Puchar Polski w piłce siatkowej mężczyzn (2016/2017)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Polski 2016/2017
2015/2016 2017/2018
Szczegóły rozgrywek
Organizator PZPS, PLPS
Termin 28.09.2016 - 15.01.2017
Sezon LX
Miejsce finału Hala Stulecia
Liczba drużyn 37
Zdobywca Pucharu ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
Statystyki rozgrywek
MVP Polska Dawid Konarski
Strona internetowa

Puchar Polski w piłce siatkowej mężczyzn 2016/2017 – 60. sezon rozgrywek o siatkarski Puchar Polski odbywający się od 1932 roku.

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

PlusLiga
14 drużyn
Asseco Resovia
PGE Skra Bełchatów
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
Jastrzębski Węgiel
Czarni Radom
AZS Olsztyn
AZS Politechnika Warszawska
Effector Kielce
Lotos Trefl Gdańsk
BBTS Bielsko-Biała
MKS Będzin
Cuprum Lubin
GKS Katowice
Espadon Szczecin
I liga
11 drużyn
Ślepsk Suwałki
Stal AZS PWSZ Nysa
KPS Siedlce
AZS AGH Kraków
Krispol Września
Victoria Wałbrzych
Aluron Virtu Warta Zawiercie
SMS PZPS I Spała
Exact System Norwid Częstochowa
TSV Sanok
SKS Hajnówka
II liga
10 drużyn
Stal Grudziądz
SMS PZPS II Spała
SMS PZPS III Spała
MKS Andrychów
Lechia Tomaszów Mazowiecki
TKS Tychy
GKS Stoczniowiec Gdańsk
ASPS Avia Świdnik
MUKS Juvenia Rawa Mazowiecka
SPS Słupca

Rozgrywki[edytuj | edytuj kod]

1. runda[edytuj | edytuj kod]

ASPS Avia Świdnik, MKS Andrychów, TKS Tychy, KS Lechia Tomaszów Mazowiecki, KS Stal Grudziądz, GKS Stoczniowiec mają wolny los

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
28.09.2016 MUKS Juvenia Rawa Mazowiecka 0:3 SMS PZPS II Spała 24:26, 16:25, 20:25
28.09.2016 SPS Słupca 0:3 SMS PZPS III Spała 16:25, 23:25, 17:25

2. runda[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
12.10.2016 ASPS Avia Świdnik 1:3 MKS Andrychów 25:22, 20:25, 22:25, 18:25
12.10.2016 SMS PZPS II Spała 3:2 TKS Tychy 21:25, 25:13, 25:17, 25:27, 15:10 
12.10.2016 SMS PZPS III Spała 0:3 Lechia Tomaszów Mazowiecki 17:25, 24:26, 16:25 
12.10.2016 GKS Stoczniowiec Gdańsk 0:3 KS Stal Grudziądz 21:25, 21:25, 18:25

3. runda[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
26.10.2016 SMS PZPS II Spała 0:3 MKS Andrychów 22:25, 21:25, 23:25
26.10.2016 Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:1 KS Stal Grudziądz 25:19, 25:27, 25:16, 25:16

4. runda[edytuj | edytuj kod]

Do gry włączają się zespoły z I ligi. SMS PZPS Spała, Krispol Września i Ślepsk Suwałki mają wolny los

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
16.11.2016 Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:2 Victoria Wałbrzych 25:22, 15:25, 22:25, 25:20, 15:13
16.11.2016 TSV Sanok 3:0 AGH Kraków 28:26, 25:20, 25:20
16.11.2016 Exact Systems Norwid Częstochowa 2:3 KPS Siedlce 25:22, 25:17, 23:25, 18:25, 11:15
16.11.2016 SKS Hajnówka 3:2 Aluron Virtu Warta Zawiercie 23:25, 22:25, 25:23, 25:21, 17:15
16.11.2016 MKS Andrychów 1:3 Stal Nysa 20:25, 18:25, 25:21, 21:25

5. runda[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
30.11.2016 Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:0 SMS PZPS Spała 25:18, 25:16, 25:19
11.12.2016 SKS Hajnówka 0:3 Krispol Września 19:25, 18:25, 16:25
30.11.2016 TSV Sanok 3:1 KPS Siedlce 25:22, 20:25, 25:17, 25:20
30.11.2016 AZS PWSZ Stal Nysa 3:2 Ślepsk Suwałki 20:25, 25:13, 21:25, 25:22, 15:8

6. runda[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
14.12.2016 Lechia Tomaszów Mazowiecki 1:3 TSV Sanok 25:27, 25:22, 17:25, 22:25
14.12.2016 AZS PWSZ Stal Nysa 3:0 Krispol Wrzesnia 25:23, 25:22, 25:20

7. runda[edytuj | edytuj kod]

Do gry włączają się zespoły z Plusligi, które zajęły miejsca 1-14. po pierwszej rundzie fazy zasadniczej.

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
04.01.2017 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:0 MKS Będzin 25:18, 26:24, 25:16
04.01.2017 ONICO AZS Politechnika Warszawska 2:3 Effector Kielce 23:25, 25:21, 25:14, 22:25, 12:15
04.01.2017 TSV Sanok 0:3 Cerrad Czarni Radom 22:25, 25:27, 20:25
04.01.2017 Jastrzębski Węgiel 3:0 BBTS Bielsko-Biała 25:19, 25:20, 25:20
04.01.2017 Stal AZS PWSZ Nysa 1:3 Lotos Trefl Gdańsk 19:25, 24:26, 25:19, 17:25
04.01.2017 Asseco Resovia Rzeszów 3:0 Indykpol AZS Olsztyn 25:19, 25:21, 25:22
04.01.2017 Cuprum Lubin 2:3 Espadon Szczecin 25:18, 25:17, 23:25, 21:25, 14:16
04.01.2017 PGE Skra Bełchatów 3:1 GKS Katowice 25:22, 25:19, 22:25, 25:19

Ćwierćfinały[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
11.01.2017 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:0 Effector Kielce 25:22, 25:22, 25:18
11.01.2017 Jastrzębski Węgiel 3:0 Cerrad Czarni Radom 25:20, 25:21, 25:21
11.01.2017 Asseco Resovia Rzeszów 2:3 Lotos Trefl Gdańsk 21:25, 25:18, 22:25, 25:15, 10:15
11.01.2017 PGE Skra Bełchatów 3:2 Espadon Szczecin 25:19, 16:25, 25:19, 22:25, 15:12

Półfinał[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
14.01.2017 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:1 Jastrzębski Węgiel 25:23, 23:25, 27:25, 25:20
14.01.2017 Lotos Trefl Gdańsk 0:3 PGE Skra Bełchatów 27:29, 22:25, 21:25

Finał[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
15.01.2017 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:1 PGE Skra Bełchatów 29:27, 25:27, 25:20, 25:18

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]