Puchar Australii i Oceanii w narciarstwie dowolnym 2019

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Australii i Oceanii w narciarstwie dowolnym 2019
2018 2020
Data 07.08. – 02.10.2019
Miejsce rozpoczęcia Australia Perisher
Miejsce zakończenia Nowa Zelandia Cardrona
Organizator FIS
Liczba konkurencji 5 (6)
Zwycięzcy
Klasyfikacja generalna Stany Zjednoczone Tyler Wallasch

Kanada Marielle Thompson
Jazda po muldach Kanada Mikaël Kingsbury

Japonia Rino Yanagimoto
Skicross Stany Zjednoczone Tyler Wallasch

Kanada Marielle Thompson
Halfpipe Japonia Toma Matsuura

Chińska Republika Ludowa Eileen Gu
Kanada Dillan Glennie
Slopestyle Japonia Taisei Yamamoto

Chińska Republika Ludowa Eileen Gu
Big Air Nowa Zelandia Jackson Wells
Nowa Zelandia Ben Barclay

Chińska Republika Ludowa Yang Shuorui

Puchar Australii i Oceanii w narciarstwie dowolnym 2019 rozpoczął się 7 sierpnia 2019 roku w australijskim ośrodku narciarskim Perisher zawodami w big air. Zmagania zakończyły się 2 października tego samego roku w nowozelandzkiej Cardronie zawodami w halfpipe'ie.

Konkurencje[edytuj | edytuj kod]

Kalendarz i wyniki[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Lp Data Miejscowość Konkurencja 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. 7 sierpnia 2019 Australia Perisher BA Nowa Zelandia Jackson Wells Nowa Zelandia Ben Barclay Stany Zjednoczone Troy Podmilsak
2. 8 sierpnia 2019 BA Nowa Zelandia Ben Barclay Nowa Zelandia Jackson Wells Japonia Taiyo Kawai
3. 9 sierpnia 2019 SS Odwołano
4. 15 sierpnia 2019 Nowa Zelandia Cardrona SS Japonia Taisei Yamamoto Japonia Gen Fujii Australia Cameron Waddell
5. 28 sierpnia 2019 HP Chińska Republika Ludowa Mao Bingqiang Stany Zjednoczone Cassidy Jarrell Stany Zjednoczone Jaxin Hoerter
6. 1 września 2019 SS Nowa Zelandia Ben Barclay Japonia Taisei Yamamoto Nowa Zelandia Luca Harrington
7. 27 sierpnia 2019 Australia Perisher MO Japonia Ikuma Horishima Kanada Mikaël Kingsbury Japonia Goshin Fujiki
8. 28 sierpnia 2019 MO Kanada Mikaël Kingsbury Australia Matt Graham Japonia Takashi Koyama
9. 31 sierpnia 2019 Australia Mount Buller DM Australia Brodie Summers Australia James Matheson Australia Matt Graham
10. 3 września 2019 Australia Mount Hotham SX Kanada Zach Belczyk Stany Zjednoczone Tyler Wallasch Australia Anton Grimus
11. 4 września 2019 SX Kanada Zach Belczyk Stany Zjednoczone Tyler Wallasch Australia Robbie Morrison
12. 7 września 2019 SX Stany Zjednoczone Tyler Wallasch Kanada Brady Leman Kanada Carson Cook
13. 8 września 2019 SX Kanada Brady Leman Australia Robbie Morrison Stany Zjednoczone Tyler Wallasch
14. 2 października 2019 Nowa Zelandia Cardrona HP Japonia Toma Matsuura Kanada Peter Verheyde Nowa Zelandia Gustav Legnavsky

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Lp Data Miejscowość Konkurencja 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. 7 sierpnia 2019 Australia Perisher BA Chińska Republika Ludowa Cheng Jiahui Australia Mia Rennie Chińska Republika Ludowa Yang Shuorui
2. 8 sierpnia 2019 BA Chińska Republika Ludowa Yang Shuorui Australia Mia Rennie Chińska Republika Ludowa Yang Ruyi
3. 9 sierpnia 2019 SS Odwołano
4. 15 sierpnia 2019 Nowa Zelandia Cardrona SS Chińska Republika Ludowa Eileen Gu Nowa Zelandia Ruby Andrews Chińska Republika Ludowa Yang Shuorui
5. 28 sierpnia 2019 HP Chińska Republika Ludowa Eileen Gu Rosja Walerija Diemidowa Wielka Brytania Zoe Atkin
6. 1 września 2019 SS Chińska Republika Ludowa Eileen Gu Nowa Zelandia Ruby Andrews Australia Abi Harrigan
7. 27 sierpnia 2019 Australia Perisher MO Australia Jakara Anthony Japonia Anri Kawamura Japonia Rino Yanagimoto
8. 28 sierpnia 2019 MO Australia Jakara Anthony Francja Perrine Laffont Japonia Junko Hoshino
9. 31 sierpnia 2019 Australia Mount Buller DM Japonia Rino Yanagimoto Australia Britteny Cox Japonia Haruka Nakao
10. 3 września 2019 Australia Mount Hotham SX Kanada Marielle Thompson Kanada Zoe Chore Kanada Brittany Phelan
11. 4 września 2019 SX Kanada Marielle Thompson Australia Sami Kennedy-Sim Kanada Brittany Phelan
12. 7 września 2019 SX Kanada Marielle Thompson Australia Sami Kennedy-Sim Kanada Mikayla Martin
13. 8 września 2019 SX Australia Sami Kennedy-Sim Kanada Zoe Chore Kanada Mikayla Martin
14. 2 października 2019 Nowa Zelandia Cardrona HP Kanada Dillan Glennie Nowa Zelandia Ruby Andrews Kanada Emma Morozumi

Klasyfikacje[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

GENERALNA
Lp. Zawodnik Punkty
1. Stany Zjednoczone Tyler Wallasch 64
2. Kanada Zach Belczyk 58
3. Kanada Brady Leman 53
4. Australia Robbie Morrison 47
5. Kanada Carson Cook 37,20
Australia Anton Grimus
7. Nowa Zelandia Ben Barclay 36
8. Nowa Zelandia Jackson Wells 36
9. Japonia Taisei Yamamoto 36
10. Kanada Mikaël Kingsbury 36
JAZDA PO MULDACH
Lp. Zawodnik Punkty
1. Kanada Mikaël Kingsbury 180
2. Australia Matt Graham 180
3. Australia Brodie Summers 171
4. Australia Cooper Woods-Topalovic 126
5. Japonia Ikuma Horishima 120
6. Francja Benjamin Cavet 110
7. Australia James Matheson 104
8. Japonia Goshin Fujiki 89
9. Francja Jules Escobar 64
10. Japonia Motoki Shikata 62
SKICROSS
Lp. Zawodnik Punkty
1. Stany Zjednoczone Tyler Wallasch 320
2. Kanada Zach Belczyk 290
3. Kanada Brady Leman 265
4. Australia Robbie Morrison 235
5. Kanada Carson Cook 186
Australia Anton Grimus
7. Australia Douglas Crawford 162
8. Japonia Ryuto Kobayashi 122
9. Australia Lee Rolls 119
10. Australia Alfred Wenk 113
HALFPIPE
Lp. Zawodnik Punkty
1. Japonia Toma Matsuura 112
2. Chińska Republika Ludowa Mao Bingqiang 100
3. Stany Zjednoczone Cassidy Jarrell 80
Kanada Peter Verheyde
5. Nowa Zelandia Gustav Legnavsky 78
6. Nowa Zelandia Finley Melville Ives 65
7. Nowa Zelandia Max McDonald 61
8. Stany Zjednoczone Jaxin Hoerter 60
9. Szwajcaria Robin Briguet 50
10. Korea Południowa Seung Hun Lee 50
SLOPESTYLE
Lp. Zawodnik Punkty
1. Japonia Taisei Yamamoto 180
2. Japonia Gen Fujii 125
3. Nowa Zelandia Ben Barclay 107
4. Nowa Zelandia Luca Harrington 96
5. Australia Cameron Waddell 86
6. Australia Bailey Johnson 74
7. Stany Zjednoczone Troy Podmilsak 72
8. Stany Zjednoczone Jack Lam 67
9. Japonia Toma Matsuura 61
10. Nowa Zelandia Jackson Wells 58
BIG AIR
Lp. Zawodnik Punkty
1. Nowa Zelandia Jackson Wells 180
Nowa Zelandia Ben Barclay
3. Japonia Taiyo Kawai 110
4. Stany Zjednoczone Troy Podmilsak 105
5. Australia Bailey Johnson 80
6. Nowa Zelandia Luca Harrington 79
7. Australia Nicholas Payne 64
8. Australia Cameron Waddell 51
Australia Tom Heffernan
10. Wielka Brytania Chris McCormick 45

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

GENERALNA
Lp. Zawodnik Punkty
1. Kanada Marielle Thompson 70
2. Australia Sami Kennedy-Sim 62
3. Kanada Zoe Chore 51
4. Kanada Mikayla Martin 42
5. Japonia Rino Yanagimoto 41
6. Chińska Republika Ludowa Eileen Gu 40
7. Australia Jakara Anthony 40
8. Kanada Courtney Hoffos 34,20
9. Australia Britteny Cox 34
10. Chińska Republika Ludowa Yang Shuorui 32
JAZDA PO MULDACH
Lp. Zawodnik Punkty
1. Japonia Rino Yanagimoto 205
2. Australia Jakara Anthony 200
3. Australia Britteny Cox 170
4. Japonia Anri Kawamura 116
5. Francja Perrine Laffont 98
6. Japonia Hinako Tomitaka 95
7. Japonia Haruka Nakao 91
8. Chińska Republika Ludowa Ning Qin 90
9. Australia Claudia Gueli 87
10. Japonia Junko Hoshino 76
SKICROSS
Lp. Zawodnik Punkty
1. Kanada Marielle Thompson 350
2. Australia Sami Kennedy-Sim 310
3. Kanada Zoe Chore 255
4. Kanada Mikayla Martin 210
5. Kanada Courtney Hoffos 171
6. Wielka Brytania Emma Peters 135
7. Kanada Brittany Phelan 120
8. Japonia Yuka Nagoshi 116
9. Japonia Sakura Kamimura 92
10. Kanada Alexa Velcic 90
HALFPIPE
Lp. Zawodnik Punkty
1. Chińska Republika Ludowa Eileen Gu 100
Kanada Dillan Glennie
3. Nowa Zelandia Ruby Andrews 95
4. Rosja Walerija Diemidowa 80
5. Korea Południowa Daeun Kim 66
6. Wielka Brytania Zoe Atkin 60
Kanada Emma Morozumi
8. Chińska Republika Ludowa Li Fanghui 50
9. Nowa Zelandia Chloe McMillan 48
10. Niemcy Sabrina Cakmakli 45
SLOPESTYLE
Lp. Zawodnik Punkty
1. Chińska Republika Ludowa Eileen Gu 200
2. Nowa Zelandia Ruby Andrews 160
3. Australia Abi Harrigan 100
4. Japonia Mayu Himoto 95
5. Chińska Republika Ludowa Yang Ruyi 74
6. Chińska Republika Ludowa Yang Shuorui 60
7. Stany Zjednoczone Jenna Riccomini 50
8. Nowa Zelandia Laura Wotton 40
9. Chińska Republika Ludowa Zhang Yiran 36
Chińska Republika Ludowa Xiong Wenhui
BIG AIR
Lp. Zawodnik Punkty
1. Chińska Republika Ludowa Yang Shuorui 160
2. Australia Mia Rennie 160
3. Chińska Republika Ludowa Cheng Jiahui 100
4. Chińska Republika Ludowa Yang Ruyi 92
5. Chińska Republika Ludowa Wang Wenzhuo 90
6. Australia Abi Harrigan 86
Chińska Republika Ludowa Huang Bitao
8. Chińska Republika Ludowa Zhang Yiran 72
9. Chińska Republika Ludowa Hao Wenjing 66
10. Chińska Republika Ludowa Mai Jingyun 55

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]