Robert F. Barkowski

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Robert F. Barkowski
Ilustracja
Warszawa, 11.05.2016
Data i miejsce urodzenia 29 marca 1963
Zielona Góra
Język polski, niemiecki
Alma Mater Hochschule für Technik und Wirtschaft Berlin
Dziedzina sztuki literatura, tłumaczenia
Odznaczenia
Odznaka honorowa „Zasłużony dla Kultury Polskiej”
Strona internetowa

Robert F. Barkowski (ur. 29 marca 1963 w Zielonej Górze) – polski pisarz, autor książek historycznych piszący w języku polskim[1] i niemieckim[2].

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

Dzieciństwo, lata szkolne, początek studiów i pracy zawodowej spędził w Gdańsku. Od końca lat 80. zamieszkały w Berlinie.

Twórczość autorska Barkowskiego obraca się głównie wokół historii Europy w średniowieczu.

Współpraca z niemieckimi wydawnictwami (Stroemfeld Verlag, Parthas Verlag, form+zweck, viceversaverlag, Deutscher Kunstverlag, vorwärts buch) jako autor, redaktor, tłumacz i wydawca, oraz polskimi (Bellona) jako autor.

Od wielu lat stara się popularyzować i promować literaturę polską lub wiedzę na temat Polski w Niemczech, w tym wydał między innymi:

11 maja 2016 odznaczony odznaką honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej” nadaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Publikacje[edytuj | edytuj kod]

  • Opowiadania:
    • war jewesen, West-Berlin 1961–1989 (Unvorstellbar ist, was man erlebt). Parthas Verlag, Berlin 2009, ​ISBN 978-3-86964-014-3​.

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Informacja: odkrycie tej książki i pism Sobańskiego polski czytelnik zawdzięcza prof. Tomaszowi Szarocie, który oprócz tego jest autorem opracowania, wstępu i przypisów polskiego wydania.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]