Puchar Kontynentalny w kombinacji norweskiej 2004/2005

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Kontynentalny w kombinacji norweskiej
Nordic combined pictogram.svg
2003/20042004/20052005/2006
Zwycięzca
Niemcy Stephan Münchmeyer

Sezon 2004/2005 Pucharu Kontynentalnego w kombinacji norweskiej rozpoczął się 11 grudnia 2004 w amerykańskim Steamboat Springs, zaś ostatnie zawody z tego cyklu zaplanowane zostały na 13 marca 2005 w fińskim Vuokatti. W kalendarzu znalazło się dwadzieścia jeden konkursów, w tym dziesięć sprintów, dwa starty masowe, siedem metodą Gundersena i dwa konkursy drużynowe.

Pierwotnie cykl ten nosił nazwę Pucharu Świata B, jednak w 2008 roku zmieniono ją na Puchar Kontynentalny. Tytułu najlepszego zawodnika bronił Japończyk Yōsuke Hatakeyama. W sezonie tym najlepszy okazał się Niemiec Stephan Münchmeyer.

Kalendarz i wyniki[edytuj | edytuj kod]

Lp Data Miejscowość Konkurencja 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. 11 grudnia 2004 Stany Zjednoczone Steamboat Springs Gundersen HS127/15 km Niemcy Matthias Menz Stany Zjednoczone Bill Demong Norwegia Kenneth Braaten
2. 12 grudnia 2004 Stany Zjednoczone Steamboat Springs Sprint HS127/7.5 km Stany Zjednoczone Eric Camerota Norwegia Kenneth Braaten Stany Zjednoczone Bill Demong
3. 16 grudnia 2004 Stany Zjednoczone Lake Placid Gundersen HS100/15 km Stany Zjednoczone Bill Demong Francja Nicolas Bal Niemcy Matthias Mehringer
4. 17 grudnia 2004 Stany Zjednoczone Lake Placid Start masowy HS100/10 km Stany Zjednoczone Bill Demong Francja Nicolas Bal Niemcy Matthias Menz
5. 18 grudnia 2004 Stany Zjednoczone Lake Placid Sprint HS100/7.5 km Norwegia Kenneth Braaten Niemcy Matthias Menz Szwajcaria Michael Hollenstein
6. 8 stycznia 2005 Włochy Pragelato Gundersen HS140/15 km Niemcy Stephan Münchmeyer Francja Sébastien Lacroix Francja Ludovic Roux
7. 9 stycznia 2005 Włochy Pragelato Sprint HS140/7.5 km Szwajcaria Ivan Rieder Finlandia Antti Kuisma Szwajcaria Ronny Heer
8. 13 stycznia 2005 Włochy Val di Fiemme[1] Drużynowo HS134/3x5 km  Francja
Sébastien Lacroix
Mathieu Martinez
Ludovic Roux
 Niemcy I
Jens Kaufmann
Stephan Münchmeyer
Jens Gaiser
 Szwajcaria I
Ronny Heer
Ivan Rieder
Jan Schmid
9. 14 stycznia 2005 Włochy Val di Fiemme[1] Start masowy HS134/10 km Rosja Siergiej Maslennikow Norwegia Espen Rian Japonia Yōsuke Hatakeyama
10. 22 stycznia 2005 Niemcy Baiersbronn Gundersen HS90/15 km Japonia Yōsuke Hatakeyama Francja Kevin Arnould Niemcy Jens Gaiser
11. 23 stycznia 2005 Niemcy Baiersbronn Sprint HS90/7.5 km Francja Kevin Arnould Szwajcaria Jan Schmid Szwajcaria Ivan Rieder
12. 26 stycznia 2005 Czechy Liberec Sprint HS134/7.5 km Francja Mathieu Martinez Czechy Pavel Churavý Czechy Tomáš Slavík
13. 29 stycznia 2005 Niemcy Klingenthal Gundersen HS85/15 km Francja Mathieu Martinez Niemcy Marc Frey Francja Sébastien Lacroix
14. 30 stycznia 2005 Niemcy Klingenthal Sprint HS85/7.5 km Francja Mathieu Martinez Szwajcaria Ivan Rieder Francja Kevin Arnould
15. 5 lutego 2005 Polska Karpacz Gundersen HS94/15 km Szwajcaria Ivan Rieder Niemcy Marc Frey Czechy Pavel Churavý
16. 6 lutego 2005 Polska Karpacz Sprint HS94/7.5 km Niemcy Marc Frey Stany Zjednoczone Carl Van Loan Szwajcaria Ivan Rieder
17. 5 marca 2005 Norwegia Høydalsmo Gundersen HS90/15 km Niemcy Marcel Höhlig Norwegia Jan Rune Grave Niemcy Stephan Münchmeyer
18. 6 marca 2005 Norwegia Høydalsmo Sprint HS90/7.5 km Niemcy Stephan Münchmeyer Niemcy Marcel Höhlig Norwegia Jan Rune Grave
19. 10 marca 2005 Finlandia Vuokatti Drużynowo HS134/3x5 km  Szwajcaria I
Ronny Heer
Seppi Hurschler
Andreas Hurschler
 Finlandia I
Janne Ryynänen
Ville Kähkönen
Raimo Kariniemi
 Niemcy I
Andreas Langer
Jens Kaufmann
Christian Ulmer
20. 12 marca 2005 Finlandia Vuokatti Sprint HS100/7.5 km Niemcy Marcel Höhlig Austria Bernhard Gruber Niemcy Stephan Münchmeyer
21. 13 marca 2005 Finlandia Vuokatti Sprint HS100/7.5 km Niemcy Stephan Münchmeyer Niemcy Marcel Höhlig Niemcy Florian Schillinger

Klasyfikacje[edytuj | edytuj kod]

GENERALNA
Lp. Zawodnik Punkty
1. Niemcy Stephan Münchmeyer 759
2. Niemcy Marcel Höhlig 644
3. Austria Bernhard Gruber 625
4. Niemcy Florian Schillinger 576
5. Szwajcaria Andreas Hurschler 548
6. Japonia Yōsuke Hatakeyama 494
7. Niemcy Marc Frey 436
8. Francja Jason Lamy Chappuis 383
9. Austria Jochen Strobl 373
10. Czechy Pavel Churavý 356

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. a b Pierwotnie zawody miały odbyć się w słoweńskim Kranju.