Robert Milewski

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Robert Milewski vel Millord
Pseudonim Lala, Robert Lor
Data urodzenia 3 listopada 1956
Pochodzenie Polska
Zawód muzyk
Powiązania Mech, Aya RL, KAT
Strona internetowa

Robert Milewski vel Robert Millord, vel Robert Lor (ur. 3 listopada 1956[1]) – polski muzyk, współzałożyciel zespołu Mech.

Robert Milewski vel Millord grał na klawiszach i był wokalistą na dwóch płytach długogrających (LP) grupy Mech: Bluffmania i Tasmania (obie 1983) oraz na kilku singlach i serii nagrań dla radia w 1980 r. Z zespołem tym wystąpił na kilkuset koncertach w Polsce, Berlinie Zachodnim, w Czechosłowacji i w Moskwie (wówczas w ZSRR).

Rozstał się z zespołem w roku 1984 i rozpoczął działalność solową. Nagrał serie piosenek w języku polskim i angielskim. Tonpress odmówił jednak ich wydania na płycie, mimo wcześniejszych ustaleń. Po kilkukrotnych odmowach występów na dużych imprezach firmowanych przez ówczesne komunistyczne władze, oświadczono mu, że nie będzie mógł więcej publicznie występować i publikować swoich nagrań[potrzebny przypis].

Przez krótki czas współpracował z zespołem Aya RL (koncert w Arenie Poznańskiej). Był też autorem tekstów pod nazwiskiem Robert Lor na debiutanckim singlu zespołu Kat Ostatni tabor / Noce Szatana. Z tym też zespołem wystąpił na jedynym koncercie na Torwarze.

Do czasu wyjazdu z Polski pracował przy wielu muzycznych projektach dla teatrów, reklam telewizyjnych i filmów, jako kompozytor oraz jako programator systemów MIDI i reżyser dźwięku.

W 1994 roku wyjechał na stale do USA. Od roku 2000 występuje pod nazwiskiem Robert Millord.

Przypisy

  1. Leszek Gnoiński, Jan Skaradziński: Encyklopedia Polskiego Rocka. Warszawa: Świat Książki, 1997, str. 293. ​ISBN 83-7129-570-7

Linki zewnętrzne[edytuj]