Renee Perry

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Renee Perry
Renee Faulkner
Postać z Gotowe na wszystko
Ilustracja
Vanessa Lynn Williams
Pierwsze wystąpienie 7.01 „Remember Paul?”
Ostatnie wystąpienie 8.23 „Finishing The Hat”
Grany przez Vanessa Lynn Williams
Liczba odcinków 45
Dane biograficzne
Płeć kobieta
Data urodzenia 1962
Rodzina Bezimienna matka (popełniła samobójstwo, gdy Renee była mała)[1]

Bezimienna siostra[2]
Doug Perry (były mąż; 2005 – I poł. 2015)
Ben Faulkner (mąż; od II poł. 2017)

Inne informacje
Wiek 28 (gdy poznała Lynette)
42 – 43 (sezon 1)[3]
43 (w momencie ślubu z Dougiem)
43 – 44 (sezon 2)[3]
45 (sezon 3)[3]
45 – 46 (sezon 4)[3]
51 – 52 (sezon 5)[3]
52 – 53 (sezon 6)[3]
53 – 54 (sezon 7)
54 – 55 (sezon 8)
Zajęcie Gospodyni domowa
Projektantka wnętrz

Renee Perry Faulkner[4] – postać fikcyjna, główna bohaterka serialu Gotowe na wszystko. Grała ją Vanessa Lynn Williams.

Charakterystyka[edytuj | edytuj kod]

Renee zawsze miała wyczucie stylu. Zanim ją poznałam, nie słyszałam o Guccim, Pradzie, czy... chlamydii.

— Lynette do Gabi, Susan i Bree (odc. 7x01)

Musisz się na niej odegrać. To jedyna rzecz jaką Renee rozumie.

— Lynette do Bree (odc. 7x04)

Wiem, że jest twoją przyjaciółką, ale nie jest zapatrzoną w siebie, narcystyczną diwą?

— Gabrielle do Lynette (odc. 7x05)

(...) jedyną rzeczą jaką przerażała jedną z kobiet było to, że nie może być w centrum uwagi.

— Mary Alice o Renee (odc. 7x06)

Nie jesteś matką. Chcemy by pokój był różowy i słodki a twój styl to metal, szkło i... zęby.

— Lee McDermott do Renee (odc. 7x12)

Pijana jak bela i zupełnie bezwstydna. Lubię takie.

— Roy Bender do Karen (odc. 7x23)

Jean. Rozmawiasz z kobietą, która zaraziła się salmonellą by schudnąć 5 kilogramów do studniówki. Piękno wymaga poświęceń a teraz ciaśniej!

— Renee do krawcowej Jean (odc. 8x23)

Historia[edytuj | edytuj kod]

Przed sezonem[edytuj | edytuj kod]

Renee urodziła się w Chicago, w stanie Illinois[5] w 1962 roku[6]. Gdy byłą dzieckiem udała się kiedyś do cyrku, gdzie miał miejsce wypadek i od tamtego czasu cierpi na kałofobię, paniczny strach przed karłami[6].

Jej matka dwa razy próbowała odebrać sobie życie. Za pierwszym użyła tabletek, ale jej córka, będąca w wieku szkolnym, odratowała ją. Za drugim razem użyła rewolweru. Zanim udało jej się odebrać sobie życie, zostawiła Renee[7] i jej siostrze[2] kartkę z napisem „przepraszam”[7].

Nie wiadomo co stało się z ojcem, bo od tego czasu znajdowały się pod opieką jednych, bądź drugich ubogich krewnych. Z racji biedy, rodziny korzystały z pomocy charytatywnych organizacji przez co Renee je znienawidziła[8].

W roku 1990[9] na Northwestern University[10] poznała Lynette Lindquist i bardzo szybko się z nią zaprzyjaźniła[9]. W 1997 roku przespała się z Tomem Scavo, gdy ten chwilowo zerwał zaręczyny z Lynette[11].

Następnie, w 2005 roku[12] Renee wyszła za mąż za Douga Perry. Mieszkali razem w Nowym Jorku, w pokaźnym apartamencie i mieli oni do dyspozycji prywatny samolot, który dzielili z drużyną. Renee co roku zabierała swą znajomą ze studiów do „wielkiego jabłka” a ona przyjeżdżała stamtąd w świetnym humorze[13].

Sezon 7[edytuj | edytuj kod]

Renee, po wielu latach przyjaźni z Lynette, postanowiła do niej przyjechać, nie podając powodu. Ogłosiła to przez telefon i pani Scavo wpadła w panikę. Po wysprzątaniu domu i ustawieniu rodziny przed gankiem, żeby było widać powierzchowną perfekcyjność jej życia, przywitali kobietę, która przyjechała limuzyną. Obie stwierdziły, że się nie zmieniły i wyściskały się. Radosna atmosfera ulotniła się, gdy na oczach dziewczyn, wytknęła Lynette, ze nie osiągnęła takiego sukcesu jakiego jej wszyscy wróżyli. Zmieniając się w gospodynię domową, przestała być tą przebojową i ostrą dziewczyną, którą znała. Natomiast Tom, który wszedł do domu z pracy, usłyszał, że kiedyś jego żona, jeszcze jako panna, przespała się z dwoma rugbystami jednocześnie. Wieczorem Lynette nie mogła już zdzierżyć tej sytuacji i kazała się wynieść swemu gościowi do hotelu. Renee pękła i wyznała, że jej mąż, Doug zostawił ją dla asystentki swego menadżera, Tiny. Na tę wieść, oczywiście Lynette pozwoliła jej zostać. Renee zadzwoniła do męża i zażądała połowy wszystkiego co posiadają, jeśli nie uatrakcyjni ugody rozwodowej. Tymczasem Tom miał męska depresję poporodową. Renee namawiała Lynette, by porozmawiała z mężem i wreszcie go wysłuchała. Scavo ignorowała męża, więc wpadła w furię, gdy Renee zaprosiła Toma do restauracji na rozmowę. Doszła do wniosku, że sama będzie musiała zrobić to, co wielkomiejska znajoma. Małżeństwo Scavo razem przeanalizowało problem podczas nocy. Nazajutrz Lynette podziękowała Renee, a ta oznajmiła, że wynajęła dom ś.p. Edie Britt, przy 4362 Wisteria Lane. Gdy Tom i Renee zostali sami, uzgodnili, że nie może wyjść na jaw to, co zrobili niemal 20 lat wcześniej.

Wkrótce, już jako oficjalna sąsiadka, Perry odwiedziła Bree. Jako że sama znajdowała się w tej sytuacji rozwodu, zaprosiła Bree na „podryw”. Bree początkowo odmówiła, bo była zainteresowana swym dekoratorem Keithem. Zaczęły o niego rywalizować dopiero, gdy zerwał ze swą dziewczyną, Stephanie (Annie Little). Renee zaprosiła go do siebie a Bree zniszczyła swe zraszacze przed domem by go stamtąd wyrwać. Oboje umówili się na randkę a nazajutrz Renee poprzysięgła zemstę Bree. Wkrótce też Lynette wyjawiła jej, że Bree jest babcią. Sprowadziła na Wisteria Lane Danielle Katz z jej synem Benjaminem. Bree była wściekła, bo sama była zajęta gośćmi a Renee zabrała Keitha na randkę i musiała skłamać mu, że jej to nie przeszkadza. Gdy Lynette o tym usłyszała, podsunęła rudowłosej sąsiadce fakt, że Renee miała fobię przed małymi ludźmi wyniesioną z dzieciństwa. Van De Kamp posługując się znajomym karłowatego wzrostu ze zboru prezbiterian, ośmieszyła rywalkę przy dekoratorze. Renee spanikowała w restauracji na jego oczach, widząc go. Wściekła Perry przyszła do Bree, ale oświadczyła, że odda jej Keitha. Doszła do wniosku, że lepiej to zrobić dla przyjaciela, niż wroga.

Pomimo ustąpienia pola w sferze uczuciowej, Renee miała wkrótce co świętować. Jej małżeństwo wygasło, pomimo przyjazdu Douga na samą Wisteria Lane. Renee nie wpuściła już eks męża do swego życia i dostrzegła w żonie Carlosa szczerą przyjaciółkę.

Na uliczce po raz kolejny nastało Halloween. Renee wyprawiła w swym ucharakteryzowanym domu przyjęcie i zaprosiła na nie mieszkańców bez dzieci. Spytana przez Bree, odrzekła jej, że wiedziała o kryminalnej przeszłości Keitha. Aresztowano go kiedyś za obronę swojej dziewczyny, którą ktoś inny chciał poderwać. Doradziła jej obcesowo, że jak chce się sama przekonać czy jest agresywny, niech zacznie bójkę. Dowodem miało być to, czy ją uderzy. Renee przebrała się za Marilyn Monroe, niestety tak samo jak Lee McDermott.

Po tej żenującej wpadce, Lynette i Renee zaczęły pracę jako dekoratorki wnętrz. Przy tej okazji doszło do nieporozumienia w trójkącie Lynette – Renee – Susan. Renee zaproponowała pracę Susan, ta się zgodziła, ale mina jej zrzedła gdy miała być tylko nianią dla małej Paige Scavo. Renee była wściekła, gdy Susan wtrąciła się do ich pracy a Susan wyznała rozdartej Lynette, że praca niani nie była jej marzeniem. Stała się swego rodzaju „pomnikiem” tego, że podupadła pod względem finansowym na tle reszty gospodyń, przy których nie tak dawno jeszcze mieszkała. Lynette ją pocieszyła i zabrała na drinka. W Święto Dziękczynienia Renee zaprosiła wszystkich Scavo do siebie. Zatrudniła przy tym kucharza bo nie chciała gotować. Lynette wymusiła też na koleżance włączenie na listę gości Susan z jej synem. Renee niechętnie, ale przystała na to. Wystawiła stolik z jedzeniem dla dzieci na swój podjazd. Gdy Tom przyszedł do niej z zamiarem przechowania ciasta, które to sami by zjedli, zastał ją w ręczniku. Przypomniała mu tylko jak doszło do ich pierwszego intymnego spotkania. On pogratulował jej posiadania cudownego ciała i wyszedł. Na samym przyjęciu, gdy Lynette wyszła, Renee przyznała się mężowi koleżanki, że źle wybierała mężczyzn. Nie powinna lgnąć do tych bogatych i sławnych tylko miłych i delikatnych. Patrząc na Toma dodała „takiego, z którym chce się założyć rodzinę. Lynette wiedziała jak wybrać”. Gdy żona byłego kochanka wróciła, usłyszała tylko zdawkowo, że mówili o niej, ale w dobrym tonie.

Krótko potem Susan podeszła pod jej drzwi i zauważyła, że Renee płacze na swojej sofie w domu. Zaproponowała jej wyjście do restauracji by zmyć ból alkoholem. Zgodziła się, ale na wczesna kolację bo wtedy mogłaby się umówić na drugą, po której mogłyby być lepsze wspomnienia. Wieczorem rozmawiały i Susan przyznała, że widziała co sąsiadka robiła. Dodała jej otuchy, że pozna jeszcze kogoś wspaniałego. Renee w odpowiedzi poderwała i zignorowała mężczyznę siedzącego obok. Dodała też, że myślała o wspaniałym mężczyźnie z przeszłości, któremu pozwoliła odejść. Susan sama nigdy się nie poddała w walce o Mike’a i jej powiedziała to samo. W odpowiedzi usłyszała, że nie jest jedną z tych zabawnych kobiet, tylko mądrych. Po kilku godzinach popijawy, Susan przywiozła kompletnie pijaną kobietę do jej domu. Położyła ją na sofie, na parterze i kobieta wybełkotała Susan, że Tom jest jej ukochanym. Mąż Lynette dowiedział się o tym od niej niemal następnego dnia. Delfino zasugerowała mu, że skoro jej nie ściągnął na uliczkę, to prawdopodobnie nastał czas by ją stąd wyprosił. Przyszedł z tym do domu Renee i zapewnił ją, że Susan nie wygada się Lynette. Na Wisteria Lane natomiast nastał czas protestów przeciwko otwarciu, przez Paula, domu drugiej szansy dla byłych kryminalistów. W tłumie protestujących, Renee zauważyła Susan i podeszła do niej. Oświadczyła, że się nie wyprowadzi a Susan, że nie będzie milczeć w sprawie jej oraz Lynette. Susan wbiła się w środek tłumu, w którym wybuchła panika, tuż po tym jak Bree wystrzeliła ze swej broni w niebo, w obronie Keitha przed protestującymi. Susan została stratowana a jej ciało podeptano tak mocno, że zemdlała. Renee wraz z Tomem, tuż po tym jak policja rozpędziła ludzi, zadzwonili po karetkę.

Sąsiadka przyszła do Susan, do szpitala, której wycięto zmiażdżoną nerkę. W zamian za swój narząd, Susan miałaby milczeć, ale poszkodowana zaproponowała by sama powiedziała Lynette co zrobiła. Tom, gdy to usłyszał, przekonywał sąsiadkę by tego nie robiła, ale ona go nie posłuchała. Po spotkaniu z bogatą właścicielką kilku hoteli (Catherine Carlen), dotyczącym wyposażenia ich wnętrz, Renee przyznała się Lynette do romansu sprzed 19 lat. Ona znienawidziła ją w tym momencie, ale też wiedziała, że złość za kilka dni zmaleje. Zakazała tez mówić o tym co zrobiła Tomowi. Wkrótce jemu, za sprawą Lynette, zaczęły się przytrafiać dziwne przypadki jak rozprute spodnie, homoseksualna pornografia wgrana w firmową prezentację czy poślizgnięcie na maśle orzechowym we własnym domu. Renee, obawiając się o życie/małżeństwo Toma, ostrzegła go przed jego żoną, która już wiedziała o ich dawnej przygodzie. Powiedziała otwarcie by z nią porozmawiał, bo inaczej skończy się to źle dla niego.

Dzięki Bree, Renee została też zaproszona do jej domu by wspomóc psychicznie żonę Paula, Beth Young. Spotkanie nie szło po myśli Bree bo jakoś żadna z pań nie okazała Beth sympatii. Bree dała im ostrzeżenie w kuchni i gdy wróciły, Renee była świadkiem jak Beth znalazła pod poduszką rewolwer. W rzeczywistości podrzucił go, jak się później okazało, Zach Young w przebraniu dostawcy kwiatów. Beth natomiast podejrzewała, że dziewczyny usiłują ją wrobić w oddanie strzału do własnego męża. Bob Hunter i Lee McDermott zaadoptowali dziewczynkę i wynajęli konkurencję do stworzenia jej pokoju dziewczęcego. Renee to zauważyła po czym zaoferowała im tańszą i szybszą robociznę. Mężczyźni zgodzili się niechętnie, ale wynik jej pracy przeszedł ich najśmielsze oczekiwania. Pokój był różowy i gustowny, jak z żurnala. Renee przyznała im, że kiedyś sama myślała o dziecku i w tym pokoju zrealizowała swe marzenia o urządzeniu go. Bob i Lee przyszli ze swoją córeczką Jenny, z propozycją by była dla niej ciocią, kimś w rodzaju zastępczej matki. Renee zgodziła się, pod warunkiem nie nazywania jej „starą ciotką”.

W międzyczasie dializy Susan, która wciąż nie miała nerki, zaczęły jej służyć i to nie tylko zdrowotnie, bo mogła dzięki nim wymigać się od wielu obowiązków. Renee zaprosiła ją na kawę, a skoro usłyszała o tym, to też postanowiła to wykorzystać. Zawsze chciała się dostać do restauracji „Girattes”. Niestety personel nie przyjmował rezerwacji a kolejka na wejście trwała by wiele godzin. Obie udały się tam ze znakomitym, ale niezbyt szlachetnym planem, który spalił na panewce. Inni klienci, jak się okazało, też na coś cierpieli. Susan zemdlała w restauracji i Renee zadzwoniła po karetkę do szpitala. 18-letni Preston i Porter Scavo, synowie-bliźniaki Lynette, wyprowadzili się z rodzinnego domu. Renee pomogła przyjaciółce spakować resztę ich rzeczy. Zauważyła też łzy w jej oczach z powodu posiadania tak wspaniałych dzieci. Doszła do wniosku, że sama też chce dziecko a Lynette podarowała jej „na próbę” najmłodszą Paige, by się nią zaopiekowała. Zarówno Scavo, jak i Renee z dzieckiem oraz Brianem (Ace Antonio Hall), spotkali się w restauracji. Renee w pewnym momencie wręczyła ciężarnej kelnerce (Jill Alexander) niemowlę przyjaciółki pod opiekę. Lynette, zapłaciła jej więcej niż Renee. W zamian miała udawać, że zgubiła Paige. Renee zdenerwowała się, ale szybko odkryła, że Paige jest bezpieczna u Lynette. Sama otrzymała ostrą reprymendę o Scavo. Nazajutrz Renee kupiła małej prezent na przeprosiny, szklaną gwiazdę w kształcie pentagramu. Lynette sarkastycznie podziękowała, ale też stwierdziła, że nie nadaje się na matkę. Nawet Ci co mają dzieci, nie nadają się na rodziców.

W międzyczasie Beth Young, porzucona zarówno przez matkę, Felicię, jak i męża, popełniła samobójstwo. Renee, pomimo żałobnej atmosfery na ulicy, postanowiła wyprawić doroczne, wiosenne przyjęcie w pierwszą niedzielę kwietnia. Gabi, odpowiedzialna za listę gości, pytała się sąsiadów kto przyjdzie, ale każdy z nich z oburzeniem odmówił. Solis próbowała przesunąć przyjęcie, ale Renee kategorycznie odmówiła. Wieczorem Gabi przyszła na przyjęcie, na które przyszli nie Ci ludzie których zaprosiła, ale zupełnie inni, w tym czyściciel basenu Solisów. Gabi porozmawiała z Renee i została uświadomiona był to protest Renee przeciwko ludziom odbierającym sobie życie, tak jak to zrobiła matka Renee, gdy kobieta była jeszcze bardzo młoda. Przyjęcie było wyrazem przezwyciężenia traumy. W międzyczasie Tom Scavo otrzymał inną, bardziej lukratywna ofertę pracy z premią w wysokości 100 000 dolarów. Z tego powodu Renee zabrała Lynette, dysponującą 1/10 premii męża, do drogiego sklepu by coś sobie kupiła. Scavo chciała zrobić mu niespodziankę i zaaranżować bardzo romantyczny wieczór, ale został on przerwany zanim się zaczął, ponieważ Tom był zajęty pracą. Renee uświadomiła Lynette, prawdopodobnie na podstawie własnych doświadczeń, że taką cenę będzie płacić za ubrania, biżuterię i inne drogie przedmioty. Po tym jak Lynette wygłupiła się na konferencji Innowacyjnych Zwierzchników, Renee powiedziała twardo Lynette, że jeśli chce być nadal jego żoną, będzie musiała się podporządkować mężowi w jego świecie biznesu. Jeśli nie, będzie byłą żoną lub żoną numer jeden.

Wkrótce też Renee usłyszała od Susan, która otrzymała nerkę od drugiej żony Paula, że sama Beth Young i Felicia łączyło bardzo bliskie pokrewieństwo. Perry wraz z Scavo, po uczczeniu kolejnego małego sukcesu w swej działalności dekoracyjnej, otrzymały od Toma ofertę na przerobienie jego biura za 20 000 dolarów. Tom zażądał określonych przedmiotów, ale to Lynette urządziła biuro, myśląc, ze Tom sądzi iż potrzebuje innych rzeczy. Renee, samodzielnie przemeblowała biuro Toma tak jak chciał a sam był wściekły, że jego żona tego nie zrobiła i go nie rozumie. Wkrótce Perry sprawdziła nowe zauroczenie Bree, przystojnego detektywa Chucka Vance. Odkryła, że wciąż jest żonaty i podzieliła się tą informacją z Bree tuż przed jej pierwszą randką z mężczyzną.

Susan Delfino ponownie wprowadziła się do domu przy 4353 Wisteria Lane. W tym samym tygodniu Doug dzwonił trzy razy do Renee. Kobieta sądziła, że były mąż został porzucony przez Tinę i chciał się przespać z nią by ugasić smutek. Dlatego nie odbierała prób połączeń. Wraz z Bree, po wizycie u Susan na której ustaliły, że wyprawią przyjęcie powitalne, udała się do sklepu Doreen Vance (Anita Barone), wkrótce byłej żony Chucka. Bree zamierzała poprawić humor Doreen, poprzez wielkie zakupy u niej, co miało dać owoce w postaci szybszego podpisania umowy dzielącej majątek. Plan spalił na panewce, gdy Bree wyjawiła, że zna imię pani Vance. Wieczorem, zabawa zaczęła się w domu Renee, gdzie podano gościom drinki i przystawki. Barman Edgar (Jason Winston George) zauważył wspólne zdjęcie Renee i Doug’a. Spytał się o niego, ale został zignorowany. Bob i Lee, którzy sekundę później weszli do domu, wyjawili Renee, że Doug ma zamiar się ożenić, co zostało ogłoszone na kanale sportowym. Renee nic nie wiedziała i zrozumiała, że Doug chciał tylko ją o tym powiadomić. Będąc w smutnym nastroju, usiadła na pianinie i zaśpiewała „My Funny Valentine” Franka Sinatry. Gdy chciała to zrobić czwarty raz, Lee zdjął ją z instrumentu i pocieszył. Goście udali się do domu Lynette na sałatkę i po chwili Renee, kompletnie zalana alkoholem, wpadła na miejsce z barmanem. Przedstawiła go jako nowego chłopaka i pocałowali się publicznie. Lee uprzytomnił Renee, że nic nie wie o nim i gdy wszyscy znaleźli się u Bree, na daniu głównym, Renee zerwała z Edgarem. W kuchni, powiedziała o tym Lynette i dodała, że Doug prawdopodobnie miał dość jej, skoro się rozwiódł. Lynette rozpłakała się i wyznała, że ona z Tomem ogłoszą separację.

Sezon 8[edytuj | edytuj kod]

Miesiąc później na Wisteria Lane przyjechał Ben Faulkner. Został on nowym obiektem zainteresowań Renee. W przerwie między randkami z mężczyzną, wieloletnia przyjaciółka Lynette pomogła w wyborze biustonosza dla Jenny Hunter-McDermott, wspomogła biznes Danielle Van De Kamp kupując jedną z jej huśtawek erotycznych oraz wprzęgła ponownie żonę Toma, będącą w separacji, w świat barów i randek chociażby z Frankiem, swoim fryzjerem. W międzyczasie sprawa śmierci Alejandra rozdarła na strzępy przyjaźń Lynette, Susan i Gabrielle z Bree. Ta ostatnia wróciła do picia alkoholu z którego przez wiele poprzednich lat się leczyła. Ben próbował wesprzeć psychicznie Bree, ale Renee obserwowała ich i nie słysząc ich rozmowy, sądziła, że oboje mają romans za jej plecami. Tymczasem problemy Bree związane ze śledztwem detektywa Chucka Vance w sprawie zaginionego Ramona Sanchez doprowadziło ją na sam skraj przepaści. Rudowłosa sąsiadka chciała się zastrzelić w pokoju motelowym, ale przez przypadek ocaliła ją Renee.

Nazajutrz wprowadziła się na krótko do Bree i usunęła z jej domu wszystkie noże, żyletki, sznurówki, tabletki i środki przeczyszczające. Bree nie chciała powiedzieć sąsiadce dlaczego chciała się zabić. Nie uważała jej także jako przyjaciółki bo nigdy nie prowadziła z nią poważniejszej rozmowy. Renee stwierdziła, że Bree nie ma przyjaciół bo najwidoczniej jej nie zależy na nich skoro była gotowa ich zostawić oraz, że sama nie przejdzie przez to jeszcze raz. Na pogrzebie Chucka Bree usłyszała od Renee, że jej matka się zabiła gdy była w wieku szkolnym a sama Van De Kamp uznała, że uratowanie życia czyni ją najlepszą przyjaciółką jaką miała. Jej pomoc przyniosła jednakowoż pogłębienie problemu Bree z alkoholem i zaprowadziło ją do sypiania z wieloma mężczyznami na jedną noc.

Dopiero gdy Renee powiedziała Lynette o tym, że zabierała Bree do baru, żona Toma z Susan i Gabi mogły zainterweniować.

Oprócz tego, Renee wraz z Lynette zaczęły remont salonu w domu Gabrielle gdy jej mąż Carlos był na odwyku alkoholowym. Umówiła przy tym Franka, swego fryzjera na randkę z Lynette. W tym czasie Renee na krótko zerwała z Benem, ponieważ on chciał się z nią ożenić dla jej pieniędzy, co sam wyznał. Wktórce, dzięki Mike’owi odzyskała go i spłaciła kredyt Bena u lichwiarza Donniego, ale wszystko to zakończyło się śmiercią męża Susan i zniknięciem lichwiarza. Renee i Ben ponownie się zaręczyli.

Zanim doszło do ślubu, Renee musiała jeszcze zeznawać w sądzie przeciwko Bree w sprawie morderstwa ojczyma Gabi. W innym przypadku Benowi groziła by deportacja. Rudowłosą sąsiadkę ocaliła umierająca na raka Karen McCluskey a Bree wybaczyła Renee. Kobieta i jej wybranek, po wielu przygodach, pobrali się w hotelu i zaprosili na swój ślub mieszkańców Wisteria Lane.

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

 • Vanessa Williams przyznaje, że była wielką fanką serialu o mieszkankach Wisteria Lane, dopóki do obsady nie dołączyła Alfre Woodard, ponieważ wątek z udziałem pierwszej afroamerykańskiej postaci bardzo jej się nie spodobał. Ta bohaterka trzymała piwnicy własnego syna skutego kajdankami. – Nie mogłam uwierzyć, że pierwsza czarna postać musi pojawić się właśnie w takiej historii. Wtedy przestałam lubić ten serial i nadal uważam, że tamten wątek był po prostu niewiarygodny – wspominała Williams w wywiadzie dla magazynu „Entertainment Weekly”[14].
 • Wiele lat zanim Renee przyjechała na Wisteria Lane, Lynette przyłapała swego teścia na – jak się potem okazało – kolejnej zdradzie jego żony Allison[15]. Tom i Lynette sobie wszystko wyjaśnili, ale zanim Lynette poszła spać, powiedziała mężowi, że jeśli ją zdradzi to ona odejdzie i zabierze dzieci. Tom, lekko wstrząśnięty, zszedł do kuchni i wyznał ojcu, że ma sekret o którym jego żona nie może się dowiedzieć. Ten sekret dotyczył właśnie Renee. Nie mógł odnosić się do Kayli, ponieważ nie wiedział o jej istnieniu ani Nory, bo ona nie utrzymywała z nim kontaktu.
 • Postać grana przez Vanessę miała się początkowo nazywać „Renee Filmore-Jones”[16][17].
 • Betty Applewhite, Katherine Mayfair i Renee Perry to jedyne kobiety z jedenastu tytułowych desperatek, których panieńskiego nazwiska nigdy nie podano.
 • Renee jest też jedyną kobietą, z jedenastu tytułowych desperatek, która nie jest matką.
 • Sama fikcyjna postać cierpi na fobię przed karłami i filmem „Czarnoksiężnik z Oz[6]. Nie znosi gdy osoba dorosła udaje dziecięcy głos[18]. Nie spożywa także rafinowanych węglowodanów od 1985 roku[12]. Przepada natomiast za owsianymi ciastkami z rodzynkami. Wedle słów Lynette, „uwielbia je od zawsze”[9].
 • Vanessa Lynn Williams wystąpiła we wszystkich odcinkach sezonów siódmego i ósmego. Wyjątek stanowi tu tylko epizod 22 sezonu siódmego, gdzie nie pojawiła się w ogóle.
 • Postać nosi ubrania w amerykańskim rozmiarze 6, co odpowiada polskiemu rozmiarowi 36[19].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

 1. Sezon 7 odcinek 17: wspomniana w rozmowie z Gabrielle.
 2. a b Sezon 8 odcinek 18: wspomniana przy Bree.
 3. a b c d e f UWAGA: W tym sezonie ta postać nie wystąpiła!
 4. Renee wyraziła chęć przyjęcia nazwiska drugiego męża w 20 odcinku sezonu ósmego.
 5. Northwestern University, wspomniane w 17 odcinku 5. sezonu, znajduje się w tym mieście. Renee i Lynette poznały się w trakcie studiów.
 6. a b c Sezon 7 odcinek 4: Lynette powiedziała, że Renee jest dokładnie w tym samym/identycznym wieku co Bree.
 7. a b Sezon 8 odcinek 10: wspomniany w rozmowie z Bree, ale w błędnym tłumaczeniu z platformy N, wyrażone jako „(...) prawie przespałam się (...)”.
 8. Sezon 8 odcinek 2.
 9. a b c Sezon 7 odcinek 11: 2016 rok odjąć 26 lat znajomości daje 1990.
 10. Sezon 5 odcinek 17: Wspomniano, że Lynette tam studiowała. Skoro Renee była jej koleżanką ze studiów, to prawdopodobnie musiały tam razem studiować.
 11. Sezon 7 odcinek 2 i 10: Lynette wyszła za Toma w 1997 roku a rok później mieszkali już razem na Wisteria Lane.
 12. a b Sezon 7 odcinek 5: rok 2015 odjąć 10 lat małżeństwa.
 13. Sezon 7 odcinek 1.
 14. Vanessa Williams z trudem gotowa na wszystko, onet.pl, 13 września 2010.
 15. Sezon 1 odcinek 13.
 16. Keck’s Exclusives: Vanessa Williams’ Desperate Housewives Character Revealed, TvGuide, 18 czerwca 2010.
 17. Vanessa Williams – the new housewife on the Wisteria Lane, Household Appliances Classic, 30 sierpnia 2010.
 18. Sezon 8 odcinek 12.
 19. Sezon 8 odcinek 23.