Puchar Zdobywców Pucharów (1977/1978)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Puchar Zdobywców Pucharów 1977/1978
European Cup Winners' Cup
(1976/1977) (1978/1979)
Szczegóły turnieju
Gospodarz UEFA
Termin 17 sierpnia 1977 - 3 maja 1978
Liczba drużyn 33
Mistrz Anderlecht (2. tytuł)
Statystyki turnieju
Mecze 63

XVIII Puchar Europy Zdobywców Pucharów 1977/1978
(ang. European Cup Winners' Cup)

1/32 finału[edytuj | edytuj kod]

Szkocja Glasgow RangersSzwajcaria Young Boys Berno 1:0 i 2:2

1 17.08 1977 1:0 Greig 40
2 31.08 1977 1:0 Johnstone 42, 1:1 Jackson 48s, 1:2 Leuzinger 61, 2:2 Smith 72

1/16 finału[edytuj | edytuj kod]

Bułgaria Lokomotiw SofiaBelgia RSC Anderlecht 1:6 i 0:2

1 13.09 1977 0:1 F. van der Elst 2, 0:2 F. van der Elst 6, 0:3 F. van der Elst 11k, 0:4 B.Nielsen 32, 1:4 Kolew 57, 1:5 F. van der Elst 60, 1:6 van Poucke 89
2 28.09 1977 0:1 F.van der Elst 41, 0:2 Bouvy 80

Turcja Beşiktaş StambułWęgry Diósgyőri VTK Miszkolc 2:0 i 0:5

1 13.09 1977 1:0 Zeferiya 2, 2:0 Paunović 83
2 28.09 1977 0:1 Fükö 15, 0:2 Olan 34k, 0:3 Fekete 44, 0:4 Olan 67, 0:5 Fekete 85

Hiszpania Real Betis SewillaWłochy AC Milan Mediolan 2:0 i 1:2

1 13.09 1977 1:0 Garcia Soriano 2, 2:0 Eulate 13
2 28.09 1977 0:1 Tosetto 34, 0:2 Capello 59, 1:2 López 62

Norwegia Brann BergenIslandia IA Akranes 1:0 i 4:0

1 14.09 1977 1:0 Aase 37
2 28.09 1977 1:0 Aase 33, 2:0 Dahlhaug 75, 3:0 Dahlhaug 82, 4:0 Tronstad 88

Walia Cardiff CityAustria Austria Wiedeń 0:0 i 0:1

1 14.09 1977
2 28.09 1977 0:1 Baumeister 52

Irlandia Północna ColeraineNiemiecka Republika Demokratyczna Lokomotive Lipsk 1:4 i 2:2

1 14.09 1977 0:1 Eichhorn 2, 0:2 Kühn 38, 0:3 Löwe 44, 1:3 Tweed 52, 1:4 Löwe 69
2 28.09 1977 0:1 Altmann 14, 0:2 Pritsche 34k, 1:2 Guy 39, 2:2 Guy 67

Irlandia DundalkSocjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Hajduk Split 1:0 i 0:4

1 14.09 1977 1:0 Flanagan 86
2 28.09 1977 0:1 Zl.Vujović 29, 0:2 McManus 54s, 0:3 Rukljač 80, 0:4 McConley 84s

Niemcy HSV HamburgFinlandia Reipas Lahti 8:1 i 5:2

1 14.09 1977 1:0 Keller 6, 2:0 Volkert 19k, 3:0 Keller 34, 4:0 Keller 38, 5:0 Buljan 60, 6:0 Keller 73, 7:0 Steffenhagen 77, 8:0 Reimann 83, 8:1 Sandberg 88
2 28.09 1977 1:0 Volkert 45k, 2:0 Keegan 52, 2:1 Riutto 56, 3:1 Magath 69, 4:1 Keller 71, 4:2 Riutto 74, 5:2 Steffenhagen 88

Niemcy 1. FC Köln KoloniaPortugalia FC Porto 2:2 i 0:1[1]

1 14.09 1977 1:0 Löhr 5, 1:1 Gabriel 60, 2:1 Müller 65, 2:2 Octavio 69
2 28.09 1977 0:1 Murca 57

Czechosłowacja Lokomotíva KoszyceSzwecja Östers IF Växjö 0:0 i 2:2

1 14.09 1977
2 28.09 1977 1:0 Jozsa 28, 1:1 Bild 52, 1:2 Evesson 60, 2:2 Dobrovic 63

Grecja PAOK SalonikiPolska Zagłębie Sosnowiec 2:0 i 2:0

1 14.09 1977 1:0 Pelios 25, 2:0 Anastasiadis 80
2 28.09 1977 1:0 Kermanidis 48, 2:0 Damanakis 70

Luksemburg Progrès NiedercornDania Vejle BK 0:1 i 0:9

1 14.09 1977 0:1 Thychosen 70 (mecz w Differdange)
2 28.09 1977 0:1 Sørensen 15, 0:2 Østergaard 19, 0:3 Eg 20, 0:4 Nørregaard 59, 0:5 Nørregaard 64, 0:6 Jacquet 75, 0:7 Nørregaard 80, 0:8 Thychosen 80, 0:9 Østergaard 85

Szkocja Glasgow RangersHolandia Twente Enschede 0:0 i 0:3

1 14.09 1977
2 28.09 1977 0:1 Gritter 34, 0:2 A. Mühren 41, 0:3 van der Val 65

Francja AS Saint-ÉtienneAnglia Manchester United 1:1 i 0:2

1 14.09 1977 0:1 Hill 78, 1:1 Sytiaeghel 80
2 05.10 1977 0:1 Pearson 32, 0:2 Coppell 65 (mecz w Plymouth)

Cypr Olympiakos NikozjaRumunia Universitatea Craiova 1:6 i 0:2

1 15.09 1977 0:1 Balaci 12, 0:2 Cirtu 47, 0:3 Balaci 50, 0:4 Marcu 53, 0:5 Crisan 80, 1:5 Aristidou 83k, 1:6 Irimescu 85
2 28.09 1977 0:1 Marcu 15, 0:2 Cirtu 82

Malta ValettaZwiązek Socjalistycznych Republik Radzieckich Dynamo Moskwa 0:2 i 0:5

1 17.09 1977 0:1 Kazaczenok 56, Maksimienkow 59
2 29.09 1977 0:1 Kolesow 7, 0:2 Jakubik 9, 0:3 Kolesow 10, 0:4 Kolesow 27, 0:5 Kazaczenok 49

1/8 finału[edytuj | edytuj kod]

Austria Austria WiedeńCzechosłowacja Lokomotíva Koszyce 0:0 i 1:1

1 19.10 1977
2 02.11 1977 0:1 Farkas 51k, 1:1 Morales 69

Węgry Diósgyőri VTK MiszkolcSocjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Hajduk Split 2:1 i 1:2 (dog), karne 3:4

1 19.10 1977 0:1 Muzimić 21, 1:1 Tatar 56, 2:1 Varadi 64
2 02.11 1977 0:1 Zl.Vujović 16, 1:1 Tatar 81, 1:2 Rukljač 85k

Niemcy HSV HamburgBelgia RSC Anderlecht 1:2 i 1:1

1 19.10 1977 0:1 Coeck 22, 1:1 Keller 69, 1:2 Rensenbrink 88
2 02.11 1977 0:1 F.van der Elst 11, 1:1 Keegan 41

Niemiecka Republika Demokratyczna Lokomotive LipskHiszpania Real Betis Sewilla 1:1 i 1:2

1 19.10 1977 0:1 López 15, 1:1 Gröbner 20
2 02.11 1977 0:1 Garcia Soriano 37, 1:1 Liebers 62, 1:2 Garcia Soriano 75

Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Dynamo MoskwaRumunia Universitatea Craiova 2:0 i 0:2 (dog), karne 3:0

1 19.10 1977 1:0 Kazaczenok 23, 2:0 Minajew 39
2 02.11 1977 0:1 Cirtu 21, 0:2 Beldeanu 29

Holandia Twente EnschedeNorwegia Brann Bergen 2:0 i 2:1

1 19.10 1977 1:0 Gritter 42, 2:0 Gritter 54
2 02.11 1977 0:1 Trondstad 18, 1:1 Gritter 55, 2:1 Thoresen 86

Dania Vejle BKGrecja PAOK Saloniki 3:0 i 1:2

1 19.10 1977 1:0 Eg 12, 2:0 Jacquet 70, 3:0 Østergaard 83
2 02.11 1977 0:1 Orphanos 22, 1:1 Jacquet 74, 1:2 Kermanidis 89

Portugalia FC PortoAnglia Manchester United 4:0 i 2:5

1 19.10 1977 1:0 Duda 8, 2:0 Duda 24, 3:0 Duda 54, 4:0 Oliveira 60
2 02.11 1977 0:1 Coppell 8, 1:1 Seninho 29, 1:2 Murca 39s, 1:3 Nicholl 44, 1:4 Coppell 65, 2:4 Seninho 85, 2:5 Murca 90s

1/4 finału[edytuj | edytuj kod]

Dania Vejle BKHolandia Twente Enschede 0:3 i 0:4

1 01.03 1978 0:1 A.Mühren 26, 0:2 Gritter 78, 0:3 Thijssen 85
2 15.03 1978 0:1 Thijssen 6, 0:2 Overweg 15, 0:3 Gritter 20, 0:4 van der Val 88

Austria Austria WiedeńSocjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Hajduk Split 1:1 i 1:1 (dog), karne 3:0

1 02.03 1978 1:0 Parits 61, 1:1 Surjak 6
2 15.03 1978 0:1 Čop 21, 1:1 Daxbacher 56

Hiszpania Real Betis SewillaZwiązek Socjalistycznych Republik Radzieckich Dynamo Moskwa 0:0 i 0:3

1 02.03 1978
2 15.03 1978 0:1 Gerszkowicz 57, 0:2 Kazaczenok 61, 0:3 Maksimienkow 82 (mecz w Tbilisi)

Portugalia FC PortoBelgia RSC Anderlecht 1:0 i 0:3

1 01.03 1978 mecz przerwany w 45 minucie z powodu deszczu
1 02.03 1978 1:0 Gomes 37
2 15.03 1978 0:1 Rensenbrink 25 k, 0:2 B.Nielsen 33, 0:3 Vercauteren 83

1/2 finału[edytuj | edytuj kod]

Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Dynamo MoskwaAustria Austria Wiedeń 2:1 i 1:2 (dog), karne 4:5

1 29.03 1978 0:1 Baumeister 25, 1:1 Czereteli 84, 2:1 Gerszkowicz 85
2 12.04 1978 0:1 Pirkner 49k, 0:2 Morales 56, 1:2 Jakubik 90

Holandia Twente EnschedeBelgia RSC Anderlecht 0:1 i 0:2

1 29.03 1978 0:1 B.Nielsen 52
2 12.04 1978 0:1 Haan 30, 0:2 Rensenbrink 52k

Finał[edytuj | edytuj kod]

3 maja 1978 Paryż Parc des Princes (48 769)

Belgia RSC AnderlechtAustria Austria Wiedeń 4:0 (3:0)
Sędzia: Heinz Aldinger (Niemcy)
Bramki: 1:0 Rob Rensenbrink 13, 2:0 Rob Rensenbrink 41, 3:0 Gilbert van Binst 45, 4:0 Gilbert van Binst 80
Żółte kartki: Jean Thissen / Josef Sara
Royal Sporting Club Anderlecht (trener Raymond Goethals):
Nico De Bree – Gilbert van Binst, Jean Thissen, Johnny Dusbaba, Hugo Broos, Franky van der Elst, Arie Haan, Benny Nielsen, Ludo Coeck, Frank Vercauteren (87 Jean Dockx), Rob Rensenbrink (kapitan)
Fussball Klub Austria (trener Hermann Stessl):
Hubert Baumgartner – Robert Sara (kapitan), Josef Sara, Erich Obermayer, Ernst Baumeister, Herbert Prohaska, Karl Daxbacher (60 Alberto Martinez), Felix Gasselich, Julio Cesar Morales (74 Friedrich Drazen), Hans Pirkner, Thomas Parits

Przypisy

  1. według RSSSF pierwszy mecz rozegrano w mieście Coimbra

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]