Ransom Riggs

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Ransom Riggs
ilustracja
Narodowość amerykańska
Język angielski
Okres 2009-
Gatunki literatura dla dzieci i młodzieży, fantasy
Ważne dzieła Osobliwy dom Pani Peregrine
Strona internetowa

Ransom Riggs jest amerykańskim pisarzem, najbardziej znanym z powieści Osobliwy dom Pani Peregrine.

Riggs urodził się w Maryland, na dwustuletniej rodzinnej farmie, a dorastał na Florydzie. Studiował literaturę angielską na Kenyon College oraz filmoznawstwo na Uniwersytecie Południowej Kalifornii. W magazynie "Mental floss" publikował artykuły na temat Sherlocka Holmesa, zatytułowane "Sherlock Holmes Handbook. The Methods and Mysteries of the World's Greatest Detective", które zostały wydane w 2009 roku jako przewodnik do filmu Sherlock Holmes (2009).

Riggs zbierał również ciekawe fotografie, które, za zgodą swojego wydawcy, Quirk Books, chciał wydać jako książkę z obrazkami. Za radą redaktora ułożył je jednak w przewodnik, do którego dołączył narrację[1][2]. Tak powstał Osobliwy dom Pani Peregrine, który zyskał status bestsellera New York Timesa [3].

Inna książka Riggsa, również inspirowana fotografiami, "Talking Pictures", została wydana w Stanach Zjednoczonych w październiku 2012. W 2014 ukazała się kolejna część Osobliwego domu..., zatytułowana "Hollow City". W 2015 wydana została ostatnia część trylogii pod tytułem "Biblioteka dusz".

Przypisy