Radosław Pyffel

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Radosław Pyffel
Ilustracja
Data i miejsce urodzenia 7 września 1976
Warszawa
Zawód, zajęcie menadżer, dziennikarz, publicysta, socjolog
Alma Mater Uniwersytet Warszawski

Radosław Zbigniew Pyffel (ur. 7 września 1976 w Warszawie) – polski dziennikarz, publicysta, socjolog, były prezes think tanku Centrum Studiów Polska-Azja[1]. Od 18 lipca 2016 do końca lipca 2018 przedstawiciel Polski i alternate director w Azjatyckim Banku Inwestycji Strukturalnych (AIIB)[2]. W latach 2018-2020 Pełnomocnik Zarządu PKP Cargo ds. rynków wschodnich i rozwoju spółki w krajach tzw. Nowego Jedwabnego Szlaku[3].

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

Absolwent socjologii na Uniwersytecie Warszawskim. Wykładał w Wyższej Szkole Biznesu w Nowym Sączu oraz Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Tischnera w Krakowie. Obecnie wykładowca oraz kierownik studiów "Biznes chiński" w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie[4]. Wykłada również w Collegium Civitas[5].

Znawca kultury Chin, włada językiem chińskim. Konsultant i autor szkoleń do spraw rynku chińskiego. Przebywał wiele lat w Chinach i na Tajwanie. Ekspert do spraw Azji w Instytucie Sobieskiego[6]. Jest zapraszany i wypowiada się na tematy azjatyckie w radio i telewizji (m.in TVN[7], Polsat News[8][9][10][11], Trójka[12][13]).

Występuje na pozycji napastnika w kadrze Reprezentacji Dziennikarzy w piłce nożnej[14].

Publikacje[edytuj | edytuj kod]

Autor kilkudziesięciu artykułów dotyczących Azji w polskiej prasie (m.in. Najwyższy Czas![15], Newsweek Polska[16], Gazeta Wyborcza[17]). Opublikował także książki:

Przypisy[edytuj | edytuj kod]