Pytanie na śniadanie

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Pytanie na śniadanie
Ilustracja
Rodzaj programu magazyn poranny
Kraj produkcji Polska
Język polski
Data premiery 2 września 2002
Lata emisji od 2002
Czas trwania odcinka 140 minut
Format nadawania 16:9
Produkcja
Stacja telewizyjna TVP2, TVP Polonia
Oficjalna strona internetowa

Pytanie na śniadaniepolski magazyn śniadaniowy emitowany od 2 września 2002 w TVP2 (od 7 czerwca 2010 także w TVP Polonia), od poniedziałku do piątku między 8:00 a 11:00, w sobotę między 7:30 a 10:30. Szefową programu jest Aleksandra Zagłocka.

Program ma charakter poradnikowy. W Pytaniu poruszane są sprawy życia codziennego. Każdy odcinek to inny temat, w omawianiu którego pomagają zaproszeni goście oraz specjaliści różnych dziedzin. Pytanie na śniadanie to także występy na żywo zaproszonych do studia gwiazd.

Komisja Etyki TVP S.A. stwierdziła, że zostały naruszone Zasady etyki dziennikarskiej w wydaniach programu z 19 listopada 2008[1] oraz w wydaniu z 8 października 2009[2].

Podczas sztuki cyrkowej demonstrowanej 2 lipca 2016 roku magik „Pan Ząbek” nadział gwóźdź na rękę Marzeny Rogalskiej, co zakończyło się wizytą dziennikarki w szpitalu. O zdarzeniu napisały zagraniczne gazety i portale, a niektóre portale internetowe (np. RMF24) zaczęły poddawać w wątpliwość prawdziwość całej sytuacji twierdząc, że była sfingowana - zaprzeczyli temu jednak zarówno dziennikarka, jak i magik.

Twórcy programu[edytuj]

Gospodarze programu
Reporterzy
  • Tomasz Tylicki
  • Katarzyna Burzyńska
  • Mateusz Szymkowiak

Przy programie pracuje także kilkoro felietonistów.

Studio[edytuj]

Program nadawany jest na żywo ze studia TVP na ul. Woronicza 17. Studio programu jest przestronne i nowoczesne. Każde z pasm tematycznych ma w nim swoje miejsce, np. przegląd prasy, czerwony dywan.

Przypisy

Linki zewnętrzne[edytuj]