Quick.Cms

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Quick.Cms
System zarządzania treścią
Autor Open Solution
System operacyjny Cross-platform
Język programowania PHP
Pierwsze wydanie 21 grudnia 2006; 10 lat temu
Aktualna wersja stabilna 6.0[1] – 16 grudnia 2014; 2 lata temu
Licencja Creative Commons Uznanie autorstwa 2.5
Strona internetowa

Quick.Cms – darmowy skrypt systemu zarządzania treścią opartym o licencję Creative Commons Uznanie autorstwa 2.5. Napisany w popularnym języku PHP, dzięki czemu nie ma problemu z uruchomieniem go na większości serwerów internetowych. Baza danych Quick.Cms oparta jest na bazie SQLite.

Cechy[edytuj]

Podstawowe cechy:

Narzędzie posiada podstawowe możliwości m.in. zarządzanie stronami i podstronami, zarządzanie zdjęciami i plikami, zarządzanie językami, konfiguracja z poziomu administracji.

Aplikacja posiada możliwość rozbudowania jej funkcjonalności poprzez instalację wtyczek. Pozwala to na rozszerzenie możliwości narzędzia o np. system bannerowy, slidery, redaktorzy, użytkownicy, statystyki, tagi, blog, kalendarz wydarzeń, galerie zdjęć, widżety, system newsów, integracja z facebook, system komentarzy podstron, wyszukiwarkę, newsletter i wiele innych.

Quick.Cms oparty jest na autorskim systemie szablonów, dzięki któremu w łatwy sposób można zmienić wygląd strony bez ingerencji w warstwę funkcjonalną skryptu. Zmiana grafiki na gotowy szablon sprowadza się do przegrania kilku plików.

Większość pytań i problemów związanych z aplikacją jest poruszanych na forum dyskusyjnym projektu.

Kontrowersje[edytuj]

Zgodnie z opisem regulaminu na stronie głównej, tym którzy korzystają z oprogramowania i zmienią stopkę na swojej stronie grozi "kara umowna" 1999 zł[2].

Przypisy

Linki zewnętrzne[edytuj]