Pussycat Dolls Present:

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Pussycat Dolls Present:
Rodzaj programu Reality show
Kraj produkcji  Stany Zjednoczone
Język Angielski
Jury Pussycat Dolls
Robin Antin
Lil' Kim
Ron Fair
Mark McGrath
Data premiery 6 marca 2007
Lata emisji 2007-2008
Liczba odcinków 18 (2)
Czas trwania odcinka 60 min.
Produkcja
Produkcja Ken Mok
Stacja telewizyjna The CW

Pussycat Dolls Present: to amerykański reality show, który swoją premierę miał 6 marca 2007 r. w stacji telewizyjnej The CW i trwał przez osiem tygodni. Była to spółka pomiędzy 10x10 Entertainment Kena Moka, Pussycat LLC, Interscope A&M Records, Wonderland Sound and Vision i Warner Horizon Television.

Opis programu[edytuj | edytuj kod]

Program przeprowadzał młode kobiety przez przesłuchania w celu dołączenia do girlsbandu - The Pussycat Dolls. Zawodniczki, które również mieszkały razem podczas przebiegu serii zostały przygotowane przez założyciela grupy Robin Antin i oceniane przez jury pod względem wokalnym jak i tanecznym. Uczyły się choreografii i nagrywania piosenek.
Pierwszy sezon programu wygrała Asia Nitollano, która miała dołączyć do Pussycat Dolls jako siódmy członek, jednak wystąpiła z grupą tylko raz, ponieważ postanowiła rozpocząć solową karierę.
Drugi sezon wygrała grupa Girlicious (Nichole Cordova, Tiffanie Anderson, Chrystina Sayers i Natalie Mejia) - na początku miało to być trio jednak jury zdecydowało się na utworzenie kwartetu. Girlicious natychmiast zaczęły nagrywać teledyski.

W Wielkiej Brytanii program nadawano w stacji T4 1 kwietnia 2007 r. W Australii program zadebiutował także 1 kwietnia 2007 r. na kanale Ten Network.

Drugi sezon zatytułowany Pussycat Dolls Present: Girlicious zaprezentowany po raz pierwszy w poniedziałek, 18 lutego 2008 r.

Format programu jest swobodniejszy niż inne programy dla talentów. Elementy w programie obejmują eleganckie ujęcia kamer, oryginalne beaty hip hopu i wyjątkowe interakcje wśród zawodników.

13 maja 2008 sezony programu przestały być nadawane przez stację The CW. Trzeci sezon był planowany w celu stworzenia nowej grupy Hip-Hopowej i Rapcore podobne do Pink i Faith No More.

Pussycat Dolls Present
The Search for the Next Doll były nadawane w następujących stacjach telewizyjnych: