Rahl Posępny

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Rahl Posępny (lub wśród zwolenników Ojczulek Rahl) – postać literacka stworzona przez Terry’ego Goodkinda, Jeden z bohaterów cyklu Miecz prawdy.

Rahl to syn Panisa Rahla, ojciec Richarda Rahla, czarodziej i władca D'Hary. Główny czarny charakter pierwszego tomu Miecza Prawdy pt. Pierwsze Prawo Magii. Dąży do podbicia całego Nowego Świata, wykorzystując w tym celu ślepo mu wiernych D'Harczyków, oraz zdobycia kontroli nad Magią Ordena- magią życia i śmierci. Pod koniec tomu zostaje zabity przez Richarda Rahla. Rahl Posępny pojawia się także w drugim tomie Miecza Prawdy pt. Kamień Łez jako zły duch. W czasie narady widzących zostaje przypadkowo ściągnięty z zaświatów przez Richarda Rahla i wykorzystuje to do próby uwolnienia Opiekuna zaświatów. Pod koniec tomu z powrotem odesłany do zaświatów. W czwartym tomie – Świątynia Wichrów jest wśród duchów decydujących o warunkach wpuszczenia Richarda Rahla do Świątyni Wichrów. Jest też wielokrotnie wspominany w siódmym tomie Filary Świata, jako ojciec głównych bohaterów tego tomu.

Rahl Posępny jest wysokim dobrze zbudowanym mężczyzną o błękitnych oczach, włosach koloru blond, oraz nieskazitelnej urodzie. Jego spojrzenie jest bystre i przenikliwe. Ciało ma poparzone przez ogień czarodzieja - górę lewego uda, biodro i część brzucha oraz lewa strona penisa pokryta była bliznami po poparzeniu. Wiadomo jednak, że spod ubrania ich nie widać. Lord Rahl nosi zazwyczaj długą, białą szatę.