Queens (zespół muzyczny)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
(Przekierowano z Queens (grupa muzyczna))
Skocz do: nawigacja, szukaj
Queens
Ilustracja
Zespół Queens w czasie występu na Kasztelańskich Dniach Sierpca 10 czerwca 2007
Rok założenia 2005
Rok rozwiązania 2008
Pochodzenie  Polska
Gatunek pop, dance
Wydawnictwo muzyczne Magic Records, Polska Agencja Muzyczna
Ostatni skład
Monika Niedek
Julia Trębacz
Sylwia Parys
Byli członkowie
Patrycja Wódz
Agnieszka Maksyjan
Strona internetowa

Queens – polski girlsband wykonujący muzykę z pogranicza popu i dance'u. Powstał w 2005 roku w wyniku kastingu zorganizowanego Polską Agencję Muzyczną. Trio utworzyły: Patrycja Wódz, Monika Niedek i Agnieszka Maksyjan. Pod koniec sierpnia 2006 roku skład uległ zmianie. W miejsce Patrycji Wódz i Agnieszki Maksyjan dołączyły Sylwia Parys i Julia Trębacz. Od 2008 roku brak jest doniesień o działalności zespołu.

Historia[edytuj | edytuj kod]

W lutym 2005 Polska Agencja Muzyczna postanowiła stworzyć grupę wokalno-taneczną. Po pewnym czasie rozpoczęły się zamknięte przesłuchania na które zapraszano dziewczyny znane z telewizyjnych talent show np. Idol czy Droga do gwiazd. Przesłuchania były wieloetapowe, sprawdzano umiejętności taneczne, wokalne jak i oceniano urodę kandydatek do zespołu. W ciągu kilku etapów wyłoniono trzy dziewczyny. W skład zespołu weszły Patrycja Wódz, Monika Niedek i Agnieszka Maksyjan. Patrycja Wódz i Agnieszka Maksyjan zostały zauważone przez Monikę Batogoską w programie Idol, zaś Monikę Niedek wypatrzono w programie TVN Style, gdzie występowała jako sobowtór Jennifer Lopez[1].

Dziewczyny poznały się dopiero w maju podczas nagrywania pierwszych piosenek. Pierwszymi nagraniami grupy były interpretacje m.in. takich utworów jak: „Everybody Loves the Sunshine” z repertuaru Fantastique, „I Was Made for Dancing” Leifa Garretta oraz „Magic Craillon” - Rose. Nazwa grupy nie była jeszcze ustalona, Polska Agencja Muzyczna wybrała roboczą nazwę Queens i tak już pozostało[2]. Innymi wariantami nazwy były Stars, Angels i PAM. W trakcie realizacji piosenek grupa współpracowała m.in. Jackiem Cyganem i Robertem Jansonem. Od początku powstania ostatecznego składu grupa codziennie miała lekcje wokalne, aby rozwinąć swoje możliwości[3].

16 czerwca 2005 roku premierę miał debiutancki singel z piosenką „Everybody Loves the Sunshine”[4]. Cztery dni po premierze singla powstał pierwszy teledysk grupy. Wyreżyserował go Mariusz Palej, choreografię stworzył Agustin Egurrola, a zdjęcia odbyły się na plaży Nieporęcie[5]. W ciągu następnych dwóch miesięcy grupa promowała singel w telewizji odwiedzając m.in. takie programy telewizyjne jak Vivamat czy Pytanie na śniadanie. Od początku zakładano że debiutancki album Queens ukaże się jesienią 2005 roku[6]. W październiku grupa wystąpiła w programie Kuba Wojewódzki gdzie broniły się przed słowami krytyki prowadzącego, jakoby nie umiały śpiewać[7].

W tym samym czasie Queens zapowiedziały swój drugi singel na który wybrano kompozycję „Od A Do Zet”. Utwór z tekstem Jacka Cygana i muzyką Romualda Lipko. Teledysk do drugiego singla powstał w domu ministra finansów Grzegorza Kołodki w Nowej Iwicznej pod Warszawą. Reżyserem był Miguel Nieto znany z serialu Na Wspólnej emitowanym na TVN, w teledysku gościnnie pojawił się aktor z powyższego serialu Jakub Wesołowski[8]. W grudniu ukazał się specjalny świąteczny singel Queens z nową wersją przeboju Czerwonych Gitar pt. „Mija Rok”. W ramach promocji utworu dziewczyny wybrały się do jednego z domów dziecka i rozdały im prezenty. W grudniu grupa zgłosiła dwie kompozycje do konkursu Piosenka dla Europy, a były to „Od A Do Zet” i „I Fell In Love”. Ta druga została wybrana przez komisję.

Utwór „I Fell In Love” wyprodukował Marcin Nierubiec, teledysk nakręcono w styczniu 2006 roku[9]. Przez cały styczeń grupa promowała eurowizyjny singel, jak i też zapowiedziała swój debiutancki album na luty tego samego roku. Grupa od początku była faworytem publiczności, jednak nie udało im się przejść do półfinału konkursu Eurowizji. Queens zajęły 6. miejsce w krajowych eliminacjach, a 2. pozycję w wyniku głosowania publiczności[10]. 3 lutego 2006 roku ukazał się debiutancki album grupy zatytułowany Made for Dancing[11].

Premiera odbyła się w EMPiKu Megastore Junior w Warszawie. Album z powodu niskiej sprzedaży nie trafił na listę sprzedaży OLiS. Piosenkarki przy promocji albumu zapowiedziały, ze z płyty nie zostanie wydany już żaden singel. Po wydaniu płyty zespół rozpoczął intensywne koncertowanie. W kwietniu grupa pojawiła się na okładce magazynu CKM jak i też zapowiedziała kolejny singel który będzie propozycją grupy do konkursu Hit na mundial[12]. Niedługo potem premierę swoją miał teledysk do „Polska Gra”. W maju odbył się finał konkursu Hit na mundial gdzie Queens zajęły drugie miejsce. W lipcu zespół nagrała nowy singel. Utwór „No Goodbyes” wyprodukował Jany Schella znany ze współpracy z Kelly Rowland i Samanthą Mumbą. Grupa zapowiedziała że powstanie teledysk do utworu.

W sierpniu, po krótkim milczeniu ze strony Queens, oficjalnie ogłoszono, że zespół zmienił skład. Patrycja Wódz odeszła z powodów zdrowotnych, a Agnieszka Maksyjan z przyczyn osobistych. Jak się później okazało powody zmiany składu były inne, dziewczyny pokłóciły się z menedżer o pieniądze. Patrycja Wódz prawdopodobnie odeszła z grupy dlatego, że miała obowiązek prowadzenia firmy rodzinnej, Agnieszka Maksyjan oznajmiła, że odeszła dla kariery solowej[13]. Prawda o rozpadzie pierwszego składu jest wciąż niejasna. Plotki mówią, że powodem Patrycji Wódz była nieudana operacja plastyczna. Nowy skład grupy ujawniono 29 sierpnia 2006. Nowy skład Queens utworzyły Monika Niedek, Sylwia Parys i Julia Trębacz[14].

1 września 2006 odbył się pierwszy koncert w nowym składzie. W tym czasie wydano również nowy singel grupy, nowa wersja utworu „Każdego Dnia” wcześniej wydanego przez pierwszy skład Queens[15]. Do końca roku grupa koncertowała i nagrywała nowy materiał na kolejny album. W grudniu grupa zgłosiła utwór „We're The Queens” do konkursu Piosenka Dla Europy, jednak odrzucono go. W lutym 2007 roku powstał teledysk do nowego singla grupy, jak i wydano sam singel pt. „We're The Queens”[16]. W kwietniu wydano reedycję singla z nowymi remiksami autorstwa East Clubbers, w tym czasie ukazał się również teledysk do jednego z remiksów[17]. Nowy album grupy zapowiedziano na październik, a koncerty obejmowały cały nowy rok[18].

W kwietniu grupa zapowiedziała nowy teledysk i singel do piosenki „Porywam cię”[19]. Gościnnie w piosence wystąpił saksofonista - Robert Chojnacki. W październiku 2007 powstał teledysk do singla „Ocalić świat”[20]. Premierę długo zapowiadanego drugiego albumu Queens ostatecznie wyznaczono na grudzień 2007[21]. 27 października pojawiły się w programie Big Brother gdzie wykonały trzy piosenki, jak i też wręczyły prezent dla uczestnika programu Adriana Nadolskiego, który był choreografem na planie teledysku „Polska gra”[22]. 7 grudnia ukazał się drugi album grupy pt. Radio Active. W tym czasie dziewczyny wystąpiły w programie Kuby Wojewódzkiego gdzie wykonały utwór „Całym ciałem”. W styczniu ogłoszono udział w konkursie Piosenka dla Europy 2008. Grupa zgłosiła tam anglojęzyczną wersję utworu „Całym ciałem” zatytułowaną „I Say My Body”. Ostatecznie w ogólnokrajowym finale grupa uzyskała 0 punktów.

Dyskografia[edytuj | edytuj kod]

Albumy[edytuj | edytuj kod]

Rok Tytuł Pozycja na liście
POL
2006 Made for Dancing
 • Data: 3 lutego 2006
 • Wydawca: Magic Records/Polska Agencja Muzyczna
61[A]
2007 Radio Active
 • Data: 7 grudnia 2007
 • Wydawca: Polska Agencja Muzyczna
79[A]
Notatki
 • A^ Zestawienie miesięczne ZPAV Top 100. Lista bestsellerów przygotowywana
  na podstawie danych pochodzących z firm fonograficznych, opracowana przez ZPAV.

Single[edytuj | edytuj kod]

Rok Tytuł Pozycja na liście Album
WiR
[23]
RDN
[24]
2005 "Everybody Loves the Sunshine" 9 Made for Dancing
"Od A do Zet"
"Mija rok"
2006 "I Fell in Love"
"Polska gra"
2007 "We're the Queens" Radio Active
"We're the Queens" (East Clubbers Mix)
"Porywam Cię" 12
"Ocalić świat"
2008 "I Say My Body"
"—" pozycja nie była notowana.

Teledyski[edytuj | edytuj kod]

Rok Tytuł Reżyseria/Realizacja Album
2005 "Everybody Loves the Sunshine" Mariusz Palej[5] Made for Dancing
"Od A do Zet" Miguel Nieto[25]
2006 "I Fell in Love"
"Polska gra"
"No Goodbyes"
"Każdego dnia" Paweł Bogocz[15] Radio Active
2007 "We're the Queens"
"We're the Queens" (East Clubbers Mix)
"Porywam Cię"
"Ocalić świat" Mirosław Kuba Brożek[26]
2008 "I Say My Body"
"Lecz kiedyś znów"
Radio Active

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

 1. Queens: Pomógł im "Idol" (pol.). muzyka.interia.pl. [dostęp 2012-06-10].
 2. Queens - Czaty (pol.). muzyka.onet.pl. [dostęp 2012-06-10].
 3. Czaty: Queens (pol.). muzyka.interia.pl. [dostęp 2012-06-10].
 4. Queens: Królowe tego lata? (pol.). muzyka.interia.pl. [dostęp 2012-06-10].
 5. a b Queens: Z myjni na plażę (pol.). muzyka.interia.pl. [dostęp 2012-06-10].
 6. Queens: Debiut jesienią (pol.). muzyka.interia.pl. [dostęp 2012-06-10].
 7. Wojewódzki musi odejść! (pol.). muzyka.interia.pl. [dostęp 2012-06-10].
 8. Queens: Teledysk w domu ministra (pol.). muzyka.interia.pl. [dostęp 2012-06-10].
 9. Queens: Kolorowo i egzotycznie (pol.). muzyka.interia.pl. [dostęp 2012-06-10].
 10. Queens: Nie jesteśmy rozczarowane (pol.). muzyka.interia.pl. [dostęp 2012-06-10].
 11. Queens: Płyta już w sklepach! (pol.). muzyka.interia.pl. [dostęp 2012-06-10].
 12. Queens kibicują polskim piłkarzom! (pol.). muzyka.interia.pl. [dostęp 2012-06-10].
 13. Dlaczego odeszła z Queens? (pol.). muzyka.interia.pl. [dostęp 2012-06-10].
 14. Queens w nowym składzie (pol.). muzyka.interia.pl. [dostęp 2012-06-10].
 15. a b Queens każdego dnia (pol.). muzyka.interia.pl. [dostęp 2012-06-10].
 16. Queens od kuchni (pol.). muzyka.interia.pl. [dostęp 2012-06-10].
 17. Queens w "sextasie" (pol.). muzyka.interia.pl. [dostęp 2012-06-10].
 18. W świecie mody z Queens (pol.). muzyka.interia.pl. [dostęp 2012-06-10].
 19. Queens Goście CZATerii (pol.). czateria.interia.pl. [dostęp 2012-06-10].
 20. "Królowa" pokazała pierś (pol.). muzyka.interia.pl. [dostęp 2012-06-10].
 21. Radioaktywne "Królowe" (pol.). muzyka.interia.pl. [dostęp 2012-06-10].
 22. "Królowe" u Wielkiego Brata (pol.). muzyka.interia.pl. [dostęp 2012-06-10].
 23. Notowane single Top 15 Queens. wietrzneradio.com. [dostęp 2016-04-18].
 24. RDN - Notowanie 512 z dnia: 30-07-2005 (pol.). rdn.pl. [dostęp 2013-02-12].
 25. Kuba Wesołowski podrywa "Queens" (pol.). film.onet.pl. [dostęp 2012-06-10].
 26. Queens - Ocalić świat (pol.). wideo.onet.pl. [dostęp 2012-06-10].