Radio Piotrków

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Radio Piotrków
Państwo  Polska
Język polski
Założono 1992
Zlikwidowano 2006
Częstotliwości
w miastach
Piotrków Trybunalski 98,2 MHz

Radio Piotrków – lokalna stacja radiowa z siedzibą w Piotrkowie Trybunalskim, po 1 września 2006 przekształcona w Radio Strefa FM[1]. Rozgłośnia obejmowała swoim zasięgiem mniej więcej dawne województwo piotrkowskie.

Historia[edytuj | edytuj kod]

Radio założył 1 czerwca 1992 roku Tomasz Stachaczyk przy współpracy Wojciecha Dąbrowskiego oraz Janusza Surmy[1]. Początkowo nadawano na amatorskim sprzęcie, na częstotliwości 70,1 MHz[1]. W 1993 roku zmieniono częstotliwość na 69,9 MHz[1]. 31 marca 1994 r. Radio Piotrków znalazło się wśród wśród 16 stacji lokalnych, które jako pierwsze otrzymały koncesję na nadawanie[1].W drugą rocznicę swojego powstania, rozgłośnia zorganizowała trzydniowe święto (koncerty, pokazy pirotechniczne, imprezy sportowe)[1]. Uroczystości te dały początek oficjalnym Dniom Piotrkowa, które organizowane są odtąd co roku na początku czerwca[1]. Od 1 stycznia 2000 r. stacja nadawała tylko w górnym paśmie UKF, na częstotliwości 98,2 MHz[1]. Wiosną 2006 r. Radio Piotrków wystąpiło do KRRiTV o zmianę nazwy programu[1].

Ramówka[edytuj | edytuj kod]

Stacja nadawała przez 24 godziny na dobę. Radio w swoim dorobku miało wiele audycji, m.in. jedną z najstarszych w kraju list przebojów - "Listę Przebojów Radia Piotrków". Inne popularne pozycje to "Stan Wyjątkowy" - audycja szczególnie popularna wśród młodzieży, "Muzyczny wehikuł czasu" - przypominający dawne przeboje, "Bagdad Cafe" - wypełniony jazzem i muzyką świata, czy "Muzyka miasta" - program o hip-hopie kontynuujący tradycje "Lirycznej mafii" oraz program "Magiel", w którym słuchacze komentowali aktualne wydarzenia. Poza tym w radiu co godzinę nadawane były informacje z kraju i ze świata, informacje lokalne oraz sytuacja na drogach w regionie. Część z tych audycji ma swoją kontynuację w Radiu Strefa FM.

Przypisy

  1. a b c d e f g h i O nas (Od Radia Piotrków do Strefy FM). Radio Strefa FM. [dostęp 2009-09-26].