Rafał Maserak

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Rafał Maserak
Ilustracja
Pseudonim Maser
Data i miejsce urodzenia 17 lutego 1984
Warszawa
Zawód tancerz

Rafał Maserak (ur. 17 lutego 1984 w Warszawie) – polski tancerz reprezentujący najwyższą klasę taneczną „S” w tańcach latynoamerykańskich.

Kariera[edytuj]

Jest trzykrotnym wicemistrzem Polski w tańcach latynoamerykańskich i standardowych. Dwukrotny wicemistrz Polski w tańcach latynoamerykańskich. Zwycięzca i finalista turniejów zagranicznych Gold Master we Włoszech, Paris Open we Francji, Austrian Open w Austrii, Russian Open w Rosji. Reprezentant na międzynarodowych festiwalach tańca w Blackpool, German Open, International, UK, Allassio.

Wystąpił w jedenastu edycjach programu Taniec z gwiazdami emitowanego przez TVN. W pierwszej edycji jego partnerką była Klaudia Carlos; zajęli szóstej miejsce. W drugiej tańczył z Małgorzatą Foremniak, a w trzeciej z Aleksandrą Kwaśniewską, w obu edycjach zajął ze swoimi partnerkami drugie miejsce. W 2007 zatańczył w piątej edycji razem z Omeną Mensah i zajął szóste miejsce. W siódmej edycji jego partnerką taneczną była Katarzyna Figura, a w ósmej – Sylwia Gruchała; z obydwoma partnerkami zajął dwunaste miejsce. W dziewiątej jego partnerką była Weronika Książkiewicz, lecz musieli zrezygnować już w pierwszym odcinku z powodu choroby jego partnerki. W dziesiątej edycji został zwycięzcą razem ze swoją partnerką Anną Muchą. W jedenastej edycji tańczył z Julią Kamińską i również zdobył Kryształową Kulę. W dwunastej edycji tańczył z Agnieszką Jaskółką i zajął trzynaste miejsce. W trzynastej edycji tańczył z aktorką Katarzyną Zielińską i zajął czwarte miejsce.

W 2006 wystąpił w serialu Na dobre i na złe jako tancerz i wystąpił w teledysku zespołu La Karnita. W 2007 był reporterem Projektu Plaża i wystąpił w programie Szymon Majewski Show. Wystąpił w teledysku do utworu „Poczekalnia dusz” warszawskiego duetu hip-hopowego Sokół & Pono. Wystąpił także w reality-show Amazonki oraz Gladiatorzy, transmitowanych w telewizji Polsat.

W 2014 wystąpił w pierwszej edycji programu Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami emitowanej przez telewizję Polsat, w której był partnerem tanecznym Joanny Moro, z którą zajął ostatecznie drugie miejsce. W drugiej edycji programu tańczył z Marceliną Zawadzką, z którą zajął 3. miejsce. W trzeciej edycji programu tańczył z Julią Pogrebińską, z którą zajął 3. miejsce. W czwartej edycji programu był partnerem tanecznym Anny Cieślak, z którą zajął 6. miejsce z powodu jej kontuzji. W piątej edycji programu był partnerem tanecznym Elżbiety Romanowskiej, z którą zajął 2. miejsce. W szóstej edycji programu będzie partnerem tanecznym Olgi Kalickiej.

Życie prywatne[edytuj]

Był związany z aktorką Małgorzatą Foremniak. Jego obecną partnerką jest Małgorzata Lis.

Linki zewnętrzne[edytuj]