Resident Evil: Potępienie

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Resident Evil: Potępienie
バイオハザード ダムネーション>
(Biohazard: Damnation)
Gatunek anime, horror, sensacyjny
Rok produkcji 2012
Data premiery Stany Zjednoczone 15 września 2012
Polska 3 października 2012
Japonia 27 października 2012
Kraj produkcji  Japonia
Język angielski
Czas trwania 101 minut
Reżyseria Makoto Kamiya
Scenariusz Shotarō Suga
Dystrybucja JaponiaStany Zjednoczone Sony Pictures Entertainment
Polska Imperial-Cinepix
Poprzednik Resident Evil: Degeneracja
[{{{www}}} Strona internetowa]

Resident Evil: Potępienie (jap. バイオハザード ダムネーション; Baiohazādo: Damunēshon, ang. Resident Evil: Damnation) – stworzony w technologii CGI pełnometrażowy horror wyprodukowany przez Capcom i Sony Pictures Entertainment Japan, wyreżyserowany przez Makoto Kamiyę. Stanowi kontynuację wydanego w 2008 roku anime Resident Evil: Degeneracja. Kinowa premiera w Japonii zapowiedziana została na 27 października 2012 roku.

15 września 2012 roku film został udostępniony do pobrania w usługach Xbox Live, Zune i PlayStation Network. Amerykańska premiera na DVD i blu-ray zaplanowana została na 25 września, zaś polska na 3 października.

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

Amerykański agent federalny Leon S. Kennedy trafia do Republiki Wschodniej Slawii, aby zbadać doniesienia o wykorzystywaniu broni bioorganicznej w trwającej tam wojnie domowej. Rządy Stanów Zjednoczonych i Rosji przygotowują się do interwencji w rejonie w celu zakończenia wojny, jednak tuż po dotarciu do Slawii Leon otrzymuje rozkaz opuszczania kraju. Ignoruje polecenie, chcąc poznać prawdę i zakończyć serię tragicznych wydarzeń zapoczątkowanych przez wykorzystanie broni organicznej.

Obsada[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]