Rafał Maserak

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Rafał Maserak
Maser
Ilustracja
Rafał Maserak (2013)
Data i miejsce urodzenia 17 lutego 1984
Warszawa
Zawód tancerz

Rafał Maserak (ur. 17 lutego 1984 w Warszawie) – polski tancerz reprezentujący najwyższą klasę taneczną „S” w tańcach latynoamerykańskich.

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

Kariera[edytuj | edytuj kod]

Jest trzykrotnym wicemistrzem Polski w tańcach latynoamerykańskich i standardowych oraz dwukrotnym wicemistrzem Polski w tańcach latynoamerykańskich. Był zwycięzcą i finalistą turniejów zagranicznych Gold Master we Włoszech, Paris Open we Francji, Austrian Open w Austrii, Russian Open w Rosji. Reprezentował Polskę na międzynarodowych festiwalach tańca w Blackpool, German Open, International, UK, Allassio.

W latach 2005–2011 występował w programie Taniec z gwiazdami emitowanym przez TVN. W pierwszej edycji jego partnerką była przezenterka telewizyjna Klaudia Carlos; zajęli szóste miejsce. W drugiej tańczył z aktorką Małgorzatą Foremniak, a w trzeciej z prezenterką telewizyjną Aleksandrą Kwaśniewską, w obu edycjach zajął ze swoimi partnerkami drugie miejsce. W 2007 zatańczył w piątej edycji razem z prezenterką pogody Omeną Mensah i zajął szóste miejsce. W siódmej edycji jego partnerką taneczną była aktorka Katarzyna Figura, a w ósmej – florecistka Sylwia Gruchała; z obydwoma partnerkami zajął dwunaste miejsce. W dziewiątej jego partnerką była aktorka Weronika Książkiewicz, lecz musieli zrezygnować już w pierwszym odcinku z powodu choroby jego partnerki. W dziesiątej edycji został zwycięzcą razem ze swoją partnerką aktorką Anną Muchą. W jedenastej edycji tańczył z aktorką Julią Kamińską i również zdobył Kryształową Kulę. W dwunastej edycji tańczył z aktorką i modelką Agnieszką Jaskółką i zajął trzynaste miejsce, a w trzynastej z aktorką Katarzyną Zielińską, z którą zajął czwarte miejsce.

Olga Kalicka i Rafał Maserak na planie programu Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami, 2016

W 2006 roku wystąpił w serialu Na dobre i na złe jako tancerz i wystąpił w teledysku zespołu La Karnita. W 2007 był reporterem Projektu Plaża i wystąpił w programie Szymon Majewski Show. Wystąpił w teledysku do utworu „Poczekalnia dusz” warszawskiego duetu hip-hopowego Sokół & Pono. Wystąpił także w reality-show Amazonki oraz Gladiatorzy, transmitowanych w telewizji Polsat. Jesienią 2010 roku był jednym z jurorów programu Królowie Densfloru emitowanego na kanale Viva Polska.

Od 2014 roku występuje w programie Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami emitowanym przez telewizję Polsat. W pierwszej edycji był partnerem tanecznym aktorki Joanny Moro, z którą zajął ostatecznie drugie miejsce. W drugiej edycji tańczył z Miss Polonia 2011 i prezenterką telewizyjną Marceliną Zawadzką, a w trzeciej z aktorką Julią Pogrebińską; z obiema partnerkami zajął trzecie miejsce. W czwartej edycji programu był partnerem tanecznym aktorki Anny Cieślak, z którą zajął 6. miejsce z powodu jej kontuzji. W piątej edycji programu partnerował aktorce Elżbiecie Romanowskiej, a w szóstej – aktorce Oldze Kalickiej; z obiema partnerkami zajął drugie miejsce. W siódmej edycji programu był partnerem tanecznym aktorki Moniki Mariotti, z którą zajął szóste miejsce. W ósmej edycji programu tańczył z vlogerką Angeliką Muchą, znaną jako Littlemooonster96, z którą zajął piąte miejsce.

Od 7 września do 9 listopada 2016 roku brał udział w kulinarnym show Polsatu Top Chef. Gwiazdy od kuchni[1]. Doszedł do finału, w którym zajął pierwsze miejsce, dzięki czemu wygrał 100 tys. złotych, które przeznaczył na cele charytatywne[2].

Życie prywatne[edytuj | edytuj kod]

Był związany z m.in. z tancerką Kamilą Kajak, aktorką Małgorzatą Foremniak i fotomodelką Anitą Leśniak. Jego obecną partnerką życiową jest Małgorzata Lis.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Sergiusz Królak: "Top Chef. Gwiazdy od kuchni": kto wystąpi w specjalnej edycji programu? (pol.). W: Plejada.pl [on-line]. plejada.pl, 2016-06-16. [dostęp 2016-10-05].
  2. Sergiusz Królak: "Top Chef. Gwiazdy od kuchni": Rafał Maserak zwycięzcą. Na co przeznaczy główną nagrodę? (pol.). W: Plejada.pl [on-line]. plejada.pl, 2016-11-10. [dostęp 2016-11-17].

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]