Richard Sandrak

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Richard Sandrak
Data i miejsce urodzenia

5 kwietnia 1992 r.
Ukraina

Richard Sandrak (ur. 15 kwietnia 1992 r.) − amerykański kulturysta pochodzenia ukraińskiego, znany także pod pseudonimem Little Hercules (pl. Młod(ocian)y Herkules). Przykuł międzynarodową uwagę jako jeden z nielicznych dziecięcych kulturystów. Jest także aktorem oraz praktykiem sztuk walki.

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

W wieku dwóch lat, Richard, który urodził się w małej ukraińskiej wiosce, przeniósł się z rodzicami − dietetykiem Pavlem i instruktorką gimnastyczną Leną − do Stanów Zjednoczonych. Rodzina Sandraków osiedliła się w Pensylwanii. Zaledwie rok od momentu przeprowadzki Richard zaczął uprawiać sporty siłowe i walki. Trenując, by wzmocnić swoje ciało, używał lekkich hantli[1].

W 1999 roku, w nadziei na lepsze życie, Sandrakowie podjęli się kolejnego śmiałego czynu i wyruszyli do Kalifornii. Wkrótce media zaczęły interesować się przypadkiem Richarda i jego niesamowitą formą (jako ośmiolatek wyciskał 95 kg). Chłopiec szybko stał się gwiazdą branży kulturystycznej. Pojawiał się jako gość na wielu zawodach związanych z tym sportem, m.in. prestiżowych Arnold Classic, Mr. Olympia, Mr. USA czy Night of the Champions[1].

Ogólnoświatową popularność przyniósł mu dokumentalny film Najsilniejsze dziecko świata (The World's Strongest Boy), którego był bohaterem. Obecnie jego sława przygasła.

Sandrak posiada także kilka czarnych pasów w gyung ghi, starożytnej wschodniej sztuce walki, oraz wystąpił w dwóch filmach fabularnych.

Osiągnięcia[edytuj | edytuj kod]

 Ta sekcja jest niekompletna. Jeśli możesz, rozbuduj ją.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. a b Richard Sandrak − biography w bazie IMDb (ang.) [dostęp 2010-06-21]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]