Randy Disher

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

Randall "Randy" Disher – fikcyjna, pierwszoplanowa postać słynnego serialu Detektyw Monk. Jest porucznikiem policji w San Francisco. W rolę wcielił się Jason Gray-Stanford.

Osobowość[edytuj | edytuj kod]

Zastępca Lelanda Stottlemeyera – kapitana Miejskiej Policji w San Francisco. Jest lojalny i oddany wobec swego przełożonego. Słynie z puszczania wodzy fantazji w teoriach zbrodni (są one często wbrew prawom fizyki czy logice), przez co często jest wyśmiewany przez kolegów w pracy (np. Mr. Monk and the Astronaut). W odc. Mr. Monk Goes to the Dentist kapitan Stottlemeyer nazywa go "najbardziej upierdliwym gliną", oczywiście poza Adrianem Monkiem.

Relacje międzyludzkie[edytuj | edytuj kod]

Mimo swej opinii jest bardzo lubianym i poważanym policjantem. Słynny jest ze swych częstych wymyślonych kobiet, a gdy znajduje już swą "drugą połówkę", nikt nie chce mu uwierzyć. Domyślać się tylko można tego, że Randy zakochany był w Sharonie Fleming, co widoczne jest w wielu odcinkach drugiej i trzeciej serii, natomiast w odcinku "Mr. Monk and Sharona" 8 serii pocałował Sharonę na oczach Monka i Natalie, którzy byli tym faktem nieco zaskoczeni. W ostatnim odcinku serialu pojawia się sugestia, że Randy, awansowany na stanowisko szefa policji New Jersey, wiąże się z Sharoną. W odc. Mr. Monk Gets Cabin Fever zostaje wykorzystany przez chińską mafię. Zaprowadza zabójców wprost do ukrywającego się Lelanda Stottlemeyera i Adriana Monka, czego domyśla się dopiero po ataku.

Przeszłość[edytuj | edytuj kod]

Urodził się w San Diego i uczęszczał do Temple University w Filadelfii, gdzie był sierżantem miejskiej policji (Mr. Monk Goes to a Wedding). W odc. Mr. Monk and the Leper okazuje się być w przeszłości chorym na okropny trądzik i leczony u dermatologa z tego powodu.

Projekt Randy'ego Dishera[edytuj | edytuj kod]

Zespół grający, jak powiedział Randy, hip-hop, rock, metal (odcinek Pan Monk i raper). Założony jeszcze w liceum przez Randy'ego i jego kolegów z college'u. Po odc. Pan Monk idzie do dentysty zespół rozpada się. W odcinku Pan Monk i raper po koncercie Randy mówi "Zapraszam na stronę randydisherproject.com!".

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

  • Ma alergię na kocią sierść
  • Jest leworęczny
  • W jednym z odcinków przyznaje, że jest fanem Kapitana Ameryki.
  • W ostatnim odcinku informuje Stottelmeyera i Natalie, że otrzymał stanowisko szefa policji stanu New Jersey, gdzie zamieszka z Sharoną.