Randka z diabłem

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Randka z diabłem
Gatunek

spektakl telewizyjny, komedia

Rok produkcji

1999

Data premiery

3 czerwca 1999

Kraj produkcji

Polska

Język

polski

Czas trwania

55 min

Reżyseria

Maciej Dutkiewicz

Scenariusz

Maciej Dutkiewicz

Główne role

Edyta Olszówka,
Kazimierz Kaczor,
Jan Englert,
Zbigniew Zamachowski

Zdjęcia

Bogdan Stachurski

Scenografia

Ryszard Melliwa

Kostiumy

Anna Smolicka

Randka z diabłem – spektakl Teatru Telewizji, komedia kryminalna będąca adaptacją powieści Joanny Chmielewskiej Wszyscy jesteśmy podejrzani. Reżyserem i autorem scenariusza widowiska jest Maciej Dutkiewicz.

Spektakl został zrealizowany techniką zbliżoną do filmowej w 1999 roku, tego samego roku, 3 czerwca miał swoją premierę w Teatrze Telewizji. Autorem zdjęć jest Bogdan Stachurski, a scenografię przygotował Ryszard Melliwa.

Opis fabuły[edytuj | edytuj kod]

Na potrzeby 55-minutowego spektaklu fabuła książkowa została znacznie okrojona, a liczba postaci zredukowana.

Główną bohaterką jest Joanna (w tej roli Edyta Olszówka), architekt pracująca w biurze projektów. Pragnie napisać powieść kryminalną. Wymyśla zbrodnię, która zdarzyłaby się w miejscu jej pracy. Na ofiarę wybiera Tadeusza Stolarka, nielubianego kolegę. Pomysłem dzieli się z innymi kolegami, razem omawiają motywy zbrodni, ustalają liczne szczegóły i typują mordercę. Ponadto wymyślają, że w czasie popełnienia zbrodni nikt z nich nie opuszcza biura, w związku z tym wszyscy są podejrzani.

Wkrótce okazuje się, że w pracowni naprawdę zamordowano Stolarka, a wszyscy pracownicy byli w stanie dokonać zbrodni. Na miejsce przybywa oficer śledczy i przystojny prokurator, aby rozwikłać tę nietypową sprawę. Pomiędzy prokuratorem Wesołym a Joanną nawiązuje się romans. Tymczasem autorka całego zamieszania analizuje zbrodnię podczas rozmów z Diabłem. Sama już nie wie, czy postać ta istnieje naprawdę, czy też tylko ją sobie wymyśliła.

Obsada[edytuj | edytuj kod]

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]