Robert Milewski

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Robert Milewski vel Millord
Pseudonim Lala, Robert Lor
Data urodzenia 3 listopada 1956
Pochodzenie Polska
Zawód muzyk
Powiązania Mech, Aya RL, Kat
Strona internetowa

Robert Milewski vel Robert Millord, vel Robert Lor (ur. 3 listopada 1956[1]) – polski muzyk, współzałożyciel zespołu Mech.

Robert Milewski vel Millord grał na klawiszach i był wokalistą na dwóch płytach długogrających (LP) grupy Mech: Bluffmania i Tasmania (obie 1983) oraz na kilku singlach i serii nagrań dla radia w 1980 r. Z zespołem tym wystąpił na kilkuset koncertach w Polsce, Berlinie Zachodnim, w Czechosłowacji i w Moskwie (wówczas w ZSRR).

Rozstał się z zespołem w roku 1984 i rozpoczął działalność solową. Nagrał serie piosenek w języku polskim i angielskim. Tonpress odmówił jednak ich wydania na płycie, mimo wcześniejszych ustaleń.

Przez krótki czas współpracował z zespołem Aya RL (koncert w Arenie Poznańskiej). Był też autorem tekstów pod nazwiskiem Robert Lor na debiutanckim singlu zespołu Kat Ostatni tabor / Noce Szatana. Z tym też zespołem wystąpił na jedynym koncercie na Torwarze.

Do czasu wyjazdu z Polski pracował przy wielu muzycznych projektach dla teatrów, reklam telewizyjnych i filmów, jako kompozytor oraz jako programator systemów MIDI i reżyser dźwięku.

W 1994 roku wyjechał na stale do USA. Od roku 2000 występuje pod nazwiskiem Robert Millord.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Leszek Gnoiński, Jan Skaradziński, Encyklopedia Polskiego Rocka, Warszawa: Świat Książki, 1997, s. 293, ISBN 83-7129-570-7, OCLC 43868642.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]