Teppei Kikuchi)
(Keita Watanabe)
(Hiroki Yokoyama)
(Kazuki Yoshinaga)
 Węgry
Csaba Burján
(Cole William Isaac Krueger)
Shaolin Sándor Liu
Alex Varnyú
5. PŚ Włochy Turyn 9.02.2019 500 m (1) Korea Południowa Hwang Dae-heon Węgry Shaolin Sándor Liu Kanada Cedrik Blais
9.02.2019 1500 m Korea Południowa Kim Gun-woo Korea Południowa Hong Kyung-hwan Kanada Steven Dubois
10.02.2019 500 m (2) Korea Południowa Lim Hyo-jun Korea Południowa Kim Gun-woo Chińska Republika Ludowa Yu Songnan
10.02.2019 1000 m Korea Południowa Hwang Dae-heon Korea Południowa Park Ji-won Kanada Steven Dubois
10.02.2019 5000 m drużynowo  Rosja
Denis Ajrapetjan
Semen Jelistratow
Alexander Szulginow
Paweł Sitnikow
 Japonia
(Kota Kikuchi)
(Keita Watanabe)
(Hiroki Yokoyama)
(Kazuki Yoshinaga)
 Włochy
(Mattia Antonioli)
(Andrea Cassinelli)
(Juri Confortola)
(Tommaso Dotti)
44. Mistrzostwa Świata 2019Bułgaria Sofia

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Lp. Miejscowość Data Konkurencja 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. PŚ Kanada Calgary 3.11.2018 500 m (1) Polska Natalia Maliszewska Holandia Yara van Kerkhof Kanada Alyson Charles
3.11.2018 1500 m Holandia Suzanne Schulting Kanada Courtney Lee Sarault Rosja Jekaterina Jefremienkowa
4.11.2018 500 m (2) Holandia Lara van Ruijven Chińska Republika Ludowa Fan Kexin Kanada Alyson Charles
4.11.2018 1000 m Holandia Suzanne Schulting Rosja Sofia Proswirnowa Francja Veronique Pierron
4.11.2018 3000 m drużynowo  Rosja
Jekaterina Jefremienkowa
Jekaterina Konstantinowa
Jemina Małagicz
Sofia Proswirnowa
 Korea Południowa
Choi Min-jeong
Kim Ji-yoo
Kim Ye-jin
Shim Suk-hee
(Noh Ah-rum)
(Choi Ji-hyun)
 Kanada
Alyson Charles
Camille de Serres-Rainville
Claudia Gagnon
Courtney Lee Sarault
(Alison Desmarais)
2. PŚ Stany Zjednoczone Salt Lake City 10.11.2018 1000 m (1) Holandia Suzanne Schulting Rosja Sofia Proswirnowa Chińska Republika Ludowa Fan Kexin
10.11.2018 1500 m Korea Południowa Choi Min-jeong Korea Południowa Kim Ji-yoo Chińska Republika Ludowa Li Xuan
11.11.2018 500 m Polska Natalia Maliszewska Holandia Suzanne Schulting Chińska Republika Ludowa Fan Kexin
11.11.2018 1000 m (2) Kanada Alyson Charles Niemcy Anna Seidel Korea Południowa Noh Ah-rum
11.11.2018 3000 m drużynowo  Korea Południowa
Choi Ji-hyun
Choi Min-jeong
Kim Ji-yoo
Noh Ah-rum
(Kim Ye-jin)
 Rosja
Jekaterina Jefremienkowa
Jekaterina Konstantinowa
Jemina Małagicz
Sofia Proswirnowa
 Japonia
Moemi Kikuchi
Sumire Kikuchi
Yuki Kikuchi
Hitomi Saito
(Ami Hirai)
(Shione Kaminaga)
3. PŚ Kazachstan Ałmaty 8.12.2018 1000 m Holandia Suzanne Schulting Kanada Kim Boutin Korea Południowa Noh Ah-rum
8.12.2018 1500 m (1) Korea Południowa Kim Geon-hee Rosja Jekaterina Jefremienkowa Chińska Republika Ludowa Li Jinyu
9.12.2018 500 m Węgry Petra Jászapáti Holandia Lara van Ruijven Polska Natalia Maliszewska
9.12.2018 1500 m (2) Korea Południowa Choi Min-jeong Holandia Suzanne Schulting Kanada Kim Boutin
9.12.2018 3000 m drużynowo  Holandia
Rianne de Vries
Suzanne Schulting
Yara van Kerkhof
Lara van Ruijven
 Korea Południowa
Choi Min-jeong
Kim Geon-hee
Kim Ji-yoo
Shim Suk-hee
(Noh Ah-rum)
(Choi Ji-hyun)
 Kanada
Danae Blais
Kim Boutin
Alyson Charles
Camille de Serres-Rainville
23. Mistrzostwa Europy 2019Holandia Dordrecht
4. PŚ Niemcy Drezno 2.02.2019 1000 m (1) Rosja Sofia Proswirnowa Korea Południowa Choi Ji-hyun Włochy Cynthia Mascitto
2.02.2019 1500 m Korea Południowa Kim Ji-yoo Kanada Kim Boutin Holandia Suzanne Schulting
3.02.2019 500 m Włochy Martina Valcepina Holandia Lara van Ruijven Polska Natalia Maliszewska
3.02.2019 1000 m (2) Holandia Suzanne Schulting Korea Południowa Kim Ji-yoo Chińska Republika Ludowa Zhang Chutong
3.02.2019 3000 m drużynowo  Rosja
Jekaterina Jefremienkowa
Jekaterina Konstantinowa
Jemina Małagicz
Sofia Proswirnowa
 Holandia
Rianne de Vries
Suzanne Schulting
Yara van Kerkhof
Lara van Ruijven
nie przyznano (Kanadyjki i Koreanki zostały karnie wykluczone)
5. PŚ Włochy Turyn 9.02.2019 500 m (1) Włochy Martina Valcepina Polska Natalia Maliszewska Kanada Kim Boutin
9.02.2019 1500 m Holandia Suzanne Schulting Korea Południowa Kim Ji-yoo Niemcy Anna Seidel
10.02.2019 500 m (2) Włochy Martina Valcepina Wielka Brytania Elise Christie Stany Zjednoczone Maame Biney
10.02.2019 1000 m Kanada Kim Boutin Korea Południowa Choi Min-jeong Kanada Alyson Charles
10.02.2019 3000 m drużynowo  Holandia
Rianne de Vries
Suzanne Schulting
Yara van Kerkhof
Lara van Ruijven
 Włochy
(Cecilia Maffei)
(Arianna Sighel)
(Martina Valcepina)
(Elena Viviani)
 Rosja
Jekaterina Jefremienkowa
Jekaterina Konstantinowa
Jemina Małagicz
Sofia Proswirnowa
44. Mistrzostwa Świata 2019Bułgaria Sofia

Konkurencje mieszane[edytuj | edytuj kod]

Lp. Miejscowość Data Konkurencja 1 miejsce 2 miejsce 3 miejsce
1. PŚ Kanada Calgary 4.11.2018 2000 m drużynowo  Chiny
Fan Kexin
Li Jinyu
Ren Ziwei
Wu Dajing
(Zang Yize)
 Holandia
Daan Breeuwsma
Rianne de Vries
Sjinkie Knegt
Suzanne Schulting
(Lara van Ruijven)
 Korea Południowa
Choi Min-jeong
Kim Ye-jin
Lee June-seo
Park Ji-won
(Kim Gun-woo)
(Kim Ji-yoo)
(Hong Kyung-hwan)
(Shim Suk-hee)
2. PŚ Stany Zjednoczone Salt Lake City 11.11.2018 2000 m drużynowo  Węgry
Sára Luca Bácskai
Petra Jászapáti
Liu Shaoang
Shaolin Sándor Liu
(Csaba Burján)
(Cole William Isaac Krueger)
 Holandia
Daan Breeuwsma
Sjinkie Knegt
Suzanne Schulting
Lara van Ruijven
(Avalon Aardoom)
 Francja
Quentin Fercoq
Sébastien Lepape
Aurelie Monvoisin
Veronique Pierron
3. PŚ Kazachstan Ałmaty 9.12.2018 2000 m drużynowo  Kanada
Cedrik Blais
Kim Boutin
Alyson Charles
Samuel Girard
(Steven Dubois)
(Danae Blais)
(Pascal Dion)
 Korea Południowa
Choi Min-jeong
Kim Gun-woo
Lee June-seo
Shim Suk-hee
(Hong Kyung-hwan)
(Kim Geon-hee)
(Kim Ji-yoo)
(Park Ji-won)
 Chiny
Li Jinyu
Li Xuan
Xu Hongzhi
Yu Songnan
(Zhang Chutong)
(Sun Long)
23. Mistrzostwa Europy 2019Holandia Dordrecht
4. PŚ Niemcy Drezno 3.02.2019 2000 m drużynowo  Rosja
Jekaterina Jefremienkowa
Semen Jelistratow
Sofia Proswirnowa
Alexander Szulginow
 Węgry
Sára Luca Bácskai
(Csaba Burján)
Petra Jászapáti
Andras Sziklasi
Wielka Brytania Wielka Brytania

Jack Burrows

Elise Christie

Kathryn Thomson

Farrell Treacy

5. PŚ Włochy Turyn 10.02.2019 2000 m drużynowo  Rosja
Jekaterina Jefremienkowa
Semen Jelistratow
Paweł Sitnikow
Jewgienija Zacharowa
 Kanada
Kim Boutin
Samuel Girard
Charles Hamelin
Courtney Lee Sarault
 Stany Zjednoczone
Maame Biney
Kristen Santos
Jonathan So
Aaron Tran
44. Mistrzostwa Świata 2019Bułgaria Sofia

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]