Raiden (Metal Gear)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Raiden
Postać z Metal Gear
Pierwsze wystąpienie Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty
Twórca Yoji Shinkawa, Hideo Kojima
Grany przez MC: Eiji Morisaki (MGS4)
Takeshi Yoshioka (MGS4)
Dubbing Wersja japońska
Ken'yû Horiuchi
Wersja angielska
Quinton Flynn
Charlie Schlatter (MGS3:S)

Raiden (雷電), prawdziwe imię Jack – fikcyjna postać i jeden z bohaterów serii gier Metal Gear. Jest protagonistą drugiego, najdłuższego rozdziału części drugiej zatytułowanej Plant. Został stworzony przez Hideo Kojimę. Pojawia się ponownie jako postać drugoplanowa w Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots, a w Metal Gear Rising: Revengeance jest w pełni głównym protagonistą, będąc tym samym trzecią główną grywalną postacią serii po Solidzie Snake'u i Big Bossie.

Hideo Kojima przedstawił Raidena jako postać alternatywną dla Solida Snake'a, pokazując koncept serii z innej perspektywy. Jego nagłe pojawienie się w części drugiej nie obyło się bez kontrowersji. Pomimo iż wśród graczy zyskał mieszane recenzje, twórcy bardzo go polubili, a krytycy bronili go i jego rolę w serii. Pomimo mieszanych opinii, Raiden zyskał bardzo dobrą opinię za swoją rolę i redesign w części czwartej.

Raiden pojawia się w klipach dodanych do Metal Gear Solid 3: Substance promujących nadchodzącą wtedy część czwartą serii.

Raiden jest dodatkową postacią w PlayStation All-Stars Battle Royale. W grze użyto jego image'u z Revengence[1].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]