Riaz Ahmed Gohar Shahi

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Riaz Ahmed Gohar Shahi
Ilustracja
Data i miejsce urodzenia 25 listopada 1941
w Dhok Gohar Shah, Rawalpindi, Indie Brytyjskie

Riaz Ahmed Gohar Shahi (urdu:ریاض احمدگوھرشاہی) (ur. 25 listopada 1941) znany również jako Sayyedna Riaz Ahmed Gohar Shahi (urdu: سیدناریاض احمدگوھرشاہی) lub Hazrat Sayyedna Riaz Ahmed Gohar Shahi Muddazullahul Aali (Urdu: حضرت سیدناریاض احمدگوھرشاہی مدظلہ العالی), jest duchowym przywódcą i założycielem Anjuman-e-Serfaroshan-e-Islam i w:Messiah Foundation International[1]. Mesjasz Foundation International mówi, że Gohar Shahi jest Mesjaszem, w:Imam Mehdi i w:Kalki Avatar[2][3]. Shahi urodził na subkontynencie indyjskim, w dzielnicy Rawalpindi.

Artykuł[edytuj | edytuj kod]

[4]Jego pełna nazwa to Riaz (Rijad) Ahmed Gohar Shahi. Riaz oznacza "Piece" lub "Ogród"[4], Ahmed jest jedną z nazw Muhammad i nazwisko Gohar Shahi oznacza "Royal Gem", ponieważ jego przodkiem był Sufi i spiritualist znany jako Ali Baba Gohar Szach. W miejscowości w której urodził się Shahi nadal jest poświęcony Gohar Baba Ali Szach i znany jako Dhok Gohar Szach, co oznacza "Village of Gohar Szach". Gohar Shahi to piąte pokolenie Gohar Ali Baba Shah.[5]

Wczesne życie[edytuj | edytuj kod]

Gohar Shahi urodził się 25 listopada 1941 w Dhok Gohar Szach[6]. W wieku lat dwudziestu, kiedy Shahi był właścicielem FQ Stali, zaczął szukać spirytualizmu wśród świętych i derwiszów. Ostatecznie, gdy staje się złudzeń ze świętymi i dervishes napotkał on, i jest rozczarowany, nie otrzymujących duchowe benevolence, wrócił do swojej pracy. Gohar Shahi następnie żonaty i miał troje dzieci[5].

Gohar Shahi dostarczanie mowy Sikh Wspólnoty w Sikh Temple w Phoenix, Arizona, USA w 1997

Według Gohar Shahi, w wieku około trzydzieści cztery Bari Imam się przed nim i powiedział: "Mój syn Twój nadszedł czas, musisz udać się do sanktuarium Sultan Bahu otrzymywać Najświętszego Wymiary wewnętrzne duchowej wiedzy". Gohar Shahi następnie w lewo swojej pracy, rodzinie i udał się do rodziców i Swiecie, gdzie czytać książki Nurul Huda (Light wytycznych)[7], napisany przez Sultan Bahu. Następnie udał się do Strzelce Krajeńskie Sharif na własny rachunek umartwienia i pokój serca, i spędził okres trzech lat w górach Strzelce Krajeńskie Sharif i lasu Laal Bagh w Self-purification[5].

Al-Hajj Sayyed Fazal Huzar ojca Riaz Ahmed Gohar Shahi

W bardzo krótkim czasie, opracowała następujące Shahi w Pakistan i międzynarodowym. Gohar Shahi został zaproszony do meczetów, hinduskie świątynie, kościoły, świątynie sikh, Imama Bargahs wydaje mowy. Był pierwszym w historii Spiritual Leader którzy został zaproszony przez wszystkich ludzi wiary w ich miejscach worships.

Dzieła literackie[edytuj | edytuj kod]

Gohar Shahi autorem wielu książek i traktaty w tym jeden w oparciu o znaną jako Sufi Poezja Turyaaq-e-Qulb, co oznacza "lekarstwa na serce". Pracuje przez Gohar Shahi obejmują:

 • Ruhani Safar (Spiritual Journey)
 • Menara-e-Noor (Minart of Light)
 • Roshnash (An indukcyjne)
 • Tuhfa trwania-majalis (dar Congregations)
 • Deen-e-Ilahi (religia Boga) uważane Gohar Shahi najważniejszych jego prac przez zwolenników."Deen-e-Ilahi" (Religia Boga) został przetłumaczony i wydany ponownie przez Mesjasza Międzynarodowej Fundacji przez Balboa Press[6].

Sufi Odsłon[edytuj | edytuj kod]

Choć liczba ortodoksyjnych uczonych teologicznych potępił naukę Gohar Shahi i mocno krytykował go nie tylko w Pakistan, ale w całej świat. Jednakże, w drugiej liczba międzynarodowej renomie Sufis tym Shaykh Muhammad Hisham Kabbani i Awliya Sultan al-Shaykh Mawlana jak Khwaja-Sayyid Muhammad al-Adil Nazim al-Haqqani Rabbani Qubrusi al-al-Firdausi jedno-i Naqshbandi. Oni pochwalił Gohar Shahi wiele razy i respektowane Gohar Shahi za jego usługi świadczone aby głosili Bożej miłości Boga, bez jakiejkolwiek dyskryminacji na tle przynależności kastowej, religia, naród lub religię. Shaykh Muhammad Hisham Kabbani zawsze wykorzystywane siedzieć pod nogi Gohar Shahi, aby dać mu szacunek i pokaż fervor dla niego. Niezależnie od powyższego Sufis szereg Sufis tym Pir z Ghamkool Sharif, Pir z Dhannakka Sharif, Pir Kaki Tarrur, Ghulam Nabi Kaszmirski alias Samandri Baba i Siraj Baba określany również respektowane i Gohar Shahi, że On jest z jednej którzy został uhonorowany najbardziej osoba przez Boga.

Sławy[edytuj | edytuj kod]

Sprzeciw wobec Gohar Shahi i jego zwolenników wynika z oświadczeń przez Shahi i jego zwolenników, które były zdecydowanie sprzeciwia przez ortodoksyjnych teologów w Pakistan i za granicą:

 • Gohar Shahi spotkał się z Jezus w Ameryka[8][9]
 • Gohar Shahi's zwolennicy twierdzą, że jego podobieństwo się w księżyc, słońce, Mgławica star i czarny kamień Mekka. Mesjasz Foundation International mówi, są to znaki od Boga, że Shahi jest Mesjaszem, Imam Mehdi i Kalki Avatar[10]..[11]
 • Gohar Shahi zaproszenie dla tych wszystkich religii, bez jakiejkolwiek dyskryminacji kastowej, religia, naród, mówiąc, że "W celu rozpoznać, i aby móc zbliżyć się do istoty Allah (Bóg), uczyć się duchowości, bez względu na religię lub sekty, do której należysz"

W oparciu o powyższe większość ortodoksyjnych uczonych krytykowane teologicznych i skazany Gohar Shahi, był upatruje się twierdziło status Proroka, ale zawsze takie blames zaprzeczył

Krytyka[edytuj | edytuj kod]

duchowej wewnętrznej podmioty ludzkie ciało zbadane i określone przez Riaz Ahmed Gohar Shahi w Menara-e-Noor
Gohar Shahi w Brokelane (Nowy Jork) 's Meczet Jamia Turk w 1997

W tradycji muzułmańskiej historii Sufi, większość Sufis obliczu sprzeciwu i krytyki teologicznej ortodoksyjnych uczonych (Mullahs), nawet niektóre zostały wykonane jak Hallaj[12] Szach i Mansoor. Gohar Shahi również w obliczu bardzo silnej opozycji z różnych religijnych i teologicznych ortodoksyjnych uczonych[13], jako Gohar Shahi opowiada o miłości Bożej i uważa za najbardziej istotne dla podejście do Boga i nie dyskryminacji kastowej, religia, naród lub religii jest akceptowane dla Bożej miłości Boga, jak każdy człowiek został obdarzony zdolność do rozwijania duchowej mocy, aby podejście do istoty Boga. Nauka Gohar Shahi zostały mocno potępione przez ortodoksyjnych uczonych teologicznych w czasie, muzułmańskich ekstremistów i bigots opracowane z wrogami Gohar Shahi. Liczne próby dokonano na jego życie. A benzyny bomby był Manchester rzucania w jego rezydencji. Nie było ataku z użyciem granatów ręcznych podczas debaty w jego domu w Kotri, Pakistan. A wysoka cena znacznikiem położono na głowę w Pakistan. Był przedmiotem Entrapment przez pięć poważnych zarzutów. Gohar Shahi's nauki zostały potępione przez muzułmańskich przywódców religijnych i rząd Pakistanu[14].

Gohar Shahi's zwolennicy twierdzą, że rzekome obrazy Gohar Shahi, które pojawiły się na Księżyc, Słońce, a Al-Hajar-ul-Aswad (Black Stone) Kaaba[10] indukowanej większej opozycji. On-mediów w obliczu procesu, ze względu ciśnieniem religijnych ekstremistów, rząd Pakistan także wykorzystywane w celu wyeliminowania wszystkich źródeł organizacji Gohar Shahi. Jego książki zostały zakazane przez rząd Pakistan[14], publicznych spotkań nie są dopuszczone do jego zwolenników[15], a także prasa nie jest uprawniony do pokrycia albo Gohar Shahi lub jego zwolenników ze względu na opłaty za bluźnierstwo z prawem. kilku przypadkach zostały złożone przed Gohar Shahi i jego zwolenników. Gohar Shahi została zaksięgowana w 1997 r. w sprawie rzekomych opłat zamordowania kobiety którzy mieli okazję go za duchowego leczenia; Gohar Shahi, i wielu jego zwolenników[16], zostały później skazany na mocy prawa islamskiego bluźnierstwo[17][13] antyterrorystycznej przez sąd w Sindh[18]. Gohar Shahi został skazany in absentia[17], jak był w Anglia w tamtym czasie[16], co powoduje, że wyroki totaled około 59 lat.

Zniknięcie[edytuj | edytuj kod]

Gohar Shahi zniknął w Anglii kiedyś w 2001. Wiele raportów dokonano spekulować o jego pobytu, ale nie ma zgody[19][20][21][9][1].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

 1. a b [url=http://www.unhcr.org/refworld/pdfid/49997ae7d.pdf Structure and objective of the Mehdi Foundation and the perception of this movement in Pakistan ]
 2. Jail upon burning the Pakistani Passports
 3. Jail upon burning the Pakistani Passports page 2
 4. a b Znaczenie nazwy Riaz
 5. a b c O Gohar Shahi
 6. a b The Religion of God (Divine Love)
 7. Książki z Sultan Bahu
 8. Jezus spotyka Gohar Shahi w Ameryka
 9. a b Divine Love Messiah Foundation International
 10. a b Twarz Gohar Shahi się na Kaaba
 11. ['We are spiritually connected to the Awaited Ones'-Messiah Foundation Intl, Colombo, Sri Lanka 2010]
 12. [Encyklopedia z Islamu i muzułmańskim Świat, Thompson Gale (2004), p.290]
 13. a b "W Człowiek w w Księżyc" przez Ardeshir Cowasjee
 14. a b Pakistan's Sąd Najwyższy podtrzymuje zakaz na Shahi uczeń książki
 15. 10 przeznaczone do gromadzenia haseł na rzecz Gohar Shahi
 16. a b Międzynarodowa Religijne Wolność Sprawozdanie - Maj, 2001
 17. a b Kraj sprawozdań w sprawie praw człowieka praktyk stosowanych przez Stany Zjednoczone Ameryki
 18. US State Department wolności religijnej Sprawozdanie 2000
 19. [http://www.indianexpress.com/news/hc-stays-deportation-of-67-pakistani-nationa/387834/HC stays deportation of 67 Pakistani nationals|newspaper=Indian Express
 20. [http://www.zeenews.com/states/2008-12-17/491805news.htmlDelhi HC seeks response from Centre on Pakistan nationals' plea
 21. [http://www.hindustantimes.com/67-Pakistanis-in-Tihar-who-don-t-want-to-return-home/Article1-354375.aspx 67 Pakistanis in Tihar who don’t want to return home]