Rob Kardashian

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Robert Kardashian
Data i miejsce urodzenia 17 marca 1987
Los Angeles, Kalifornia
Zawód model, osobowość telewizyjna, agent talentów
Narodowość Amerykanin
Uczelnia University of Southern California
Rodzice Robert Kardashian (ojciec − nie żyje)
Kris Jenner zd. Houghton (matka)
Bruce Jenner (ojczym)
Partnerka Adrienne Bailon (2007-2009)
Blac Chyna (od 2016)
Krewni i powinowaci Kim Kardashian (siostra)
Kourtney Kardashian (siostra)
Khloé Kardashian (siostra)
Kylie Jenner (siostra przyrodnia)
Kendall Jenner (siostra przyrodnia)

Robert „Rob” Kardashian (ur. 17 marca 1987 w Los Angeles, w stanie Kalifornia ) – amerykańska osobowość telewizyjna, model i agent talentów. Najlepiej znany z udziału w reality show Z kamerą u Kardashianów i Khloé i Lamar.

Dzieciństwo i młodość[edytuj | edytuj kod]

Rob urodził się w Los Angeles, w stanie Kalifornia, jako syn Roberta Kardashiana i Kris Jenner. Jest jednym z czworga rodzeństwa, ma trzy starsze siostry: Kourney, Kim i Khloé[1]. Ma dwie młodsze przyrodnie siostry – Kendall i Kylie – z małżeństwa Kris i Bruce’a Jennera, oraz czwórkę starszego, przyrodniego rodzeństwa – braci Burtona, Brandona i Brody’ego oraz siostrę Casey – z poprzedniego związku ojczyma. Jego ojciec zmarł na raka przełyku w 2003 roku[2].

Kardashian jest absolwentem University of Southern California's Marshall School of Business, którą ukończył w maju 2009 roku. Wraz z siostrą Kourney jako jedyni Kardashianowie z całego rodzeństwa ukończyli college.

Kariera[edytuj | edytuj kod]

Rob jest managerem kobiecej grupy muzycznej BG5. Pierwotnie ich managerką była jego matka Kris Jenner. Jesienią 2011 roku Kardashian brał udział w trzynastej edycji programu Dancing with the Stars[3]. Jego partnerką była Cheryl Burke, z którą zajął ostatecznie drugie miejsce w finale.

W 2011 roku grał w NBA w grze gwiazd o nazwie NBA All-Star Weekend[4].

Życie prywatne[edytuj | edytuj kod]

Kardashian był w związku z Adrienne Bailon. Rozstali się w marcu 2009 roku z powodu niewierności mężczyzny[5].

W styczniu 2016 roku zaczął spotykać się z Blac Chyną. 5 kwietnia tego samego roku zaręczyli się. 11 września na kanale E! odbyła się premiera ich reality-show Rob & Chyna[6]. 10 listopada 2016 urodziła mu się pierwsza córka, Dream Reene ze związku Blac Chyna.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]