Rafał Zagozdon

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Rafał Zagozdon
Data i miejsce urodzenia 4 lutego 1961
Tomaszów Mazowiecki
Prezydent Tomaszowa Mazowieckiego
Okres od 2006
do 2014
Poprzednik Mirosław Kukliński
Następca Marcin Witko

Rafał Stefan Zagozdon (ur. 4 lutego 1961 w Tomaszowie Mazowieckim) – polski samorządowiec, w latach 2006–2014 prezydent Tomaszowa Mazowieckiego.

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

Absolwent I Liceum Ogólnokształcącego im. Jarosława Dąbrowskiego w Tomaszowie Mazowieckim. Ukończył studia ekonomiczne na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego. Pracował przez wiele lat w Zakładach Włókien Chemicznych „Wistom”, dochodząc do funkcji pełnomocnika dyrektora. Był dyrektorem w Zakładach Przemysłu Skórzanego „NAKO”, zajmował też różne stanowiska w innych spółkach prawa handlowego, a także dyrektora do spraw inwestycji w tomaszowskim Towarzystwie Budownictwa Społecznego. W latach 2002–2006 sprawował mandat radnego rady miejskiej.

W drugiej turze wyborów samorządowych w 2006 został wybrany na urząd prezydenta Tomaszowa Mazowieckiego, pokonując ubiegającego się o reelekcję Mirosława Kuklińskiego[1]. Kandydował jako przedstawiciel lokalnego komitetu „Forum Samorządowo-Ludowe 2006”. W 2010 ponownie wygrał w drugiej turze[2]. Cztery lata później bez powodzenia ubiegał się o reelekcję.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]