Rhenus

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Rhenus AG & Co. KG
Państwo  Niemcy
Siedziba Holzwickede
Data założenia 1912
Dane finansowe
Przychody 2,7 mld EUR (2009)
brak współrzędnych
Strona internetowa

Grupa Rhenus, osiągająca obrót rzędu 2,7 mld EUR zalicza się do wiodących europejskich firm świadczących usługi logistyczne. Firma zatrudnia 16 300 pracowników i posiada 290 oddziałów. Zarządzanie kompleksowymi łańcuchami zaopatrzenia i innowacyjnymi usługami o wartości dodanej odbywa się na 4 płaszczyznach działalności:

Contract Logistics[edytuj | edytuj kod]

Firma Rhenus oferuje szeroki zakres usług logistycznych na terenie całej Europy. Jako firma z bogatymi tradycjami, zorientowana na własne moce, Rhenus łączy indywidualne dla każdego klienta rozwiązania dotyczące przepływu materiałów z siecią centrów logistycznych ulokowanych w całej Europie. Do tego należą także kompleksowe rozwiązania logistyczne na płaszczyznach logistyki zaopatrzenia, produkcji i dystrybucji. Organizacja i sterowanie łańcuchami zaopatrzenia w połączeniu z wysokiej klasy usługami o wartości dodanej oraz kompleksowe magazynowanie i rozbudowa magazynów są stałymi częściami składowymi profilu usług. Firma Rhenus dysponuje wysoką specjalizacją branżową. Między innymi dotyczy ona następujących sektorów: Industrial Goods, Automotive, Health Care, Consumer Goods, Media & Merchandise, Home Service, Office Systems, Air Handling.

Freight Logistics[edytuj | edytuj kod]

Transport światowy to duże wyzwanie. Stale trzeba zdobywać nowe rynki i wytyczać nowe szlaki. Firma Rhenus wykorzystuje wszystkie rodzaje szlaków: drogowe, kolejowe, wodne i powietrzne. Transportuje różne rodzaje ładunków: od ładunków zbiorowych, aż po częściowo lub całkowicie załadowane, od ładunków o wymiarach standardowych do ładunków ponadwymiarowych, od zleceń w trybie zwykłym po ekspresowe, od transportu krajowego aż po międzynarodową logistykę zaopatrzeniową i dystrybucyjną – a wszystko to objęte jest możliwością śledzenia na bieżąco trasy przesyłki. Firma posiada 140 własnych oddziałów, znajdujących się w Europie i Azji i wsparcie partnerów, korespondentów i agentów w dalszych 140 oddziałach na całym świecie. Rhenus Freight Logistics działa w Niemczech w powiązaniu z System Alliance, a w Europie z System Alliance Europe. Codziennie w trasie jest 4.000 ciężarówek firmy Rhenus. Rocznie firma Rhenus dostarcza na miejsce ponad dziewięć milionów przesyłek, około 7,7 tony dóbr wszelkiego rodzaju.

Port Logistics[edytuj | edytuj kod]

Rhenus Port Logistics projektuje dla swoich klientów kompleksowe koncepcje dotyczące zadań zaopatrzeniowych i dystrybucyjnych. Tworzy, steruje i wykorzystuje międzykontynentalne sieci dostaw. Przedsiębiorstwo dysponuje własnymi mocami w portach morskich oraz w głębi kraju, jak również dostępem do połączeń kolejowych. Rhenus należy do kategorii full-service-provider w dziedzinie transportu, przeładunku i składowania dóbr masowych, masowej drobnicy, towarów ciężkich i urządzeń. Jako oferent kompleksowych, indywidualnie dostosowanych do każdego klienta rozwiązań, podejmuje się także szerokiej palety zadań: przykładowo osuszania i docinania importowanego drewna lub sortowania i mieszania węgla.

Public Transport[edytuj | edytuj kod]

W dziedzinie podmiejskiej komunikacji publicznej firma Rhenus łączy korzenie regionalne z doświadczeniami europejskimi: Jej nazwa jest synonimem atrakcyjnych i tanich usług. Tam, gdzie firma przejmuje lokalną i regionalną komunikację autobusową, systematycznie i na długi czas zmniejsza się obciążenie budżetu publicznego. W sektorze kolejowego przewozu osób pasażerowie po zmianie operatora linii odczuwają skok jakościowy – zyskują o wiele lepszą obsługę przy stałej cenie przejazdu. W przypadku prywatyzacji przedsiębiorstw komunikacji podmiejskiej często pojawia się znaczna swoboda działania. Ponieważ Rhenus zna z praktyki różne modele, może całkowicie wykorzystać tę swobodę. W ten sposób firma tworzy optymalne rozwiązania, dostosowane do potrzeb pasażerów, pracowników i właścicieli.