Robert Millord

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
(Przekierowano z Robert Milewski)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Robert Millord
Pseudonim

Robert Lor, Lala

Data urodzenia

3 listopada 1956

Pochodzenie

Polska

Instrumenty

instrumenty klawiszowe, wokal, gitary

Zawód

muzyk

Powiązania

Mech, Aya RL, Kat

Strona internetowa

Robert Millord[1], także Robert Lor, Robert Milewski (ur. 3 listopada 1956) – polski muzyk, współzałożyciel zespołu Mech.

Kariera muzyczna[edytuj | edytuj kod]

Robert Millord był wokalistą i klawiszowcem ZSN Mech, który po kilku latach zredukował nazwę do wyrażenia Mech. Zagrał na dwóch płytach długogrających (LP) grupy: Bluffmania i Tasmania (obie 1983) oraz na kilku singlach i serii nagrań zrealizowanych w Polskim Radiu w 1980 roku. Z zespołem tym wystąpił na kilkuset koncertach w Polsce, Berlinie Zachodnim, w Czechosłowacji i w Moskwie (wówczas ZSRR).

Rozstał się z nim w roku 1984 i rozpoczął działalność solową. Nagrał serię piosenek w języku polskim i angielskim. Tonpress odmówił jednak ich wydania na płycie, mimo wcześniejszych ustaleń.

Ponadto współpracował z zespołem Aya RL, z którym zagrał na koncercie Rock Arena 1984 w Poznaniu.

Był także autorem tekstów na debiutancki singiel zespołu Kat Ostatni tabor / Noce Szatana, podpisanych pseudonimem Robert Lor. Z grupą KAT wystąpił w maju 1985 roku na wspólnym koncercie z Hanoi Rocks na Torwarze w Warszawie[1].

W 1994 roku wyjechał do USA, a od roku 2000 występuje jako Robert Millord[1].

Jest autorem tekstów na albumie grupy KAT "Without Looking Back", wydanym w 2019 roku przez niemiecka firmę Pure Steel Records.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. a b c Robert, Robert [dostęp 2020-03-06] (pol.).

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]