Randka w ciemno (program telewizyjny)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Randka w ciemno
Rodzaj programu program rozrywkowy
Kraj produkcji  Polska
Język polski
Data premiery 11 grudnia 1992
Lata emisji 1992–2005
Czas trwania odcinka około 50 minut
Format nadawania 4:3
Produkcja
Produkcja TVP
Stacja telewizyjna TVP1

Randka w ciemno – program rozrywkowy emitowany w TVP1 w latach 1992–2005. Prowadzącym był początkowo Jacek Kawalec (do jesieni 1998)[1], później Tomasz Kammel.

Program polegał na tym, że kobieta wybierała mężczyznę lub mężczyzna kobietę spośród trzech niewidocznych kandydatów lub kandydatek poprzez zadawanie pytań. Do końca finału uczestnicy znajdowali się za parawanem. Przed wybraniem i zapoznaniem się uczestnika z wskazanym kandydatem prowadzący prosił „głos” (były nimi: Dorota Osman, następnie Edyta Krasowska, a ostatnim od roku 2002 – Antoni Parol) o dokonanie podsumowania osób oczekujących na wybór. Następnie dokonywano prezentacji pozostałych dwóch osób biorących udział w teleturnieju. Główną nagrodą dla zwycięskiej pary była wspólna wycieczka krajowa lub zagraniczna. Losowania spośród dwóch kopert przygotowanych przez prowadzącego dokonywała osoba wybierająca lub wybierana. Od wyboru koperty zależał kierunek wycieczki. Pod koniec programu prezentowano film ze wspólnego wyjazdu pary uczestniczącej w jednym z poprzednich odcinków.

Program przez większość swojej emisji emitowany był w piątki przed Wieczorynką, jednak przez pewien czas pod koniec lat 90. był emitowany w niedzielne popołudnia, tuż po Teleexpressie.

Latem 2005 roku program został usunięty z anteny ze względu na bardzo niską oglądalność, pożegnalny odcinek wyemitowano 24 czerwca.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. MUSICAL KAROL – życie Jana Pawła II, www.musical-karol.pl [dostęp 2016-05-19].