Robocode

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Robocode
Logo Robocode
Logo programu
Autor Mathew Nelson (twórca), Flemming N. Larsen (obecny deweloper)
Pierwsze wydanie Luty 2001
Aktualna wersja stabilna 1.8.2.0 – 22 czerwca 2013; 5 lat temu
System operacyjny Wieloplatformowy
Licencja Common Public License
Strona internetowa

Robocodeopensourcowa gra programistyczna stworzona przez Mathew Nelsona. Rozwijana jest głównie przez Flemminga N. Larsena oraz Pavla Šavarę. Została zaprojektowana jako aplikacja pomagająca w nauce programowania w Javie. Zadaniem gracza jest napisanie przy użyciu tego właśnie języka wirtualnego robota, który następnie bierze udział w walce ze stworzonymi przez innych pojazdami[1]. Początkujący użytkownicy mogą skorzystać z dostępnych, między innymi na stronie projektu, gotowych robotów, a bardziej zaawansowani programiści mają wręcz nieograniczone możliwości jeśli chodzi o wzbogacanie ich o nowe funkcje[2].

Robocode zdobył uznanie wśród licznej grupy użytkowników oraz doczekał się rozmaitych przeróbek i innych aplikacji podobnych do niego w sposobie działania. Programistom Ruby rozrywki dostarcza więc gra nosząca nazwę Rubots, a osoby zainteresowane Pythonem mogą skorzystać z programu zwanego pyRobocode[2].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Krzysztof Biliński: Robocode – nauka Javy na 'wojnie' – PC World (pol.). PC World, 2005-03-22. [dostęp 2009-10-23].
  2. a b Carsten Schnober. Projekty na czasie. „Linux Magazine”, s. 81, listopad 2009. Linux New Media Polska sp. z o.o.. ISSN 1732-1263 (pol.). 

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]