Punkt poboru energii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Punkt poboru energii (PPE) – najmniejsza jednostka, dla której odbywa się zbilansowanie dostaw energii elektrycznej, oraz dla której może nastąpić zmiana sprzedawcy[1].

Jest to punkt w sieci elektroenergetycznej lub adres odbiorcy, w którym produkty energetyczne (energia, usługi dystrybucji, moc, itp.) są mierzone przez urządzenia umożliwiające rejestrację danych pomiarowych[2]. Jeśli pod jednym adresem znajduje się więcej niż jedno urządzenie pomiarowe to każde z nich jest osobnym punktem poboru.

Każdy PPE ma numer identyfikacyjny nadany przez OSD i numer ten może być podawany na fakturze za usługi kompleksowe (dystrybucja i sprzedaż energii) lub fakturze za usługi dystrybucji. Z punktem poboru energii jednoznacznie skojarzony jest układ pomiarowo-rozliczeniowy, którego głównym elementem jest licznik energii elektrycznej. Układ pomiarowo-rozliczeniowy ma własny numer identyfikacyjny, którego nie należy mylić z numer identyfikacyjnym PPE. Podobnie licznik ma numer identyfikacyjny będący jego numerem fabrycznym.

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. PGE Dystrybucja S.A.: Instrukcja Ruchu i Eksploatacji Sieci Dystrybucyjnej, 2012.
  2. REGULAMIN WYKONYWANIA UMÓW KOMPLEKSOWYCH PGE Obrót S.A. obowiązujący od dnia 11 marca 2011r. z późniejszymi zmianami