Resistance: Fall of Man

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Resistance: Fall of Man
Producent Insomniac Games
Wydawca SCEA
Seria gier Resistance
Kompozytor David Bergeaud
Silnik Insomniac Engine 1.0
Data wydania JPN: 11 listopada 2006
USA: 17 listopada 2006
HKG: 7 grudnia 2006
AUS: 23 marca 2007
EUR: 23 marca 2007
Gatunek strzelanka pierwszoosobowa
Tryby gry jedno- i wieloosobowa
Kategorie wiekowe ESRB: Mature
PEGI: 18+
OFLC (Australia): Mature Accompanied
OFLC (Nowa Zelandia): R16
CERO: C
Wymagania sprzętowe
Platforma PlayStation 3
Nośniki Blu-ray

Resistance: Fall of Man – gra first-person shooter na konsolę PlayStation 3 wyprodukowana przez Insomniac Games i wydana przez Sony Computer Entertainment. Gracz wciela się w rolę Nathana Hale'a, który wraz z oporem ludzkości próbuje pokonać inwazję chimer w Wielkiej Brytanii. Czas akcji to rok 1951 w alternatywnej wersji historii okresu powojennego.

Resistance otrzymała głównie pozytywne recenzje. Była pierwszą grą na PlayStation 3, która przekroczyła próg miliona sprzedanych kopii[1].

Gra jest exclusive'm dla konsoli PlayStation 3 i jako tytuł startowy miała swoją premierę 11 listopada 2006 w Japonii, 17 listopada 2006 podczas amerykańskiej premiery konsoli i 23 marca 2007 podczas premiery europejskiej.

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

Resistance: Fall of Man tworzy alternatywną historię, w której świat nie doświadczył II wojny światowej. Era pokoju i dobrobytu rozpoczęta wraz z końcem wielkiej wojny, kończy się odkryciem agresywnej i bezlitosnej rasy, nazwanych Chimera. Chimera rozpoczyna budowę własnej armii i przygotowania do inwazji. W 1951, Wielka Brytania znajduje się w czasie inwazji. Zarówno Azja i Europa już zostały pokonane.

Gra opowiada historię Rangera Armii Stanów Zjednoczonych, sierżanta Nathana Hale'a, który w pewien sposób wydaje się być uodporniony na wirus Chimery. Staje się główną postacią desperackiej operacji, dążącej do powstrzymania inwazji. Następne trzy dni czasu gry to próba ocalenia przez siły amerykańskie i brytyjskie tego, co pozostało[2].


Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]