Radosław Kaczmarek

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Radosław Kaczmarek
Doktor habilitowany nauk medycznych
Specjalność: okulistyka
Alma Mater AM we Wrocławiu
Doktorat 2003 – medycyna
Akademia Medyczna we Wrocławiu
Habilitacja 2013 – medycyna
Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu
Zatrudnienie
Uczelnia Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu

Radosław Tomasz Kaczmarek – polski okulista, doktor habilitowany medycyny, adiunkt w Katedrze Okulistyki Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

Dyplom lekarski zdobył na wrocławskiej Akademii Medycznej. Stopień doktorski zdobył w 2003 roku na podstawie pracy "Badanie epidemiologiczne jaskry w populacji mieszkańców Wrocławia". Habilitację uzyskał w 2013 roku na podstawie oceny dorobku naukowego i rozprawy "Możliwość wykorzystania nowych substancji antyproliferacyjnych w leczeniu witreoretinopatii proliferacyjnej"[1]. Jest adiunktem w Katedrze Okulistyki wrocławskiego Uniwersytetu Medycznego oraz ordynatorem II Oddziału Operacyjnego w uniwersyteckiej Klinice Okulistyki (kierownikiem Katedry i Kliniki jest Marta Misiuk-Hojło)[2]. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Okulistycznego.

W pracy klinicznej i badawczej specjalizuje się w chirurgii szklistkowo-siatkówkowej (ciało szkliste i siatkówka) oraz diagnostyce i chirurgicznym leczeniu zaćmy i jaskry. Swoje prace publikował w czasopismach krajowych i zagranicznych, m.in. w Klinice Ocznej. Współautor opracowania Terapia laserowa w chorobach siatkówki niezwiązanych z cukrzycą (wraz z M. Misiuk-Hojło i H. Wykrotą, wyd. 2009, ​ISBN 978-83-61257-40-0​).

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Okuliści związani z Wrocławiem:

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Wydana w formie monografii w 2012 roku - ​ISBN 978-83-7055-485-9
  2. Katedra i Klinika Okulistyki (pol.). [dostęp 2015-04-16].

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]