Puchar Europy w narciarstwie dowolnym 2018/2019

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Europy w narciarstwie dowolnym 2018/2019
2017/2018 2019/2020
Data 25 listopada 2018 – 11 kwietnia 2019
Miejsce rozpoczęcia Austria Pitztal
Miejsce zakończenia Włochy Chiesa in Valmalenco
Organizator FIS
Liczba konkurencji 5 (6)

Puchar Europy w narciarstwie dowolnym 2018/2019 rozpoczął się 25 listopada 2018 r. w Pitztal w Austrii, a zakończy się 1 kwietnia 2018 r. we włoskim Chiesa in Valmalenco.

Konkurencje[edytuj | edytuj kod]

Kalendarz i wyniki Pucharu Europy[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Lp. Data Miejscowość Dyscyplina 1. Miejsce 2. Miejsce 3. Miejsce
1. 25 listopada 2018 Austria Pitztal SX Szwajcaria Jonas Lenherr Austria Johannes Aujesky Kanada Christopher Del Bosco
2. 30 listopada 2018 Finlandia Ruka AE Szwajcaria Noe Roth Szwajcaria Nicolas Gygax Szwajcaria Dimitri Isler
3. 1 grudnia 2018 AE Szwajcaria Dimitri Isler Szwajcaria Pirmin Werner Szwajcaria Noe Roth
4. 11 stycznia 2019 Szwajcaria Villars SX Szwajcaria Romain Détraz Szwajcaria Ryan Regez Francja Youri Duplessis Kergomard
5. 16 stycznia 2019 Austria Kreischberg SS Austria Hannes Rudigier Finlandia Kuura Koivisto Wielka Brytania Harris Booth
6. 17 stycznia 2019 BA Finlandia Kuura Koivisto Nowa Zelandia Jacob Tapper-Norris Austria Hannes Rudigier
7. 17 stycznia 2019[a] Francja Val Thorens SX Francja Youri Duplessis Kergomard Austria Bernhard Graf Francja Tom Bonnefond
8. 18 stycznia 2019[b] SX Szwajcaria Gil Martin Japonia Ryo Sugai Niemcy Ferdinand Dorsch
9. 21 stycznia 2019 Francja Vars SS Szwajcaria Nils Rhyner Austria Hannes Rudigier Francja Timothé Sivignon
10. 24 stycznia 2019 Szwajcaria Lenk SX Szwajcaria Niki Lehikoinen Francja Youri Duplessis Kergomard Francja Romain Mari
11. 25 stycznia 2019 SX Szwajcaria Niki Lehikoinen Szwajcaria Alex Marro Japonia Ryo Sugai
12. 26 stycznia 2019 Austria St. Anton SS Finlandia Simo Peltola Dania Rasmus Dalberg Jørgensen Japonia Gen Fujii
13. 27 stycznia 2019 BA Czechy Matěj Švancer Włochy Leonardo Donaggio Austria Hannes Rudigier
14. 26 stycznia 2019 Rosja Krasne Jezioro MO Odwołano
15. 27 stycznia 2019 DM Odwołano
16. 26 stycznia 2019 Rosja Moskwa AE Białoruś Ilja Harelik Białoruś Makar Mitrafanau Rosja Wasilij Chłopotin
17. 27 stycznia 2019 AE Rosja Rusłan Katmanow Białoruś Makar Mitrafanau Rosja Wasilij Chłopotin
18. 31 stycznia 2019 Francja Saint-François-Longchamp SX Francja Youri Duplessis Kergomard Szwajcaria Ryan Regez Francja Tom Bonnefond
19. 1 lutego 2019 SX Odwołano
20. 1 lutego 2019 Finlandia Taivalvaara MO Rosja Wiaczesław Cwietkow Finlandia Johannes Suikkari Finlandia Miska Mustonen
21. 2 lutego 2019 DM Rosja Maksim Kudriawcew Finlandia Akseli Ahvenainen Finlandia Johannes Suikkari
22. 5 lutego 2019 Finlandia Jyväskylä MO Finlandia Miska Mustonen Francja Marius Bourdette Finlandia Severi Vierela
23. 6 lutego 2019 DM Finlandia Johannes Suikkari Szwecja Rasmus Stegfeldt Francja James Crozet
24. 7 lutego 2019 Francja Clusaz SS Finlandia Kuura Koivisto Francja Eliot Gorry Francja Mateo Gorry
25. 9 lutego 2019 Szwecja Bygdsiljum MO Finlandia Johannes Suikkari Szwecja Albin Holmgren Finlandia Riku Voutilainen
26. 10 lutego 2019 DM Szwecja Albin Holmgren Szwecja Rasmus Stegfeldt Finlandia Johannes Suikkari
27. 10 lutego 2019[c] Niemcy Grasgehren SX Niemcy Florian Wilmsmann Japonia Ryo Sugai Szwajcaria Ryan Regez
28. 10 lutego 2019 SX Odwołano
29. 15 lutego 2019 Białoruś Mińsk AE Białoruś Ihar Drabiankou Szwajcaria Andrin Schädler Białoruś Andrej Kuzmin
30. 16 lutego 2019 AE Białoruś Makar Mitrafanau Białoruś Wiaczesław Cimercaw Szwajcaria Andrin Schädler
31. 17 lutego 2019 AE (mieszane)  Białoruś I  Rosja I  Białoruś III
32. 16 lutego 2019 Polska Kotelnica Białczańska BA Austria Hannes Rudigier Barbados Victor White Finlandia Miika Virkki
33. 22 lutego 2019 Szwajcaria Davos BA Szwajcaria Kim Gubser Szwajcaria Nils Rhyner Szwajcaria Fantin Ciompi
34. 23 lutego 2019 Czechy Deštné v Orlických horách[d] SS Ukraina Orest Kowalenko Czechy Šimon Bartík Czechy Štěpán Hudeček
35. 1 marca 2019 Czechy Dolní Morava SX Szwajcaria Ryan Regez Niemcy Ferdinand Dorsch Norwegia Henrik Lunde
36. 2 marca 2019 Austria Krispl MO Odwołano
37. 3 marca 2019 DM Odwołano
38. 12 marca 2019 Francja Tignes MO Francja Nicolas Degaches Francja Thibaud Mouille Czechy Daniel Honzig
39. 13 marca 2019 DM Francja Nicolas Degaches Francja Tom Higginbottom Francja Jonathan Perinet
40. 16 marca 2019 Słowacja Jasná SS Czechy Vojtěch Břeský Japonia Toma Matsuura Słowacja Michael Oravec
41. 16 marca 2019 Gruzja Gudauri SX Rosja Igor Omielin Kanada Zach Belczyk Francja Tom Bonnefond
42. 17 marca 2019 SX Francja Youri Duplessis Kergomard Niemcy Tim Hronek Francja Tom Bonnefond
43. 17 marca 2019 Szwajcaria Airolo MO Wielka Brytania Thomas Gerken Schofield Wielka Brytania William Feneley Francja Nicolas Degaches
44. 18 marca 2019 DM Wielka Brytania Thomas Gerken Schofield Szwecja Albin Holmgren Francja Nicolas Degaches
45. 19 marca 2019 DM Finlandia Miska Mustonen Wielka Brytania William Feneley Szwecja Albin Holmgren
46. 22 marca 2019 Niemcy Götschen BA Finlandia Simo Peltola Czechy Matěj Švancer Austria Hannes Rudigier
49. 22 marca 2019[e] Szwajcaria Airolo AE Szwajcaria Noe Roth Szwajcaria Nicolas Gygax Białoruś Ihar Drabiankou
50. 23 marca 2019[f] AE Szwajcaria Noe Roth Szwajcaria Nicolas Gygax Szwajcaria Andrin Schädler
51. 24 marca 2019[g] AE (mieszane)
47. 23 marca 2019 Austria Reiteralm SX Niemcy Cornel Renn Francja Youri Duplessis Kergomard Włochy Simone Deromedis
48. 24 marca 2019 SX Niemcy Tobias Müller Francja Tom Bonnefond Włochy Andrea Tonon
52. 25 marca 2019 Włochy Livigno SS Szwajcaria Kim Gubser Szwajcaria Valentin Morel Francja Owen Branjonneau
53. 26 marca 2019 SS Czechy Matěj Švancer Wielka Brytania Mason Ferebee Finlandia Tuomas Kivari
54. 31 marca 2019 Włochy Chiesa in Valmalenco AE
55. 1 kwietnia 2019 AE

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Lp. Data Miejscowość Dyscyplina 1. Miejsce 2. Miejsce 3. Miejsce
1. 25 listopada 2018 Austria Pitztal SX Kanada Marielle Thompson Szwajcaria Sanna Lüdi Szwajcaria Fanny Smith
2. 30 listopada 2018 Finlandia Ruka AE Japonia Iori Usui Australia Abbey Willcox Białoruś Waleryja Bałmatawa
3. 1 grudnia 2018 AE Australia Laura Peel Szwajcaria Carol Bouvard Szwajcaria Alexandra Bär
4. 11 stycznia 2019 Szwajcaria Villars SX Szwajcaria Fanny Smith Szwajcaria Sixtine Cousin Francja Amélie Schneider
5. 16 stycznia 2019 Austria Kreischberg SS Hiszpania Maialen Oiartzabal
6. 17 stycznia 2019 BA Hiszpania Maialen Oiartzabal
7. 17 stycznia 2019[a] Francja Val Thorens SX Francja Amélie Schneider Austria Lisa Eisenbeitl Rosja Anna Antonowa
8. 18 stycznia 2019[a] SX Francja Amélie Schneider Francja Romane Vacher Materno Austria Lisa Eisenbeitl
9. 21 stycznia 2019 Francja Vars SS Francja Lou Barin Francja Elisa Musquet Francja Eleonora Ferrari
10. 24 stycznia 2019 Szwajcaria Lenk SX Austria Katrin Ofner Rosja Polina Rjabowa Austria Lisa Eisenbeitl
11. 25 stycznia 2019 SX Austria Katrin Ofner Rosja Marija Dobrowa Rosja Jekaterina Malcewa
12. 26 stycznia 2019 Austria St. Anton SS Czechy Růžena Čermáková
13. 27 stycznia 2019 BA Czechy Růžena Čermáková
14. 26 stycznia 2019 Rosja Krasne Jezioro MO Odwołano
15. 27 stycznia 2019 DM Odwołano
16. 26 stycznia 2019 Rosja Moskwa AE Białoruś Sniażana Drabiankowa Białoruś Jana Jarmaszewicz Rosja Elwira Gajfylina
17. 27 stycznia 2019 AE Białoruś Sniażana Drabiankowa Rosja Elwira Gajfylina Kazachstan Akinjet Żantlełowa
18. 31 stycznia 2019 Francja Saint-François-Longchamp SX Francja Amélie Schneider Rosja Jekaterina Malcewa Austria Christina Födermayr
19. 1 lutego 2019 SX Odwołano
20. 1 lutego 2019 Finlandia Taivalvaara MO Rosja Anna Gierasimowa Rosja Swietłana Iwanowa Szwecja My Bjerkman
21. 2 lutego 2019 DM Rosja Anna Gierasimowa Niemcy Lena Mayer Rosja Swietłana Iwanowa
22. 5 lutego 2019 Finlandia Jyväskylä MO Stany Zjednoczone Lulu Shaffer Niemcy Lena Mayer Rosja Swietłana Iwanowa
23. 6 lutego 2019 DM Rosja Anna Gierasimowa Finlandia Riikka Voutilainen Czechy Dorota Šamánková
24. 7 lutego 2019 Francja Clusaz SS Francja Lou Barin Norwegia Elvira Marie Ros Norwegia Tora Johansen
25. 9 lutego 2019 Szwecja Bygdsiljum MO Francja Fantine Degroote Holandia Janneke Berghuis Szwecja My Bjerkman
26. 10 lutego 2019 DM Szwecja My Bjerkman Niemcy Lena Mayer Holandia Janneke Berghuis
27. 10 lutego 2019[c] Niemcy Grasgehren SX Niemcy Heidi Zacher Niemcy Melina Robl Rosja Jekaterina Malcewa
28. 10 lutego 2019 SX Odwołano
29. 15 lutego 2019 Białoruś Mińsk AE Białoruś Sniażana Drabiankowa Białoruś Jana Jarmaszewicz Białoruś Wolha Chromowa
30. 16 lutego 2019 AE Białoruś Sniażana Drabiankowa Kazachstan Ajana Żołdas Białoruś Jana Jarmaszewicz
31. 17 lutego 2019 AE (mieszane)  Białoruś I  Rosja I  Białoruś III
32. 16 lutego 2019 Polska Kotelnica Białczańska BA Norwegia Elvira Marie Ros Słowacja Natália Šlepecká
33. 22 lutego 2019 Szwajcaria Davos BA Niemcy Kea Kühnel Wielka Brytania Kirsty Muir
34. 23 lutego 2019 Czechy Deštné v Orlických horách[d] SS Norwegia Tora Johansen Norwegia Elvira Marie Ros Włochy Elisa Maria Nakab
35. 1 marca 2019 Czechy Dolní Morava SX Rosja Jekaterina Malcewa Kanada Zoe Chore Włochy Lucrezia Fantelli
36. 2 marca 2019 Austria Krispl MO Odwołano
37. 3 marca 2019 DM Odwołano
38. 12 marca 2019 Francja Tignes MO Szwecja Josefina Wersen Austria Melanie Meilinger Holandia Janneke Berghuis
39. 13 marca 2019 DM Szwecja My Bjerkman Szwecja Ebba Mansson Austria Melanie Meilinger
40. 16 marca 2019 Słowacja Jasná SS Ukraina Kateryna Kocar Włochy Elisa Maria Nakab Słowacja Natália Šlepecká
41. 16 marca 2019 Gruzja Gudauri SX Rosja Jekaterina Malcewa Czechy Nikol Kučerová Austria Lisa Eisenbeitl
42. 17 marca 2019 SX Kanada Mikayla Martin Czechy Nikol Kučerová Rosja Jekaterina Malcewa
43. 17 marca 2019 Szwajcaria Airolo MO Szwecja My Bjerkman Wielka Brytania Makayla Gerken Schofield Francja Fantine Degroote
44. 18 marca 2019 DM Szwecja Thea Wallberg Szwecja My Bjerkman Wielka Brytania Makayla Gerken Schofield
45. 19 marca 2019 DM Wielka Brytania Makayla Gerken Schofield Szwecja Thea Wallberg Niemcy Sophie Weese
46. 22 marca 2019 Niemcy Götschen BA Norwegia Tora Johansen Norwegia Elvira Marie Ros Włochy Elisa Maria Nakab
49. 22 marca 2019[e] Szwajcaria Airolo AE Białoruś Sniażana Drabiankowa Białoruś Jana Jarmaszewicz Szwajcaria Alexandra Bär
50. 23 marca 2019[f] AE Białoruś Wolha Chromowa Kazachstan Ajana Żołdas Szwajcaria Ursina Platz
51. 24 marca 2019[g] AE (mieszane)
47. 23 marca 2019 Austria Reiteralm SX Kanada India Sherret Czechy Nikol Kučerová Kanada Antoinette Tansley
48. 24 marca 2019 SX Kanada India Sherret Czechy Nikol Kučerová Niemcy Celia Funkler
52. 25 marca 2019 Włochy Livigno SS Wielka Brytania Kirsty Muir Francja Lou Barin Finlandia Anni Karava
53. 26 marca 2019 SS Włochy Elisa Maria Nakab Wielka Brytania Kirsty Muir Francja Lou Barin
54. 31 marca 2019 Włochy Chiesa in Valmalenco AE
55. 1 kwietnia 2019 AE

Klasyfikacje[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

SKICROSS
Lp. Zawodnik Punkty
1. Francja Youri Duplessis Kergomard 640
2. Francja Tom Bonnefond 500
3. Szwajcaria Gil Martin 408
4. Szwajcaria Niki Lehikoinen 390
5. Niemcy Ferdinand Dorsch 378
6. Szwajcaria Ryan Regez 320
7. Francja Romain Mari 305
8. Austria Frederic Berthold 301
9. Japonia Ryo Sugai 296
10. Austria Bernhard Graf 284
JAZDA PO MULDACH
Lp. Zawodnik Punkty
1. Francja Nicolas Degaches 531
2. Finlandia Miska Mustonen 501
3. Szwecja Albin Holmgren 470
4. Finlandia Johannes Suikkari 415
5. Francja Marius Bourdette 397
6. Finlandia Akseli Ahvenainen 393
7. Finlandia Riku Voutilainen 339
8. Szwecja Rasmus Stegfeldt 324
9. Finlandia Severi Vierela 290
10. Francja Thibaud Mouille 286
SKOKI AKROBATYCZNE
Lp. Zawodnik Punkty
1. Białoruś Makar Mitrafanau 537
2. Białoruś Ihar Drabiankou 466
3. Szwajcaria Noe Roth 460
4. Białoruś Ilja Harelik 403
5. Szwajcaria Andrin Schädler 390
6. Białoruś Wiaczesław Cimercaw 346
7. Szwajcaria Nicolas Gygax 340
8. Białoruś Andrej Kuzmin 274
9. Szwajcaria Dimitri Isler 214
10. Kazachstan Szerzod Chaszyrbajew 208
SLOPESTYLE
Lp. Zawodnik Punkty
1. Austria Hannes Rudigier 361
2. Czechy Matěj Švancer 221
3. Finlandia Kuura Koivisto 206
4. Szwajcaria Nils Rhyner 183
5. Finlandia Simo Peltola 175
6. Dania Rasmus Dalberg Jørgensen 151
7. Wielka Brytania Harris Booth 136
8. Czechy Vojtěch Břeský 132
9. Czechy Šimon Bartík 130
10. Ukraina Orest Kowalenko 122
BIG AIR
Lp. Zawodnik Punkty
1. Austria Hannes Rudigier 325
2. Czechy Matěj Švancer 216
3. Włochy Leonardo Donaggio 180
4. Finlandia Simo Peltola 167
5. Austria Julius Forer 152
6. Niemcy David Zehentner 131
7. Barbados Victor White 103
8. Szwajcaria Kim Gubser 100
Finlandia Kuura Koivisto
10. Szwajcaria Nils Rhyner 89

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

SKICROSS
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Rosja Jekaterina Malcewa 551
2. Francja Amélie Schneider 492
3. Austria Lisa Eisenbeitl 453
4. Niemcy Melina Robl 383
5. Czechy Nikol Kučerová 334
6. Rosja Anna Antonowa 325
7. Szwajcaria Saskja Lack 318
8. Francja Romane Vacher Materno 292
9. Kanada India Sherret 248
10. Austria Katrin Ofner 240
JAZDA PO MULDACH
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Szwecja My Bjerkman 665
2. Austria Melanie Meilinger 536
3. Francja Fantine Degroote 467
4. Holandia Janneke Berghuis 417
5. Rosja Anna Gierasimowa 350
6. Szwecja Ebba Mansson 345
7. Niemcy Lena Mayer 334
8. Finlandia Riikka Voutilainen 330
9. Czechy Eliška Coufalová 292
10. Szwecja Thea Wallberg 275
SKOKI AKROBATYCZNE
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Białoruś Sniażana Drabiankowa 786
2. Białoruś Jana Jarmaszewicz 586
3. Kazachstan Ajana Żołdas 484
4. Białoruś Wolha Chromowa 413
5. Szwajcaria Alexandra Bär 380
6. Szwajcaria Ursina Platz 309
7. Kazachstan Akinjet Żantlełowa 266
8. Białoruś Waleryja Bałmatawa 237
9. Japonia Iori Usui 214
10. Niemcy Emma Weiss 201
SLOPESTYLE
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Włochy Elisa Maria Nakab 285
2. Francja Lou Barin 240
3. Norwegia Elvira Marie Ros 234
4. Norwegia Tora Johansen 216
5. Wielka Brytania Kirsty Muir 180
6. Ukraina Kateryna Kocar 145
7. Finlandia Vilma Warpenius 140
8. Finlandia Anni Karava 110
9. Hiszpania Maialen Oiartzabal 96
10. Francja Eleonora Ferrari 91
BIG AIR
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Norwegia Tora Johansen 100
2. Norwegia Elvira Marie Ros 80
3. Włochy Elisa Maria Nakab 60
4. Hiszpania Maialen Oiartzabal 50
5. Niemcy Anna-Maria Wocher 45
6.
7.
8.
9.
10.

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. a b c Początkowo zawody miały się odbyć 20 grudnia 2018 roku.
  2. Początkowo zawody miały się odbyć 21 grudnia 2018 roku.
  3. a b Początkowo zawody miały się odbyć 9 lutego 2019 roku.
  4. a b Pierwotnie zawody miały się odbyć w czeskim Pec pod Sněžkou.
  5. a b Początkowo zawody miały się odbyć 23 marca 2019 roku.
  6. a b Początkowo zawody miały się odbyć 24 marca 2019 roku.
  7. a b Początkowo zawody miały się odbyć 25 marca 2019 roku.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]