Raw Air kobiet 2019

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Raw Air kobiet 2019
2020
Data 10–14 marca 2019
Miejsce rozpoczęcia Oslo
Miejsce zakończenia Trondheim
Organizator Oslo, Lillehammer,
Trondheim
Liczba konkurencji 6
Liczba zawodników 46
Liczba reprezentacji 14
Zwycięzcy
I miejsce Norwegia Maren Lundby
II miejsce Niemcy Katharina Althaus
III miejsce Niemcy Juliane Seyfarth
Strona internetowa

Raw Air kobiet 2019 – pierwsza edycja turnieju Raw Air z udziałem kobiet. Odbyła się ona na skoczniach w Norwegii w dniach 10–14 marca 2019 r.

Do klasyfikacji końcowej turnieju zaliczone zostały wyniki wszystkich serii konkursowych oraz prologów, w których skład weszły serie kwalifikacyjne. Rozegrano trzy prologi oraz trzy konkursy indywidualne. Zasady przeprowadzania zawodów w ramach tego turnieju były identyczne do tych, jakie panują podczas innych zawodów wchodzących w ramy Pucharu Świata.

Skocznie[edytuj | edytuj kod]

W tabeli podano rekordy skoczni obowiązujące przed rozpoczęciem Raw Air kobiet 2019 lub te, które zostaną ustanowione w trakcie jego trwania (wyróżnione wytłuszczeniem).

Zdjęcie Nazwa skoczni Miejscowość K HS Rekord skoczni
Odległość Rekordzistka Data
Holmenkollbakken 14 march 2010.JPG Holmenkollbakken Norwegia Oslo K-120 HS-134 137,5 m Japonia Sara Takanashi 04.02.2016
Lillehammer Ski Jump.jpg Lysgårdsbakken Norwegia Lillehammer K-123 HS-140 141,5 m Norwegia Maren Lundby 11.03.2019
Granåsen Skijump Arena.JPG Granåsen Norwegia Trondheim K-124 HS-140 137,5 m Niemcy Juliane Seyfarth 14.03.2019

Przed turniejem[edytuj | edytuj kod]

Przed turniejem zostaną rozegrane zostały Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym 2019 w Seefeld (Austria). Złoty medal w konkursie drużynowym zdobyła reprezentacja Niemiec, którą reprezentowały Ramona Straub, Carina Vogt, Juliane Seyfarth oraz Katharina Althaus. Pozostałe miejsca na podium zajęły drużyny Austrii oraz Norwegii. W konkursie indywidualnym rozegranym na normalnej skoczni triumfowała Norweżka Maren Lundby przed Kathariną Althaus i Danielą Iraschko-Stolz. Konkurs drużyn mieszanych zakończył się zdobyciem złotego medalu przez reprezentację Niemiec w składzie: Juliane Seyfarth, Markus Eisenbichler, Katharina Althaus, Karl Geiger. Kolejne miejsca zajęły ekipy reprezentujące Austrię oraz Norwegię.

Klasyfikacje Pucharu Świata i Pucharu Narodów przed rozpoczęciem turnieju[edytuj | edytuj kod]

Zasady[edytuj | edytuj kod]

Każdy z konkursów indywidualnych w ramach Raw Air kobiet poprzedzony zostanie prologiem, rozgrywanym na zasadach analogicznych do serii kwalifikacyjnych w ramach Pucharu Świata. Noty uzyskane w prologach wliczone zostaną do klasyfikacji generalnej turnieju.

Zawody indywidualne zostaną przeprowadzane na takich samych zasadach, jak pozostałe konkursy w ramach Pucharu Świata kobiet. Podobnie jak w przypadku prologów, punkty które zostaną zdobyte w poszczególnych seriach konkursowych będą zaliczane na poczet dorobku poszczególnych zawodniczek klasyfikacji końcowej Raw Air. Ponadto – w przeciwieństwie do serii kwalifikacyjnych – za każdy z konkursów przyznane zostaną także punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata kobiet (zawody indywidualne), i Pucharu Narodów.

Skoki oceniane zostaną w taki sam sposób, jak podczas pozostałych zawodów Pucharu Świata kobiet. Za osiągnięcie odległości równej punktowi konstrukcyjnemu zawodniczka otrzyma 60 punktów na skoczni dużej; za każdy metr powyżej tej granicy uzyska dodatkowo 1,8 punktu na skoczni dużej, zaś za każdy metr poniżej zostanie odjęte jej analogiczna ilość punktów. Styl skoku i lądowania będzie podlegać ocenie przez pięciu sędziów wybranych przez FIS, którzy mogą przyznać maksymalnie po 20 punktów. Dwóch skrajnych not (najwyższej i najniższej) nie wlicza się do noty łącznej zawodniczki. Ponadto wpływ na ocenę końcową skoczkini będzie miał przelicznik za prędkość i kierunek wiatru oraz za ewentualną zmianę długości najazdu. Jeżeli zawodniczka będzie skakać z niższej belki startowej, otrzyma dodatkowe punkty, jeżeli będzie skakać z wyższej – punkty zostaną jej odjęte. Dodatkowo jeżeli wiatr wiał z przodu skoczni, zawodniczka straci punkty, gdyż dzięki temu zyska lepsze noszenie na nartach, zaś jeżeli wiatr wiał z tyłu skoczni, skoczkini będzie przysługiwać odpowiednia bonifikata.

Program zawodów[edytuj | edytuj kod]

Miejscowość Dzień Konkurencja Początek
(CET)
Liczba uczestniczek
Oslo 9 marca Oficjalny trening 10:00
Prolog 11:00 46
10 marca Seria próbna 9:00
Konkurs indywidualny 10:00 40
Lillehammer 11 marca Oficjalny trening 18:50
Prolog 20:30 45
12 marca Seria próbna 19:15
Konkurs indywidualny 20:00 40
Trondheim 13 marca Oficjalny trening 19:00
Prolog 20:30 45
14 marca Seria próbna 13:00
Konkurs indywidualny 14:00 40

Jury[edytuj | edytuj kod]

Dyrektorem zawodów w ramach Raw Air kobiet byli jednocześnie dyrektorka Pucharu Świata Chika Yoshida, oraz jej asystent – Miran Tepeš.

Miejscowość Delegat techniczny Asystent

delegata technicznego

Kierownik zawodów Kontrola wyposażenia
Przed skokiem Po skoku
Oslo Finlandia Pekka Hyvärinen Austria Fritz Koch Norwegia Svein Granerud Polska Agnieszka Baczkowska
Lillehammer Finlandia Mika Jukkara Słowenia Marko Mlakar Norwegia Kristian Brenden
Trondheim Słowenia Gabrjel Gros Norwegia Hroar Stjernen
Sędzia Kraj Stanowisko na wieży sędziowskiej
Oslo Lillehammer Trondheim
Inge Eriksrød  Norwegia D
Wolfgang Perktold  Austria A D
Ryūichi Inoue  Japonia B A
Mun Jong-seon  Korea Południowa C E
Jewgienij Waszurin  Rosja E C
Joern Larsen  Norwegia B
Bojan Jost  Słowenia A
Jarle Solbu  Norwegia B
Jani Hyvärinen  Finlandia C
Thomas Kuglitsch  Austria D
Sabin Corboş  Rumunia E

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Oslo[edytuj | edytuj kod]

Prolog – 9 marca 2019[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodniczka Reprezentacja Skok Styl Belka Wiatr Wynik Kwalifikacja
1. Maren Lundby  Norwegia 133,5 m 52,5 26 0,86 134,7 Q
2. Katharina Althaus  Niemcy 127,0 m 54,0 26 0,70 126,1 Q
3. Juliane Seyfarth  Niemcy 125,0 m 54,0 26 0,95 120,0 Q
4. Yūki Itō  Japonia 120,0 m 52,5 28 -0,48 118,3 Q
5. Sara Takanashi  Japonia 123,0 m 54,0 26 0,82 117,7 Q
6. Aleksandra Kustowa  Rosja 124,5 m 53,0 28 0,68 114,4 Q
7. Ramona Straub  Niemcy 123,5 m 49,0 28 0,23 113,0 Q
8. Daniela Iraschko-Stolz  Austria 118,0 m 52,0 26 0,25 112,3 Q
9. Jacqueline Seifriedsberger  Austria 121,0 m 53,0 28 0,39 110,9 Q
10. Carina Vogt  Niemcy 117,0 m 47,0 26 -0,16 109,9 Q
11. Elena Runggaldier  Włochy 117,5 m 52,0 28 0,21 105,4 Q
12. Anna Odine Strøm  Norwegia 114,0 m 48,0 26 0,05 103,1 Q
13. Chiara Hölzl  Austria 115,5 m 52,5 28 0,15 102,9 Q
14. Sofja Tichonowa  Rosja 111,5 m 48,0 28 -0,13 94,3 Q
15. Silje Opseth  Norwegia 108,0 m 48,0 28 -0,52 92,6 Q
16. Eva Pinkelnig  Austria 107,5 m 43,0 26 -0,29 90,4 Q
17. Karolína Indráčková  Czechy 114,5 m 44,5 28 0,47 89,9 Q
18. Daniela Haralambie  Rumunia 107,0 m 48,5 28 -0,26 88,2 Q
19. Julia Kykkänen  Finlandia 107,0 m 50,5 28 0,06 86,5 Q
20. Lara Malsiner  Włochy 109,5 m 49,5 28 0,52 85,5 Q
21. Špela Rogelj  Słowenia 113,0 m 46,0 28 0,88 84,7 Q
Kaori Iwabuchi  Japonia 102,0 m 49,5 28 -0,63 Q
23. Joséphine Pagnier  Francja 104,5 m 49,0 28 -0,29 84,6 Q
24. Urša Bogataj  Słowenia 107,0 m 46,5 28 0,12 81,9 Q
25. Nozomi Maruyama  Japonia 105,0 m 48,0 28 0,13 79,7 Q
26. Lidija Jakowlewa  Rosja 98,5 m 47,0 26 -0,38 79,3 Q
Yūka Setō  Japonia 105,0 m 47,5 28 0,12 Q
28. Svenja Würth  Niemcy 107,0 m 49,0 28 0,73 78,4 Q
29. Kamila Karpiel  Polska 103,5 m 49,0 28 0,13 78,0 Q
30. Lucile Morat  Francja 104,5 m 45,5 28 0,06 77,0 Q
31. Nika Križnar  Słowenia 100,0 m 48,0 26 0,39 74,5 Q
32. Anna Rupprecht  Niemcy 100,5 m 48,0 28 -0,04 73,4 Q
33. Ksienija Kabłukowa  Rosja 95,0 m 47,0 28 -0,61 69,3 Q
34. Nita Englund  Stany Zjednoczone 98,0 m 48,0 28 0,19 66,5 Q
35. Shihori Ōi  Japonia 98,5 m 47,5 28 0,26 66,2 Q
36. Štěpánka Ptáčková  Czechy 96,5 m 45,5 28 0,15 61,7 Q
37. Zdena Pešatová  Czechy 95,5 m 43,5 28 -0,12 60,8 Q
38. Jerneja Brecl  Słowenia 94,5 m 43,0 28 -0,30 60,7 Q
39. Ingebjørg Saglien Bråten  Norwegia 91,5 m 45,0 28 -0,28 57,1 Q
40. Maja Vtič  Słowenia 95,0 m 47,0 28 0,63 55,8 Q
41. Susanna Forsström  Finlandia 93,0 m 45,5 28 0,51 51,9 NQ
42. Nina Lussi  Stany Zjednoczone 89,0 m 46,0 28 0,09 49,3 NQ
43. Astrid Moberg  Szwecja 86,0 m 42,5 28 -0,19 43,6 NQ
44. Kinga Rajda  Polska 89,0 m 42,0 28 0,31 43,1 NQ
45. Karoline Røstad  Norwegia 81,5 m 42,0 28 -0,61 40,0 NQ
46. Katra Komar  Słowenia 78,0 m 41,5 28 -0,66 33,8 NQ

Konkurs indywidualny – 10 marca 2019[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodniczka Reprezentacja Seria 1 Seria 2 Wynik
Skok Belka Wiatr Skok Belka Wiatr
Gold medal icon.svg Daniela Iraschko-Stolz  Austria 120,0 m 24 0,28 121,0 m 24 1,04 209,0
Silver medal icon.svg Juliane Seyfarth  Niemcy 114,5 m 24 0,96 121,0 m 24 1,10 194,3
Bronze medal icon.svg Katharina Althaus  Niemcy 111,5 m 24 0,96 119,5 m 24 0,71 193,3
4. Sara Takanashi  Japonia 119,5 m 24 0,92 111,5 m 24 0,34 192,1
5. Maren Lundby  Norwegia 119,0 m 23 1,20 109,0 m 24 0,25 186,5
6. Chiara Hölzl  Austria 120,5 m 25 0,91 108,0 m 24 0,80 184,3
7. Ramona Straub  Niemcy 117,0 m 25 -0,12 118,5 m 24 0,71 180,8
8. Nika Križnar  Słowenia 107,5 m 24 0,40 117,5 m 24 1,14 176,0
9. Anna Odine Strøm  Norwegia 109,0 m 24 0,09 113,5 m 24 0,92 175,8
10. Yūki Itō  Japonia 110,5 m 25 0,32 111,0 m 24 0,97 169,4
11. Eva Pinkelnig  Austria 115,0 m 24 0,55 104,0 m 24 0,55 167,7
12. Yūka Setō  Japonia 107,0 m 25 -0,02 112,0 m 24 1,03 165,2
13. Špela Rogelj  Słowenia 108,0 m 25 0,12 105,5 m 24 0,84 154,8
14. Nozomi Maruyama  Japonia 96,0 m 25 -0,04 114,0 m 24 0,36 153,9
15. Urša Bogataj  Słowenia 101,0 m 25 -0,29 108,5 m 24 0,18 151,3
16. Sofja Tichonowa  Rosja 102,0 m 25 0,30 107,0 m 24 0,21 150,6
17. Silje Opseth  Norwegia 105,5 m 25 -0,14 99,5 m 24 0,13 148,9
18. Carina Vogt  Niemcy 95,0 m 24 0,56 112,5 m 24 0,54 145,5
19. Jerneja Brecl  Słowenia 112,0 m 25 -0,15 91,0 m 24 0,41 142,1
20. Lara Malsiner  Włochy 97,5 m 25 0,21 110,0 m 24 1,15 137,5
21. Jacqueline Seifriedsberger  Austria 96,5 m 25 -0,43 96,5 m 24 0,18 127,8
22. Julia Kykkänen  Finlandia 101,0 m 25 -0,35 89,5 m 24 0,04 124,7
23. Aleksandra Kustowa  Rosja 103,0 m 25 0,69 94,0 m 24 0,31 120,7
24. Anna Rupprecht  Niemcy 96,5 m 25 -0,31 88,0 m 24 0,61 105,8
25. Štěpánka Ptáčková  Czechy 92,0 m 23 0,27 95,0 m 24 0,84 105,1
26. Svenja Würth  Niemcy 90,0 m 23 -0,25 89,5 m 24 0,29 103,2
27. Karolína Indráčková  Czechy 98,0 m 23 0,55 76,5 m 24 -0,07 89,0
28. Shihori Ōi  Japonia 89,0 m 23 0,61 89,5 m 24 0,82 88,7
29. Kaori Iwabuchi  Japonia 95,0 m 25 -0,06 80,0 m 24 0,20 88,2
30. Lidija Jakowlewa  Rosja 91,0 m 24 -0,22 79,0 m 24 0,13 82,1
31. Zdena Pešatová  Czechy 91,0 m 23 0,99 NQ 44,0
32. Ksienija Kabłukowa  Rosja 84,0 m 23 0,25 NQ 38,7
33. Daniela Haralambie  Rumunia 84,0 m 23 0,43 NQ 36,9
34. Joséphine Pagnier  Francja 83,0 m 23 0,61 NQ 33,9
35. Lucile Morat  Francja 75,5 m 25 -0,74 NQ 27,3
36. Elena Runggaldier  Włochy 76,5 m 25 -0,06 NQ 17,9
37. Nita Englund  Stany Zjednoczone 72,0 m 23 0,39 NQ 15,2
Kamila Karpiel  Polska 74,5 m 23 0,29 NQ
39. Maja Vtič  Słowenia 73,0 m 25 -0,37 NQ 13,8
40. Ingebjørg Saglien Bråten  Norwegia 65,0 m 23 0,14 NQ 0,6

Lillehammer[edytuj | edytuj kod]

Prolog – 11 marca 2019[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodniczka Reprezentacja Skok Styl Belka Wiatr Wynik Kwalifikacja
1. Maren Lundby  Norwegia 141,5 m 52,5 22 -1,52 152,1 Q
2. Katharina Althaus  Niemcy 131,0 m 54,5 22 -1,82 138,8 Q
Nika Križnar  Słowenia 131,0 m 52,0 21 -1,53 Q
4. Eva Pinkelnig  Austria 132,5 m 53,0 21 -1,19 138,5 Q
5. Aleksandra Kustowa  Rosja 135,5 m 53,0 22 -1,09 136,7 Q
6. Chiara Hölzl  Austria 130,5 m 53,5 21 -1,03 133,4 Q
7. Jerneja Brecl  Słowenia 128,5 m 51,5 22 -1,72 130,1 Q
8. Sara Takanashi  Japonia 124,5 m 51,0 22 -2,34 129,9 Q
9. Juliane Seyfarth  Niemcy 124,0 m 51,5 22 -2,11 126,7 Q
10. Daniela Iraschko-Stolz  Austria 124,5 m 51,0 22 -2,05 126,4 Q
11. Silje Opseth  Norwegia 125,5 m 52,0 22 -1,78 125,9 Q
12. Anna Odine Strøm  Norwegia 123,0 m 52,0 21 -1,63 125,6 Q
13. Urša Bogataj  Słowenia 127,5 m 51,0 21 -0,87 123,6 Q
14. Yūki Itō  Japonia 124,0 m 52,0 21 -1,03 120,2 Q
15. Svenja Würth  Niemcy 120,0 m 51,5 22 -1,99 118,1 Q
16. Ingebjørg Saglien Bråten  Norwegia 120,0 m 48,5 20 -1,12 116,5 Q
17. Jacqueline Seifriedsberger  Austria 125,0 m 52,0 22 -0,93 114,8 Q
18. Elena Runggaldier  Włochy 120,0 m 51,0 22 -1,72 114,3 Q
19. Nozomi Maruyama  Japonia 124,5 m 50,0 22 -1,01 112,9 Q
20. Katra Komar  Słowenia 115,0 m 51,0 20 -1,23 111,3 Q
21. Daniela Haralambie  Rumunia 118,0 m 49,0 22 -1,93 111,2 Q
22. Carina Vogt  Niemcy 114,0 m 50,0 22 -2,24 108,8 Q
23. Kamila Karpiel  Polska 121,0 m 49,5 20 -0,22 108,5 Q
24. Yūka Setō  Japonia 118,5 m 48,5 22 -1,56 107,2 Q
25. Kinga Rajda  Polska 112,5 m 49,5 20 -1,16 104,5 Q
26. Joséphine Pagnier  Francja 115,5 m 50,5 22 -1,60 104,3 Q
27. Lara Malsiner  Włochy 118,5 m 50,5 22 -1,07 103,3 Q
28. Sofja Tichonowa  Rosja 121,5 m 48,5 21 -0,17 101,9 Q
29. Lucile Morat  Francja 111,0 m 50,0 22 -1,97 100,1 Q
30. Lidija Jakowlewa  Rosja 111,5 m 48,0 21 -1,25 96,4 Q
31. Julia Kykkänen  Finlandia 108,5 m 50,0 22 -1,95 95,4 Q
32. Karolína Indráčková  Czechy 116,0 m 45,0 20 -0,24 95,3 Q
33. Ksienija Kabłukowa  Rosja 107,0 m 48,5 20 -1,17 93,7 Q
34. Anna Rupprecht  Niemcy 110,0 m 48,5 22 -1,60 92,4 Q
Špela Rogelj  Słowenia 110,0 m 49,5 22 -1,52 Q
36. Maja Vtič  Słowenia 107,5 m 48,5 22 -1,89 91,4 Q
37. Nita Englund  Stany Zjednoczone 108,0 m 49,0 22 -1,76 91,2 Q
38. Štěpánka Ptáčková  Czechy 106,5 m 46,0 20 -0,94 87,6 Q
39. Kaori Iwabuchi  Japonia 108,0 m 46,0 22 -1,62 86,5 Q
40. Shihori Ōi  Japonia 107,0 m 48,5 20 -0,52 85,9 Q
Nina Lussi  Stany Zjednoczone 107,5 m 48,5 20 -0,44 Q
42. Karoline Røstad  Norwegia 108,0 m 46,0 20 -0,25 82,0 NQ
43. Astrid Moberg  Szwecja 97,0 m 46,5 20 -0,66 67,6 NQ
44. Zdena Pešatová  Czechy 99,0 m 44,5 20 -0,42 66,3 NQ
45. Susanna Forsström  Finlandia 97,5 m 44,5 20 -0,63 66,2 NQ

Konkurs indywidualny – 12 marca 2019[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodniczka Reprezentacja Seria 1 Seria 2 Wynik
Skok Belka Wiatr Skok Belka Wiatr
Gold medal icon.svg Maren Lundby  Norwegia 125,5 m 15 0,30 138,0 m 16 0,22 271,7
Silver medal icon.svg Katharina Althaus  Niemcy 131,5 m 15 0,57 132,0 m 16 0,52 267,7
Bronze medal icon.svg Eva Pinkelnig  Austria 139,0 m 17 0,91 128,5 m 16 0,48 255,9
4. Daniela Iraschko-Stolz  Austria 128,0 m 15 0,33 124,0 m 16 0,27 248,7
5. Juliane Seyfarth  Niemcy 124,5 m 15 0,47 126,0 m 16 0,18 246,0
6. Nika Križnar  Słowenia 126,0 m 15 0,48 119,5 m 16 -0,09 236,8
7. Silje Opseth  Norwegia 131,0 m 18 0,68 125,0 m 16 0,39 234,4
8. Yūki Itō  Japonia 124,5 m 17 0,47 123,0 m 16 0,39 225,1
9. Anna Odine Strøm  Norwegia 126,0 m 17 0,61 112,5 m 16 0,18 207,2
10. Elena Runggaldier  Włochy 124,5 m 18 0,93 117,0 m 16 0,18 205,9
11. Lara Malsiner  Włochy 121,5 m 18 0,45 124,5 m 16 0,69 205,7
12. Jerneja Brecl  Słowenia 129,5 m 18 0,95 112,5 m 16 0,15 203,9
13. Aleksandra Kustowa  Rosja 123,5 m 18 0,52 114,5 m 16 0,10 202,5
14. Sara Takanashi  Japonia 112,0 m 15 0,41 114,0 m 16 -0,08 198,8
15. Joséphine Pagnier  Francja 123,0 m 18 0,54 111,0 m 16 0,40 190,6
16. Daniela Haralambie  Rumunia 113,5 m 18 0,49 123,5 m 16 1,04 189,1
17. Katra Komar  Słowenia 118,5 m 18 0,83 114,0 m 16 0,06 188,9
18. Urša Bogataj  Słowenia 116,5 m 17 0,54 115,5 m 16 0,83 188,3
Chiara Hölzl  Austria 107,5 m 17 0,25 124,0 m 16 0,97
20. Svenja Würth  Niemcy 121,5 m 18 0,67 112,0 m 16 0,40 186,9
21. Ingebjørg Saglien Bråten  Norwegia 117,5 m 18 0,68 113,0 m 16 0,16 182,3
22. Carina Vogt  Niemcy 110,0 m 15 0,34 113,5 m 16 0,70 180,1
23. Nozomi Maruyama  Japonia 119,5 m 18 0,66 108,5 m 16 -0,06 178,8
24. Julia Kykkänen  Finlandia 117,5 m 18 0,95 110,5 m 16 0,32 176,5
25. Yūka Setō  Japonia 119,5 m 18 0,71 108,5 m 16 0,55 172,2
26. Kaori Iwabuchi  Japonia 110,5 m 18 0,48 114,0 m 16 0,66 166,5
27. Lidija Jakowlewa  Rosja 109,5 m 17 0,92 107,5 m 16 0,20 158,2
28. Kamila Karpiel  Polska 112,5 m 18 0,98 104,0 m 16 0,08 152,9
29. Kinga Rajda  Polska 109,5 m 18 0,53 104,0 m 16 0,41 145,2
30. Sofja Tichonowa  Rosja 120,5 m 18 0,95 105,0 m 16 0,40 144,2
31. Nita Englund  Stany Zjednoczone 109,5 m 18 0,71 NQ 77,7
32. Lucile Morat  Francja 111,0 m 18 0,95 NQ 76,5
33. Karolína Indráčková  Czechy 110,5 m 18 0,95 NQ 75,1
34. Jacqueline Seifriedsberger  Austria 104,5 m 18 0,05 NQ 74,2
35. Anna Rupprecht  Niemcy 104,0 m 18 0,27 NQ 66,1
36. Ksienija Kabłukowa  Rosja 100,5 m 18 0,31 NQ 63,4
37. Štěpánka Ptáčková  Czechy 100,5 m 18 0,56 NQ 60,5
38. Maja Vtič  Słowenia 101,5 m 18 0,88 NQ 59,1
39. Špela Rogelj  Słowenia 101,0 m 18 0,91 NQ 58,4
40. Shihori Ōi  Japonia 93,5 m 18 -0,09 NQ 55,0
41. Nina Lussi  Stany Zjednoczone 95,0 m 18 0,75 NQ 47,7

Trondheim[edytuj | edytuj kod]

Prolog – 13 marca 2019[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodniczka Reprezentacja Skok Styl Belka Wiatr Wynik Kwalifikacja
1. Maren Lundby  Norwegia 128,5 m 54,0 28 0,01 125,5 Q
2. Eva Pinkelnig  Austria 130,0 m 53,5 29 0,08 123,4 Q
3. Yūki Itō  Japonia 127,0 m 54,0 29 0,07 118,6 Q
4. Juliane Seyfarth  Niemcy 127,0 m 53,5 29 0,06 118,3 Q
5. Katharina Althaus  Niemcy 125,0 m 54,0 28 0,14 117,8 Q
6. Silje Opseth  Norwegia 126,5 m 53,5 29 0,03 117,7 Q
7. Daniela Iraschko-Stolz  Austria 125,0 m 53,0 29 0,00 114,8 Q
8. Elena Runggaldier  Włochy 123,0 m 54,0 29 0,07 111,4 Q
9. Chiara Hölzl  Austria 123,5 m 54,5 29 0,24 111,0 Q
10. Anna Odine Strøm  Norwegia 121,5 m 52,5 29 0,04 107,6 Q
11. Lara Malsiner  Włochy 121,5 m 50,5 29 -0,01 106,1 Q
12. Aleksandra Kustowa  Rosja 119,5 m 51,0 29 -0,08 103,0 Q
13. Nika Križnar  Słowenia 119,0 m 51,0 29 0,01 101,9 Q
14. Joséphine Pagnier  Francja 118,5 m 52,0 29 0,08 101,2 Q
15. Jerneja Brecl  Słowenia 118,0 m 51,0 29 0,09 99,2 Q
16. Carina Vogt  Niemcy 117,0 m 51,0 29 0,00 98,4 Q
17. Julia Kykkänen  Finlandia 116,0 m 51,5 29 0,06 97,4 Q
18. Urša Bogataj  Słowenia 117,0 m 50,0 29 0,02 97,2 Q
19. Sara Takanashi  Japonia 114,5 m 50,5 29 -0,04 93,9 Q
20. Lucile Morat  Francja 114,5 m 51,0 29 0,16 92,2 Q
21. Yūka Setō  Japonia 115,0 m 48,5 29 0,15 90,7 Q
Ingebjørg Saglien Bråten  Norwegia 114,0 m 48,0 29 -0,05 Q
23. Daniela Haralambie  Rumunia 115,0 m 48,5 29 0,21 90,0 Q
24. Kaori Iwabuchi  Japonia 113,0 m 47,5 29 0,09 86,7 Q
25. Nozomi Maruyama  Japonia 111,0 m 49,0 29 0,15 84,0 Q
26. Jacqueline Seifriedsberger  Austria 110,0 m 50,0 29 0,10 83,7 Q
27. Katra Komar  Słowenia 109,5 m 49,0 29 0,00 82,9 Q
28. Svenja Würth  Niemcy 109,5 m 49,5 29 0,09 82,4 Q
29. Kamila Karpiel  Polska 109,0 m 48,5 29 -0,04 82,0 Q
30. Kinga Rajda  Polska 106,5 m 48,0 29 -0,07 77,4 Q
31. Špela Rogelj  Słowenia 108,0 m 49,0 29 0,27 77,3 Q
32. Maja Vtič  Słowenia 107,0 m 48,0 29 0,04 77,0 Q
33. Sofja Tichonowa  Rosja 106,0 m 48,0 29 -0,04 76,1 Q
34. Štěpánka Ptáčková  Czechy 103,0 m 46,0 29 -0,19 70,7 Q
35. Zdena Pešatová  Czechy 104,0 m 45,5 29 0,11 68,3 Q
36. Karolína Indráčková  Czechy 103,0 m 45,5 29 -0,03 68,1 Q
37. Shihori Ōi  Japonia 101,0 m 47,5 29 -0,05 66,8 Q
38. Ksienija Kabłukowa  Rosja 100,5 m 48,0 29 -0,16 66,5 Q
39. Karoline Røstad  Norwegia 101,0 m 46,5 29 0,01 65,0 Q
40. Nita Englund  Stany Zjednoczone 101,0 m 46,0 29 0,07 63,8 Q
41. Nina Lussi  Stany Zjednoczone 97,5 m 46,0 29 -0,02 58,6 NQ
42. Astrid Moberg  Szwecja 98,0 m 44,5 29 0,08 56,8 NQ
43. Lidija Jakowlewa  Rosja 91,5 m 45,5 29 0,01 46,9 NQ
44. Susanna Forsström  Finlandia 65,0 m 9,5 29 0,09 0,0 NQ
Anna Rupprecht  Niemcy DNS

Konkurs indywidualny – 14 marca 2019[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodniczka Reprezentacja Seria 1 Seria 2 Wynik
Skok Belka Wiatr Skok Belka Wiatr
Gold medal icon.svg Maren Lundby  Norwegia 133,0 m 29 -0,28 133,5 m 30 -0,62 274,1
Silver medal icon.svg Juliane Seyfarth  Niemcy 131,0 m 29 -0,13 137,5 m 30 -0,30 261,0
Bronze medal icon.svg Eva Pinkelnig  Austria 132,5 m 29 0,07 128,0 m 30 -0,55 257,9
4. Daniela Iraschko-Stolz  Austria 127,5 m 29 0,05 127,5 m 30 -0,43 244,7
5. Katharina Althaus  Niemcy 128,0 m 29 -0,12 127,0 m 30 -0,21 244,4
6. Sara Takanashi  Japonia 123,0 m 29 -0,08 125,5 m 30 -0,68 238,7
7. Chiara Hölzl  Austria 120,0 m 29 -0,58 123,0 m 30 -0,70 234,2
8. Nika Križnar  Słowenia 117,5 m 29 -0,16 126,5 m 30 -0,14 220,7
9. Yūki Itō  Japonia 119,5 m 29 -0,06 122,0 m 30 -0,50 220,6
10. Anna Odine Strøm  Norwegia 121,0 m 29 -0,20 120,5 m 30 -0,32 219,6
11. Aleksandra Kustowa  Rosja 121,0 m 29 -0,06 121,0 m 30 -0,41 218,9
12. Silje Opseth  Norwegia 117,5 m 29 0,06 118,5 m 30 -0,64 209,7
13. Joséphine Pagnier  Francja 119,5 m 29 0,18 118,0 m 30 -0,45 209,1
14. Urša Bogataj  Słowenia 115,5 m 29 -0,40 120,0 m 30 -0,34 208,1
15. Lara Malsiner  Włochy 115,5 m 29 -0,06 119,5 m 30 -0,54 207,0
16. Elena Runggaldier  Włochy 119,0 m 29 0,21 118,5 m 30 -0,25 205,1
17. Carina Vogt  Niemcy 118,5 m 29 -0,13 118,0 m 30 -0,17 204,2
18. Jacqueline Seifriedsberger  Austria 116,5 m 29 -0,15 115,5 m 30 -0,34 198,1
19. Nozomi Maruyama  Japonia 111,5 m 29 -0,14 119,5 m 30 -0,23 194,2
20. Julia Kykkänen  Finlandia 113,0 m 29 -0,42 114,5 m 30 -0,28 193,8
21. Yūka Setō  Japonia 115,5 m 29 -0,05 111,5 m 30 -0,68 191,3
22. Katra Komar  Słowenia 113,5 m 29 -0,09 112,5 m 30 -0,67 190,4
23. Ingebjørg Saglien Bråten  Norwegia 110,5 m 29 -0,25 115,0 m 30 -0,37 185,6
24. Špela Rogelj  Słowenia 114,0 m 29 -0,11 113,5 m 30 -0,22 184,4
25. Jerneja Brecl  Słowenia 110,0 m 29 0,11 115,5 m 30 -0,24 180,4
26. Kaori Iwabuchi  Japonia 110,0 m 29 0,06 109,0 m 30 -0,30 165,6
27. Daniela Haralambie  Rumunia 107,5 m 29 -0,07 108,0 m 30 -0,20 165,0
28. Svenja Würth  Niemcy 111,0 m 29 -0,06 105,0 m 30 -0,19 163,7
29. Nita Englund  Stany Zjednoczone 106,5 m 29 -0,23 105,5 m 30 -0,22 157,6
30. Maja Vtič  Słowenia 106,0 m 29 -0,40 100,0 m 30 0,04 145,4
31. Karolína Indráčková  Czechy 107,5 m 29 0,07 NQ 77,0
32. Lucile Morat  Francja 106,0 m 29 -0,10 NQ 76,9
33. Kamila Karpiel  Polska 101,0 m 29 -0,14 NQ 67,4
34. Sofja Tichonowa  Rosja 102,5 m 29 0,16 NQ 66,6
35. Zdena Pešatová  Czechy 99,5 m 29 -0,16 NQ 64,5
36. Kinga Rajda  Polska 99,5 m 29 0,04 NQ 62,0
37. Shihori Ōi  Japonia 98,0 m 29 0,00 NQ 59,7
38. Karoline Røstad  Norwegia 95,5 m 29 -0,20 NQ 55,3
39. Ksienija Kabłukowa  Rosja 92,5 m 29 -0,17 NQ 52,0
Štěpánka Ptáčková  Czechy DSQ

Klasyfikacja generalna turnieju[edytuj | edytuj kod]

Poz. Zawodniczka Reprezentacja Punkty zdobyte w konkursach (prologach) Suma
punktów
Strata
Oslo Lillehammer Trondheim
Prol. Ind. Prol. Ind. Prol. Ind.
Gold medal icon.svg Maren Lundby  Norwegia 134,7 1. 186,5 5. 152,1 1. 271,7 1. 125,5 1. 274,1 1. 1144,6
Silver medal icon.svg Katharina Althaus  Niemcy 126,1 2. 193,3 3. 138,8 2. 267,7 2. 117,8 5. 244,4 5. 1088,1 -56,5
Bronze medal icon.svg Juliane Seyfarth  Niemcy 120,0 3. 194,3 2. 126,7 9. 246,0 5. 118,3 4. 261,0 2. 1066,3 -78,3
4. Daniela Iraschko-Stolz  Austria 112,3 8. 209,0 1. 126,4 10. 248,7 4. 114,8 7. 244,7 4. 1055,9 -88,7
5. Eva Pinkelnig  Austria 90,4 16. 167,7 11. 138,5 4. 255,9 3. 123,4 2. 257,9 3. 1033,8 -110,8
6. Yūki Itō  Japonia 118,3 4. 169,4 10. 120,2 14. 225,1 8. 118,6 3. 220,6 9. 972,2 -172,4
7. Sara Takanashi  Japonia 117,7 5. 192,1 4. 129,9 8. 198,8 14. 93,9 19. 238,7 6. 971,1 -173,5
8. Chiara Hölzl  Austria 102,9 13. 184,3 6. 133,4 6. 188,3 18. 111,0 9. 234,2 7. 954,1 -190,5
9. Nika Križnar  Słowenia 74,5 31. 176,0 8. 138,8 2. 236,8 6. 101,9 13. 220,7 8. 948,7 -195,9
10. Anna Odine Strøm  Norwegia 103,1 12. 175,8 9. 125,6 12. 207,2 9. 107,6 10. 219,6 10. 938,9 -205,7
11. Silje Opseth  Norwegia 92,6 15. 148,9 17. 125,9 11. 234,4 7. 117,7 6. 209,7 12. 929,2 -215,4
12. Aleksandra Kustowa  Rosja 114,4 6. 120,7 23. 136,7 5. 202,5 13. 103,0 12. 218,9 11. 896,2 -248,4
13. Urša Bogataj  Słowenia 81,9 24. 151,3 15. 123,6 13. 188,3 18. 97,2 18. 208,1 14. 850,4 -294,2
14. Carina Vogt  Niemcy 109,9 10. 145,5 18. 108,8 22. 180,1 22. 98,4 16. 204,2 17. 846,9 -297,7
15. Lara Malsiner  Włochy 85,5 20. 137,5 20. 103,3 27. 205,7 11. 106,1 11. 207,0 15. 845,1 -299,5
16. Jerneja Brecl  Słowenia 60,7 38. 142,1 19. 130,1 7. 203,9 12. 99,2 15. 180,4 25. 816,4 -328,2
17. Yūka Setō  Japonia 79,3 26. 165,2 12. 107,2 24. 172,2 25. 90,7 21. 191,3 21. 805,9 -338,7
18. Nozomi Maruyama  Japonia 79,7 25. 153,9 14. 112,9 19. 178,8 23. 84,0 25. 194,2 19. 803,5 -341,1
19. Julia Kykkänen  Finlandia 86,5 19. 124,7 22. 95,4 31. 176,5 24. 97,4 17. 193,8 20. 774,3 -370,3
20. Elena Runggaldier  Włochy 105,4 11. 17,9 36. 114,3 18. 205,9 10. 111,4 8. 205,1 16. 760,0 -384,6
21. Svenja Würth  Niemcy 78,4 28. 103,2 26. 118,1 15. 186,9 20. 82,4 28. 163,7 28. 732,7 -411,9
22. Joséphine Pagnier  Francja 84,6 23. 33,9 34. 104,3 26. 190,6 15. 101,2 14. 209,1 13. 723,7 -420,9
23. Jacqueline Seifriedsberger  Austria 110,9 9. 127,8 21. 114,8 17. 74,2 34. 83,7 26. 198,1 18. 709,5 -435,1
24. Daniela Haralambie  Rumunia 88,2 18. 36,9 33. 111,2 21. 189,1 16. 90,0 23. 165,0 27. 680,4 -464,2
25. Kaori Iwabuchi  Japonia 84,7 21. 88,2 29. 86,5 39. 166,5 26. 86,7 24. 165,6 26. 678,2 -466,4
26. Špela Rogelj  Słowenia 84,7 21. 154,8 13. 92,4 34. 58,4 39. 77,3 31. 184,4 24. 652,0 -492,6
27. Sofja Tichonowa  Rosja 94,3 14. 150,6 16. 101,9 28. 144,2 30. 76,1 33. 66,6 34. 633,7 -510,9
28. Ingebjørg Saglien Bråten  Norwegia 57,1 39. 0,6 40. 116,5 16. 182,3 21. 90,7 21. 185,6 23. 632,8 -511,8
29. Katra Komar  Słowenia 33,8 46. NQ 111,3 20. 188,9 17. 82,9 27. 190,4 22. 607,3 -537,3
30. Kamila Karpiel  Polska 78,0 29. 15,2 37. 108,5 23. 152,9 28. 82,0 29. 67,4 33. 504,0 -640,6
31. Karolína Indráčková  Czechy 89,9 17. 89,0 27. 95,3 32. 75,1 33. 68,1 36. 77,0 31. 494,4 -650,2
32. Lidija Jakowlewa  Rosja 79,3 26. 82,1 30. 96,4 30. 158,2 27. 46,9 43. NQ 472,0 -672,6
33. Nita Englund  Stany Zjednoczone 66,5 34. 15,2 37. 91,2 37. 77,7 31. 63,8 40. 157,6 29. 462,9 -681,7
34. Lucile Morat  Francja 77,0 30. 27,3 35. 100,1 29. 76,5 32. 92,2 20. 76,9 32. 450,0 -694,6
35. Maja Vtič  Słowenia 55,8 40. 13,8 39. 91,4 36. 59,1 38. 77,0 32. 145,4 30. 442,5 -702,1
36. Kinga Rajda  Polska 43,1 44. NQ 104,5 25. 145,2 29. 77,4 30. 62,0 36. 432,2 -712,4
37. Shihori Ōi  Japonia 66,2 35. 88,7 28. 85,9 40. 55,0 40. 66,8 37. 59,7 37. 422,3 -722,3
38. Štěpánka Ptáčková  Czechy 61,7 36. 105,1 25. 87,6 38. 60,5 37. 70,7 34. DSQ 385,6 -759,0
39. Ksienija Kabłukowa  Rosja 69,3 33. 38,7 32. 93,7 33. 63,4 36. 66,5 38. 52,0 39. 383,6 -761,0
40. Anna Rupprecht  Niemcy 73,4 32. 105,8 24. 92,4 34. 66,1 35. DNS NQ 337,7 -806,9
41. Ramona Straub  Niemcy 113,0 7. 180,8 7. DNS 303,9 -840,7
42. Zdena Pešatová  Czechy 60,8 37. 44,0 31. 66,3 44. NQ 68,3 35. 64,5 35. 293,8 -850,8
43. Karoline Røstad  Norwegia 40,0 45. NQ 82,0 42. NQ 65,0 39. 55,3 38. 242,3 -902,3
44. Nina Lussi  Stany Zjednoczone 49,3 42. NQ 85,9 40. 47,7 41. 58,6 41. NQ 241,5 -903,1
45. Astrid Moberg  Szwecja 43,6 43. NQ 67,6 43. NQ 56,8 42. NQ 168,0 -976,6
46. Susanna Forsström  Finlandia 51,9 41. NQ 66,2 45. NQ 0,0 44. NQ 118,1 -1026,5

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata i Pucharu Narodów po turnieju[edytuj | edytuj kod]

Najwięcej punktów do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata – 245 – w trakcie trwania Raw Air zdobyła liderka Pucharu Świata oraz triumfatorka turnieju, Maren Lundby. Drugie miejsce w klasyfikacji niezmiennie zajmuje Kathariny Althaus (185 zdobytych punktów). Na trzecim miejscu sklasyfikowana jest Juliane Seyfarth (205 zdobytych punktów), która zamieniła się pozycjami z Sarą Takanashi (128 zdobytych punktów). Liczba sklasyfikowanych zawodniczek powiększyła się o dwie pozycje. Pierwsze punkty zdobyły Czeszka Štěpánka Ptáčková (25. miejsce w Oslo) oraz Japonka Shihori Ōi (28. miejsce w Oslo).

W Pucharze Narodów sytuacja pozostała taka sama jak przed rozpoczęciem turnieju – prowadzą Niemcy przed Norwegią oraz Austrią. Jedyny wyjątek to zamiana miejsc reprezentacji Czech z reprezentacją Kanady.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]